Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

2
Conan Barbarzynca pisze:Szymon a co myślisz o broni czarnoprochowej? Ja juz od jakiegoś czasu planuje zeby sobie coś takiego kupić, ale drogie.
no tanie na pewni nie jest biorąc pod uwagę, że najczęściej to broń już zabytkowa, chociażby ze względu na rodzaj ładowania, nabojów, mechanizmów spustowych
Mnie ciekawią rewolwery - jako wielostrzałowe równiez nie wymagają zezwoleń ( oczywiście mowa o tych czarnoprochowych )
no i jako ładowane odtylcowe - te z końca XIX w - mające nagwintowana lufę są dużo bardziej celne.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 16:48 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

3
Szymon pisze:no tanie na pewni nie jest biorąc pod uwagę, że najczęściej to broń już zabytkowa, chociażby ze względu na rodzaj ładowania, nabojów, mechanizmów spustowych
Mnie ciekawią rewolwery - jako wielostrzałowe równiez nie wymagają zezwoleń ( oczywiście mowa o tych czarnoprochowych )
Nie, niekoniecznie zabytkowa, chodzi o repliki http://www.blackpowder.cxm.pl/ swoją drogą juz chciałem Cię poprawić ze się pomyliłeś z tym 1885, ale okazuje się ze to prawda, jednak powoli udostępniają takie zabawki.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 17:04 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

5
Szymon pisze:Mnie ciekawią rewolwery - jako wielostrzałowe równiez nie wymagają zezwoleń ( oczywiście mowa o tych czarnoprochowych )
no i jako ładowane odtylcowe - te z końca XIX w - mające nagwintowana lufę są dużo bardziej celne.
czy chodzi o te do pojedynków? a może mi się pomyliło i strzelali sie kapiszonowymi? kurcze kiedyś to wiedziałam ...
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 22:29 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

9
Szymon pisze:W Polsce posiadanie broni czarnoprochowej ładowanej odprzodowo, wyprodukowanej przed 1885 r., a także pocisków, jest legalne i nie wymaga zezwoleń.
Wywal z takiej w zadek, to i immunitety się znajdą :black2:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 19:11 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

10
Szymon pisze:W Polsce posiadanie broni czarnoprochowej ładowanej odprzodowo, wyprodukowanej przed 1885 r., a także pocisków, jest legalne i nie wymaga zezwoleń.
Nie całkiem. Aby legalnie, nie z "podziemia" ,kupować proch konieczne jest zrejestrowanie broni i zdobycie Euopejskiej Karty Broni - koszt ok 160 zł. Potem można zaszaleć :)
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 19:40 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

11
Ciekawe czy Policja by mnie zatrzymała gdybym z takim "gnatem" wyszedł na ulicę :P Zakładam, że tak.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 19:47 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

12
Abesnai pisze:Ciekawe czy Policja by mnie zatrzymała gdybym z takim "gnatem" wyszedł na ulicę :P Zakładam, że tak.
Broń czarnoprochowa powinna być przenoszona w stanie rozladowanym i "ukrytym" ;) czyli sztucer w pokrowcu a rewolwer pod ubraniem. Wtedy policja nie ma prawa cię zatrzymać. Mam między innymi sztucer Shenandoah i noszę go w pokrowcu. Mialem kilka "zatrzymań" na ulicy, ale żaden z policjantów nie próbował nawet owego zatrzymania przedłużać po tym jak powiedziałem mu formułkę na temat uprawnień właścicieli broni czarnoprochowej. :)
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 19:58 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: broń czarnoprochowa - hobby,opinie

13
Najbezpieczniej jest mieć oprócz Broni również atest o tym, że Broń ta jest oryginałem bądź repliką broni sprzed 1885r.

Wyjątkiem jest tylko broń na pociski scalone. Jest jedna flinta przystosowana do pocisków scalonych wyprodukowana przed 1885r. Raczej jeśli ktoś będzie w stanie udowodnić, że jeździ do Afryki na Słonie to ma do niej prawo bez zezwolenia. Lecz zwykły śmiertelnik może mieć kłopoty. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militaria”

cron