Re: Sefer Jecira

241
Gorgiasz pisze:Logiczny i prawdopodobny wniosek. Istnieje zresztą sporo przesłanek i prac mniej lub bardziej uzasadnionych, które wysuwają takie przypuszczenie. Ale jest szczególnie godne uwagi, że można go wysnuć na podstawie jednego z najstarszych (z zachowanych) zapisów.
cóż z tego , skoro od najstarszych lat człowiek nie potrafi zrobić z tego właściwy użytek , tysiące lat rzezi , wojen , grabienia , strachu i nienawiści :ech:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 11:39 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sefer Jecira

243
ogrod jest jeden, tylko Tobie sie w glowie dzieli na moje - twoje. Czyli niczyje. Takiz i efekt.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 11:42 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

244
Gorgiasz, zeby nie rozmydlac tematu, poopowiadaj o centralnej kolumnie, dobrze byloby zachowac jakas kolejnosc w tym wszystkim.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 11:44 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

245
ayalen pisze:ogrod jest jeden, tylko Tobie sie w glowie dzieli na moje - twoje. Czyli niczyje. Takiz i efekt.
Można uznać,że ogród jest jeden,ale ważne są również intencje, dlatego ogród każdego będzie inny.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 12:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

246
Witaj Lawendowy Duszku :-), dobrze Cie widziec.
Ogrod Pana B, ogrod ciszy...moze kazdy ma swoja dzialke do obsadzenia? Swoj kacik, w ktorym kwitna jego kolory? Zle jesli ten kacik zmienia sie w jalowa pustynie.
A tak swoja droga- gdybys miala zidentyfikowac sie z ktoras z sefirot, ktora jest Ci najblizsza? W ktorej odnajdujesz siebie?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 12:28 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

248
Twoj? Jakis nadmiernie rozwiniety instynkt posiadania? Zawlaszczasz dla siebie ziemie i niebo? Na tyle jest Twoj, na ile Ty dla niego.Jak Ci za malo to sobie dosadz.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 13:12 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

253
no i co z tego? Kolory, dzwieki przeciez to w istocie jedno. Czym bylyby gdyby nie zmysly?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 17:13 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

254
istnieją kolory niedostępne dla ludzkiego oka
;
ayalen pisze:no i co z tego?
a to ,że możesz sobie tylko pomarzyć ,że je kiedyś ujrzysz swoim okiem , jestes niedoskonała bo dążysz do niej iluzją swego umysłu .
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 17:26 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sefer Jecira

255
po pierwsze primo - to jest tylko i wylacznie Twoje wyobrazenie, bardzo ograniczone zreszta, sadzisz po sobie czy co? Skad pomysl ze do czegokolwiek daze? Nie zapominaj o tym co jest pierwotna oznaka zycia, wrazenia zmyslowe sa wtorne, wiec ani marzyc nie musze, ani wgapiac sie tym" swoim okiem".
Po drugie primo - nigdy i nigdzie nie twierdzilam ze jestem doskonala, ciekawe jedynie z jakiego miejsca Ty jestes w stanie stwierdzic czyjas niedoskonalosc - nadetego myslami o wlasnej wielkosci idealu?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 17:46 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

256
po pierwsze primo - to jest tylko i wylacznie Twoje wyobrazenie, bardzo ograniczone zreszta, sadzisz po sobie czy co? Skad pomysl ze do czegokolwiek daze? Nie zapominaj o tym co jest pierwotna oznaka zycia, wrazenia zmyslowe sa wtorne, wiec ani marzyc nie musze, ani wgapiac sie tym" swoim okiem".
Po drugie primo - nigdy i nigdzie nie twierdzilam ze jestem doskonala, ciekawe jedynie z jakiego miejsca Ty jestes w stanie stwierdzic czyjas niedoskonalosc - nadetego myslami o wlasnej wielkosci idealu?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 17:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

258
nie goraczkuje sie, spokojnie czekam na opowiesc o sefirotach. Znow wedle siebie widzisz? Ech Crows.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

261
sprobuj, przynajmniej nie bedziesz tak ponuro zasadniczy. Poczucie humoru wyslales na urlop?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:07 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sefer Jecira

262
ayalen pisze:Gorgiasz, zeby nie rozmydlac tematu, poopowiadaj o centralnej kolumnie, dobrze byloby zachowac jakas kolejnosc w tym wszystkim.
Wiesz, nie widzę sensu (a i czasu brakuje) w opisywaniu poszczególnych pojęć; w sieci jest dużo materiałów na ten temat, wystarczy wpisać hasło. Zwrócę tylko uwagę, że w świetle moich ustaleń spełniają one także pewną rolę jako określone wielkości astronomiczne. Jedną z nich jest określenie naszej planety w księdze Genesis (zawierającej dość szczegółowe dane tyczące planet Układu Słonecznego i Słońca), co zresztą w żaden sposób nie zaprzecza ich innym znaczeniom, gdyż konstrukcja Biblii spełnia zasady budowy komputera kwantowego. Niewykluczone, że dotyczy to także SJ, ale tego jeszcze nie badałem. A trzydzieści dwie ścieżki z pierwszego wersu SJ to przedstawienie przestrzeni między nami a Proximą Centaura (najbliższa nam gwiazda, z układu której przybyli Elohim). Warto również zwrócić uwagę, że liczba "cudownych ścieżek" czyli 32, jest piątą potęgą "2" czyli realizacji binera (dychotomii) w aspekcie świadomości.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 7:27 przez Gorgiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://wydaje.pl/e/szelest-zamknietych-drzwi
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Gen ... 705218.pdf
http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... losci-cz-2

Re: Sefer Jecira

264
Obie Księgi (w przypadku Biblii mam na myśli najstarsze partie Tory) wywodzą się z jednego kręgu wiedzy, świadomości czy kultury. Pojęcie klucza jest chyba zbyt nowożytnym schematem myślowym, ale jeśli już taki zastosujemy, to prędzje SJ jest jakimś kluczem do pewnych pojęć w Biblii, w ograniczonym zresztą zakresie. Ale nie mam tu do końca sprecyzowanego zdania.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 7:41 przez Gorgiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
http://wydaje.pl/e/szelest-zamknietych-drzwi
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Gen ... 705218.pdf
http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... losci-cz-2

Re: Sefer Jecira

265
kazda nastepna jest rozszerzeniem poprzedniej, co jest rownoznaczne z rozrzedzeniem tresci, ktora w Sefer jest skondensowana. Wiec jej nastepczynie sluza objasnianiu pojec zawartych w Sefer. Z dodatkiem tego co sie komus wymyslilo na temat. Stad zapewne te moje" widzenia" - o ile w Biblii czyste, jasne swiatlo pojawia sie i znika, przytlumione interpretacjami, o tyle Sefer olsniewa.
Mowiac " klucz" mam na mysli przeklad cyfrowy. Sekwencje dzwiekow ktore ukladalyby sie w jakas logiczna prawidlowosc. Wiesz ze nasz krzyz, poddany obrobce komputerowej, przeklada sie na mantre "OM"?

Wróć do „Judaizm”

cron