Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

2
zapewne nie jesteś gotów na jakiekolwiek inne drogi dochodzenia do zdrowia poza twą jedynie słuszna zielonoświatkową drogą ,
jesli sie myle to nie wrzucaj cytatów jeno opowiedz o swoim życiu i bezdyskusyjnych dowodach na to , że zielonoświatkowa teologia jest najlepszym lekarstwem na przeciożąny egotyzm ludzki .
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 11:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

3
Hm, śmieszne to co piszesz. Jakaś zielonoświątkowa droga, która prowadzi do uzdrowienia - pierwsze słyszę.
Bóg uzdrawia a jakże, lekarze leczą a jakże, sami możemy o siebie dbać - a jakże, czosnek jest dobrym specyfikiem i wiele innych. No ale o drodze zielonoświątkowej, to nic nie wiem, może mnie oświeć?
Przeciążony egotyzm ludzki i teologia zielonoświatkowa, ciekawy wątek, ale chyba mnie z kims mylisz.
Och śmieszy jesteś, może ty coś na ten temat napisz, bom ciekaw.

KJ
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 15:36 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 2 razy.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

4
Mam wrazenie, ze Crows napisal swoj post pod wplywem wypowiedzi paru z naszych forumowiczow.
Ci ludzie wierza, ze tylko ich droga do Boga jest sluszna - cala reszta nas jest na expressway do piekla...
Wiec ja mysle, ze to bylo pytanie Crows (i moje tez) - czy ZS uwazaja, ze tylko ich droga do Boga jest sluszna.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 15:59 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

5
Kiedy Rada Naczelna KZ zdecyduje się stworzyć komisję historyczną w kwestii przeprowadzenia lustracji byłych współpracowników SB?

Ps. Chełmno? ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 16:01 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

7
Krystek pisze:Mam wrazenie, ze Crows napisal swoj post pod wplywem wypowiedzi paru z naszych forumowiczow.
Ci ludzie wierza, ze tylko ich droga do Boga jest sluszna - cala reszta nas jest na expressway do piekla...
Wiec ja mysle, ze to bylo pytanie Crows (i moje tez) - czy ZS uwazaja, ze tylko ich droga do Boga jest sluszna.
Krystek, drogą jest Jezus Chrystus, jest drogą , prawda i życiem. To jest prawdziwa droga natomiast jest wiele dróg, po których kroczymy w swoim życiu. Moge zacytowac w tym miejscu adekwatna wypowiedź Św. Augustyna - Stworzyłeś nas jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie. (Wyznania) Tak nasze drogi zdaje sie krążą po różnych zaułkach ludzkiego jestestwa, doświadczamy różnych uniesień, smutków, czasami rozpaczy, ale tak naprawdę nasza tęsknota prowadzi nas lku czemuś, co jest jakby nieosiągalne, dalekie, święte .
Dopiero, kiedy doświadczamy miłości Boga, odkrywamy, że nasza tęsknota była tęsknotą za Bogiem, tym, który nas stworzył, ukształtował i powołał dla Siebie, i dlatego tez poza Nim jesteśmy zagubieni.

Ps. Prosze, gdy piszesz o Kościele Zielonoświątkowym abyś uzywał skrótu KZ, bo inaczej nie bardzo wiem o kim piszesz :)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 19:40 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

8
Artur pisze:Kiedy Rada Naczelna KZ zdecyduje się stworzyć komisję historyczną w kwestii przeprowadzenia lustracji byłych współpracowników SB?

Ps. Chełmno? ;)
To zostało rozstrzygniete na ostatnim Synodzie KZ, Rada Naczelna nie ma tu nic do rzeczy. Po zmianach z 2008 roku, najważniejszym i decyzyjnym organem jest Synod. NRK pełni role wykonawczą wobec Synodu. A Synod, to zgromadzenie wszystkich duchownych KZ, i tam zostało postanowione, przytłaczająca ilością głosów, że komisji takowej nie będzie i na tym koniec dyskusji o lustracji w KZ.

