Re: Czy Jezus poniósł klęskę?

361
Przepraszam wszystkich za moje zbyt pochopne stwierdzenia i jednocześnie chcę poinformować, że to tylko punkt widzenia świadomości, który został przeze mnie opisany jako kod Biblii.
http://ampavatis.manifo.com/kod-biblii
Wiem, że dla każdego może być to coś co zmieni samoświadomość każdego z was, ale jest to bardzo interesująca wędrówka, którą uważam, że każdy powinien odbyć samodzielnie i wyciągnąć własne wnioski. Ograniczyłem więc wskazówki do niezbędnego minimum.
Powodzenia w samopoznaniu.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 13:56 przez Ampa Vatis, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli isytnieje jakieś głupstwo jakie można popełnić, napewno je popełnie, wszak jestem człowiekiem.

Re: Czy Jezus poniósł klęskę?

362
Pozwolę sobie wrócić do tego wątku. Z perspektywy kilku dni przerwy w dyskusji w owym nie dziwią mnie dwojakie postawy. Nie dziwi mnie ani fakt afirmacji Jezusa i jego dzieła, ani też fakt odrzucenia go (często w całości) jako 'przegranego' Mesjasza.

W sumie mogę jedynie przyznać rację człowiekowi, który napisał:
Tak więc przybliżcie się do Tego, który jest żywym kamieniem. Ludzie odrzucili go co prawda, lecz jest to kamień wybrany i drogocenny dla Boga. Wy również, niby żywe kamienie, tworzyć będziecie duchową świątynię, staniecie się świętym kapłaństwem po to, by przez Jezusa Chrystusa składać duchowe, miłe Bogu ofiary. Tak bowiem mówi Pismo: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny. Kto w niego uwierzy, nie będzie zawiedziony. I to spotka was, wierzących, jako wyraz szczególnego wyróżnienia. Dla tych zaś, którzy nie wierzą, właśnie ten kamień - odrzucony przez budujących, a przecież podtrzymujący fundament całej budowli - stał się kamieniem upadku i skałą zgorszenia.
Obserwuję codziennie tych, którzy upadają w konfrontacji z Jezusem, jego nauczaniem i dziełem. Upadając wołają, że skoro oni upadli, to oznacza, że to on zawiódł i poniósł klęskę.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2012, 23:27 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Czy Jezus poniósł klęskę?

368
Mogę. Zajrzyj do książki Paula Tillicha pt. 'Pytanie o Nieuwarunkowane' ( Kraków: "Znak", 1994, s. 337. ISBN 8370063004).
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 17:01 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron