Re: Broń biała

32
Jesteś więc takim Słowiańskim Ninja. (SN)

Chwalebne hobby.
A białogłowa twa też fechtuje, czy tylko miota chusteczki. Jak się nosi/ tak z ciekawości pytam.


Łosiu waleczny
Ostatnio zmieniony 05 sty 2013, 15:32 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Broń biała

33
Twardostoj pisze:
Abesnai pisze:Trenujesz ? No to mi Panie kolego zaimponowałeś :) Należysz do jakieś grupy rekonstrukcyjnej ?
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Fortis z Białej Podlaskiej. :) Trenuję od dobrych dwóch lat bez względu na pogodę. :)
No to masz determinację, gratuluję :)
Łosiu pisze:Jesteś więc takim Słowiańskim Ninja. (SN)

Chwalebne hobby.
A białogłowa twa też fechtuje, czy tylko miota chusteczki. Jak się nosi/ tak z ciekawości pytam.


Łosiu waleczny
Łosiu, przecie nunchaku to zmodyfikowana wersja cepa, z tym że bojowego :D Toż i my takie mieliśmy ! ;)
Można przecież młócić dla odmiany tradycyjnie polskim ... bejsbolem :P
Ostatnio zmieniony 05 sty 2013, 16:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Broń biała

35
Abesnai pisze:
Twardostoj pisze:
Abesnai pisze:Trenujesz ? No to mi Panie kolego zaimponowałeś :) Należysz do jakieś grupy rekonstrukcyjnej ?
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Fortis z Białej Podlaskiej. :) Trenuję od dobrych dwóch lat bez względu na pogodę. :)
No to masz determinację, gratuluję :)
Aj tam nie ma czego. :)
Łosiu pisze:Jesteś więc takim Słowiańskim Ninja. (SN)
Ninja oprócz umiejętności posługiwania się różnymi rodzajami broni. Uczyli się również podstaw psychologii. Po za tym poprawna pisownia to Nei-ja co oznacza adept stuki nei-jitsu. Nei-jitsu zaś oznacza umiejętność walki Nei. Pierwotne znaczenie ideogramu "Nei" jest nie znane spekuluje się, że znaczyło: to co zakazane tajemne. Powszechnie uważa się Nei-ja za Komandosów feudalnej 13-wiecznej Japonii.

Słowianie mieli własne odpowiedniki. Wybierało się tak jakby dwie profesje: Wilkołak albo Niedźwiedziołak. Wikingowie nazywali swoich wojów "do zadań specjalnych" berserkami. Niestety nie wiadomo jak u Słowian wyglądała taka inicjacja. Znaczenie sentymentalne do Wilkołaków i Niedźwiedziołaków zmieniło się po wejściu Chrześcijaństwa. Terminy te zostały zdemonizowane. Nie dziwię się wyobrażam sobie jakie spustoszenie siali Ci wojowie w szeregach Misjonarzy "dobrej nowiny". :)
Chwalebne hobby.
A białogłowa twa też fechtuje, czy tylko miota chusteczki. Jak się nosi/ tak z ciekawości pytam.


Łosiu waleczny
Jakby ci tu odpowiedzieć w taki dowciapny sposób jak sam prezentujesz hmmm...:co:
Obecnie jestem błędnym rycerzem, poszukującym jakieś princessy do uratowania z wrażej paszczy okrutnego Smoka. :tuli: :)
Łosiu, przecie nunchaku to zmodyfikowana wersja cepa, z tym że bojowego :D Toż i my takie mieliśmy ! ;)
Można przecież młócić dla odmiany tradycyjnie polskim ... bejsbolem :P
Non-chako to po prostu cep rolniczy. Więc jeśli weźmiesz zwykły cep kapicowy stosowany np.: w Polsce i skrócisz dzierżak i bijak do długości od 30 do max. 50cm przy czym obie pałki muszą być równe to już można mówić o tradycyjnym Non-chako stosowanym na Okinawie. Po prawdzie to różniło by się tylko sposobem wiązania. Cepy Bojowe to już zupełnie inna bajka. Gdyż "Cepem Bojowym" nazywa się zwykły cep do którego zamiast bijaka przyczepiano mocno nabijaną gwoździami kłodę drzewa. Jednak Cep Bojowy to tak naprawdę kula Kolczasta lub gładka odlana z metalu i doczepiona łańcuchem do drzewca. Ulubiona Broń średniowiecznych Czechów. Piechota Czeska walcząca pod Grunwaldem po stronie Polskiej używała właśnie takich cepów.

Sława!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militaria”

cron