Re: Od "nowego - starego" moda

1
Witajcie.
Zostałem zaproszony do grona modów i w udziale przypadł mi ten właśnie dział, dział (nie ma co ukrywać) mocno "nieruchawy". Pytam więc Was szanowni Imladisowicze co interesowałoby Was najbardziej, jakie tematy chcielibyście aby były poruszane. Może szukacie informacji... chętnie pomogę.
Nie chcę aby dział militaria ograniczał się li jedynie do współczesnych technik wojennych, chętnie widziałbym też akcenty historyczne. Wiem że wśród userów są/ były osoby które na tematy związane z militaryzmem mają rozległą wiedzę która przewyższa moją. Czekam na Wasze propozycje i zapraszam.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, 22:17 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Re: Od "nowego - starego" moda

3
O.K. Masz rację, to takie "neverending story". Chociaż myślę że temat bardziej pasowałby do działów historycznych ale możemy się skupić nad uzbrojeniem, rodzajami formacji, zastosowaną taktyką. Oczywiście.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, 23:51 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Re: Od "nowego - starego" moda

4
W sumie nawiązuje do akcentów hisotrycznych, które chętnie byś widział. SWoją drogą zastanawia mnie czy współcześni żołnierze byliby w stanie nosić ciężkie rycerskie zbroje.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 0:05 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Od "nowego - starego" moda

6
Kukri pisze:. Pytam więc Was szanowni Imladisowicze co interesowałoby Was najbardziej, jakie tematy chcielibyście aby były poruszane. Może szukacie informacji... chętnie pomogę..
coś może o wpływie najnowszych osiagnieć elektronicznych na ludzki umysł , to dzisiaj broń ;)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 9:42 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Od "nowego - starego" moda

7
Tutaj miałem niezły wątek ...
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2112
Można by było go tutaj przenieść ?

Survivalem pewnie też byś się zainteresował w swoim dziale :P
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2113
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:25 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Od "nowego - starego" moda

8
victoria pisze:A w jakim celu?
Z tego co czytałem o bitwie pod Grunwaldem to żaden cywil nie został ranny ani nie zginął. Teraz niby sa nowoczesne technologie służace armiom a potrafią nawet nie trafić we wroga i ostatecznie taki miecz okazuje się celniejszą bronią od pocisków i rakiet. Trafiał we wroga z określonym znakiem na zbroi/płaszczu a nie we wszystkich w około.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:32 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Od "nowego - starego" moda

9
Nebogipfel pisze:
victoria pisze:A w jakim celu?
Z tego co czytałem o bitwie pod Grunwaldem to żaden cywil nie został ranny ani nie zginął. Teraz niby sa nowoczesne technologie służace armiom a potrafią nawet nie trafić we wroga i ostatecznie taki miecz okazuje się celniejszą bronią od pocisków i rakiet. Trafiał we wroga z określonym znakiem na zbroi/płaszczu a nie we wszystkich w około.
A byli pod Grunwaldem cywile?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:46 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Od "nowego - starego" moda

11
Panowie, to jest wątek zapoznawczy w sumie i zaczynamy offtopować Kukriemu ;)
Dział jest, więc wystarczy założyć odpowiedni tematyczny wątek, żeby zaoszczędzić mu przenoszenia później postów :)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Od "nowego - starego" moda

13
Z oblężeń można by zrezygnować, zwłaszcza, że ostatnio wojny rzekomo nie mają na celu przejmowania terytoriów i okupacji.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 20:03 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Od "nowego - starego" moda

14
Nebogipfel pisze:Z oblężeń można by zrezygnować, zwłaszcza, że ostatnio wojny rzekomo nie mają na celu przejmowania terytoriów i okupacji.
Teraz weszła ustawa w ONZ, że w razie oblężenia jakiegoś miasta, oblegający, na własny koszt ma ewakuować wszystkich cywilów danego miasta, i po wykonaniu tej czynności dopiero może przystąpić do oblężenia... . :D
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 20:14 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Od "nowego - starego" moda

15
Jestem za tym by zamiast wojen oglądac jak się przywódcy krajów sami naparzają. Jak tak bardzo chcą wojny i krwi to niech będzie ich własna.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 22:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Od "nowego - starego" moda

20
Highlander pisze:A nasz Bronek?
Powaliłby śmiechem ;)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 23:36 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Re: Od "nowego - starego" moda

23
Highlander pisze:
Nebogipfel pisze:
victoria pisze:A w jakim celu?
Z tego co czytałem o bitwie pod Grunwaldem to żaden cywil nie został ranny ani nie zginął. Teraz niby sa nowoczesne technologie służace armiom a potrafią nawet nie trafić we wroga i ostatecznie taki miecz okazuje się celniejszą bronią od pocisków i rakiet. Trafiał we wroga z określonym znakiem na zbroi/płaszczu a nie we wszystkich w około.
A byli pod Grunwaldem cywile?
Niby nie. Bitwy wydają sie wtedy cyliwizowani. Po jednej stronie jedni rycerze, bo drugiej drudzy i się tuką między sobą. Ale ile oni się nagwałcili po drodze na tą bitwę... Więc lepsze chyba dzisiejsze wojny... :)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 23:51 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Od "nowego - starego" moda

25
voltaren pisze:
Highlander pisze:
Nebogipfel pisze: Z tego co czytałem o bitwie pod Grunwaldem to żaden cywil nie został ranny ani nie zginął. Teraz niby sa nowoczesne technologie służace armiom a potrafią nawet nie trafić we wroga i ostatecznie taki miecz okazuje się celniejszą bronią od pocisków i rakiet. Trafiał we wroga z określonym znakiem na zbroi/płaszczu a nie we wszystkich w około.
A byli pod Grunwaldem cywile?
Niby nie. Bitwy wydają sie wtedy cyliwizowani. Po jednej stronie jedni rycerze, bo drugiej drudzy i się tuką między sobą. Ale ile oni się nagwałcili po drodze na tą bitwę... Więc lepsze chyba dzisiejsze wojny... :)
W dzisiejszych czasach jest przeciez tak samo, konflikt w byłej Jugosławi, wojna w Iraku, wojna w Czeczeni itd...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 0:01 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Od "nowego - starego" moda

26
Highlander pisze:
voltaren pisze:Ale ile oni się nagwałcili po drodze na tą bitwę... :)
A w pełnej zbroi płytowej to już wielka sztuka... .
Do tego pasy cnoty.
:ahah:
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militaria”

cron