Moim zdaniem bardzo słusznie,zawsze jest możliwość , aby wyznać braciom takowy grzech i z niego pokutować. W mojej ocenie wątpię, aby były takie osoby w KZ dziś, bo tej "starej gwardii" jest już niewiele.

Ps. Tak, Chełmno :)

KJ
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 19:46 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 2 razy.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

9
Crows pisze:
Kazimierz pisze:Och śmieszy jesteś,

KJ
lepiej być śmiesznym niz tragicznie głupim .
Komu tą głupotę przypisujesz? Przecież mnie jeszcze nawet nie znasz? Przyp. Sal. 12:16 - "Głupi od razu okazuje swą złość, lecz roztropny nie zważa na obelgę"

KJ
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 19:49 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

10
Kazimierzu, poczytałam trochę z tych stron, do których link podałeś, ale czytania ogrom :D A mnie interesuje, że tak powiem sens istnienia KZ, wywodzicie sie z Koscioła Ewangelickiego, co Was "poróżniło", innymi słowy zmusiło do rozstania?

Obejrzałam też statystyki, jaka jest różnica między wiernym a członkiem? Szczerze powiem o KZ nic nie wiem, więc za takie podstawowe informacje będę wdzięczna.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 20:10 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

11
Kazimierzu,
dziekuje ci za odpowiedz ale ja bede dalej naciskac.
Istnieja religie, ktore twierdza, ze tylko ich zrozumienie Biblii jest wlasciwe. Istnieja ludzie, ktorzy mowia, ze tylko poprzez uznanie Jezusa jako personalnego zbawiciela mozna dojsc do Krolestwa Bozego.
To bylo sedno mego pytania na temat KZ. Czy twoj Kosciol twierdzi, ze ludzie innych wyznan i religii sa automatycznie skazani na potepienie?
Czy dla twej religii to jak czlowiek traktuje innych ludzi jest co najmniej tak wazne jak to jak interpretuje Pismo Swiete?

Slowem - czy wystarczy kochac Boga i szanowac ludzi by byc na drodze do zbawienia?
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 20:26 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

12
victoria pisze:Kazimierzu, poczytałam trochę z tych stron, do których link podałeś, ale czytania ogrom :D A mnie interesuje, że tak powiem sens istnienia KZ, wywodzicie sie z Koscioła Ewangelickiego, co Was "poróżniło", innymi słowy zmusiło do rozstania?

Obejrzałam też statystyki, jaka jest różnica między wiernym a członkiem? Szczerze powiem o KZ nic nie wiem, więc za takie podstawowe informacje będę wdzięczna.
Zadajesz ciekawe pytania i chetnie na nie odpowiem.

Piszesz, o sens istnienia KZ, hm w mojej ocenie Kościół, to zbiór ludzi odrodzonych z Ducha Świętego, narodzonych na nowo do Królewstwa Bożego. Ludzie ci, znajdują się w różnych denominacjach, a nawet są poza. Kościół, w takim rozumieniu, to jedna wielka rodzina braci i sióstr.
Jak każda rodzina i denominacje różnią się od siebie. Dla jednej rodziny wazna jest tradycja, dla innej symbole, dla jeszcze innej moralnośc, a dla innej jeszcze co innego.

Również Kościół składa się z takich Wspólnot, jedna zwracają uwagę na charyzmaty, inne na Słowo, inne na wiarę, inne na jeszcze inne elementy Biblii, nauczania itp. Jednak ważnym jest, że Kościół, to właśnie rodzina, ludzie odrodzeni z tego świata do Królestwa Bożego z Bożej Łaski.

ZKE - Zjednoczony Kościół Ewangelicki - byl sztucznym tworem, założonym przez komunę, w celu łatwiejszego inwigilowania, w łonie tego tworu, wyznania żyły swoim życiem, a po upadku komuny - wróciły do swoich naturalnych "duchowości".

