Re: Czy wiek ma znaczenie?

31
Sailor pisze:Szczerze mówiąc, ja do niedawna też miałam takie przekonanie. Wiele się jednak zmieniło od kiedy moja znajoma wyszła za mąż za faceta młodszego od siebie o 5 lat. Na początku trochę ostrożnie podchodziłam do ich związku, zwłaszcza że wcześniej gustowała zupełnie odwrotnie- w mężczyznach starszych i to sporo, jednak upodobania prysły, gdy zakochała się na zabój :) Tak naprawdę chodzi przecież o tę niepowtarzalną więź i "chemię" i na szczęście minęły już czasy, kiedy kobiety krępowały się młodszym mężem (tak samo, jak coraz rzadsze są komentarze względem takich pań, od osób "życzliwych", że za jakiś czas małżonek odejdzie do młodszej, ładniejszej etc. :rolleyes:). Nie wspomnę już o tak podstawowej rzeczy jak dojrzałość, która nierzadko nie idzie w parze z wiekiem, bo spotykałam młodszych chłopaków, którzy onieśmielali mnie wręcz swoim podejściem do życia, a i szeroko pojętej męskości nie można im było odmówić. Podobnie spotykałam o 10 lat starszych facetów, którym mentalnie bliżej było do gimnazjalistów niż do reszty równolatków i ktoś taki jeszcze wiele musi się o życiu nauczyć, aby zapewnić kobiecie poczucie bezpieczeństwa i stabilizację.
Konkludując, wizja związku z młodszym mężczyzną jest już przeze mnie w pewnym sensie oswojona i nie napawa obawą, minęły też w moim przypadku te czasy, kiedy dyskryminowało się wszystkich chłopaków poniżej własnego rocznika (bo np. w liceum chodzenie z młodszym to obciach był :P), ale jednak... starszy facet zawsze jakoś bardziej przyciąga i właściwie do końca nie wiadomo czemu.
Sailor -az to przreczytałam mojemu Andrzejowi :)

To ode mnie :calus::calus::calus:

A to od niego dla Ciebie :)
Obrazek
Dziekuje ,lepiej wyrazic tego nie umiałas :)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 19:09 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Czy wiek ma znaczenie?

32
Sailor pisze:To są już jednak dewiacje. Z takiej perspektywy, pary z dużą różnicą wieku podpadały by pod zaburzenia, kompleksy, a przecież mogą być z tego i zdrowe związki, oparte na partnerstwie, a nie matkowaniu jednej czy drugiej stronie. Chociaż podświadomie może i tak ludzie się dobierają, ale chyba potrzeba czegoś więcej, aby wspólnie żyć...
Dlaczego od razu dewiacje? Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Oczywiście, że nie wątpię, oż takie związki mogą opierać się na zdrowych zasadach. Na miłości, partnerstwie. Ale jednak pozostał bym na nacisku na MOGĄ. 2, 3, 5 lat różnicy, to nie różnica. Nie wiem, gdzie przebiega granica. Ale twierdzenie, że związek 50-cio letniego mężczyzny z 20-to latką, czy 60-cio letniej kobiety z 30-to latkiem, to układy naturalne, zdrowe i normalne w naszym społeczeństwie.

Dorcik, jak wyżej. I szczerze gratuluję. Życzę wam niezmienności po sam kres.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 19:16 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

33
Dorcik pisze:Dziekuje ,lepiej wyrazic tego nie umiałas :)
:tuli:
Właściwie to ten posta wydaje mi się dość rozwlekły i chyba pokrętnie dochodzę w nim do sedna, ale cieszę się, że myślisz (myślicie) podobnie :)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 20:53 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Czy wiek ma znaczenie?

34
Szukam od wczoraj tego tematu, chciałam nawet założyć własny wątek dotyczący różnicy wieku partnerów, ale widzę, że nie ma takiej potrzeby. To fajnie, bo potrzebuje rady i choć z góry wiem, jakiego rodzaju odpowiedzi tu się pojawią, to jednak chcę je przeczytać.

Kolejny raz do dreptałam do miejsca, które zwykliśmy nazywać rozdrożem, stoję i kiwam się raz w jedną, raz w drugą stronę. Wybór jest zarazem łatwy jak i trudny, a ja ponieważ jestem istotą myślącą (zdecydowanie za dużo) dodatkowo wszystko gmatwam i komplikuję.
Jak się domyślacie (wynika to przecież z tematu) moim dylematem jest różnica wieku między kobietą, a mężczyzną. On.... jest starszy ode mnie o bagatela 25 lat.... nie wiem co robić. Mój mąż był 3 lata młodszy niż ja, ale uważam, że taka różnica wieku, to nie różnica. Różniliśmy się mentalnie, ale to nie wynikało z wieku, a z dojrzałości i ze sposobu postrzegania świata. Ja sama osobiście uwielbiam towarzystwo młodzieży, świetnie dogaduję się z nastolatkami, a z powodu specyfiki pracy przez wiele lat obracałam się w środowisku bardzo młodych ludzi. Uważam, że w koleżeństwie, ta różnica nie ma żadnego znaczenia, ważne kto jakim jest człowiekiem, a nie ile ma lat. Ale co jeśli dotyczy to partnerów?

