Re: krwawe rytuały żydowskie

1
nie wierzyłem rodzicem ani dziadkom gdy opowiadali o praktykach żydowskich związanych z krwią ale jeśli to samo mówią setki osób to coś w tym prawdy być musi. Nie twierdze że każdy żyd ale jakiś procent żydów to bestie a nie ludzie.
Tym bardziej jest to realne że w talmudzie jest napisane że ludzie nie żydzi są jak zwierzęta i nie mają duszy więc żydzi mają prawo talmudyczne robić z innowiercami co chcą łącznie z uśmiercaniem.
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7965Żydowski historyk przyznaje: „rytualne mordy” to prawda – tzn. żydowskie rytualne składanie ofiar i kanibalizm ‘gojowskich’ dzieci
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 18:14 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

2
To jest naciągane, wiele ludów praktykowało kiedyś tam składanie ofiar z ludzi, głupie to ale tak bywało, moja babcia opowiadała mi ze jej wujek za młodu zjadł Zydom Boga z cukru, a z tego co wiem to Zydzi zadnych obrazów Boga nie robią, czyli róznie u nich musiało bywać, sekciarstwo jakieś zapewne, jak i u innych.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 18:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

3
Obrazek
może tego już nie ma a może jest sporadycznie pewnie jako coś w rodzaju obrzędów satanistycznych bogatych żydów ale było w przeszłości. I jeśli malarze malowali te historie na swoich obrazach to już musiała to być sprawa poważna.
19 i 20 wiek w polsce - ludzie znajdują w zbożach i lasach dzieci z upuszczoną krwią, przecięte żyły w wielu miejscach. Okoliczna ludność ma pewność że to żydowska sprawka. To co wiemy to czubek góry lodowej tego co się działo.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 18:32 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

4
A porwane i źgane nożami hostie płakały ludzkim głosem i krwawiły (to ostatnie od XIII wieku) ...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 18:38 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: krwawe rytuały żydowskie

5
Odsyłam do poważnego opracowania naukowego:
"Czarna legenda" Żydów:procesy o rzekome mordy rytualne w dawnej Polsce.
Autor dr Hanna Węgrzynek...

Oskarżenia o mord rytualny wobec Żydów w Polsce oparte były na fałszywym przekonaniu, że wyznawcy judaizmu potrzebują krwi chrześcijańskiej dla celów rytualnych i w celu jej pozyskania co jakiś czas zabijają dziecko.

Według Hanny Węgrzynek, rzekome mordy rytualne (hebr. alilat dam, jid. aliles-dam, dosł. „oszczerstwo krwi”) rozumiano jako zbrodnie popełnione przez wyznawców judaizmu na dzieciach chrześcijańskich. Ich przyczynę upatrywano w nakazach religijnych zawartych w Talmudzie.
Oskarżenia o popełnianie morderstw rytualnych były wiązane z trzema zasadniczymi zarzutami:
1) zbrodnia miała być popełniona w celu powtórzenia Pasji Chrystusa (odtwarzano jego męczeństwo, niekiedy wraz z ukrzyżowaniem);
2) mordercy pragnęli uzyskać krew chrześcijańską potrzebną do celów medycznych (m.in. do leczenia ran po obrzezaniu, neutralizacji odoru wydzielanego od urodzenia przez Żydów) i rytualnych (niezbędna do wypieku spożywanej w czasie święta Paschy macy);
3) morderstwo było połączone z kanibalizmem, spożywaniem niektórych części ciała, najczęściej serca i genitaliów (co miało oddziaływać jako środek leczniczy oraz magiczny).

Stosunek judaizmu do krwi i ofiary

Opisy rzekomych tortur i samego mordu, jakie rozpowszechniali antysemici, stoją w jaskrawej sprzeczności z wieloma zasadami judaizmu. Dekalog, którego treść zawarta jest w Torze, zakazuje zabijania. Dodatkowo, używanie krwi (ludzkiej, jak i zwierzęcej) do przyrządzania potraw jest zabronione przez zasady koszerności. Krew pochodząca od zabitych zwierząt nie może być konsumowana – należy ją wytaczać z mięsa i zasypywać w ziemi[3]. Zgodnie z zapisami w Księdze Kapłańskiej, krew ze złożonych w ofierze zwierząt mogła znajdować się jedynie na ołtarzu Świątyni Jerozolimskiej (która nie istniała już w czasach, gdy pojawiały się oskarżenia o popełnienie mordu rytualnego przez Żydów względem chrześcijańskich dzieci). Co więcej, konsumpcja ludzkiego mięsa również jest niezgodna z zasadami koszerności.

