Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

1
Obecnie panuje moda na metroseksualność u mężczyzn, zanika podział na tradycyjnie ;) kobiece i męskie role - moim jednak zdaniem kobiety starają się z jednej strony zyskać "męskie prawa" przyjmując często męskie role (w życiu zawodowym i rodzinnym) z drugiej jednak za wszelką cenę pozostawić sobie wygodne dla nich przywileje wynikające z płci.

Poruszę jeden tylko aspekt takie sytuacji.

Co sądzicie o tym, aby to kobiety zabiegały o męskie względy i to one im się oświadczały w ramach ... pełnego równouprawnienia ? :) Czy uważalibyście taką sytuację za coś normalnego czy zaskakującego ?



Bo ja jestem za pełnym równouprawnieniem :diabolo: :

Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 14:55 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

3
Nikt nie mówi że laska ma założyć zbroję i przytargac konno a facet z kilkudniowym zarostem załozyć kiecę z falbanami. W sumie to nie widzę problemu żeby to laska wyskoczyła z inicjatywą. Sam pewnie czułbym się wypłoszony jak zając z pod miedzy w takiej sytuacji ale czemu nie...
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 15:20 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

5
Ponoć to kobiety wybierają, a cała ta otoczka mężczyzny-zdobywcy, to tak tylko dla smaczku, żeby Panom osłodzić całą sytuację i dać poczucie, że mają na coś wpływ ;) Ale cicho-sza, bo jeszcze niezdobyci przez żadną się zorientują i będzie ambaras :D
A zupełnie serio, to jeśli jakiemuś męzczyźnie taka rola pasuje, sam nie czuje się w roli proszonego o łapkę niezręcznie, to czemu nie ;) Są przecież i tacy Panowie, którzy rewelacyjnie odnajdują się w, niby typowo żeńskiej, roli "kura domowego" i nie przeszkadza im kariera żony i jej zarabianie na dom i rodzinę. Wszystko jest kwestią niezwykle indywidualnych upodobań i gustów obydwu stron i ich wzajemnego zgrania.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 18:28 przez kszynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

6
w islamie kobiety oswiadczaly sie mezczyznom od dawien dawna. pierwsza zona Proroka sama mu sie oswiadczyla, przez znajomych. nie ma w tym nic nadzwyczajnego czy nietypowego, tyle ze nie podchodzi sie do obcego mezczyzny i nie proponuje mu sie malzenstwa. zazwyczaj robi sie to z udzialem posrednika.

a serio mezczyzni chcieliby zeby kobiety im sie oswiadczaly?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 20:39 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

7
Snajper pisze:Co sądzicie o tym, aby to kobiety zabiegały o męskie względy i to one im się oświadczały w ramach ... pełnego równouprawnienia ? :) Czy uważalibyście taką sytuację za coś normalnego czy zaskakującego ?
Jak dla mnie to o wiele zdrowsza i normalniejsza sytuacja niż kojarzenie małżeństw mające miejsce w przeszłości, kiedy to dziewczyna nie miała właściwie prawa wyboru, kogo poślubi. Dzisiaj możemy same przejąć inicjatywę i o ile klękanie pzred oblubieńcem wydaje się (a nawet jest) groteskowe, to delikatne sugestie czy nawet pytanie wprost o wspólną przyszłość nie jest przecież zbrodnią i w niczym, moim zdaniem, nie ujmują mężczyźnie :) Nie ma przecież znaczenia, kto- on czy ona zada to pytanie, liczy się to, czy zaowocuje szczęśliwym pożyciem :D
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 21:08 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

8
Ano właśnie ... ale czy jest inaczej ?
"Raz się dzieje tak - raz śmak" ;)
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 21:12 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

10
victoria pisze:Ale w czym jest problem? :D Jesli komuś taki styl odpowiada to czemu nie...
Problemu nie ma :) Ale tak sobie myslę, że jeśliby któraś z moich córek przyprowadziła mi do domu zięcia któremu musiała się oświadczyć, który uzywałby więcej kosmetyków niż ona i miał więcej wspólnych tematów z kobietami niż z mężczyznami to byłbym załamany. :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 0:17 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

12
Snajper pisze:Problemu nie ma :) Ale tak sobie myslę, że jeśliby któraś z moich córek przyprowadziła mi do domu zięcia któremu musiała się oświadczyć, który uzywałby więcej kosmetyków niż ona i miał więcej wspólnych tematów z kobietami niż z mężczyznami to byłbym załamany. :)
:) :) :)

Nie wiadomo co będzie za iles tam lat ,jak sie priorytety zmienią i w ogóle ,pozyjemy ,zobaczymy ,co te nasze córki wymysla .... ;)
Ale wiesz Snajper ,jeżeli Ona się zakocha ,naprawdę zakocha i jej ktos taki własnie będzie odpowiadał ... ???
To chyba nam ,a zwłaszcza tatusiom ;) trzeba będzie to przezyc :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 7:48 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

