Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

1
może w ten sposób otworzę nowy wątek, aby się mniej więcej zorientować o Waszej praktycznej wiedzy w temacie i miec jako takie pojęcie w którym kierunku go rozwijac :)
Niemniej jednak wszelkie wasze wpisy sa mile widziane :)
Z drugiej strony bardzo zachęcam do spróbowania swoich sił chociazby na strzelnicach, gdzie każdy bez wyjątku pod okiem instruktorqa może "popukać" z każdej dostępnej tam jednostki ognia - zapewniam - zabawa FANTASTYCZNA i jakie przy okazji odreagowanie stresów ;)
U mnie np jest profesjonalna strzelnica w Parku chorzowskim - minimum to 10 nabojów typu Parabellum lub Makarow w cenie 1,80 / szt + 2 zeta za tarczę - za 20 zeta więc już mozna sie przednio pobawić :D
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 14:10 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

2
W czwartej klasie liceum, miałam ćwiczenia na strzelnicy naszej Wisły w ramach przysposobienia wojskowego :D było takie cudo w mojej szkole prowadzone przez dyr Halinę Pietkiewicz członka rady naczelnej ZBoWiDu, byłego żołnierza AL :D ...
Strzały z karabinu KBK moje ramię czuje do dzisiaj :P ale byłam dobra w te klocki :ahah:
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 14:22 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

3
Strzelałam, jak by łam w liceum. W nagrodę za coś, już nawet nie pamiętam, za co, mogłam jechać na 'regularny poligon'. Najmniej ciekawie wspominam jazdę jakimś wozem bojowym, bo nie zdążyłam się chwycić i poszło... Rzucało mną po całym wozie (i innych ludziach) i wyszłam poobijana, jakbym ze schodów spadła :).

A strzelałam najpierw z KBKSu (pryszcz ;)), a potem z broni dużo cięższej, której w ogóle utrzymać nie byłam w stanie (a co to była za broń? hmm...). Ale z pozycji leżącej miałam 30 na 3 strzały!

(a w drugim podejściu chyba przypadkiem przestawiłam na strzelanie serią i poszło w niebo, odbijając mi przy okazji obojczyk, ja chromolę wojsko, to bolesna sprawa!;))
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 14:25 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

4
Viki - jesli po kbks miałas sińce, to - jak mam nadzieję - jak wybierzesz się na strzelnicę - odradzam Mossberga - broń gładkolufową walącą ołowianymi pociskami typu Breneke - policja strzelając z takiej broni takimi pociskami np w celu zatrzymania pojazdu przestępców dosłownie wyrywa silnik samochodu z mocowań ;)
Wow! Lidko - 100% skuteczności :tak: brawo myślę, że w tym drugim przypadku mógł to byś AK GN - coś w tym stylu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 14:25 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

6
Szymon pisze:Wow! Lidko - 100% skuteczności :tak: brawo myślę, że w tym drugim przypadku mógł to byś AK GN
Ale tylko, jak nie musiałam ustrojstwa trzymać, to ciężkie!... ;)

Pewnie tak, to było coś, czego nazwa tak właśnie się zaczynała AK...??? U??? (i wyglądało podobnie jak na zdjęciu).

Możliwe, że w strzelaniu do tarczy znalazłabym coś, co by mnie pociągało, ale tak generalnie jestem chyba przeciwko broni... (i 'rozwalam' Ci temat? ;) już skończyłam).
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 15:54 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

16
Szymon pisze:Viki - jesli po kbks miałas sińce,.....
przecież napisałam ze kbk, nie pamiętam dokładnie całej nazwy, ale były cholernie ciężkie i kopały jak diabli, strzelaliśmy tylko z pozycji leżącej, pięć naboi... i pierwszego dnia(stzrelaliśmy 3 dni) nigdy tego nie zapomnę na pięć strzałów miałam 6 dziur w tarczy :D
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 22:05 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

20
Nie pamiętam nazwy ale na strzelnicy i szło mi całkiem nieźle :P
Ogólnie chciałabym wrócić do tego bo nie da się opisać uczucia kiedy trzymasz w ręce broń i strzelasz ^^
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 14:08 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

27
Piękny wątek :)

Strzelałem z:

Colt Navy
Colt Dragon
Kentucky rifle
Sharp
kar 1777
damascenka (dubeltówka)
Radomka (kbks)
Brno (kbks)
SWD
Merkel
Mauser
TOZ
CZ
Glock
Beretta
Walther
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 19:36 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: strzelałeś/strzelałaś kiedykolwiek z broni palnej?

30
tylko z karabinku sportowego, nie powiem jak się nazywał model, bo to tak dawno było.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 14:37 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militaria”

cron