Bardzo się boję nowego związku, a ten kontrast napawa mnie dodatkowym lekiem. Poradźcie mi proszę, są wśród Was osoby, których opinii jestem szczególnie ciekawa. Czy powinnam cieszyć się chwilą, czy słuchać głosu rozsądku (który nie do końca rozsądny mi się wydaje) ?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 13:33 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

35
Pewnie nie będę odkrywczy jeśli powiem, że nikt Ci nie pomoże w podjęciu decyzji. Moja odpowiedź jest dość uniwersalna. Czy warto? To zależy. Ja osobiście na stały związek z młodszą o 25 lat kobietą, właściwie dziewczęciem, nie zdecydował bym się. Z kilku powodów. Po pierwsze jeśli ona ma dziś 30 a on 55, to ile będą mieli za 15 lat? A ile za 25? Po drugie stały związek 25 lat starszego mężczyzny musi nasuwać podstawowe pytanie: dlaczego? Zakochał się? Trzeci punkt jest jeszcze trudniejszy. Związek partnerski opiera się w części na dawaniu i braniu. Potrafisz sobie odpowiedzieć przed lustrem co dasz, a co dostaniesz? Czego oczekujesz a czego oczekuje od Ciebie? To bardzo trudne. W pewnym momencie życia człowiekowi nie bardzo odpowiada "życie chwilą". Ale znam takich, którzy zamknęli oczy i ... są szczęśliwi. Wprawdzie różnica wynosi "tylko" prawie 20 lat, ale zawsze. Pewne jest tylko jedno. A mianowicie to, że życzę Ci podjęcia słusznej decyzji i bycia szczęśliwą. Reszta nie jest ważna.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 14:03 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

36
PiotrRosa pisze:Ja osobiście na stały związek z młodszą o 25 lat kobietą, właściwie dziewczęciem, nie zdecydował bym się. Z kilku powodów. Po pierwsze jeśli ona ma dziś 30 a on 55, to ile będą mieli za 15 lat? A ile za 25?
Dla poprawniejszej oceny sytuacji wyjaśnię: ja mam 42 lata, reszta to prosty rachunek.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 14:09 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

37
I jak mówi Piotr, nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, a Ty nie podejmuj tej decyzji na podstawie opinii innych, bo to będzie Twoje małżeństwo, Twoje zycie i Ty musisz czuć sie w tym tak jak tego oczekujesz. To jest problem, którego nie da się generalizować, małzeństwa ludzi w kazdym wieku są i dobrane i szczęśliwe i nieszczęsliwe, dobrane fatalnie, składa się na to o wiele wiecej czynników niż wiek. Piotr opiera się na kondycji i wyglądzie zewnętrznym, która prawde mówiąc nie zawsze ma cos wspólnego z wiekiem, zadbany, wysportowany, z młodym umysłem siedemdziesięciolatek na głowę bije czterdziestolatka z wielkim brzuchem, dla którego wielkim wysiłkiem jest dojscie do zaparkowanego pod domem samochodu, a szczytem wysiłku intelektualnego jest dyskusja z kumplami przy piwie. Ten drugi w wieku siedemdziesięciu lat, będzie potrzebował tylko niańki. I jeden i drugi zapewne moze mieć partnerkę, kochaną i kochającą, wierną, oddana spełniającą się w małżeństwie jesli oczywiscie na odpowiednia dla siebie kobietę trafią i będzie to odpowiedniość ze wzajemnoscią.
Ja w kazdym razie zyczę miłości ze wzajemnością, dobrego poznania partnera i własciwej decyzji, bo tylko wtedy będzie to szczęśliwy wybór :D
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 14:40 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Czy wiek ma znaczenie?