13
Tak szczerze mówiąc, to mi też wizja zięcia bez inicjatywy, zdobytego przez córkę od A do Z (gdzie Z to oświadczyny), nie napawa jakimś szczególnym entuzjazmem. Źle to może wróżyć całemu - dużo istotniejszemu - ciągowi dalszemu w postaci wspólnego życia razem.
Mam nadzieję, że jakaś równowaga zostanie zachowana w przyrodzie i męskie cechy nie wyginą zupełnie w mężczyznach. Pal sześć ilość używanych do konserwacji przez panów kosmetyków - na to mam sporą tolerancję. Ale ważne, żeby jednak pod ładnym opakowaniem był ktoś, kto potrafi dać wsparcie, potrafi podejmowac decyzje i uzupełniać drugą stronę w tym, czego jej brak.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 9:30 przez kszynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

14
Ale czemu z góry przyjmujecie że facet któremu oświadcza się dziewczyna to musi być nieporadne ciele? Równie dobrze to moze facet który myśli o slubie trzyma na "okołoorbitowej" i dopiero taka inicjatywa dziewczyny daje mu do zrozumienia "albo w lewo albo w prawo koles". Ewentualnie facetowi moga imponowac laski które wychodza z inicjatywa... wcale nie musi być "teletubisiem"...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 10:05 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

15
Dorcik pisze::) :) :)

Nie wiadomo co będzie za iles tam lat ,jak sie priorytety zmienią i w ogóle ,pozyjemy ,zobaczymy ,co te nasze córki wymysla .... ;)
Ale wiesz Snajper ,jeżeli Ona się zakocha ,naprawdę zakocha i jej ktos taki własnie będzie odpowiadał ... ???
To chyba nam ,a zwłaszcza tatusiom ;) trzeba będzie to przezyc :)
Trzeba będzie przeżyć i pewnie każdy tatuś znajdzie na to siłę, szczególnie jesli taki będzie wybór córki :).

Martwi mnie jednak to o czym wspaniale napisała Kszynka. Szczególnie np jeśli pojawi się dziecko i nagle okaże się, że zamiast twardego faceta który gotów jest spać po dwie godziny (w przerwie pomiędzy pracą a domowymi obowiązkami,) żeby pomóc swojej kobiecie, moja córa będzie miała jeszcze jedno rozkapryszone dziecko którym będzie musiała się zajmować. ;) :)

Moim zdaniem prawdziwy facet, to taki który dużo mniej dba o siebie niż o rodzinę (jeśli ją świadomie założy) i taki który wie czego oczekuje od życia, a potem stara się to realizować potrafiąc znależć kompromis pomiędzy realizacją siebie a oczekiwaniami najbliższych.

Jak to mawiał mój kolega:" prawdziwy facet wie kiedy powiedzieć nie kobieto ! i iśc na polowanie z kolegami, ale wie też kiedy powiedzieć tak kochanie i nosić za nią siatki w markecie" ;) :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 11:07 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

16
Jatagan pisze:Ale czemu z góry przyjmujecie że facet któremu oświadcza się dziewczyna to musi być nieporadne ciele? Równie dobrze to moze facet który myśli o slubie trzyma na "okołoorbitowej" i dopiero taka inicjatywa dziewczyny daje mu do zrozumienia "albo w lewo albo w prawo koles". Ewentualnie facetowi moga imponowac laski które wychodza z inicjatywa... wcale nie musi być "teletubisiem"...
Wierzysz w to, że gdybyś nie był przekonany do małżeństwa przyparty do muru oświadczynami swojej dziewczyny zmieniłbyś zdanie ;) :)

Wiesz jak facetowi imponują laski z inicjatywą to najczęściej dlatego, że sam jej nie posiada. Na ogół w związku dwoje ludzi musi do siebie pasować. Wyobrażasz sobie na ile trwały byłby związek dwu "wybitnie asertywnych" i autorytarnie nastawionych jednostek ? :box: ;) :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 11:12 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

17
kszynka pisze:Mam nadzieję, że jakaś równowaga zostanie zachowana w przyrodzie i męskie cechy nie wyginą zupełnie w mężczyznach. Ale ważne, żeby jednak pod ładnym opakowaniem był ktoś, kto potrafi dać wsparcie, potrafi podejmowac decyzje i uzupełniać drugą stronę w tym, czego jej brak.
A nie strasz Kasia ,że wyginie to co najważniejsze dla nas kobiet w mężczyznach :D:D

Zapewniam Cie i że pod ładnym męskim opakowaniem jest 100 % mężczyzna ;)

Ale taka prawda ,że my tylko możemy sobie gdybac i śnic o doskonałościach i męskości naszych przyszłych zięciów /niezięciów ...
To kogo wybiorą i jak wybiorą będzie zalezec tylko od nich samych ,my możemy tylko doradzic ,cos podpowiedziec.....
I nie wazne jak bedzie wyglądał ,czy będzie ''zniewieściały ''czy nie ,One będą szczęsliwe i spełnione w takim ,a nie innym związku ,to niech im sie szczęści ,mam nadzieje ,przez całe zycie ....

