Re: Scjentologia

31
Z czego rodzi się myśl założenia nowej religi? Z nudów chyba jedynie. Bo zostaje jeszcze na marginesie do wyboru choroba psychiczna, chęc zdobycia wladzy, popularnosci, szacunku i zarabiania pieniedzy od wiernych wlasnie.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 2:07 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Scjentologia

32
Albo żart. Z przyjaciółką doszłyśmy do wniosku, że Hubbard zrobił to po prostu "dla jaj". Gdziekolwiek jego dusza jest... robi właśnie trolololololololo ;)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 17:06 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Scjentologia

33
Jak pisałem Hubbart ponoć założył Scjentologie w wyniku zakładu, może był ambitny i chciał sobie i komuś udowodnić że coś jest takiego możliwe.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 17:10 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

35
voltaren pisze:Jak pisałem Hubbart ponoć założył Scjentologie w wyniku zakładu, może był ambitny i chciał sobie i komuś udowodnić że coś jest takiego możliwe.
Zakład zakładem, mógł to być nadal żart bardzo ciężkiego kalibru ;)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 19:06 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Scjentologia

36
Hubbard miał wspólnika - okultystę Jacka Parsonsa ;) Zbyt oryginalny również nie był, bo go uprzedził Aleister Crowley, mistyk - szachista, alpinista - okultysta. W scjentologii mamy więc mieszankę teorii Freuda, Junga, Sarganta, no a to wszystko "poparte" zmodyfikowanymi wpływami hinduizmu :)
No to jeszcze sobie odświeżyłem info i oto co uzyskałem, pojęcie zostało wymyślone przez Allena Upwarda (później używane naturalnie za jego pominięciem) oraz opisane (w nieco innym znaczeniu) przez Anastasiusa Nordenholza :) Trochę do duxxy, z takim systemem, który pomija genezę własnego powstania, nie uważacie ? :) No ale przecież "autorytety" typu Hubbard, nie znosiły przecież konkurencji ;)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 19:41 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Scjentologia

37
Wiedza ezoteryczna z najwyższej półki wyszła na jaw w 1993 r., podczas procesu scjentologa Stevena Fishmana, skazanego za oszustwa finansowe. Sekta domagała się utajnienia zeznań, ale sąd odrzucił wniosek. Wybrańcy za opłatą, rosnącą z każdym poziomem wtajemniczenia, dowiadują się, iż 75 milionów lat temu tyran Xenu rządzący Konfederacją Galaktyczną wywiózł na planetę Teegeeack (Ziemię) setki miliardów więźniów politycznych. Xenu uwięził wygnańców nieopodal wulkanów i odpalił w kraterach bomby. Duszom zamordowanych, czyli thetanom, przez 36 dni pokazywał na niebie trójwymiarowy film propagandowy, wmawiając, że są jednocześnie Bogiem, Jezusem i szatanem. Pod wpływem pokazu dusze zlały się w jednię wydzielającą pasożyty duchowe, które wnikają do ludzkich umysłów. Można się ich pozbyć, stosując zaawansowane techniki oczyszczające znane tylko scjentologom. Oczywiście płatne.
http://zyciegwiazd.onet.pl/1663790,1,ce ... tykul.html
:D
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 20:28 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Scjentologia

38
Z tego co się orientuję Ja?! i Mezamir z tegoż forum są gorliwymi wyznawcami tej "idei" uważając, że Bogowie jacykolwiek łącznie z Chrześcijanskim Bogiem w "Trójcyjedynym" oraz ludzie są potomkami Kosmitów przybyłych z Kosmosu. :)

Jak dla mnie te wszystkie wymysły są NIELOGICZNE i bez urazy ale dla osób wierzących w takie bajki doradzam wizytę u Psychiatry. No i zadałbym pytanie: Czy reszta domowników aby na pewno zdrowa?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 14:49 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

39
no to sie źle orientujesz bo z tą sektą nie mam nic wspólnego, powiedz to samo w innym wątku a może sie okazać prawdą
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 16:17 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