Pytasz czym się różni sympatyk, od członka zboru. Sympatyk, jak sama nazwa wskazuje, to osoba, która zachodzi na nabożeństwa, czasami bierze udział w różnych uroczystościach kościelnych itp. Nie przyjął jednak chrztu i członkowstwa w KZ, a czasami jest jeszcze nie odrodzony duchowo. Członkiem zaś wspólnoty, bo trzeba tu wspomnieć o autonomiczności zborów zielonoświatkowych jest osoba, która odrodziła się z Ducha Świętego, uznała Jezusa Chrystusa za swego Pana, podąża za Nim. Przyjeła chrzest w wieku świadomym i poprosiła o członkowstwo w zborze - no i zostałą przyjęta ze wszystkimi prawami i obowiązkami wynikającymi z członkowstwa.

To tyle po krótce, pytaj dalej jeśli chcesz, zachęcam.

KJ
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 20:50 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

13
Krystek pisze:Kazimierzu,
dziekuje ci za odpowiedz ale ja bede dalej naciskac.
Istnieja religie, ktore twierdza, ze tylko ich zrozumienie Biblii jest wlasciwe. Istnieja ludzie, ktorzy mowia, ze tylko poprzez uznanie Jezusa jako personalnego zbawiciela mozna dojsc do Krolestwa Bozego.
To bylo sedno mego pytania na temat KZ. Czy twoj Kosciol twierdzi, ze ludzie innych wyznan i religii sa automatycznie skazani na potepienie?
Czy dla twej religii to jak czlowiek traktuje innych ludzi jest co najmniej tak wazne jak to jak interpretuje Pismo Swiete?

Slowem - czy wystarczy kochac Boga i szanowac ludzi by byc na drodze do zbawienia?
Krystek, dziękuję za twoją dociekliwość.

KZ nie twierdzi i nigdy nie twierdziło, że osoby innych wyznań sa skazani na potępienie. Napisałem trochę o postrzeganiu Kościoła jako całości w poprzednim poście do poprzedniczki. A więc zbawienie jest dla wszystkich ludzi, którzy odpowiedzą na wołanie Chrystusa, niezależnie w jakiej denominacji się znajdują. Zbawienie jest w Chrystusie, nie w KZ. Nikt nie nawraca się do KZ, ale do Chrystusa Pana, jesli trafi do mojego zboru, chętnię się nim zaopiekuję, ale zawsze Chrystus musi być nr 1 , dla tej osoby.

Co do dalszej części twojego pytania, odpowiadam, zauważ co mówi Jezus - będziesz miłował Boga swego z całej duszy, serca ....., a bliżniego swego jak siebie samego, co to znaczy? Lecz co to znaczy być na drodze do zbawienia? To już inna kwestia, gdyz Biblia jasno naucza, że nie możemy sami sobie zapracować na zbawienie, ale jest ono z Łaski Boga - patrz Ef. 2:8-10, powołani do dobrych uczynków, tak jak najbardziej, ale wypływają one z relacji naszej z Chrystusem, a nie odwrotnie - czyli aby przypodobać się Bogu.
Zapewne to co piszesz jest dobre, bo gdy kochasz Boga, to znaczy, że On jest dla ciebie najważniejszy i przez to kochasz też ludzi, czerpiąc z Jego miłości. Pełnij Jego wolę i podążaj za Nim, a twoje zycie będzie spełnione.