Podczas gdy składanie ofiar ze zwierząt było częstą praktyką starożytnego judaizmu, Tanach (Stary Testament) i Halacha przedstawiają ofiary z ludzi jako coś, co odróżniało pogańskich Kanaanejczyków od Hebrajczyków[4][5]. Poganie mieli dopuszczać się takich praktyk, starożytni Żydzi – nie. Co więcej, tym drugim groziła surowa kara, jeśli sprzeciwiliby się temu zakazowi[6][7][8][9]. Kapłani żydowscy musieli zachowywać rytualną czystość, stąd nie mogli nawet przebywać w pomieszczeniu, w którym znajdowały się zwłoki[10].

Już w XIII w. niemiecki cesarz Fryderyk II Hohenstauf zwrócił się do komisji złożonej z wybitnych Żydów nawróconych na chrześcijaństwo, pytając, czy wyznawcy judaizmu potrzebują w Wielki Piątek krwi chrześcijańskiej dla celów rytualnych. Odrzekli oni, że:
Quote-alpha.png
Ani Stary, ani Nowy Testament nie mówi, jakoby Żydzi łaknęli krwi ludzkiej; wręcz przeciwnie, stwierdzono wyraźnie w Biblii, w prawach Mojżesza i w żydowskich przepisach zwanych po hebrajsku Talmud, że nie powinni kalać się krwią. Ci, którym zabroniono choćby skosztować krwi zwierzęcej, na pewno nie mogą łaknąć krwi ludzkiej (1) ponieważ sama rzecz wzbudza grozę (2) ponieważ natura tego zabrania (3) ponieważ więzy człowieczeństwa również łączą Żydów z chrześcijanami, oraz (4) ponieważ nie narażaliby umyślnie swojego życia i majątku[11].

Prof. Israel Jacob Yuval z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie w artykule opublikowanym w 1993 r. stwierdził, że oskarżenia o mord rytualny względem Żydów mogą mieć swoje korzenie w wydarzeniach z XII w. Podczas I wyprawy krzyżowej zdarzały się przypadki, kiedy to niektórzy wyznawcy judaizmu woleli raczej zabić własne dzieci i popełnić samobójstwo, niż stać się obiektem przymusowej konwersji. Według Yuvala chrześcijanie mieli wówczas nabrać przekonania, że skoro Żydzi są w stanie mordować swoich potomków, to mogą to czynić także z chrześcijańskimi dziećmi.

Przypisy:
↑ W ogóle nie zbliży się do żadnego zmarłego, nie narazi się na nieczystość rytualną ani z powodu ojca, ani z powodu matki. (Kpł, 21:11).
↑ Cyt. za: Joshua Trachtenberg: Diabeł i Żydzi. Średniowieczna koncepcja Żyda a współczesny antysemityzm. Łódź: Uraeus, 1997, s. 119. ISBN 83-85732-51-9.
↑ Lily Galili: And if it’s not good for the Jews? (ang.). Haaretz, 18 lutego 2007. [dostęp 18 czerwca 2009].
↑ Israel J. Yuval: Two Nations in Your Womb: Perceptions of Jews and Christians in Late Antiquity and the Middle Ages. University of California Press, 2006. ISBN 0520217667.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 18:42 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: krwawe rytuały żydowskie

6
To ciekawa sprawa, ale tak naprawdę to niema zadnych dowodów ze to Zydzi, rózne są sekty nie wszyscy działają oficjalnie, prości ludzie ze wsi jak na coś takiego się natkneli to wiadomo ze posądzili obcych, to normalne, w takiej atmoswerze to mozna było by być nawet prawdziwym wilkołakiem i nikt się nie kapnie bo jest gotowy kozioł ofiarny:D Niestety nie pamiętam juz dokładnie gdzie to było ale czytałem ze w Angli na przełomie XVI i XVII wieku był wysoki kapłan który zajmował się czarną magią, miał powarzanie na dworze Angielskich królów i zabawiał arystokracje, nikt go na stosie nie spalił bo gościu wkońcu był księdzem.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 18:46 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

