Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

4
ratuje nas menopauza. hormony przestaja dokuczac, organizm sie wycisza.
tymczasem facetom do konca zycia testosteron daje w kosc.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 18:13 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

5
Oj, ja bym wolała, żeby mi estrogen dawał w kość do końca życia niż przechodzić menopauzę :/ W ogóle nie wiedziałam, że to takie straszne jest aż do momentu, kiedy to napatoczył mi się w prasie kobiecej jakiś obszerny artykuł na ten temat. Przecież to rujnuje kobietę kawałek po kawałku :o

A co do długowieczności kobiet jest też teoria, że są one w ruchu (na tzw. "chodzie";)) dłużej niż mężczyźni, bo np. niańczą na emeryturze wnuki, co nie pozwala im się bardzo zaniedbać, także w kwestiach zdrowotnych. Częściej poza tym odwiedzają lekarzy, badają się no i rzadziej niż mężczyźni cierpią na choroby wieńcowe, choroby serca, które postępują niezauważalnie i prowadzą do nagłych zgonów.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 20:12 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

10
lufestre pisze:Bo musi urodzić dzieci, a to obciążające dla zdrowia, więc jest twarrrda? :D
:ahah::ahah::ahah:
Taaak ,Lufestre toż to jest przedłużenie zycia ....
Liza -a po co myslec o smierci .... Ale chyba każdy tak ma i mężczyźni i kobiety ...Gdybym tak się zastanawiała co mi sie teraz w tej chwili może wydarzyc ,to z domu bym nie wychodziła ,tylko co ...czekała ....
Co ma sie stac to i tak się stanie ,od tego nie uciekniesz ....
A czy kobiety żyją dłużej ??Jakos nigdy się nie zastanawiałam nad tym ..... Dla mnie ważne jest to tu i teraz :):)

Ale podoba mi sie to co napisał Ja :
Bo nie pali i nie pije tyle co facet. Ma mniej skłonności autodestrukcyjnych i więcej życia w sobie. A wibracja życia przekłada się na długość życia.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 8:46 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

23
Mi się wydaje, że kobiety mniej piją alkoholu i palą.
Chociaż to, iż kobieta żyje dłużej nie jest regułą.
Ostatnio czytałem o facecie, co żyje już 103 rok a jego żona zmarła jak miał 99 lat, po 72 latach małżeństwa.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011, 1:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

24
Nebogipfel pisze:Mi się wydaje, że kobiety mniej piją alkoholu i palą.
Chociaż to, iż kobieta żyje dłużej nie jest regułą.
Ostatnio czytałem o facecie, co żyje już 103 rok a jego żona zmarła jak miał 99 lat, po 72 latach małżeństwa.
I tyle lat razem wytrzymali? :rotfl: Tym razem to mąż zmywał po stypie...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 1:18 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

27
Nebogipfel pisze:Eh..skasowałem.
Stawiam na kraj.
:D
Właśnie zauważyłam :zlosc:

Z reguły nie piszę posta pod postem. :zozol4:

Statystycznie ale z drugiej strony wiadomo jak niespójne są takie dane lecz najdłużej żyją kobiety i w ogóle ludzie rdzenni.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 1:59 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: Dlaczego kobieta żyje dłużej?

29
adsenior pisze:Bo na skutek "RÓWNOUPRAWNIENIA" ma 5 lat mniej stresów związanych z pracą zawodową, o tyle wcześniej idzie na emeryturę niż jej kolega pracujący obok!
Dlaczego wyraz równouprawnienie jest w cudzysłowie?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 9:11 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy damsko - męskie”

cron