Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

2
No a gdyby Tobie odebrać "Perunów, Swarogów, Świętowitów ..." (lekceważący ton adekwatnie do Twojej wypowiedzi) to chyba odpadły by potencjalne "narzędzia" do głoszenia, przykładowo, "światłych idei" NS Zadrugi i pozostał by już chyba sam nacjonalizm, w samej jego kwintesencji.

Taka ciekawostka przy okazji ;)
Siemowit pisze:Owszem, jesteśmy w opozycji do NS Zadrugi, jak i oni wobec nas.

GW zasugerowała w jednym artykule, że rodzimowiercy ogółem to naziści. Tym samym wrzucili nas do jednego worka z nimi, a także inne pogańskie wiary, obrażając przy tym całe rodziny, kobiety i dzieci. Stąd nasze wątpliwości do tego pisma i taka odpowiedź:

http://www.paganfederation.org/forum-pl ... 234#p31234

A NSami nie należy się przejmować. To jest garstka, margines - nie mają NIC wspólnego z przedwojenną Zadrugą. Mogą się odwoływać do tego, ale zorientowani wiedzą o co chodzi. To jest tak samo jak masz katolików - i masz Narodowe Odrodzenie Polski. Tak samo my "mamy" takie coś, czego absolutnie nie popieramy. Ci ludzie nie mają z prawdziwym pogaństwem nic wspólnego - nie promują kultury ani wiary, za to ideologizują wszystko politycznie.

A tak brzmi jeden z zapisów oficjalnych Rodzimego Kościoła Polskiego:

"Kościół ten jest związkiem religijnym opartym na demokracji. Deklaruje daleko posuniętą tolerancję i sprzeciw wobec rasizmu, nazizmu i szerzenia nietolerancji wobec ludzi o innej religii, odmiennym pochodzeniu czy narodowości."
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=98610#p98610

Jesteś w przeciwieństwie Mezo, czy nie jesteś ... ? ;)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 11:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

3
Wtedy zająłbym się muzyką i literaturą,ogólnie sztuką ,miałbym co robić,tzn mam co robić.

NS Zadruga ?Uuuu,nie znam nikogo z tej organizacji i nawet nie staram się poznawać.

Lekceważący ton?Normalny ton,zadałem proste pytanie co by było gdyby.
Czy ludzie w Polsce mają jakieś inne tematy do roztrząsania poza boskością rabinów?

CZy mają chociaż w połowie tyle do powiedzenia o swojej tradycji co o cudzej?
Oczywiście że nie,a dlaczego?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 11:46 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

4
Mezamir pisze:Ciekawe czy mielibyście o czym rozmawiać
gdyby Wam zabrać tematy o Jezusach Nazaretach i Abrahamach ;)

Czuję się w Polsce jak na oazie :D
Polska-NoWe JerOozalem?
Nie lekceważący ... ? "Kpisz czy o drogę pytasz ?" ;)
NS Zadruga ?Uuuu,nie znam nikogo z tej organizacji i nawet nie staram się poznawać.
No popatrz, nie znasz, a część Twoich postów mogę odnieść właśnie do ich "idei".
... CZy mają chociaż w połowie tyle do powiedzenia o swojej tradycji co o cudzej?
Oczywiście że nie,a dlaczego?
Czy to forma dyskusji ze stawianiem retorycznych pytań wzbogaconych o bezpodstawne odpowiedzi ? :)

Proszę o jasną odpowiedź na poniższe.
Czy stoisz w opozycji do poniższego, czy nie:
...
A tak brzmi jeden z zapisów oficjalnych Rodzimego Kościoła Polskiego:

"Kościół ten jest związkiem religijnym opartym na demokracji. Deklaruje daleko posuniętą tolerancję i sprzeciw wobec rasizmu, nazizmu i szerzenia nietolerancji wobec ludzi o innej religii, odmiennym pochodzeniu czy narodowości.
Będę ją również traktował jako deklarację z Twojej strony.
Natomiast w przypadku braku udzielenia odpowiedzi uznam, że stoisz w opozycji do Rodzimego Kościoła Polskiego, czy wręcz działasz na Jego niekorzyść.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 11:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

5
Więc jak mam zadać to pytanie,na którte odpowiedź mnie nurtuje?:D

Czy...ten tego ;) pst-pst,bo wiecie że ten,tego, szzzza ;) i czy..no wiecie;)
Tak?:D

