Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

1
... i czy w ogóle będzie potrzebny na polu walki ... ;)
Tworzę ten wątek zainspirowany cyklem programów:

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

dzisiaj :

Egzoszkielet
http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Tak ... omosc.html

Obrazek


czyżby niedługo spełnił się :

[youtube][/youtube]

???
Ostatnio zmieniony 22 lip 2010, 19:17 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

4
Ciekawe jest jeszcze logistyka,zaopatrzenie ...

Wdowa: Żołnierzom w Afganistanie brakuje wszystkiego, nawet jedzenia
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wdow ... 06739.html

Fragment wywiadu

"- Powiem tak, ROSOMAK to strzał w 10, a sprzęt indywidualnego żołnierza to daje wiele do myślenia oszczędzanie na wszystkim. My na patrole to braliśmy amerykanie jedzenie, kamizelki, mundury. Jednak my jesteśmy lepiej wyszkoleni, nie potrzeba nam GPSu żeby znaleźć drogę itd."
http://www.militis.pl/readarticle.php?article_id=162

Polski żołnierz - żołnierzem przyszłości ?
Polski żołnierz niejednokrotnie udowadniał swych umiejętności jeżeli chodzi o przeszkolenie ... a co z całą resztą ?
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 15:52 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

6
Żołnierz w przyszłości może być niewidzialny. Dziwnie by wyglądało miejsce walki zbrojnej gdzie nikogo nie ma, bo go nie widać właśnie. Ale to najprędzej za 30 lat. Być może już niedługo i nasi żołnierze doczekają się super nowoczesnego wyposażenia, zapewniającego większe bezpieczeństwo i znacznie lepsze możliwości w ataku.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 17:03 przez hubertus93, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć"

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

7
Obecnie by być niewidzialnym wystarczy się wtopić w tłum.
Sądzę, że w mundurze wrogiej armii można by było być niezauważonym.
Nie potrzeba do tego technologii.
Jakby byli dla siebie niewykrywalni to nikt pewnie by nie ginął.
Może jakieś hasło by wymyślili.
Jakby wpadli na siebie i nie znali haseł to wiadomo, że wrogowie i..
..i nic.
Wystarczyłoby się nie ruszać.
Kto pierwszy wyda odgłos ten zginie.
Swoją drogą wróg mógłby po prostu nie odowiedzieć.
Ale jeśli się zderzyli to już wiedzą mniej więcej gdzie są.
Każdy odskok w bok wydałby dźwięk.
I jeszcze jedna kwestia co do tej niewidzialności.
Cień mógłby zdradzić pozycję.
Z kolei szkło odbija światło, czy to ekraniu, czy lustra..
I tyle na temat tej niewidzialności ode mnie.
Yo!
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 17:26 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

8
Nebogipfel to nie tak do końca.,,Nie wiem jaka broń będzie używana w III wojnie światowej lecz IV będzie toczona na maczugi i kamienie".
Jak dla mnie następne wojny wybuchną niedługo (Ameryka/Rosja) albo rozpocznie się Era kosmiczna w której to będą latali po planetach i napieprzali się jakimiś laserkami.Jeden zapieprzy drugiemu planętę i Wojna gotowa.Tylko kto przejmie ziemię?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 18:19 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

9
Można by było imo wykluczyć żołnierza jako jednostkę ludzką bo imo daleka przyszłość należeć będzie do ... pojazdów bezzałogowych :)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 18:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

10
Też mi się tak wydaje.
Heh, pzypomniał mi się film "Tajemnica Syriusza".
:D

Ludzie konstruowali maszyny, któe miały ze sobą walczyć a one zwróciły się przeciw ludziom.
Trochę jak w terminatorze..ale te były inteligentniejsze.
Albo atakowały spod ziemi albo udawały doskonale ludzi i wtedy atakowały jak wzbudziły zaufanie.
Polecam film.
Bardziej mnie przekonuje niż wizja przyszłośći w "Terminatorze".

