Re: Bahaizm

1
Nie odgrywa w moim życiu wiekszego znaczenia
jestem niejko z nadania katoliczką
do mnie jednak bardziej przemawia to



http://religie.424.pl/articles.php?lng=pl&pg=1602

moje zainteresowanie się tą religią zaczeło się od czasu kiedy w Hajfie
oglądałam słynne ogrody Bahaiów
Hajfa jest jakby światowym cenrtum Bahaizmu
a ogrody zapierają dech w piersiach
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 22:38 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Bahaizm

2
Muszę powiedzieć, że Bahaizm jest mi dość bliski, choć się z nim nie identyfikuje.
Wiele poględów bahaizmu pokrywa sę jednak z moimi.

Ariadno, opowiedz proszę o tych ogrodach.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 0:26 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: Bahaizm

3
hmm, interesująca religia - w wolnej chwili muszę o niej poczytać a i ta strona jest bardzo ciekawa :D
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 0:32 przez jaśniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Re: Bahaizm

4
Ariadna-enta,
dziekuje za podanie tego linka- duzo ciekawych wiadomosci. Z tego, co dodtad poczytalam pzrekonania tej religii zgadzaja sie z wieloma z moich wierzen.
I wyobraz sobie, ze w moim malym miescie w Minnesocie my mamy swiatynie Baha'i. Moze wybiore sie tam ktoregos dnia? - mysle, ze to by bylo ciekawe doswiadczenie.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 0:59 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Bahaizm

5
Bahaizm. Fuj :) Atrakcyjna dla europejczyków - nie przeczę - ale jednak orientalna nuda ;)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 8:43 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Bahaizm

6
Artur pisze:Bahaizm. Fuj :) Atrakcyjna dla europejczyków - nie przeczę - ale jednak orientalna nuda ;)
phi tio ja też mogę powiedzieć,ze ten nasz ludowy mnaskórkowy katolicyzm jest nudny.:)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 22:09 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Bahaizm

7
Krzysztof K pisze:Muszę powiedzieć, że Bahaizm jest mi dość bliski, choć się z nim nie identyfikuje.
Wiele poględów bahaizmu pokrywa sę jednak z moimi.

Ariadno, opowiedz proszę o tych ogrodach.
opisać te ogrody nie sposób
poślę wam lonk z całą stroną tych ogrodów
wrażenie na żywo oczywiście o wiele głębsze



http://lh5.ggpht.com/_X7h04bQ9YrY/SOpjf ... C_3290.JPG

tam jest wiecej tych zdjęć
te ogrody znajdują sie na takim wzgórzu z najwyższego punktu rozpościera sie widok na cała Hajfę,port,latarnię morską i zielone morze śródziemne.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 22:16 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Bahaizm

8
Ariadna-enta pisze:
Artur pisze:Bahaizm. Fuj :) Atrakcyjna dla europejczyków - nie przeczę - ale jednak orientalna nuda ;)
phi tio ja też mogę powiedzieć,ze ten nasz ludowy mnaskórkowy katolicyzm jest nudny.:)
Jest :) I co teraz poczniemy z tak zdobytą wiedzą? :)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 22:38 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Bahaizm

10
I właśnie o tym pisałem :) Każdy wybiera taką nudę, która najlepiej mu odpowiada, z która najlepiej się czuje. Ja bahaitów nie lubię - globalnie. Poznani przeze mnie (a kilku ich było) okazali się namolni jak diabli w kwestii nawracania mnie na prawdziwą i słuszną wiarę. Nie rozumieli słowa 'nie'. Nie akceptowali sprzeciwu w kwestii 'nie nawracamy'.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 23:20 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Bahaizm

11
Ariadna-enta pisze:
Artur pisze:Bahaizm. Fuj :) Atrakcyjna dla europejczyków - nie przeczę - ale jednak orientalna nuda ;)
phi tio ja też mogę powiedzieć,ze ten nasz ludowy mnaskórkowy katolicyzm jest nudny.:)
Kazda religia ma w sobie rzeczy ciekawe i przyciagajace dla niektorych osob. Ludzie poszukuja w zyciu roznych wartosci i znajduja je czasami w roznych religiach.

Ja mysle, ze powinnismy odnosic sie z szacunkiem do wierzen innych ludzi. Moze one nie sa dla nas, moze nas irytuja czy nudza czy nawet odpychaja.
Ale te wierzenia sa najwyrazniej czyms waznym w zyciu tej spotkanej osoby. Nasze wierzenia tez nie sa bliskie innym ale my nie chcemy by ktos nas wysmiewal czy krytykowal.

Mozna dyskutowac na rozne temat; mozna miec zupelnie inne poglady i wierzenia - ale to swiadczy o naszej osobistej kulturze gdy nie jestesmy nieuprzejmi w stosunku do kogos innego wartosci.

Ariadna-enta, dziekuje, ze podzielilas sie z nami twymi zainteresowaniami i tymi pieknymi zdjeciami. Nauczylam sie czegos na temat, o ktorym bardzo niewiele wiedzialam - a poznawanie nowych rzeczy jest dla mnie wazne.
Tylko ludzie z leniwymi mozgami i zaparci na slepo w jednym wierzeniu automatycznie odrzucaja wszystko. Poznawanie nowych rzeczy wzbogaca nas - nawet jak nie przyjmujemy tych nowych rzeczy jako odpowiednie dla naszej drogi zycia.:tuli:
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 3:14 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Bahaizm

12
Wiara Bahai , nawet pozwolilem sobie zamowic literature z polskiego oddzialu.
Problem wiary Bahai polega na tym że jest religią silnie sekciarska i sponsorowaną z niewiadomego źródła.
Zarzuce wam kilka źródeł:


Polecam alternatywe: http://freebahais.com/index.htm
Wszystkiego dobrego :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 18:47 przez AnuAthame, łącznie zmieniany 2 razy.
“Be perfect, therefore, as your heavenly Father is perfect.” (Mt. 5:48 NRSV)

Re: Bahaizm

13
Mnie się bahaizm bardzo podoba. Zresztą światopoglądowo jest dość bliski spirytyzmowi, mianowicie: jedność religii, pacyfizm, tolerancja, propagowanie esperanto jako języka międzynarodowego. Chyba najlepszym źródłem informacji o tej doktrynie jest portal http://www.bahai.org.pl/ Miałem kiedyś okazję wymienić kilka maili z administratorką, jest bardzo miłą osóbką i udziela wszystkich odpowiedzi :) Bahaici organizują otwarte spotkania, nie mają sekciarskiej mentalności, nawet przeciwnie - są otwarci na wszystkich życzliwych ludzi, przynajmniej takie odnoszę wrażenie i mam nadzieję, że tej opinii sobie w przyszłości nie popsują:)
Na YT też jest trochę filmów po polsku (użytkownik kusztar), wprowadzających w tę tematykę. :rotfl1:
Ostatnio zmieniony 04 gru 2011, 1:16 przez spirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i związki wyznaniowe”

cron