43
o kosmitach moge pogadać w wątku o kosmitach a nie głupich scjentologach, a takich wątków jest conajmniej kilka

nie rzycze sobie mieszania moich poglądów z scjentologami nawet gdy pobieżnie są zbieżne.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 20:28 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Scjentologia

44
Nie pobieżnie scjentolodzy uważają, że człowiek na ziemie przyleciał z Kosmosu. Ty idziesz krok dalej gdyż uważasz, że Bogowie również przylecieli z Kosmosu mam cię zacytować? Naprawdę nie pamiętasz co piszesz? Czy może nie rozumiesz, że Scjentologia i Twoje poglądy się pokrywają? Niby takiego oświeconego zgrywasz a nie rozumiesz, że Twoje poglądy stanowią JĄDRO Scjentologii? Straszyć to Ty możesz osobę, która nie wie co mówi Ja zaś doskonale wiem i potrafię udowodnić swoje zdanie, posługując się jakże starą a jednak odkrywczą LOGIKĄ.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 20:45 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

46
jest pewna różnica, scjentolodzy wymyślili sobie historie opartą o już istniejące teorie że życie ludzi pochodzi z kosmosu.
To co ja wiem nie pochodzi z źródeł scjentologicznych i różnie sie w wielu kwestiach co dla was laików może być nie istotne bo macie to w dupie.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 1:29 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

47
http://imladis.p2a.pl/viewforum.php?id=119
tu jest w cholere wątków o pochodzeniu człowieka i jego historii, to mnie bardziej interesuje niż wymysły scjentologów którzy tylko jako baze swej religii uczynili pochodzenie pozaziemskie. Z tym sie zgadzam ale reszta to bzdury. Sam jestem kosmitą bo mieszkałem na wielu planetach, ziemia jest mi domem stosunkowo krótko.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 1:41 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

48
Ja?!,po co Ty się tłumaczysz konfidentowi?
Koleś ma powazne problemy emocjonalne,wydaje mu się że jest ojcem a my jego dziećmi
i mamy obowiązek tłumaczyć się przed nim.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 17:36 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

49
Mezamir pisze:Ja?!,po co Ty się tłumaczysz konfidentowi?
Koleś ma powazne problemy emocjonalne,wydaje mu się że jest ojcem a my jego dziećmi
i mamy obowiązek tłumaczyć się przed nim.
Czyżbym dotkną jakiejś bolączki, kompleksu.

Przyjmij do wiadomości,że Ja wymagam tylko i wyłącznie przestrzegania Prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Każdy następny Twój post służący obrażeniu mojej osoby zostanie bezzwłocznie dostarczony do prokuratury okręgowej najbliższej mojemu miejscu zamieszkania. Jest to prawne oświadczenie woli, którego prawdziwość sygnuję swym imieniem i Nazwiskiem.

18,01,2013r., godz.18,00

Piotr Bartczak-Pejaś
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 18:04 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

50
Ja?! pisze:jest pewna różnica, scjentolodzy wymyślili sobie historie opartą o już istniejące teorie że życie ludzi pochodzi z kosmosu.
To co ja wiem nie pochodzi z źródeł scjentologicznych i różnie sie w wielu kwestiach co dla was laików może być nie istotne bo macie to w dupie.
Przedstaw więc te różnice gdyż na razie nie widzę żadnej między tym co głosisz a tym co propagują Scjentolodzy.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 18:07 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

51
wymagam tylko i wyłącznie przestrzegania Prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.
:D a kim że Ty jesteś o panie żeby wymagać takich rzeczy? :D
Nie rozśmieszaj mnie,sędzia Dred kuźwa :D
Pelerynkę sobie uszyj i kiedy zapadnie noc,ruszaj na ulicę miast walczyć z niegodziwością i bezprawiem :D
Co za megalomania :)

Kolegów możes zpilonować jeśli ci pozwolą albo dzieci(łasnych).
Jeszcze tego brakowało żeby jakis forowy trefniś mnie spowiadał i wymagał ode mnie sprawozdań :D
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 18:12 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

52
Mezamir pisze:
wymagam tylko i wyłącznie przestrzegania Prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.
:D a kim że Ty jesteś o panie żeby wymagać takich rzeczy? :D
Nie rozśmieszaj mnie,sędzia Dred kuźwa :D
Pelerynkę sobie uszyj i kiedy zapadnie noc,ruszaj na ulicę miast walczyć z niegodziwością i bezprawiem :D
Co za megalomania :)

Kolegów możes zpilonować jeśli ci pozwolą albo dzieci(łasnych).
Jeszcze tego brakowało żeby jakis forowy trefniś mnie spowiadał i wymagał ode mnie sprawozdań :D
1. UWAŻAJ na słowa byś nie przeholował i nie trafił w trybie ekspresowym na wokandę.