Zreszta nikt nie jest doskonały ,kazdy z nas ma jakies wady ,które drażnia innych .Może jakies tam wady naszych partnerów /partnerek drażnia naszych rodziców ,a które nam na przykład nie przeszkadzaja ,ba ,a nawet sie podobają ...:) :)
I niech tak zostanie ...A co będzie dalej ,tak jak pisałam :pozyjemy ,zobaczymy :) :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 16:42 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

18
Snajper pisze:
Jatagan pisze:Ale czemu z góry przyjmujecie że facet któremu oświadcza się dziewczyna to musi być nieporadne ciele? Równie dobrze to moze facet który myśli o slubie trzyma na "okołoorbitowej" i dopiero taka inicjatywa dziewczyny daje mu do zrozumienia "albo w lewo albo w prawo koles". Ewentualnie facetowi moga imponowac laski które wychodza z inicjatywa... wcale nie musi być "teletubisiem"...
Wierzysz w to, że gdybyś nie był przekonany do małżeństwa przyparty do muru oświadczynami swojej dziewczyny zmieniłbyś zdanie ;) :)

Wiesz jak facetowi imponują laski z inicjatywą to najczęściej dlatego, że sam jej nie posiada. Na ogół w związku dwoje ludzi musi do siebie pasować. Wyobrażasz sobie na ile trwały byłby związek dwu "wybitnie asertywnych" i autorytarnie nastawionych jednostek ? :box: ;) :)
Pytanie jest tendencyjne i odmawiam podania odpowiedzi... :ahah:
A powaznie... wiem że czasem istnieja takie życiowe pierdoły ale też fajnie by było zeby to panienki walczyły o chłopaków... najlepiej w kisielu :fiufiu:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 19:07 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

20
Metroseksualizm akurat bardziej odnosi się do kultu ciała niż do podziału ról społecznych. Ciapa i mameluk niekoniecznie musi być metroseksualny. Jeśli mężczyzna nie może się pozbierać, żeby wziąć sprawy w swoje ręce, to chyba lepiej, żeby baba za niego podjęła tę decyzję, inaczej zostaną wiecznymi narzeczonymi aż do emerytury.
Chociaż ja akurat nie lubię ani w tę, ani wewtę, gdy ktoś mnie ustawia i zarządza : przyjedź, pojedź, przynieś, wkurzam się, a też nie lubię podejmować decyzji za kogoś, być odpowiedzialna za dwoje.
Dla mnie płeć w wielu kwestiach nie ma znaczenia, wszystko zależy od usposobienia faceta, czy od usposobienia kobiety. Jeśli baba ma dominatywny charakter, to z tzw. macho z jajami będzie się wiecznie ścierać, a mameluk który wypełnia wszystkie jej zachcianki, przynajmniej zapewni harmonię związku.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 17:16 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

22
Snajper pisze:Obecnie panuje moda na metroseksualność u mężczyzn, zanika podział na tradycyjnie ;) kobiece i męskie role - moim jednak zdaniem kobiety starają się z jednej strony zyskać "męskie prawa" przyjmując często męskie role (w życiu zawodowym i rodzinnym) z drugiej jednak za wszelką cenę pozostawić sobie wygodne dla nich przywileje wynikające z płci.

Poruszę jeden tylko aspekt takie sytuacji.

Co sądzicie o tym, aby to kobiety zabiegały o męskie względy i to one im się oświadczały w ramach ... pełnego równouprawnienia ? :) Czy uważalibyście taką sytuację za coś normalnego czy zaskakującego ?



Bo ja jestem za pełnym równouprawnieniem :diabolo: :

ja tyż
Ostatnio zmieniony 15 lis 2013, 21:11 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: To kobiety powinny oświadczać się mężczyznom !

26
Snajper pisze:Obecnie panuje moda na metroseksualność u mężczyzn, zanika podział na tradycyjnie ;) kobiece i męskie role - moim jednak zdaniem kobiety starają się z jednej strony zyskać "męskie prawa" przyjmując często męskie role (w życiu zawodowym i rodzinnym) z drugiej jednak za wszelką cenę pozostawić sobie wygodne dla nich przywileje wynikające z płci.

Poruszę jeden tylko aspekt takie sytuacji.

Co sądzicie o tym, aby to kobiety zabiegały o męskie względy i to one im się oświadczały w ramach ... pełnego równouprawnienia ? :) Czy uważalibyście taką sytuację za coś normalnego czy zaskakującego ?



Bo ja jestem za pełnym równouprawnieniem :diabolo: :

To, że świat się zatacza stojąc na głowie to nie znaczy, że i Ja mam. :)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2013, 3:27 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy damsko - męskie”

cron