Re: Jak wyglądają niebo i piekło

1
"Pewnego dnia Swami zapytał Shive:

- Panie, powiedz mi, jak wyglądają niebo i piekło?

- Chesz wiedzieć? Chodź ze mną. Pokażę Ci - odpowiedział Shiva i zaprowadził go do miejsca, w którym Swami stanął przed dwojgiem dzrzwi.

Otworzył pierwsze. Na srodku pokoju stał okrągły stół, a na nim duże naczynie z jedzeniem. Jedzenie pachniało tak aromatycznie, że Swami poczuł nieopisany głód.

Dookoła stołu siedzieli ludzie. Wychudzeni, smutni i szarzy. Każdy z nich trzymał w ręku łyżkę, która miała bardzo długą rączkę przytwierdzoną do ich dłoni. Każdy mógł sięgnąć łyżką do naczynia, ale nie mógł nasycić się jedzeniem, gdyż rączka łyżki była dłuższa, niż ręka.

Swami’ego przeszły ciarki na widok tego cierpienia i nieszczęścia.

- Właśnie widziałeś piekło - powiedział Shiva.

Następnie Shiva otworzył drugie drzwi. Pokój wyglądał dokładnie tak samo, na środku pokoju stał dokładnie taki sam stół, a na nim dokładnie takie samo naczynie pełne wyśmienitego jedzenia. Dookoła siedzieli ludzie z takimi samymi długimi łyżkami przytwierdzonymi do ich dłoni. Wszyscy jednak byli weseli, w świetnej formie, prowadzili ożywioną dyskusję. Pokój promieniał radością i dobrobytem.

- Nie rozumiem - powiedział Swami.

- To proste - odpowiedział Shiva.


Ci szczęśliwi ludzie nauczyli się karmić siebie nawzajem, podczas gdy tamci, chciwi, potrafią mysleć tylko o sobie."



Autor nieznany
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 18:04 przez Gate, łącznie zmieniany 2 razy.
"w odkrywaniu piękna nikt cię nie wyręczy..."

http://jutrzenka.dbv.pl/news.php

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

8
Wiec droga do wiecznego szczescia prowadzi poprzez zrozumienie, ze my wszyscy jestesmy jednoscia i ze powinnismy sobie pomagac?
I w piekle sa tylko samolubni ludzie?

Czyli i niebo i pieklo sa juz tu na ziemi.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 16:07 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

10
Gate pisze:niebo i piekło to stan świadomości i nic więcej...
wiec jak rozumiesz ta przypowiesc, ktora nam napisalas?
Swiadomosc, ze pomaganie innym jest dobre to juz jest niebo? Czy pomaganie innym jest niezbedne by sobie uswiadomic czym jest niebo?

Jesli ja usiade w wygodnym fotelu w pieknym domu z lodowka pelna jedzenia i z drinkiem w reku i zaczne sobie uswiadamiac, ze pomaganie innym ludziom jest czyms dobrym- to jest wystarczjace?
Czy powinnam znalezc kogos, kto jest glodny i podzielic sie swoim jedzeniem? Bezdomnego i ofiarowac mu pomoc w znalezieniu mieszkania?

Swiadomosc na jakis temat bez aktualnego zrobienia tego czegos- to tylko puste slowa.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 18:49 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

11
świadomość to moja wiedza... która płynie z mojego wnętrza

jak rozumiem te przypowieść... że sami możemy sobie zgotować piekło i niebo... a napisałam o świadomości bo każdy ma inną... i dla mnie mój świat może być niebem a dla kogoś kto obserwuje go piekłem...

i dlatego to stan świadomości...
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 19:27 przez Gate, łącznie zmieniany 2 razy.
"w odkrywaniu piękna nikt cię nie wyręczy..."

http://jutrzenka.dbv.pl/news.php

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

12
Gate pisze:świadomość to moja wiedza... która płynie z mojego wnętrza

jak rozumiem te przypowieść... że sami możemy sobie zgotować piekło i niebo... a napisałam o świadomości bo każdy ma inną... i dla mnie mój świat może być niebem a dla kogoś kto obserwuje go piekłem...