2. Nie chcę nawet słuchać Twoich spowiedzi nie Jestem księdzem. Lecz wszędzie pilnuję przestrzegania Prawa III Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Gdybyś robił swoje wklejki zamieszczając je w znacznikach QUOTE tak jak wymaga tego netykieta tego (i nie tylko tego) forum nie miałbym podstaw prawnych do wszczęcia Interwencji, która tak Cię zbulwersowała. Na przyszłość radzę używać znaczników QUOTE w takich wypadkach. Inaczej znów będziesz podejrzanym o plagiat i złamanie praw autorskich. Jak nie dotarło to nie zdziw się jak któregoś pięknego dnia zostaniesz zgarnięty przez Policję lub wezwany na sprawę Sądową.

4. To ostatnie ostrzeżenie kolejnego nie będzie.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 18:38 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

53
Gdybyś robił swoje wklejki zamieszczając je w znacznikach QUOTE
Szryfie?
Czytaj ze zrozumieniem:

"Nie ma problemu, można propagować teksty wydawnictwa".-Toporzeł (Zdzisław)

Koniec tematu.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 18:58 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

54
Twardostoj pisze:Z tego co się orientuję Ja?! i Mezamir z tegoż forum są gorliwymi wyznawcami tej "idei" uważając, że Bogowie jacykolwiek łącznie z Chrześcijanskim Bogiem w "Trójcyjedynym" oraz ludzie są potomkami Kosmitów przybyłych z Kosmosu. :)

Jak dla mnie te wszystkie wymysły są NIELOGICZNE i bez urazy ale dla osób wierzących w takie bajki doradzam wizytę u Psychiatry. No i zadałbym pytanie: Czy reszta domowników aby na pewno zdrowa?
Twardostoj pisze:
Mezamir pisze:Ja?!,po co Ty się tłumaczysz konfidentowi?
Koleś ma powazne problemy emocjonalne,wydaje mu się że jest ojcem a my jego dziećmi
i mamy obowiązek tłumaczyć się przed nim.
Czyżbym dotkną jakiejś bolączki, kompleksu.

Przyjmij do wiadomości,że Ja wymagam tylko i wyłącznie przestrzegania Prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Każdy następny Twój post służący obrażeniu mojej osoby zostanie bezzwłocznie dostarczony do prokuratury okręgowej najbliższej mojemu miejscu zamieszkania. Jest to prawne oświadczenie woli, którego prawdziwość sygnuję swym imieniem i Nazwiskiem.

18,01,2013r., godz.18,00

Piotr Bartczak-Pejaś
Twardostoj jaki masz problem? Najpierw zaczynasz, a potem straszysz?

Mezamir weź sobie na wstrzymanie, ok?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 21:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Scjentologia

55
Snowid to Scjentolog tak samo jak jego wielki mistrz Ja?! z forum Imladis uważa, że Bogowie to Kosmici, którzy wylądowali x lat temu na ziemi a ludzie to ich potomkowie.http://www.rbi.webd.pl/phpBB/viewtopic. ... 6&start=90

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 21:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

56
Ok, pozwolę sobie na mała dygresję.

Mezamirze, nazywanie Twardostoja "konfidentem" nie odnajduje tutaj zastosowania i jest jednoznacznie uznawane za obraźliwe (#48). Kolejna kwestia to ignorowanie również moich uwag względem wyodrębniania cytatów w postach za pomocą znacznika "quote". To byłoby minimum grzeczności i szacunku zarówno wobec autorów tekstu jak i ich czytelników. Rozumiem, że pierwotni ich twórcy wyrażają zgodę na przedrukowywanie/kopiowanie (inaczej nie mają racji bytu), jednak czytelność, przejrzystość i spójność treści ma dość ważkie znaczenie w odbiorze Twojego przekazu. Czyli w sumie powinno również służyć i Tobie. Żywię nadzieję, że to w końcu zrozumiesz i zaczniesz stosować.