9
Pogrom Kielecki rozpoczął się od bzdurnego oskarżenia że Żydzi porwali chrześciańskie dziecko aby je zamordować a krew domieszać do macy. Z ostatniej znanej i szeroko dyskutowanej publikacji prosyjonisty i polonofoba, polsko-żydowskiego „mischlinga” J.T. Grossa można by sądzić że był to wymysł krwi żądnej polskiej tłuszczy i objawem czystego antysemityzmu wyssanego, jak twierdzi Gross, przez każdego Polaka z mlekiem matki. Otóż informacja o mordach rytualnych pochodzi... od samych Żydów, a ściśle mówiąc od profesora uniwersytetu Bar Illan w Tel-Awiwie Ariela Toaffa.
Z innego źródła wiem że żydzi są podzieleni na wyznawców Tory i wyznawców talmudu. Ci ostatni sa nazywani w ich ojczyźnie jako czarni, czarna owca izraela, może mają wiele wspólnego z syjonistami główną czarną sektą żydowską.
Profesor Toaff jest szanowanym naukowcem, szefem Wydziału Historii Żydowskiej uniwersytetu Bar Allan i specjalizuje się w dziejach wyznawców judaizmu mieszkających w średniowiecznej Europie. Jest bezprzecznie autorytetem i jako syn rabiego Rzymu, zapewne zorientowanym w temacie.
Spekulacje dotyczące mordów rytualnych zawarł profesor Toaff w swej książce zatytułowanej Easter of Blood. European Jews and ritual homicides (by Professor Ariel Toaff DT UK web news 8/2/07) [Krwawa Pascha. Europejscy Żydzi i rytualne mordy]. Publikacja wprawiła w osłupienie kolegów historyków i przedstawicieli społeczności żydowskich. Prezentuje tezę, że antysemicki mit dotyczący porywania i zabijania chrześcijańskich dzieci miał potwierdzenie w faktach. Według włoskiego dziennika "Corriere della Sera" Toaff udowadnia, że wiele podobnych zbrodni rzeczywiście miało miejsce w latach 1100 - 1500 w okolicach Trydentu. Zdaniem prof. Toaffa mordów dokonywali członkowie skrajnego odłamu wyznawców judaizmu.
http://niepoprawni.pl/blog/1036/krew-na ... y-rytualne
No i to już nie jest bajka ale prawda której wstydzi się wielu żydów.
Nie będzie zgody między wyznaniami jeśli religie będą ukrywały swoje zbrodnie.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 19:29 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: krwawe rytuały żydowskie

10
Benin chwilami zdrowo przegina
Rok 117. Z Dio Cassius w 58 księdze historii, Rozdział 32: Wtedy Żydzi w Cyrenajce (na współczesnym wybrzeżu Trypolisu w Afryce północnej) po wybraniu na lidera pewnego Andreasa, zamordowali Rzymian i Greków, i zjedli ich ciała, wypili ich krew, ubrali się w obdarte z nich skóry, i przecięli wielu z nich na pół od głowy w dół; jednych rzucili dzikim bestiom, a innych zmuszono do walki wręcz, tak, że w sumie zabili 220 tys. W Egipcie zrobili wiele podobnych rzeczy, a także na Cyprze, pod przywództwem Artemiona; tam zabito 240 tys.
Jakim cudem mogli zabić tyle osób? Musieli by tworzyć jakąś wielką armię, a gdyby taką mieli to by byli niepodlegli.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 20:20 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

12
Ja...(w sensie Ty a nie ja) :D Nad tym czy "naród wybrany" składał ofiary z ludzi nie ma sensu się zastanawiać,robią to do dzisiejszego dnia,głównie na terenie Palestyny.Dawniej też to robili a swoje wyczyny próbowali i próbują wciskać innym,że niby Druidzi składali ofiary z ludzi :D tiaaa.

