Re: Co irytuje Nas kobiety w facetach ?

2
Tak, mnie irytuje kobiecość w facetach :)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 0:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co irytuje Nas kobiety w facetach ?

4
Mnie wkurza u większości mężczyzn bylejakość w wielu codziennych czynnościach. Byle jakie umycie naczyń, byle jakie starcie kurzy, byle jakie poskładanie ciuchów. Wiem, że nie każdy facet to ma, ale.. to takie wszechogarniające lenistwo. Nie chce mu się wynieść starych skarpet, tylko rzuci je pod łóżko.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 12:47 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co irytuje Nas kobiety w facetach ?

5
Vakaru, mogę się tylko podpisać pod Twoim zdaniem :D. Ja mam właśnie taką rodzinkę (męża i dwóch synów, nawet pies jest męski, ale od niego trudno wymagać, żeby po sobie sprzątał :D).

Myślę, że to męskie lenistwo wzięło się z uwarunkowania kulturowego, gdzie wciąż dzieli się zajęcia na 'męskie' czy 'niegodne mężczyzny', czyli 'babskie'. A w każdym razie w moim pokoleniu to jeszcze nieźle funkcjonowało. Tak został wychowany mój mąż, a ja, choć nie za bardzo mi się to podobało i szczęka mi opadała na niektóre stwierdzenia teściowej, w młodzieńczej nieświadomości poszłam za tym tropem, bo wydało mi się, że kochająca żona tak powinna... :D I dziś mogę mieć tylko do siebie pretensje, że nie nauczyłam męża porządku, czyli nie zmieniłam tego wpisanego w niego wzorca.

Ale za to ja się zmieniłam i traktuję problem zupełnie inaczej, a właściwie nawet przestałam ten problem w tym widzieć. Synów wychowuję inaczej, choć, z uwagi na moja wrodzoną 'energetyczność', nie za wiele od nich wymagam. Tym niemniej wiem, że oni wiedzą, o co tu chodzi.

(a tak w cichości liczę trochę na synowe, które już mają zupełnie inne wartości w głowie niż poprzednie pokolenie i nie pozwolą sobie na takie 'niegodne mężczyzny' zachowania, co z mloimi chłopakami powinno być łatwo, bo wiem, że oni wiedzą ;))
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 13:10 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Co irytuje Nas kobiety w facetach ?

8
Vakaru pisze:Mnie wkurza u większości mężczyzn bylejakość w wielu codziennych czynnościach. Byle jakie umycie naczyń, byle jakie starcie kurzy, byle jakie poskładanie ciuchów. Wiem, że nie każdy facet to ma, ale.. to takie wszechogarniające lenistwo. Nie chce mu się wynieść starych skarpet, tylko rzuci je pod łóżko.
A to dobre, Twój obraz stereotypowego samca pasuje do mnie :D
Ale nie wszyscy mężczyżni tak mają i nie jest to jakaś cecha którą można tak całkiem przypisać płci, mój starszy brat ma naprzykad zupełnie inaczej, a przecierz ta sama kobieta nas wychowywała ;)
U niego wszystko elegancko i wogóle a mi się poprostu niechce zajmować czymś takim, tym bardziej że się "rozbestwiłem", a kobiety są bardziej uległe na ogół, albo też nie przeszkadza im to ;)
Gdybym faceci lubili się zajmować gotowaniem i praniem to ich bym wykorzystywał do tego, bo mi to ryba :P
Ja niemam żony ale u mnie w rodzince jest tak że kobiety to strasznie pomocne są, jak bym powiedział nawet żonie mojego Brata żeby przyszła uprać mi skarpety to pewnie by to zrobiła, że o Babciach i Ciociach nie wspomne :D
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 14:01 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co irytuje Nas kobiety w facetach ?

20
Conan, dlatego pisałam, że wiem, ze nie każdy tak ma. Ale niestety u wielu facetów to spotykałam. Część miała porządek, ale tylko dlatego, ze im mama sprzątała w pokoju. No do czego to podobne? ;D

Lidka - oby synowie na boku nie byli edukowani przez ojca. :P
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 19:18 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy damsko - męskie”

cron