Twardostoj, w przypadku stwierdzenia uchybień wobec regulaminu a już tym bardziej wobec Twojej osoby, skieruj proszę bezzwłocznie sprawę do rozstrzygnięcia przez administrację forum. W dobrym interesie forum, jak i zarówno jego poszczególnych użytkowników, leży uniknięcie nieporozumień względem wyciągania stosownych konsekwencji wobec łamiących jego poszczególne zapisy. W tym przypadku priorytetowym organem interweniującym jest sama administracja forum, co naturalnie nie wyklucza wszczęcie postępowania cywilnego.

Mezamirze, niedopuszczalne jest używanie określeń powszechnie uznawanych za obraźliwe wobec innych użytkowników forum, w tym nazywanie kogoś "konfidentem". Powinieneś liczyć się z konsekwencjami takiego postępowania. Osobiście proszę o całkowite wykluczenie tego typu retoryki z wypowiedzi.

Twardostoj, proszę o wstrzymanie dalszych sugestii odnośnie możliwości wniesienia pozwu sądowego bądź do prokuratury okręgowej. Jeżeli uznajesz za zasadne wejście na drogę postępowania prawnego (cywilnego) z tytułu znieważenia (lub pomówienia) Twojej osoby postępuj zgodnie z osobistymi kryteriami. Jednak bez dalszych uwag wobec użytkownika Mezamir, mogących być poczytane za, cytuję treść raportu: "groźby i próby zastraszania." odnośnie #52.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 21:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Scjentologia

57
Moi Panowie, nie obchodzą mnie Wasze relacje na innych forach. Tutaj nie będzie zadnych wojen, musicie ze sobą walczyć, macie PW.

Mezamir, jeśli nie zaczniesz umieszczać cytatów w znacznikach [quote ], jesli nadal będziesz obrazał innych stracisz możliwość pisania tutaj.

Twardostoj, jeśli jeszcze raz napiszesz post w obraźliwie zaczepnym tonie, taki jak do Mezamira i Ja!? stracisz możliwość pisania tutaj.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 22:12 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Scjentologia

58
Abe podziwiam Twoją determinację

Adminka Oba ma jak widać....słuszna reakcja

ubiegliście mnie bo już miałem zapytać obu czy nie piją za dużo gazowanej
z tekstow wnioskuję że dobiła do łbów totalnie
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 22:25 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Scjentologia

59
roxis84 pisze:Scjentologia jest powszechnie na świecie uważana za destrukcyjną sektę. Jej działalność zdelegalizowano całkowicie lub częściowo w niektórych krajach Europy (np. Francja, Niemcy). Jest oskarżana o przestępczość gospodarczą i stosowanie terroru psychicznego oraz o łamanie praw człowieka...

Zapraszam do dyskusji.

Co myślicie? Co wiecie? Co przeczytaliście? Wasze opinie i ciekawostki.. Za i przeciw..
to sekta i tego bym się trzymała
wyjątkowo rozrośnięta i z ogromna kasą

ciekawe czy gdzieś są jakieś teksty pokazujące jak sektę odróżniać od mafii w kontaktach z politykami - chyba jest coś na rzeczy?

gdyby ten temat dotyczył scjentologów byłoby tu jaśniej

po kilkudziesięciu postach konfliktu zawsze jest niejasna sytuacja - jak w nowych westernach diabli wiedzą kto ma wygrać

kiedyś to było inaczej

dobry brał blodinę i szedł na górę a teraz bywa tak, że wyjeżdżają wszyscy na Dziki Wschód

a blondina siedzi głupia sama

ja staram się nie pisać w wątkach osób, które mnie denerwują - czasem tylko pękam :)

babski sposób - unikania kiedy nie ma o co walczyć

no bo jakie Wy macie fury :lody:
przechadzam się pomiędzy [email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i związki wyznaniowe”

cron