Proste pytanie:co interesuje Polaków w Europie,oprócz rabina z Nazaretu.
Rabin to obelga czy Nazaret to epitet obraźliwy?
Bez przesadyzmu :)
Chciałbym wiedzieć co jest nr 1
Z tego co widzę jest nim
TV Trwam
marsz intronizacyjny Jehoshue na króla Polski
ile powinno się nam odbierać na cześć i chwałę kk
..długo długo nic...
a potem smalec wino i coino :D

Doda powiedziała o Wojewódzkim
Wijewódzki powiedział o kimś tam
a tamta ma takie za tyle i tyle
a czyj to pantofelek
a czyja to torebeczka
a jak oni śpiewają
a jak tańczą na szronie...
tym żyje Polska,dramat.

W między czasie wiek emerytalny podnoszą aż do śmierci
a ludzie dumają:czy jeśli grzesznik złapie ucho dzbana
to brudny będzie cały dzban czy tylko ucho?
Typowo biblijne rozterki Polaków :)

A gdyby mama była tatą,to co wtedy?

"Czy to forma dyskusji ze stawianiem retorycznych pytań"-to jest pytanie retoryczne?
To jest pytanie na które chciałbym poznać odpowiedź,ponieważ tego nie rozumiem.
Dlaczego ludzie nie widzą tego co mają pod własnym nosem?
Czy Polakom się wydaje że o naszej tradycji ktoś w Izraelu dyskutuje i się kłóci o to czy np
Swarożyc i Swaróg to jeden bóg czy dwaj bogowie?
Oczywiście że nie,oni dbają o swoje,tak jak należy,wiedzą co się liczy
a Polacy dbają o co?...o ichnie.
Kto zadba o to co Polskie?
(kolene pytanie nieretoryczne).

RKP
Nie jestem członkiem tego związku ponieważ nie pasują mi jego założenia w kwestiach związanych z bogiem.
"Jahwe tożsamy ze Świętowitem"...super
a Tygrys tożsamy z Rysiem,bo przecież jeden i drugi to koty.

Demokracja jest "tyranią hien nad osłami"-i to nie są moje słowa,to tylko cytat.
Specjalnie nie podaję autora,niech sobie każdy poszuka i zajmie się czymś innym niż monotematyczność ;)
tak dla odmiany.
Większosć zawsze jest gorsza,najlepszy może być tylko jeden
to mniejszosć wie lepiej.
W demokracji każdy ma prawo głosu,każdy szaleniec i złodziej ;)
Więc komu potrzebna jest demokracja?
Złodziejom i szaleńcom.

[youtube][/youtube]

Używane w wykładach słowo "Ruski " odnosi się do wszystkich białoskórych . Ruski to człowiek "Rasy ". Znamy słowa "Tabula Rasa"- biały znaczy rasa. Białymi są i Skandynawowie i masa innych obecnie mówiących dziwnymi językami . Niemcy , Irlandczycy i inni Słowiano Ariowie .
"Deklaruje daleko posuniętą tolerancję i sprzeciw wobec rasizmu
nazizmu i szerzenia nietolerancji wobec ludzi o innej religii
odmiennym pochodzeniu czy narodowości."-z tym się akurat zgadzam ALE

sprzeciw wobec rasizmu i nazizmu i nietolerancji
wyrażam poprzez wytykanie rasistom nazistom i szowinistom
ich rasizmu nazizmu i szowinizmu
a nie poprzez udawanie że deszcz pada gdy na mnie plują :)
"bo trzeba być lepszym nie takim jak oni"
ja nie chcę być lepszy nie jestem megalomanem.
Wolę być zwykły.

Jeśli jakaś religia głosi nietolerancję
to nie wiem czemu i jakim prawem,domaga się jednocześnie szacunku dla siebie?

Męczy mnie już udowadnianie swojej niewinności.
Udowadnia się winę a nie niewinność.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 12:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

6
Nie Mezo. To nie jest jasna odpowiedź. To jakiś tematyczny groch z kapustą i próba uchylenia się od niej.
Rozumiem jednak, że masz problem z jasną odpowiedzią i starasz się wywinąć jakąś słowną papką, podkreślając swą "niewinność", gdzie nawet nie występujesz w roli jakiegoś "oskarżonego". Chybiona zasłona dymna Mezo, chociaż z drugiej strony mógłbym tutaj zacytować kolejno Twoje posty przesycone antysemityzmem. "Wytykanie" jednak średnio leży w mojej naturze i uważam, że wystarczy znajomość kilku spośród nich, gdzie wnioski same się nasuwają.
"Kościół ten jest związkiem religijnym opartym na demokracji. Deklaruje daleko posuniętą tolerancję i sprzeciw wobec rasizmu, nazizmu i szerzenia nietolerancji wobec ludzi o innej religii, odmiennym pochodzeniu czy narodowości.
Więc jak będzie ?
Uznajesz całość tego zapisu, tylko część, czy może absolutnie go nie uznajesz ?
Jesteś w stanie udzielić jasnej odpowiedzi czy znowu mnie zasypiesz jakimiś banałami starając się zejść z tematu ?
Może nie chcesz udzielić odpowiedzi bo jest ci ona po prostu nie na rękę ? Podkreśliłem dla ułatwienia.

PS
Oszczędź mi proszę wołania o "niesprawiedliwość społeczną" itp. bo to już mnie zwyczajnie nuży.
Jesteśmy dorosłymi ludźmi i właśnie konsekwentnej, dojrzałej odpowiedzi oczekuję bez względu na jej wymowę.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 12:41 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

7
Antysemityzm..broń ideologiczna do szantażowania gojów :)
Nikt na świecie nie ma OBOWIAZKU kochania żydów i ufania im,prawda?

To że dla żydów/wg żydów
cały swiat jest zły i antysemicki to ich problem
ja nie będę udowadniał że nie jestem wielbładem :)

Żeby mówić o antysemityzmie
trzeba obejrzeć ten film

nakręcony przez żyda antysemitę :D
Uznajesz całość tego zapisu, tylko część, czy może absolutnie go nie uznajesz ?
Jesteś w stanie udzielić jasnej odpowiedzi
Poproszę o jasne pytanie :)

"Kościół ten jest związkiem religijnym opartym na demokracji.
Deklaruje daleko posuniętą tolerancję i sprzeciw wobec rasizmu, nazizmu i szerzenia nietolerancji wobec ludzi o innej religii, odmiennym pochodzeniu czy narodowości."

Na temat demokracji udzieliłem wyjąśnienia,nie wiem jak rozumiana jest demokracja w RKP
to ich doktryna więc zapewne też i ichnie rozumienie demokracji.

Jeśłi demokracja oznacza że opinia większości=prawda
to ja dziękuję za taką demokrację :)

Opinia większosć nie jest tym samym co prawda.
"Wytykanie" jednak średnio leży w mojej naturze
a uświadamianie?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 12:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

8
... do wypowiadania się z szacunkiem domyślnie przynależnym każdej istocie ludzkiej ?
Przecież zadałem Tobie jasne pytanie :)
Czy uznajesz całość zapisu, czy może jego część, może w ogóle ? Co tu nie jasnego ?
Znowu się uchylasz Mezo.
Ale jednocześnie zasygnalizowałeś, że "dziękujesz za taką demokrację". Więc stoisz w opozycji już do samego statusu tego zapisu (pomijam, że usilnie ignorujesz w treści fragment dot. innych religii).
Mezo, coraz bardziej uświadamiasz fakt, że jesteś Rodzimowiercą tylko z pozoru, powierzchownie. Uznajesz to co Tobie się żywnie podoba a resztę olewasz, argumentując podług własnego zapotrzebowania nie zwracając uwagi na to, że poniekąd deklarując się jako Rodzimowierca tym samym akceptujesz, uznajesz i podporządkowujesz się min. pod powyższy zapis. W całości, nie wybiórczo, bądź interpretując po swojemu.
Więc pozostajesz nim chyba tylko z samej nazwy ... Bez urazy Mezo, ale tak to właśnie widzę. Tyle co do uświadamiania ;)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 13:11 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

9
Przecież napisałem :D

Tolerancja i szacunek dla tolerancyjnych i szanujących,nie dla WSZYSTKICH.
Nie kazdy zasługuje na zaufanie,prawda???:)
Nikt nie ma obowiązku ufać każdemu,prawda?
Zaufanie łatwo stracić,cięzko jest zdobyć,zgadza się?
Zaufanie się zdobywa latami a nie wymusza szantażem w stylu:
"o,a ten nam nie ufa,antysemita,mowa nienawiści" :D

do wypowiadania się z szacunkiem domyślnie przynależnym każdej istocie ludzkiej
tylko że mój 'brak szacunku' to wyłacznie interpretacja moich słów :)
każdy sam sobie nadaje ton wypowiedzi tego co czyta.

