Re: świadkowie Jehowy

91
mordotymoja pisze:A ja nic nie mam do świadków :) .Kurczę,aż się sam dziwię, jaki ze mnie tolerancyjny typek :cool: ...
kreci cie ten basen pompowany mordotymoja :P
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 18:05 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: świadkowie Jehowy

92
Zauważyliście, że Świadkowie idą z duchem czasu?
Od kilku miesiecy widuję małe straganiki z literaturą "świadkową" i 2 (to już tradycyjnie) osoby zapraszające do zatrzymania się na chwilę...
A dzisiaj jakaś para zadzwoniła do drzwi z propozycją... bezpłatnego kursu biblijnego.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 12:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: świadkowie Jehowy

93
I nie skorzystałaś?
Skoro za friko daja, to się korzysta, a zawsze to kolejny kurs, który do CV można wpisać. :D
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 14:14 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: świadkowie Jehowy

94
zawsze to proponują, to dla nich podstawa - czy świadectwo wiary - nie da się nie zauważyć, że są bardzo wierzący
chętnie zostawiają swoją Strażnicę, potem wymieniają na kolejne numery jeśli tylko się zgodzi
sa strony w sieci

na początek warto zadać pytanie czym różni się to w co wierzą od tego w co wierzy większość Polaków

gdyby w szkole była nauka o religiach to bylibyśmy o kolejne nieba mądrzejsi to akurat dobrze robi
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 14:24 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: świadkowie Jehowy

97
ale młodym ludziom potrzebna jest znajomość religii by wiedzieli jakim są zagrożeniem i jakich błędów nie popełniać gdy sie spotykają z jakąś religią.
O modłach w religioznawstwie nie ma mowy.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 16:12 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: świadkowie Jehowy

98
Mnie też by się podobała szkoła neutralna od wierzeń, ale widzę, że to jest nierealne... Zbyt mocne uwarunkowanie religią nie dopuści do tego...
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 16:17 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: świadkowie Jehowy

99
Ja?! pisze:ale młodym ludziom potrzebna jest znajomość religii by wiedzieli jakim są zagrożeniem i jakich błędów nie popełniać gdy sie spotykają z jakąś religią.
O modłach w religioznawstwie nie ma mowy.
oczywiście

co dobre i co złe trzeba wiedzieć
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 16:26 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: świadkowie Jehowy

100
baabcia pisze:
Ja?! pisze:ale młodym ludziom potrzebna jest znajomość religii by wiedzieli jakim są zagrożeniem i jakich błędów nie popełniać gdy sie spotykają z jakąś religią.
O modłach w religioznawstwie nie ma mowy.
oczywiście

co dobre i co złe trzeba wiedzieć
Tylko weź pod uwagę, że to 'dobre' i 'złe' jest uwarunkowane światopoglądem, dla każdego to jest coś innego, dla katolika - to, dla Św. Jehowy - tamto, dla ateisty - jeszcze coś... Kto by miał rozsądzić i wybrać, co dla uczniów miałoby być 'dobrem' i 'złem'?...
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 16:39 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: świadkowie Jehowy

102
dzieci niewiele wiedzą co to dobro i zło i dlatego wykorzystuje sie je indoktrynując wartości uznawane przez najbliższą grupe społeczną. To tworzy jedność w grupie pod warunkiem że nie ma innych opcji. Obecnie jest internet i indoktrynacja nie ma sensu. Religia straciła sens istnienia. Wcywilizacji technologicznej bardziej sie przydaje psychoterapeuta niż ględzący klecha.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 17:08 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: świadkowie Jehowy

104
Ja !? tylko zapominasz, że wszystko jest indoktrynacją, to co Ty robisz również :)
Pomimo to wcale nie uwazam, że szkoła państwowa jest miejscem do nauki religii, szkoła, każda i państwowa i nie powinna pomóc wychować dziecko na wartościowego człowieka, wartością mierzoną inteligencją, mądrością i empatią.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 17:20 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: świadkowie Jehowy

105
niestety mądrości ani empatii szkoła nie uczy, skupia sie głównie na inteligencji i rozszerzaniu pojemności pamięci krótkiej i średniej. Cywilizacja nie potrzebuje mądrych ludzi, to już trzeba na własną ręke.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 18:05 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: świadkowie Jehowy

107
a co to ma wspulnego z swiadkami jehowymi
a co oni proponuja to skutki będa opłakane tk sie dzieje na zachodzie
1. Obniżanie się wieku inicjacji seksualnej.
2. Większa liczba niechcianych ciąż i aborcji.
3. Wzrost zachorowań na choroby weneryczne wśród dzieci i młodzieży.
http://stopgender.pl/Seks-edukacja-fakty.php

a grupa ponton kłamie
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 22:49 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: świadkowie Jehowy

108
wszyscy kłamią czasem uważaj po kim powtarzasz - bo się natniesz kiedyś

czytałeś kto polityke gender zaczał w Polsce wdrażać - na forum dzis opisane

chyba, ze kolega kłamie - ale ja mu wierzę - przystojny jest to wierzę

nie wiem czemu zakładasz, ze Świadków Jechowy gender nie dotyczy
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 22:56 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: świadkowie Jehowy

113
W ciężkim stanie trafiła do szpitala kobieta zraniona ostrym narzędziem podczas spotkania w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Poznaniu. Sprawca ataku został zatrzymany.

Niewykluczone, że był to atak dokonany na tle wyznaniowym ... .
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 22:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: świadkowie Jehowy

114
Żartobliwie można powiedzieć, ze tak właśnie wyglądał Kościół w czasach Jezusa. A teraz "wierni" nazywają tych ludzi sekciarzami. Ciekawe.

Ja mam dobre skojarzenia ze Świadkami. Znałam sporo osób tej wiary i nigdy nie miałam z ich strony żadnych nieprzyjemności. Ale spotykam się często też z negatywnymi opiniami. Ale to dowodzi, jak dla mnie, jedynie tego, ze nie każdy nadaje się do głoszenia.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2014, 11:22 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: świadkowie Jehowy

115
Vakaru pisze:Żartobliwie można powiedzieć, ze tak właśnie wyglądał Kościół w czasach Jezusa. A teraz "wierni" nazywają tych ludzi sekciarzami. Ciekawe.

Ja mam dobre skojarzenia ze Świadkami. Znałam sporo osób tej wiary i nigdy nie miałam z ich strony żadnych nieprzyjemności. Ale spotykam się często też z negatywnymi opiniami. Ale to dowodzi, jak dla mnie, jedynie tego, ze nie każdy nadaje się do głoszenia.
jesli oni będą tak bogaci jak KK to beda tacy sami albo nawet gorsi , są w opozycji wobec kosciołów dominujących i taka pozycja jest zawsze bardziej wygodniejsza
Ostatnio zmieniony 22 mar 2014, 11:28 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: świadkowie Jehowy

116
Bogaci, tzn? Znam sporo Świadków "przy kasie", którzy mieli swoje własne wille, z 12. pokojami, itp. A jakoś nie odczuwało się od nich tej "kasy". Więc zakładam, ze mieliby możliwość "wzbogacić" swój zbór. I stać się kimś na wzór KK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i związki wyznaniowe”

cron