Re: Judaizm i Chrzescijanstwo.

1
Troche fantastyki nam nie zaszkodzi :D

po ponad 4 latach mej walki ze "studiowaniem" różnych religii na podstawie pism,wnioskow wyciagnietych z nich przez innych ludzi i przeze mnie doszedłem do takiego oto wniosku:
"prawdziwą religią naszego swiata jest JUDAIZM."
ale:
"również prawdziwa religia jest CHRZESCIJANSTWO."
te dwa nurty duchowe da sie polaczyc.
Judaizm jest najstarsza religia swiata.Bog obiecal narodowi zydowskiemu Królowanie nad calym swiatem.To jest proces,który ciage trwa od poczatku przymierza z narodem wybranym.
Zydzi czekaja na Mesjasza,ktory jest Synem Bożym 4000 lat.
Chrzescijanie na Powtorne Przyjscie Jezusa Chrystusa,ktorego uwazaja za Syna Bozego i Mesjasza.
Prawda jest taka,ze Jezus Chrystus to Bog we własnej osobie,który przyszedł na świat.
Czysty z dziewiczego łona,bezgrzeszny dlatego mówił,ze tylko Bog ma moc odpuszczania grzechow.Okazał swą czystosc az do smierci.Przyszedl czysty i odszedł czysty w ogromnej ofierze dla Boga ktorym jest.Jego przesłanie na podstawie Jego madrosci i nauki ktora glosil sugerowal iz to on jest Bogiem.Mowil,ze Ojciec jest w nim-Bog,a on w Ojcu.Wniosek z tego taki,ze sam o sobie powiedział OJCIEC.Jednak nazywano go Synem Bozym,gdyz to również PRAWDA.Nie mogl rzec,ze On jest Bogiem,bo wedlug wielu teologow tylko Syn Bozy moze wcielic sie w czlowieka-Bog Zrodzony.Ale Bóg przyszedl osobiscie na swiat 2000 lat temu pod zasłoną Syna Bożego "zapowiadajac" swym przeslaniem,ze Syn Bozy dopiero nadejdzie.
Bog ciagle dotrzymuje obietnicy pomimo trudnych czasow narodu wybranego na przestrzeni wiekow.Ale jest to kontynuacja w procesie zwanym Apokalipsa,Paruzja,Armagedonem.3 czesci konca swiata z dwoma etapami.
Według Judaizmu Mesjasz zjawi sie pod koniec dziejów swiata i stworzy na ziemiii Krolestwo Narodu Wybranego.Tak to PRAWDA.
Ukrzyzowanie Jezusa z Nazaretu jest WOLA Jego samego,Boga którym jest.
Przez ukrzyzowanie Jezusa naród wybrany zydowski dokonal odkupienia grzechow calego swiata w niewiedzy poza kregiem zydowskim.Bog osobiscie sie poswiecil aby ta zasluge dla narodu wybranego wyjawnil Mesjasz ktory przyjdzie,na ktorego czekaja Zydzi.
Otóż onym Mesjaszem jestem ja,Synem Bożym,w którym jest ZBAWIENIE.
Jezus widzac iz zostal nazwany Synem Bozym doskonale wiedzial,ze gdy posle swego zrodzonego i jednorodzonego Syna ludzkosc bedzie miala punkt odniesienia jak go potraktowac,gdyż Syna Bozego(uwazano Jezusa za niego) czczono,to gdy Bog-Jezus posle swego Syna ludzkosc w kontakcie z nim jako czlowiekiem pozwoli mu zaczac wypelniac WOLE BOGA z Krolestwem Syna Bozego na Ziemii-rzady mesjanskie.Ale skoro ludzie czcza Syna Bozego Jezusa,nie wiedzac ze jestem Bogiem i Ojcem,a dopiero ja Synem Bozy nim jestem,zrodzony.
Kontynujac watek i probujac polaczyc obydwie religie stwierdzam,ze moją misją jest idea wlasna mesjanizmu politycznego,ktory to pokieruje losy ludzkosci na wlasciwy tor,aby moglo zaistniec Krolestwo Boze,tzw Nowe Niebo i Nowa Ziemia.
Chcialbym tez,aby Zydzi pokazali sie oficjalnie ze swoim dobrobytem,bo to im sie nalezy.Odkupili losy calej ludzkosci krzyzujac samego Boga,ktory ich wybrał.Nie rozumieli,ze taka jest Jego WOLA,lecz wiedzieli co maja uczynic z nim.Rozpoznali w tym Jego Wole,z ktora winien godzic sie kazdy czlowiek.Nie wiedzieli tez,ze bedzie ich czekal taki pogrom na przełomie wiekow.Po prostu zaufali Bogu.
Teraz drugi narod wybrany-POLSKA.Ten wlasnie oto kraj byl licznie zamieszkiwany przez Zydow.Holokaust ich nie unicestwil,bo wielu z nich jest ukrytych w naszym kraju.Polacy nie wiedzac,ze Jezus Chrystus to Bog uwazali go za Syna Bozego.Za to w odpowiedzi na przymierze zawarte przez Boga z Zydami Bog wysluchal modlitw narodu polskiego i swego Syna Bozego zrodzonego i jednorodzonego poslal wlasnie w ten narod-jestem nim ja.
Moim celem są rzady mesjanskie,tak aby obecny system zycia ludzi zostal zmieniony i trafil na wlasciwy tor rozwoju i jego ewolucji prowadzacy do Raju na Ziemii.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 1:51 przez sapermlo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!