KJ
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:00 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

14
Kazimierzu,
czyli to znaczy, ze twoj kosciol uznaje Jezusa za Boga?
A co z ludzmi - jak ja- ktorzy uwazaja, ze byl On czlowiekiem. I byl synem Boga tak samo jak kazdy z nas jest synem czy corka Boga.
Czy -wedlug KZ- musisz uznac boskosc Jezusa by byc zbawionym? I jesli tak- to dlaczego?
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:05 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

15
Krystek pisze:Kazimierzu,
czyli to znaczy, ze twoj kosciol uznaje Jezusa za Boga?
A co z ludzmi - jak ja- ktorzy uwazaja, ze byl On czlowiekiem. I byl synem Boga tak samo jak kazdy z nas jest synem czy corka Boga.
Czy -wedlug KZ- musisz uznac boskosc Jezusa by byc zbawionym? I jesli tak- to dlaczego?
Tak Krystku, nie tylko mój Kościół tak uważa, ale ja również, bo spotkałem się z Nim i doświadczyłem Jego mocy i Łaski - jak chcesz, to przeczytaj sobie moje świadectwo - http://nowy.tezeusz.pl/blog/498.html

Kiedy doświadczasz Miłości Chrystusa i Jego zbawienia, to zrozumiesz dlaczego On jest Bogiem - odwieczny Logos, Jeshua - czyli Jahwe zbawia.

Pozdrawiam KJ
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:15 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

16
Kazimierz pisze:To zostało rozstrzygniete na ostatnim Synodzie KZ, Rada Naczelna nie ma tu nic do rzeczy.
Nadal ma. Między synodami to ona sprawuje faktyczną władzę w kościele, a i nowy prezbiter naczelny sporo obiecywał zrobić w tej sprawie ;)
Kazimierz pisze:Po zmianach z 2008 roku, najważniejszym i decyzyjnym organem jest Synod. NRK pełni role wykonawczą wobec Synodu. A Synod, to zgromadzenie wszystkich duchownych KZ, i tam zostało postanowione, przytłaczająca ilością głosów, że komisji takowej nie będzie i na tym koniec dyskusji o lustracji w KZ.
W dotychczasowej historii kościoła nie zdarzyło się aby synod nie przyjął sprawozdania rady. Nie zdarzyło się także aby przeciwstawił się zaleceniom rady. Z drugiej strony istnieje jednak pewna grupa braci domagająca się lustracji. Ich propozycje z pewnością znasz ;)
Kazimierz pisze:Moim zdaniem bardzo słusznie,zawsze jest możliwość , aby wyznać braciom takowy grzech i z niego pokutować. W mojej ocenie wątpię, aby były takie osoby w KZ dziś, bo tej "starej gwardii" jest już niewiele.

Ps. Tak, Chełmno :)
Kocham pojęcie pokuty. Jest takie ... obszerne. Stara gwardia powinna się jednakże rozliczyć ze swoich działań. I ma z czego. Od siebie dodam, że pokuta to w tym przypadku nie wszystko ;)

Ps. Witam zatem kolegę pastora na forum ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:18 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

17
Przepraszam Kazimierzu, nie zauważyłam legendy pod tabelą http://www.kzbb.org/ind.php?kzbb=statystyka pytałam o wiernych i członków, bo wedle mojego rozumienia, znaczyłoby to samo.
Piszesz
ZKE - Zjednoczony Kościół Ewangelicki - byl sztucznym tworem, założonym przez komunę, w celu łatwiejszego inwigilowania, w łonie tego tworu, wyznania żyły swoim życiem, a po upadku komuny - wróciły do swoich naturalnych "duchowości".
rozumiem, ze pomiędzy Kosciołem Ewangelickim a Kosciołem Zielonoświątkowców są jakies zasadnicze różnice?
Kto miał większy wpływ na powstanie KZ Kalwin czy Luter?
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:24 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

18
victoria pisze:rozumiem, ze pomiędzy Kosciołem Ewangelickim a Kosciołem Zielonoświątkowców są jakies zasadnicze różnice?
Kto miał większy wpływ na powstanie KZ Kalwin czy Luter?
Viki. Sprecyzuj o którym kościele Ewangelickim mowa. Ewangelicko-Augsburskim czy Ewangelicko-Reformowanym? ;)

Na powstanie KZ? Ani jeden ani drugi. Poszukaj informacji np. o Charlesie Foxie Parhamie. Generalnie w początkach istnienia pentekostalizm był raczej ruchem niż organizacją.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:37 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

20
Zatem odpowiedź brzmi - żaden z tych dwóch. Jeśli szukasz jakichś korzeni historycznych musiałabyś zainteresować się teologią Jakuba Armenszoona (Arminiusza).