Tutaj masz o "druidach" z "ziemi świętej" ;)
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=4853

Tak właśnie "druidzi"składali ofiary z ludzi ;)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 20:41 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

13
baabcia pisze:z tego, że palono na stosach czarownice
odradzam wyciągać wniosek, że one były

one są!!! - niezniszczalne

czego jestem niezaprzeczalnym dowodem

mogę uszczypnąć wątpiących


:rotfl1:
czytam ten wątek i coś mi opada... czarownic nie palili Żydzi, Ja?! możesz ten fakt jakoś skomentować?

Ja?! źródła bywają zatrute i wyschnięte również,spróbuj coś zaczerpnąć ze źródełka które mówi, że Tora to stopień podstawowy, potem przechodzi się do Talmudu...

Mówisz znamienne jest krzyżowanie, ale znamienne jest również palenie na stosie, zgniatanie głowy, wbijanie na pal n.b. ostatnie wbicie na pal miało miejsce w połowie XX w a wbitym został szef sztabu Armii Węgierskiej Ferenc Szombathelyi...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 22:22 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: krwawe rytuały żydowskie

14
Ja?! pisze:http://piotrbein.wordpress.com/2012/02/ ... -rytualny/
tu też mocno ciekawe poparte dowodami.

Oczywiści nie nie mam nic do żydów ale do niektórych sekt żydowskich które takie praktyki stosowały.
Znamienne jest krzyżowanie dzieci chrześcijańskich jak to robiono z Jezusem.
O tym Panu - Piotr Bein, już kiedyś wspominałem.
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=181970#p181970 na dole postu.
Ja bym zachował dystans do jego twórczości ;)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 23:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: krwawe rytuały żydowskie

16
Mezamir pisze:Ja...(w sensie Ty a nie ja) :D Nad tym czy "naród wybrany" składał ofiary z ludzi nie ma sensu się zastanawiać,robią to do dzisiejszego dnia,głównie na terenie Palestyny.Dawniej też to robili a swoje wyczyny próbowali i próbują wciskać innym,że niby Druidzi składali ofiary z ludzi :D tiaaa.
Mez, mam się śmiać czy płakać w tej chwili? :P

Ofiara z ludzi przejawia się w wielu kulturach, czy się komuś podoba czy nie... mówimy o czymś co miało najwyższe znaczenie sakralne. Bo co jest doskonalszym darem dla boga/bogów, niż ludzkie życie? To jest rzecz, której naprawdę nie jesteśmy w stanie zrozumieć, bo czasy się zmieniały i nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić toku myślenia ludzi tamtych czasów, możemy co najwyżej spekulować. Ofiara z ludzi to nie była jarmarczna rozrywka, ani tania sensacja, i tak właśnie na to patrzymy. A już powiedzenie, że celtyccy druidzi nie robili ofiar z ludzi... są na to dowody, że były. Dorzucając do tego, że raczej większość ludności czasów starożytnych stosowała ofiarę z ludzi w różnych formach. Demonizuje się to zjawisko, prowadzi to do przekłamań. Tak, starożytni wyznawcy judaizmu z pewnością składali ofiary z ludzi, Celtowie czy Rzymianie też, i jeszcze sporo można znaleźć. Nie zapominajmy o formach tych ofiar - stereotypowo myślimy o jakichś ołtarzach, a w początkach istnienia Rzymu taka ofiara wyglądała zupełnie inaczej - to były pierwsze walki gladiatorów, wystawiano do walki jeńców wojennych, którzy musieli się pozabijać nawzajem, aby krew była wsiąknięta w ziemię miejsca kultu.