38
To Ty .... - że tak zacytuję klasyka. Młodsza jesteś, więc mogę sobie pozwolić. A tak wracając do powagi, to tym bardziej trudna decyzja. Mam odpowiedzieć jednym słowem? Nie.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 14:41 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

39
.... stara dupa jesteś" koniec cytatu klasyka :P

Piotrze czy to czasem nie Twoje lęki odpowiadają na moje pytanie?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 14:48 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

40
W życiu nie odważył bym się na takie słowa :animal3:

Zaś co do lęków? Nie. Zdecydowanie nie. To nie lęki, to życie.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 14:52 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

41
Byłam dziś na spotkaniu z tym człowiekiem, to było pierwsze nasze wspólne wyjście.... Chyba rozumiem co masz na myśli Piotrze....
Ostatnio zmieniony 06 lis 2010, 22:24 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

43
Dla mnie wiek w związku nie jest tak ważny,ja sam byłem z dziewczyną która była o 11 lat starsza odemnie,bardzo się kochaliśmy,dogadywaliśmy się pod kazdym względem.To była jedyna dziewczyna dla której pisałem wiersze.tylko nie akceptowały tego moi rodzice.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 18:09 przez tarantula, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

44
To co ujmuje mnie w tym człowieku, to jego opiekuńczość, poczucie humoru, temperament podobny do mojego, ale to przecież nie wszystko.... cholera przecież między kobietą, a mężczyzną powinna być jeszcze namiętność... Z mojej strony jej nie ma.... (
Wiem, że można się bez niej obyć, wtedy byłaby to przyjaźń i na to jestem gotowa, ale On chyba liczy na coś więcej, dla mnie to za trudne... :(
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 18:12 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

45
Różnica 5-10 lat nie jest problemem i spokojnie to akceptuję. Zastanawia mnie tylko czemu pary pobierają sie kiedy jest między nimi 30 lat i więcej... ? Tu nie ma mowy o miłości, bardziej mi to przypomina schowanie kogoś pod skrzydała... a relacje nie są czysto małżeńskie tylko ojciec- corka lub, matka- syn..... Taaa czasami pieniądze potrafią dobrze kogoś przekonać....
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 18:59 przez Maneta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

46
kiedys nasza sasiadka, przeurocza pani ok 70tki mi sie zwierzyla, ze rzucil ja maz- 'i to dla kogo? dla 50letniej smarkuli!'
lol

Szarim w zyciu wiele rzeczy zalezy od intencji. zapytaj sama siebie, czego pragniesz, i czy ten czlowiek moze zaspokoic te pragnienia.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:36 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Czy wiek ma znaczenie?

47
tarantula pisze:Dla mnie wiek w związku nie jest tak ważny,ja sam byłem z dziewczyną która była o 11 lat starsza odemnie,bardzo się kochaliśmy,dogadywaliśmy się pod kazdym względem.To była jedyna dziewczyna dla której pisałem wiersze.tylko nie akceptowały tego moi rodzice.
Skoro tak, to dlaczego piszesz w czasie przeszłym. I jakie to było kochanie, skoro potrafiło je rozbić veto rodziców.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 10:05 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

48
PiotrRosa pisze:
tarantula pisze:Dla mnie wiek w związku nie jest tak ważny,ja sam byłem z dziewczyną która była o 11 lat starsza odemnie,bardzo się kochaliśmy,dogadywaliśmy się pod kazdym względem.To była jedyna dziewczyna dla której pisałem wiersze.tylko nie akceptowały tego moi rodzice.
Skoro tak, to dlaczego piszesz w czasie przeszłym. I jakie to było kochanie, skoro potrafiło je rozbić veto rodziców.
Nie dopytuj bo ja kolegę całkowicie rozumię... sam jak miałem lat 14 i byłem jeszcze na garnuchu matuli poznałem fajna dziewoję... taką BAAAAAAARDZO fajną. I tu co? Ano dupa bo szkoła poszła się z automatu pi*** no i matula po kilku rozmowach negocjacyjnych nałożyła na mnie embargo i blokadę portów... no i wielka miłość padła jak ta kawka. Potem jak juz zarabiałem na siebie to i matula ograniczyła się jedynie do wyrazania swojej opinii na temat przyprowadzanych dziewcząt.
Raz nawet zrobiłem eksperyment i przyprowadziłem kumpelę w ciąży... ale była jazda :D
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 11:17 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Czy wiek ma znaczenie?