Pentekostalizm to młody twór, liczący sobie jakieś 100 lat historii.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 21:51 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

21
victoria pisze:Przepraszam Kazimierzu, nie zauważyłam legendy pod tabelą http://www.kzbb.org/ind.php?kzbb=statystyka pytałam o wiernych i członków, bo wedle mojego rozumienia, znaczyłoby to samo.
Piszesz
ZKE - Zjednoczony Kościół Ewangelicki - byl sztucznym tworem, założonym przez komunę, w celu łatwiejszego inwigilowania, w łonie tego tworu, wyznania żyły swoim życiem, a po upadku komuny - wróciły do swoich naturalnych "duchowości".
rozumiem, ze pomiędzy Kosciołem Ewangelickim a Kosciołem Zielonoświątkowców są jakies zasadnicze różnice?
Kto miał większy wpływ na powstanie KZ Kalwin czy Luter?
Victorio, jeszcze raz, ten twór stworzony przez komunę, to był Zjednoczony Kościół Ewangelicki i on już nie istnieje.
Ty natomiast piszesz o Kościele Ewangelicko - Augsburskim i Ewangelicko eformowalnym, te Kościoły mają się dobrze i funkcjonuja.

Artur ma rację mówiąc o ruchu zielonoświatkowym, tak ten "ruch" jest widzialny w całej historii Kościoła, to przejawy działania Ducha Świętego przez cały eon Kościoła. Duch ten Świety - prawdziwy Namiestnik Chrystusa Pana na ziemi, działa jak chce i wieje gdzie chce. Zapewne Reformacja była zainspirowana przez Ducha Świętego, zapewne wczesniejsze działania Jego, które pozwoliły na przetrwanie Kościoła były inspirowane przez tegoż Ducha Świętego. I prawdą jest, to co pisze Artur, że ramy organizacyjne tegoż ruchu, zostały nadawane ok. 100 lat temu , kiedy nastąpiło przebudzenie na Azura Street w Topeka. I trwa nadal w różnych częściach świata. Południowa Ameryka, Afryka, Indonezja i wiele innych rejonów świata jest pobudzona moca Ducha Świętego - ruch ten liczony jest dziś na ok. 500 - 800 mln. ludzi na całym świecie. Jest piękna książka, którą warto przeczytać - http://www.sklep.af.com.pl/product_info ... faf964bec0

W Polsce ruch ten reprezentowany jest przez liczne wspólnoty o charakterze charyzmatycznym, największą wspólnota jest Kościół Zielonoświątkowy, składający się z około 300 zborów w Polsce i kilkunastu w różnych innych krajach.

Jeśli chodzi ci o Kalwizizm i Luteranizm, zapewne w kontekście utracalności zbawienia? To Kościół nasz uważa, że istnieje utracalność zbawienia, ale jak już pisałem autonomia zborów pozwala na to, że pastorzy mają wolnośc w tej kwestii również, nie narzuca się na nich ślepego wierzenia jednej doktrynie, ale mają prawo, a nawet obowiązek rozwijania się i poszukiwania.