Troszeczkę nie w temacie :P
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 22:02 przez BasmaW, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: krwawe rytuały żydowskie

17
To dziwne że mamy problem żeby ustalić jak pewne rzeczy wyglądały i były robione 50 lat temu
ale o tym co się działo setki lat temu wiemy doskonale :)

Druidzi...obowiązywało coś takiego jak kara śmierci
za niszczenie lasów i źródeł,jedno i drugie było świętością.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 22:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

18
nie zapominaj o ofiarach po wojnie, bo głównie takowe miałam na myśli. Poza tym, to co było tysiące lat temu łatwiej ustalić, bo więcej ludzi na ten temat pisało, ale... w zależności od polityki, informacje były dozowane, albo przeinaczane. Pomijanie ofiar z ludzi wśród wielu kultur jest wynikiem poprawności, no bo jak to, przecież wszyscy byli tacy dobrzy. Swoi przodkowie są cacy, a przeciwnicy to krwiożercze potwory. A naprawdę, zachowania obydwu stron nie odbiegały tak bardzo od siebie. Poza tym, Słowianie też zabili pewnego znanego mnicha za wtargnięcie do świętego gaju :P

To co 50 lat temu jest jeszcze bardziej przeinaczane i dlatego tak trudno dostać :P
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 23:08 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: krwawe rytuały żydowskie

19
No wiesz,produkcja męczenników to podstawa przemysłu objawionego,zauważ że tam gdzie pojawiają sie misjonarze(my zion arca :D )
zaraz pojawia się masa trupów.
Biedni"święci",bo zginęli za wiarę ;)
a cii wszyscy wymordowani przez "świętych"to za co ginęli?
Dziś patronem Poslki jest alkoholik i awanturnik Wojciech,szkoda słów.

Oto odpowiedź naszych przodków na chrystianizację:
"U was, chrześcijan,pełno jest łotrów i złodziei;
u was ucina się ludziom ręce i nogi, wyłupuje oczy, torturuje w więzieniach;
u nas, pogan, tego wszystkiego nie ma, toteż nie chcemy takiej religii!

U was księża dziesięciny biorą, nasi kapłani zaś utrzymują się, jak my wszyscy
pracą własnych rąk"
- to powiedzieli Szczecinianie biskupowi Ottonowi Mistelbachowi z Bambergu
(można znaleźć w jego kronikach).
Ostatnio zmieniony 01 lip 2012, 9:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

20
Mez, próbujesz odciągnąć od sedna tematu, a ze mną tak się nie da :P Składanie z ofiar było obecne w wielu kulturach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki, Ameryki, oraz uwaga, Europy. Więc nie odwracaj kota ogonem i nie mów dalej, że całe zło świata pochodzi od judaizmu. Przykro mi to mówić, ale trochę wody upłynęło zanim judaizm stał się henotyzmem. Nie ma tak, że coś było "fajne" i przyszli Żydzi i wszystko zepsuli :P
Ostatnio zmieniony 01 lip 2012, 17:26 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: krwawe rytuały żydowskie

21
Nie ma tak, że coś było "fajne" i przyszli Żydzi i wszystko zepsuli

...nawet troszeczkę?:D ;) tyci tyci? :D

Mogła byś zacytowac święte księgi rodzimowierców afrykańskich gdzie ich bóg poucza kogo i jak i dlaczego należy wyrżnąć ostrzem miecza? ;)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 16:34 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: krwawe rytuały żydowskie

22
a wbije Ci się do głowy, że religie też podlegają zmianom? Że judaizm nie wziął się od tak, że żaden henotyzm (a potem monoteizm) nie wziął się ot tak? Że imiona Boga w języku hebrajskim i arabskim są starsze i wywodzą się z politeizmów? Rozumiem, że to dla Ciebie nie ma znaczenia i nie warto się nad tym zastanawiać.

Rodzimowierców afrykańskich? Znaczy skąd? Z Rwandy albo Kongo?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 21:27 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: krwawe rytuały żydowskie

23
Hmmm...Abraham ( czyli prorok dla wyznawców judaizmu,chrześcijaństwa i muzułmanów )
dość łatwo zgadza się na ofiarę z syna ....Nie widzi w tym nic zdrożnego ..nie wzbrania się ,nie próbuje dyskutować z Bogiem...wiec jest to ofiara jak najbardziej naturalna ,zrozumiała A gotowość poświęcenia syna Izaaka na ofiarę Bogu zostaje nagrodzona. W ostatniej chwili został powstrzymany przez anioła. W zamian dla Stwórcy poświęcano baranka...Dalej więc dokonywano krwawej ofiary..która pózniej zastąpiono symbolem - winem...
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”

cron