Re: Niezniszczalny hinduizm?

1
Hinduizm to jedna z tych wiar etnicznych, która przetrwała niezniszczona przez misjonarzy obcych bogów.
Jak czytam taką bzdurę, to myślę sobie niewiedza? fanatyzm? ludzi ogarnia.

Hinduizm jako pojęcie został wprowadzony w XIX w w Bengalu przez urzędników angielskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej dla określenia tego, co uznawali za liczne na tym terenie sekty religijne. W rzeczywistości istniało kilka religii, które miały różne ideologie, ale również i kilka mając bazę na tle wspomnianych religii.
Faktem jest, że te religie współistniały ze sobą w pokojowy sposób, dlatego właśnie niewiedza może pchać tutejszych userów do uogólnienia pojęcia jako jedności.

Kiedy wtargnęli do Indii muzułmanie, to ci Arabscy muzułamnie uważali Hindusów za niewiernych, ale wcale nie zależało im na naracanie ich na islam, z prostej przyczyny zwaną "kasą".
Zgodnie z prawem muzułmańskim niemuzułmanie musieli płacić podatek "pogłówne". Po co więc nawracać na islam, jak z tego kasy by nie było. Czy to można nazwać niezniszczalnym mimo wpływu innej religii?

PS. Tyle na początek, to nie znoszę długich postów a do tego całą masę linków.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, 10:55 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Niezniszczalny hinduizm?

2
Mądrzyć się potrafią, ale ja trzeba to cisza w eterze.
Nikt nie potrafi uargumentować, bo większość musiałby przyznać, że chrześcijańskie religie są też niezniszczalne.

Niezniszczalność hinduizmu może oprzeć na przesłance głębokiej religijności, bo mimo tak wielu tradycji religijnych ze sobą konkurujących, to zachowała się głęboka religijność.
Ciekawe, co byście uznali za więź jednoczącą wyznawców hinduizmu.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, 11:10 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Niezniszczalny hinduizm?

5
tej nie znam.
znam tylko od strony kosmitów i przekazywania ludziom wiedzy i technologii.
Zresztą chyba każda religia zaczyna się od uwielbienia kosmitów bo coś dostali bo wiele skorzystali.
Tak było z Żydami
Tak było z Hindysami
Tak było z .... a jakie jeszcze religie były ;)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 0:31 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Niezniszczalny hinduizm?

9
Ratri pisze:Ja, a znasz wersję jaką głosi Kościół Scjentologiczny?
Chodzi o "pozaziemskie implanty pamięciowe", tak ? :)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 21:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Niezniszczalny hinduizm?

10
Abesnai.
K Scjentologiczny, to wynik kierunku mistyczno-religijnego z różnymi opcjami hinduizmu, buddyzmu czy islamu.
Pewnie to i tak się nazywa-nie pamiętam dokładnie, ale ci bardziej zaawansowani wierzą w Xenu, a ich poprzednie życia istniały na innych planetach.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 22:49 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hinduizm”

cron