Re: Mam takie pytanie

1
Na samochodach rajdowych pojawiają się nazwiska kierowcy i pilota i jest to dla mnie zrozumiałe, bo samochód należy do tej pary i nikt inny nim nie jeździ.
Ale jak jest w przypadku samolotów? Czy samolot jest przypisany do pilota? Strasznie mnie to ciekawi :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 22:17 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Mam takie pytanie

3
Przypomniała mi się pewne powiedzonko o MIG'u sprzed hali MOSIR'u, otóż samolot miał odlecieć wraz z ostatnią dziewicą, która ukończy polibudę :D
No, ale ... http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_ ... 23870.html
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 22:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mam takie pytanie

4
Jeśli chodzi o samoloty wojskowe to kiedyś tak było. Stare samoloty tak samo jak statki miały swoją "duszę" jak się ktoś przesiadał na inną maszynę czy łajbę (nawet tego samego typu) to musiał wpierw wyczuć ster, zachowani (które były unikatowe), itp. Musiał się zespolić. Obecnie również maszyna jest w wojsku przypisana dodanego żołnierza. Na jakich podstawach a no prostych. Dla wyjaśnienia cytat z Czterech Pancernych i Pies.
Gustlik gdy dostali broń tłumaczył do Janka Kosa.
- Tyn numer masz pamiętać, obudzą cię w środku nocy imienia swojej dziewczyny możesz zapomnieć ale tyn numer masz pamiętać.

Ci co byli w wojsku to pewnie do tej pory pamiętają numer ewidencyjny swojej broni. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militaria”

cron