52
Moim zdaniem jeżeli ludzie sie kochają to wiek nie ma znaczenia. Czy to ważne ile maja lat jeśli jest im razem dobrze? Skoro sie rozumieją a różnica wieku nie sprawia problemów w dogadywaniu się to żaden problem. Gorzej jeśli facet jest już bardzo dojrzały, rozważny, spokojny, woli spędzać wieczory przy książce czy kinie a dziewczyna jest młoda, szalona, pełna energi, nie znosi siedzenia w miejscu, kocha imprezy, decyzje podejmuje spontanicznie, pod wpływem impulsu i ma bardzo zakręcony charakter. Oczywiście można widzieć w tym plusy ; dziewczyna trochę rozkręci chłopaka, doda odrobiny szaleństwa jego życiu, odmłodzi go w ten sposób a on nieco ja uspokoii, być może powstrzyma od popełnienia błędów, bo ma już jakieś doświadczenie, dojrzeje przy nim. Ale na dłuższą mete to nie jest dobra kombinacja. On w końcu będzie miał dosyć jej szalonych akcji a ona jego spokojnego życia. On będzie szukał w niej dojrzałej, mądrej kobiety, ona w nim partnera do imprez i oboje przeżyją zawód. Ale gdy pomimo różnicy wieku mają podobne podejście do życia to nic nie stoi na przeszkodzie takiego związku. Oczywiście ta różnica ma swoje granice, bo głupio gdy 20-letnia dziewczyna wiąże się z 50-latkiem. To głupie- jak ojciec i córka. Wtedy musi chodzić o kase, bo nie wierze że jaka kolwiek piękna i młoda dziewczyna chce jakiegoś staruszka. Nie sądze, że czuje do niego jakich kolwiek pociąg. Może dać jej jedynie poczucie bezpieczeństwa ale to nie wszystko. Chyba, że tylko tego oczekuje od faceta. Tak więc jeżeli nie przesadzimy z tą różnicą można stworzyć naprawde szczęśliwy i trwały związek=)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2010, 17:28 przez Stokrotka21, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

53
Stokrotko. Wygląda na to, iż cyferka przy Twoim niku jest jednocześnie Twoim stażem życiowym. Miłość wszystko wybacza. Tylko jest jeszcze taki gość, jak papa Czas. Miłość to piękna rzecz, ale Życie chyba o tym nie wie. Pisałem już wielokrotnie, iż ... to zależy. Mój kolego-rówieśnik jest od ładnych paru lat z kilkanaście lat młodszą. Od samego początku nie wróżyłem mu powodzenia. Na razie przegrywam. I oby tak dalej. Inną rzeczą jest związek 20-40, inną zaś 40-60, czy 50-70. Choć różnica wiekowa ta sama. Nie ma jednoznacznej recepty. Jak na wszystko inne w tym życiu.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2010, 20:35 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

54
PiotrRosa pisze:Czego rechotasz? Pomyliłem się? No tak, to mogło być zaraz po Grunwaldzie.
Blisko, blisko... w każdym razie miałem łeb zakuty :D
Wiek znaczenia nie ma... słodko to brzmi i wielu panów w wieku średnim (Piotr chodzi mi o wiek lat 50 a nie o czasy twojej młodości) gorąco w to wierzy. Osobiście chciałbym wierzyć że 20 latka wlokąca do ołtarza jakies zwłoki na podtrzymaniu nie robi tego dla zawartości jego konta bankowego. Wiem że istnieja zwiazki z różnica ok 10 lat i maja się swietnie (moi dziadkowie cieszyli się właśnie taka różnicą wieku a co ciekawe babcia zmarła 10 lat po dziadku) i jakoś daja radę ale różnica mentalna czy wizualna pomiedzy 50latka i 60latkiem wcale nie musi byc tak duża a czasem jest niezauwazalna czego nie mozna juz powiedzieć o różnicy 20 - 30 letniej. Wyobraź sobie że jako 30latek kładziesz się do łuzka z kobietą która biorąc prysznic przydeptuje sobie piersi i moze swobodnie wychodzić nago na miasto bo wszyscy mysla ze idzie w niewyprasowanym kombinezonie....
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 9:49 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Czy wiek ma znaczenie?

55
albo poslubiasz interesujacego starszego pana, po czym za 10 lat musisz go karmic lyzeczka i i zmieniac mu pampersy- o zadnym seksie nie moze byc mowy, a masz 40 lat dopiero.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 13:13 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Czy wiek ma znaczenie?

56
Jeśli chodzi o seks, to nie przeszkadzałby mi jego brak, gdyby było tak jak napisałaś Asmaani, to taki układ byłby dla mnie uczciwy i do zaakceptowania. Problem pojawił się wtedy gdy dostałam wyraźną informację, że "starszy pan" na coś liczy....
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 13:31 przez Szarim, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

57
Szarim pisze:Jeśli chodzi o seks, to nie przeszkadzałby mi jego brak ...
Co? Nie gadam z wariatami. Jeśli, jak twierdzisz, nie pijesz, to się dzisiaj czegoś najarałaś. A może to oczekiwanie na grzybki tak Cie sponiewierało? :animal4:
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 16:48 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy wiek ma znaczenie?

58
No mnie by też brak nie przeszkadzał jeśliby luba była o 20 lat starsza... jestem w wieku kiedy podobaja się kobiety + 4 lata i - 10 lat z tym że ja jeszcze nie wymagam pampersów ani dokarmiania... jest inny problem... mam żonę i dzieci...
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 19:09 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Czy wiek ma znaczenie?

59
Jatagan pisze:jestem w wieku kiedy podobaja się kobiety + 4 lata i
Ufff ,podobam mu sie ,podobaaam :dzieki:;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, 17:52 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy damsko - męskie”

cron