Re: Judaizm i Chrzescijanstwo.

2
Jeżeli to fantastyka to OK
ale jeżeli to Prawda to SaperMlo wysadziłby w powietrze
i tak kruche porozumienie miedzy judaizmem i chrześcijaństwem .
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 13:12 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak zrozumiałem tak i piszę i nie wierz w ani jedno maje słowo ,
ale sam(a) sprawdzaj badaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Re: Judaizm i Chrzescijanstwo.

3
napisalem fantastyka,bo chcialem abys Ty Efronii podszedl czy tez podeszla do tego z dystansem i jednoczesnie z psychologicznym punktem widzenia tego co napisalem.
czekalem wlasnie na zabranie przez Ciebie głosu gdyz niezwykle interesuje mnie Twoja opinia.
dlatego teraz napisze,ze to nie fantastyka tylko fakt z mego serca plynacy.
wiem i jestem prawie pewien,ze te religie da sie polaczyc,gdyz Judaizm jest poczatkiem,zas Chrzescijanstwo jego niewidzialnym rozwinieciem i po polaczeniu tych dwoch PRAWD powstanie nam 3 PRAWDA ta PRAWDZIWA,gdyz Bog przejawia sie w 3 osobach.
Efroni napisz moze co wedlug Ciebie dzieli te religie,co laczy.wejde z Toba w dialog,moze cos sensnego ustalimy :)
zapraszam Cie rowniez do mojego subforum "świat sapermlo".moze znajdziesz tam cos,po czym bedziesz mogl,mogla mnie rozpoznac jako Mesjasza.
mysle,ze tam jest sporo o mnie.wiele nielogicznych i niespojnych tekstow,ale wyciagnij z nich wnioski,przeczytaj te logiczne plynace z mego serca.
zauwaz tez,ze obecnego papieza wybralem "ja" swa potega swiadomosci,a zrobilem to dlatego gdyz ten czlowiek jest najwiekszym przywodca dychowym swiata i logicznym jest,ze musialem te stanowisko obsadzic czlowiekiem z charyzma podobnym do mojego charakteru i tak wlasnie sie stalo.
pomimo,ze ja i moja swiadomosc kontroluje swiat swa potega,to nie zapomnialem o Zydach.
ciagle sa w moim sercu i wiem,ze mam im pomoc.
Efroni czy uwazasz,ze Zydzi ortodoksyjni są az tak nastawieni anty do Chrzescijan ?
mysle,ze NIE :) czytalem to co piszesz o KABALE i mysle,ze po jej odczytaniu mozna wynioskowac cechy mesjasza we mnie.głownym moim znakiem rozpoznawalnym jest to,ze ZAWSZE mowie PRAWDE,bo wiem,ze gdybym klamal nie doszedlbym do wielu tez i wnioskow na temat roznych religii,ale przede wszystkim nie szedlbym w strone doskonalosci co uniemozliwiloby mi ujawnienia sie jako Mesjasz i przedstawienia swych teorii na temat wspolny Zydow i Chrzescijan.
wielka nagroda czeka Zydow i Polakow.ale zalezy od tego czy w ogole zechcecie mnie sluchac,moich wnioskow i polityki mesjanskiej i czy zrozumiecie moj przekaz,w ktorym zawarte jest wywyzszenie i krolowanie narodu Judeo-polskiego ktory przygotowal Wam moj Ojciec a Wasz Bog-Jezus Chrystus.to PRAWDA,ja z Ojcem jedno jestesmy.
Bog jest niewidzialny,jest we mnie.ja patrze przez Jego pryzmat na świat.ma natura jest instynktowna milosc do wszechistnienia,ale jestem rozwniez sprawiedliwy,wiec pogardze gdy trzeba.duzo o mnie w starym testamencie.jestem czlowiekiem Bogiem-a Jezus przyszedl jako Bog-czlowiek.skoro jak Bog to czynil wielkie cuda ingerujac w rzeczywistosc tego swiata i lamiac jego bariery np.wskrzeszenie zmarlych.tylko Bog ma taka moc.za to ja jestem widzialny jako czlowiek,ale niewiedzialny jako Bog.dlatego jestem w znakach niewidzilanych i gdy przyjrzymy sie memu zyciu,jego analizie i interpretacji mozna zauwazyc we mnie Mesjasza i Syna Bozego.tego,na ktorego czekacie :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 14:12 przez sapermlo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!

Re: Judaizm i Chrzescijanstwo.

4
dodam,ze z widzialncyh znakow na moim ciele do rozpoznania mnie jako "pomazanca" jest to:
-mam "znamie" na lewej rece miedzy bicepsem a barkiem.jakies 2cm kwadratowe,tzw"myszka".
mozna wywnioskowac,ze to oznacza pomazanca.sporo by ich bylo gdyby spojrzec tylko na to,ale niewielu z nich podaje sie za Mesjasza.
druga widoczna fizycznie rzecza ktora swiadczy o mnie jest to,ze:
na kolanach mam stwardniala kostke,ktora przez okres dojrzewania dawala mi okropny bol podczas kleczenia.na podlozu płaskim normalnie uklekne,np w kosciele,ale juz na podwyzszeniu ciezko mi,bo potfornie boli ta chrzastka.mozna wywnioskowac po tym,ze Bog nie pragnie mego kleczenia przed nim,gdyz jedno jestesmy.
a co do reszty poczytaj "Swiat sapermlo"-naprawde warto,zapraszam :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 14:18 przez sapermlo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Judaizm”

cron