Najtaniej i najmniej ograniczeń mają postacie w grach.
Dlatego wdaje mi się, że od tych bezzałogowych może w końcu dojść do gry przez kompiuter/net.
Już teraz bywają wojny w WorldCrafcie.
Wojny klanów są nawet w statycznej grze online, gdzie sobie grywam.
A jak ktoś chce się poczuć nieco bardziej jak na wojnie to obecnie wymyślono zestaw by podczas gry wirtualnej odczuwać każdy strzał czy uderzenie.
:D
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 19:08 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

11
Ale...Temat trochę...,,Obszerny"...Można o tym gdybać tyle że można by było książkę napisać.Mogę napisać iż uważam że będą latające gówna wyskakujące z sedesów i że będzie to rasa nowej cywilizacji...Zatem ze względu na to iż będzie zbyt dużo bezsensownych jak i sensownych pomysłów odcinam się od tematu :)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 22:17 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

18
Nie wiem czy tu mogę pisać, ale szybciutko...tylko potwierdzę, że przyszłościowy żołnierz, to wirtualny żołnierz i ubiór jego będzie bardzo różnorodny...zależeć będzie od fantazji projektanta programu...może doczekamy się golasów na wojnie. :zozol4:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 9:30 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

19
Lizawieta pisze:...może doczekamy się golasów na wojnie. :zozol4:
taaaa.to już wiem, jakim "orężem " chciałabys aby walczyli :ahaha:
a wg mnie w przyszłości ludzie palną się we łby i stwierdzą, że wojny są rujnujące , skończą wojować i nie będzie żadnych żołnierzy potrzebnych - nawet ołowianych dla zabawy, aby agresji w dzieciach nie rozbudzać. Zamiast tego będą Ken i Barbie służace do nauki miłości ;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 9:37 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

20
Szymon pisze:
Lizawieta pisze:...może doczekamy się golasów na wojnie. :zozol4:
taaaa.to już wiem, jakim "orężem " chciałabys aby walczyli :ahaha:
a wg mnie w przyszłości ludzie palną się we łby i stwierdzą, że wojny są rujnujące , skończą wojować i nie będzie żadnych żołnierzy potrzebnych - nawet ołowianych dla zabawy, aby agresji w dzieciach nie rozbudzać. Zamiast tego będą Ken i Barbie służace do nauki miłości ;)
Niekoniecznie chciałbym by walczyli mężnie "orężem" jaki mamy na myśli, bo wojnie stęsknione niewiasty pożytku żadnego mieć nie będą.

Myślę, że wojny nieodłącznie towarzyszą człowiekowi i chyba nie przestaną.
One będą coraz bardziej wyrafinowane i brutalne.
A Ken i Barbie będą bajką, że kiedyś w wannie tacy się kochali. :zozol4:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 7:42 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

25
Skoro da się zamaskować czołg do tego stopnia że staje się niewidzialny to czemu nie człowieka ? Hmmm
http://www.polskieradio.pl/23/267/Artyk ... alny-czolg

PS
Wątek chętnie widziałbym w "Militariach" Kukriego
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

26
To może przenieście? Dla radaru możeniewidoczny, ale dla człowieka. Kiedyś czytałem książkę o dwóch ludziach co strali się być niewidzialni. Jeden rzucał cień a drugi błyszczał.
Albert Einstein powiedział w roku 1947: "Nie wiem jaką bronią będzie się walczyć w czasie III wojny światowej, ale IV wojna światowa będzie wojną na kamienie i maczugi".
http://wojnyxxw.manifo.com/
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:40 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

27
Kukri, zerknij ;)
[youtube][/youtube]

Zakładam, że wojsko będzie po prostu nieliczne i wyspecjalizowane do wykonywania danych celów misji :)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 20:40 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak będzie wyglądał żołnierz przyszłości ?

28
Abesnai pisze:Zakładam, że wojsko będzie po prostu nieliczne i wyspecjalizowane do wykonywania danych celów misji :)
Najprawdopodobniej, czasy "kupą mości panowie" minęły. W wojsku od dawna kształci się i szkoli żołnierzy w jednej z wybranych płaszczyzn chociaż jeszcze niedawno dowódcą jednostki areomobilnej mógł zostać... czołgista (przykład z autopsji). Ludzie wędrowali zmieniając rodzaje broni i w ten sposób mieli podobno poznać... tylko co?
Od kilkunastu lat kiedy "stara gwardia" zaczęła się wykruszać sytuacja normalizuje się i podobne "hoce" należą do wyjątkowych.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militaria”

cron