Jestem spokojny i nie mam ochoty zabijać nikogo :D

Co jeszcze...hm
nie zwracając uwagi na to, że poniekąd deklarując się jako Rodzimowierca tym samym akceptujesz, uznajesz i podporządkowujesz się min. pod powyższy zapis
Nigdzie nie napisałem że jestem członkiem związku wyznaniowego,zaznaczyłem tylko do założeń którego z nich jest mi najbliżej :)
To jest oczywiste że wolę pokój niż wojnę i wychowywanie dzieci niż strzelanie
Jeśli komuś nie ufam to tego nie kryję
nie udaję przyjaciela wszystkich.

Więc moje Rodzimowierstwo nie oznacza przynależności do konkretnego związku
a jedynie politeizm w ramach tego co Słowiańskie.
Na naszej tradycji i symbolice buduję swój światopogląd :)

Być może kiedyś będę członkiem jakiegoś związku,a może nie
póki co nie jestem nigdzie zapisany

To co,teraz może ja posłucham odpowiedzi na moje pytania,tak?:D
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 13:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

10
Wybacz, ale fora wprost pękają w szwach od internetowych, "virtualnych" Rodzimowierców ;)
Mimo wszystko jaki obraz dajesz o sobie, tak właśnie jesteś odbierany.
Więc jesteś Neopoganinem, ktoś inny brutalniej mógłby stwierdzić, że pseudo Rodzimowiercą. Zresztą możesz o tym poczytać na portalach, forach i blogach Rodzimowierców z RKP, bo szczerze powiedziawszy, innych nie znam. To, że kimś się czujesz nie oznacza, że nim jesteś, przynajmniej oficjalnie ;)

Odpowiedzi ? Proszę bardzo :)
Nie kazdy zasługuje na zaufanie,prawda???
Nikt nie ma obowiązku ufać każdemu,prawda?
Zaufanie łatwo stracić,cięzko jest zdobyć,zgadza się?
Nieprawda - domyślnie każdemu należy się zaufanie, przynajmniej zanim osobiście i gruntownie tej osoby nie poznamy.
Nieprawda - obowiązkiem każdego człowieka jest dać kredyt zaufania drugiej jednostce ludzkiej, oczywiście w granicach rozsądku.
Nie zgadza się - zaufanie jest ciężko stracić a wcale nie trudniej zdobyć. Wszystko zależy od tego komu/czemu je powierzyłeś.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 13:44 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

11
zależy od tego komu/czemu je powierzyłeś"- no właśnie :D o tym pisałem,jeden drugiemu nie równy :)

Zaufanie należy się każdemu potencjalnie,do czasu aż go nie straci :)
Jest to całkiem możliwe że już nigdy go nie odzyska.

"oczywiście w granicach rozsądku."- no właśnie :D czyli nie każdemu jak leci.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 13:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

12
Co nie oznacza, że się owo zaufanie komuś nie należy ;)
Napisz mi Mezo proszę, miałeś styczność w realnym świecie z Rodzimowiercami z RKP ?
Może pomimo własnych przeciwwskazań bądź zastrzeżeń warto by było wyjść poza nie i właśnie ten kredyt zaufania powierzyć RKP :)
Bo chyba nie jesteś wobec Nich uprzedzony ?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 13:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

13
Ufasz CIA?:D
Globalistom ufasz? ;)

Nie miałem stycznośći z RKPowcami przy okazji świąt.
Miałem styczność z kimś z RKP.
Dowiedziałem się że tej osoby nie interesje to czy Świętowit jest czy nie jest tożsamy z Absolutem
lub czy Świętowit=Jahwe.

Po co komu przynależność do związku gdy nie interesują go podstawy?
Dziwnych ludzi zrzesza RKP.

Uprzedzony...nie wiem co masz na myśli,nie nienawidze RKP jeśli o to pytasz :D
i nie odmawiam im prawa do własnych doktryn których nie rozumiem.
Nie rozumiem RKP dlatego nie będę członkiem RKP.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 14:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