KJ
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 6:57 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

22
Artur pisze:
Kazimierz pisze:To zostało rozstrzygniete na ostatnim Synodzie KZ, Rada Naczelna nie ma tu nic do rzeczy.
Nadal ma. Między synodami to ona sprawuje faktyczną władzę w kościele, a i nowy prezbiter naczelny sporo obiecywał zrobić w tej sprawie ;)
Kazimierz pisze:Po zmianach z 2008 roku, najważniejszym i decyzyjnym organem jest Synod. NRK pełni role wykonawczą wobec Synodu. A Synod, to zgromadzenie wszystkich duchownych KZ, i tam zostało postanowione, przytłaczająca ilością głosów, że komisji takowej nie będzie i na tym koniec dyskusji o lustracji w KZ.
W dotychczasowej historii kościoła nie zdarzyło się aby synod nie przyjął sprawozdania rady. Nie zdarzyło się także aby przeciwstawił się zaleceniom rady. Z drugiej strony istnieje jednak pewna grupa braci domagająca się lustracji. Ich propozycje z pewnością znasz ;)
Kazimierz pisze:Moim zdaniem bardzo słusznie,zawsze jest możliwość , aby wyznać braciom takowy grzech i z niego pokutować. W mojej ocenie wątpię, aby były takie osoby w KZ dziś, bo tej "starej gwardii" jest już niewiele.

Ps. Tak, Chełmno :)
Kocham pojęcie pokuty. Jest takie ... obszerne. Stara gwardia powinna się jednakże rozliczyć ze swoich działań. I ma z czego. Od siebie dodam, że pokuta to w tym przypadku nie wszystko ;)

Ps. Witam zatem kolegę pastora na forum ;)
Arturze, nie mi oceniać "starą gwardię", to Boży ludzie, mam do nich szacunek i wdzięczność. Ja w KZ jestem od 15 lat, a pastorem od 3, a więc nie wiem nic o jakiś grzechach ojców wiary. Jeśli się ktoś bardzo domaga, to na pewno ja nie jestem adresatem tegoż apelu.

KJ
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 7:01 przez Kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest w Jezusie! (Ef. 4:21)

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

24
KZ zmierza w dziurę - prosperita i głupawka....nie długo mu już do poziomu innych wyznań "chrześcijańskich". Tak samo tężeje i zastyga w gówno jak cała reszta religii.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 13:18 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 1 raz.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

25
Kazimierz pisze:Arturze, nie mi oceniać "starą gwardię", to Boży ludzie, mam do nich szacunek i wdzięczność. Ja w KZ jestem od 15 lat, a pastorem od 3, a więc nie wiem nic o jakiś grzechach ojców wiary. Jeśli się ktoś bardzo domaga, to na pewno ja nie jestem adresatem tegoż apelu.
Zapytałem ciekaw Twoich poglądów w tej sprawie, w końcu bowiem Synod to także Ty :)

A teraz pytanie kolejne:

Jak kościół poradził sobie z Przebudzeniem na Florydzie (Lakeland)? :)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 13:21 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

26
Nassanael Rhamzess pisze:KZ zmierza w dziurę - prosperita i głupawka....nie długo mu już do poziomu innych wyznań "chrześcijańskich". Tak samo tężeje i zastyga w gówno jak cała reszta religii.
I tutaj się mylisz kolego. KZ programowo unikał ewangelii sukcesu i głupawek. Poprzedni prezbiter naczelny raczej był oskarżany o 'katolicyzację' kościoła albowiem na oficjalnych i zewnętrznych spotkaniach poruszał się w ... koszuli z koloratką ;)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 13:24 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kościół Zielonoświątkowy W Polsce Www.kz.pl

28
Z uwagi na charakterystykę kościoła nie można przełożyć praktyki zboru lokalnego na politykę kościoła jako organizacji - i odwrotnie. Zbory są bowiem autonomiczne i nie muszą realizować, nie mają obowiązku, polityki Rady Naczelnej oraz Synodu. Więc wszystko zależy od lokalnego pastora i kierunku, który obierze on sam i jego zbór. Jeśli określony zbór chce słuchać ewangelii sukcesu, słucha jej.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 14:08 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i związki wyznaniowe”

cron