i dlatego to stan świadomości...
O, ja mialam inne zrozumienie swiadomosci. Dla mnie swiadomosc to zrozumienie jaka role mamy w tym swiecie i co musimy zrobic by osiagnac nasze cele, nauczyc sie naszych lekcji...
Wiedza - dla mnie- to bardziej cos nabytego, nauczonego. Wiedzy mozna nabrac z ksiazek czy od innych ludzi. Swiadomosc wymaga przezycia, zrozumienia i oceny wewnetrznej tego, co robimy.
I ja mysle, ze ta przypowiesc mowila nam wiecej niz tylko, ze kazdy moze zgotowac sobie wlasne pieklo i niebo. Ona pokazala nam jak wazne jest zrozumienie, ze my wszyscy jestesmy jednoscia i ze tylko poprzez pomaganie innemu czlowiekowi mozna osiagnac wlasne niebo.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 19:34 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

15
Krystek pisze:
Gate pisze:świadomość to moja wiedza... która płynie z mojego wnętrza

jak rozumiem te przypowieść... że sami możemy sobie zgotować piekło i niebo... a napisałam o świadomości bo każdy ma inną... i dla mnie mój świat może być niebem a dla kogoś kto obserwuje go piekłem...

i dlatego to stan świadomości...
O, ja mialam inne zrozumienie swiadomosci. Dla mnie swiadomosc to zrozumienie jaka role mamy w tym swiecie i co musimy zrobic by osiagnac nasze cele, nauczyc sie naszych lekcji...
Wiedza - dla mnie- to bardziej cos nabytego, nauczonego. Wiedzy mozna nabrac z ksiazek czy od innych ludzi. Swiadomosc wymaga przezycia, zrozumienia i oceny wewnetrznej tego, co robimy.
I ja mysle, ze ta przypowiesc mowila nam wiecej niz tylko, ze kazdy moze zgotowac sobie wlasne pieklo i niebo. Ona pokazala nam jak wazne jest zrozumienie, ze my wszyscy jestesmy jednoscia i ze tylko poprzez pomaganie innemu czlowiekowi mozna osiagnac wlasne niebo.
a jak chcesz dowiedzieć się tego wszystkiego bez wiedzy? Świadomość o której piszesz wynika z wiedzy ? Jak chcesz się poznać, zrozumieć ocenić jak piszesz bez wiedzy?
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 19:49 przez Gate, łącznie zmieniany 2 razy.
"w odkrywaniu piękna nikt cię nie wyręczy..."

http://jutrzenka.dbv.pl/news.php

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

17
Gate pisze:interpretować, rozumieć ... można te przypowieść na wiele sposobów...
Zgadzam się z Toba.:) Piekło i niebo to pojęcie względne. Może zależeć od religii którą praktykuje człowiek. Na przykład w Islamie istnieje 7 piekieł i tyle samo niebios.
W Buddyzmie jest 16 Piekieł. (8 zimnych i 8 gorących) i okres przebywania w nich jest ograniczony. A zgodzie z teorią spirytyzmu Bóg nie mógłby skazywać duszy żadnego ze swoich dzieci na jakkolwiek męki. W tej teorii przyjmuję się że duszą doskonali się poprzez inne wcielenia i każda z nich zawsze otrzymuje szansę na poprawę. :aniolek: To ostatnie najbardziej mi się podoba aczkolwiek Islam też nie ma najgorszego ponieważ czas przebywania tam jest ograniczony zależy chyba od grzechów jakie popełnił. Bo chyba za morderstwo nie powinien być tak samo "karany" jak za kradzież czy coś równie "lekkiego".
Ostatnio zmieniony 02 lip 2010, 20:00 przez Daisy-15, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

18
A ja w czytanych przez siebie książkach przeczytałam, i wszyscy pewnie to już znają ;) że piekło jest gorące, czerwone, ocieka smołą, i urzęduje w nim diablik z ogonem i rogami ha!ha!ha!.
To jest wersja książkowa.

W biblii i piśmie świętym znowu jest inne.

Jedno jest chyba pewne, że osoby opisujące piekła, tak naprawdę w nich nie byli. Bo gdyby tam byli nie wiem czy by wrucili żeby to tak dokładnie opisać jak to wygląda.
Podejrzewam fikcję literacką, ale przyjemną, bo musimy się w życiu czegoś bać, bez strachu byłaby totalna samowola na świecie, a tak to większość ludzi chce iść do nieba, w miejce wiecznej szczęśliwości.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 11:14 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

19
DziewczynaBezSerca pisze:...bo musimy się w życiu czegoś bać, bez strachu byłaby totalna samowola na świecie, a tak to większość ludzi chce iść do nieba, w miejce wiecznej szczęśliwości.
Czyżby?... :).

Cały problem polega na tym, że się NIE bać... Nie na darmo kościół powtarza słowa Jezusa: "Nie lękajcie się"...

Ja, co prawda, do żadnego kościoła nie należę, ale i tak odkryłam, że bać się jest destruktywne i NIC nie daje...

I zupełnie nie uważam, żeby fakt, iż ktoś się niczego nie boi, był równoznaczny z samowolą. Ktoś, kto kieruje się miłością, oddala od siebie wszelki strach. Ale też nie musi mieć żadnego "bata" nad głową, bo miłość z jego serca dyktuje taką drogę, której "batem" zmieniać nie trzeba... :).
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 11:21 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

20
Oczywiscie ze pieklo to fikcja zgadzam sie calkowicie. Choc analizujac to co mówia o sprawach ''duchowych'' i o swiecie astralnym osoby zajmujące się energiami które twierrdza ze wyciagaja z ludzi obce byty i niepodwazaja istnienia np demonów.....nie komentuje prawdziwosci tych pogladow to chrzescijanstwo mialoby tu jakas wiedze. Slyszalam kiedys inna ciekawa koncepcje o ingerencji genetycznej. Wedlug tych ludzi czlowiek to wynik manipulacji genetycznej a inne swiaty dzilaja na zasadzie duchowej. Wedlug nich nie wszystko co pozaziemskie to tylko duchy o wyzszej swidoosci ale i niziny energetyczne. Istoty które tak podupadly na przestrzeni reinaknacyjnej ze zywia sie nasza agresja niskimi energiami ze pasozytuja w udziach i bioenergoterapelci czasem je z ludzi wyciagaja...osobiscie mysle ze to lekka fikcja ale chrzescijanie w swoich poczatkach mieli ideologie zblizona do druidow i troche otarli sie o ich wierzenia. Nie zamnieci jeszcze dogmatamizaczerpneli odrobine podtaw z ich wiedzy które potem przerobili na jakies tam pieklo...
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 13:04 przez soulblue, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

21
Soulblue, fakt, nasza natura jest duchowa... I fakt, inne światy istnieją, ale niekoniecznie w postaci duchowej, znaczy nie tylko, życie jest doświadczane na wiele różnych sposobów. Ale te teorie o podupadnięciu na przestrzeni reinkarnacyjnej i żywieniu się nasza agresją to, wybacz, między bajki włożyć... Interpretacja (zapewne) tych terapeutów i generalnie TYLKO interpretacja... Brak w tym logiki. Ale za to nieźle "usprawiedliwia" pracę tych terapeutów :)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 16:14 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

22
stwórzcie sobie wizję piekła i nieba tak by dla was była jak najbardziej wygodna :)

"ten kto wie, nie mówi a
ten kto nie wiem, mówi że wie"

wszystko co piszemy na temat piekła i nieba to z tego dobre bajki by powstały :)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 19:08 przez sirflinket, łącznie zmieniany 2 razy.
oby tylko pamiętać, że mój umysł ma ograniczoną pamięć i pamiętać aby jej nie zapchać duperelami

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

23
w islamie do piekla trafia tylko ludzie, ktorzy naprawde tego chca.
bo Bog jest Milosierny i naprawde pragnie przebaczac. wystarczy Go poprosic o przebaczenie.
w jednym pieknym hadisie Bog mowi, ze gdyby ludzie byli bezgrzeszni, stworzylby innych, grzeszacych, po to, aby mogl im przebaczac.

Ali ibn Abu Talib powiedzial kiedys, ze woli zeby w Dniu Sadu osadzil go Bog niz jego wlasni rodzice, bo Bog ma wiecej milosierdzia i latwiej wybacza. a rodzice kochali Alego bardzo.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 19:10 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jak wyglądają niebo i piekło

25
Odejmijcie z nieba wszystko co w nim jest pociągające - otrzymacie piekło ;)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2010, 1:36 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bajki i przypowieści”

cron