14
CIA, globaliści ? What 'a o.O ?!?

No nie .... to trochę sobie zawęziłeś. Możesz przecież wyjść poza płytkie stereotypy, Mezo, na dodatek zbudowane na podstawie kontaktu z jedną osobą.
Dlaczego dziwnych ? Przecież sam jesteś na swój sposób dziwny, zauważ. Ja również.
No ale tym bardziej, skoro czegoś nie rozumiesz to nie lepiej jest to poznać, być może postarać się zrozumieć ? Po co się ograniczać ?
Zobacz, istnieje tyle spójności w RKP które z Tobą bezpośrednio korespondują. Ty naprawdę Mezo doszukujesz się różnic i podziałów ?
Uwierz, to nie ma nic wspólnego z indywidualnością pojmowania :)
Znasz regułę wzajemności ? Tyle ile w stanie jesteś dać, tyle właśnie otrzymasz. Otworzysz się na kogoś - ktoś to samo uczyni wobec Ciebie.
Nie budując/uznając "doktryn" natomiast, podlegasz mimowolnie ich regułom. Nie mieć zasad - to również zasada ;)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 14:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

15
trochę sobie zawęziłeś.
Podałem przykład,w końcu to tacy sami ludzie jak my :D
Warto im ufać?;)
"Ekspertom" od "nieszkodliwości" GMO i super szczepionek na "świńską grypę" też nie warto ufać.
http://nwonews.pl/artykul,3711,Projekt- ... h-w-Polsce

http://vaccgenocide.wordpress.com/

Politykom nie warto ufać.

No ale tym bardziej, skoro czegoś nie rozumiesz to nie lepiej jest to poznać, być może postarać się zrozumieć ?
Przecież nie twierdzę że sobie odpuściłem RKP :D ciągle próbuje ogarnać ich odktryny.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 14:43 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

16
Czy możesz wymienić owe "doktryny" stwarzające niejaką trudność ... ? :)
Coś mi się zdaje Mezo, że nie wykraczają one poza założenia programowe, umieszczone chociażby tutaj:
http://www.taraka.pl/rupo_29.htm
albo bardziej miarodajnie:
http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?Ite ... &task=view

Ha, znalazłem nawet faq :)

Oraz samą deklarację:
Każdy z ludów na ziemi wybierał sobie imię boga, którym nazywał go w swojej mowie. Także każdemu człowiekowi wolno wybrać imię boga, aby go czcić pod tym imieniem. Ja, mając do wyboru różne imiona (Allah, Zeus, Jahwe czyli Jehowa i inne chwalebne imiona boże) wybieram sobie jego imię Świętowit, bo tak nazywali go nasi przodkowie, mówiący podobnie jak ja : po słowiańsku.
http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?opt ... &Itemid=15

Ze strony Państwa Polskiego natomiast nr. w rejestrze 95 - LP 80
http://www.msw.gov.pl/portal/pl/92/9108 ... ow_wy.html
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 14:58 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

17
W sumie sam sobie odpowiedziałeś :D

Allah, Zeus, Jahwe czyli Jehowa i inne chwalebne imiona boże,wybieram sobie jego imię Świętowit.

A ja sobie nie wybieram :D dla mnie Świętowit jest tożsamy ze Świętowitem.
Do założeń RKP jest mi po prostu najdalej :)

Ten fragment o którym dyskutujemy
wyglada jakby RKP przepraszał za to że żyje,dosłownie.

Wielcy nieobliczalni wojownicy Allaha lub Jahwe
nie zabijajcie nas,pozwólcie nam żyć
wasz bóg jest wielki i my też go czciwmy
tylko że nazywamy go w naszym języku po swojemu
nie bijcie nas.

Czy Allah i Jahwe są tym samym bogiem?
Z tego co wiem nie,bo gdyby był to nie mielibyśmy podziału na islam i judaizm
a Świętowit=Allah i Jehowa wg RKP.

Kim jest wobec tego Świętowit?Multibogiem?Absolutem?

Czemu Świętowit nie może być po prostu Świętowitem?
Na czym polega jego bycie tożsamym z Absolutem i jednocześnie
tożsamym ze "sposobem"na dotarcie do Absolutu?
Czy jest coś z czym Świętowit nie jest tożsamy?
Czym jest"sposób" wg RKP?Bogiem osobowym czy czym?

RKP nie jest dla mnie najwidoczniej :) ale to nie problem.
Każdy ma prawo widzieć świat po swojemu.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 15:27 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

18
Pozwól Mezo w takim razie, że się przeniesiemy z dyskusją ;)
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=217275#p217275
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 15:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

19
Mam prośbę do uczestników dyskusji w obecnym dziale oraz Wszystkich użytkowników forum.

Poproszę o wypowiedzi w temacie dotyczącym poruszanych zagadnień, nie poza nim.
Nadmierny offtop powoduje zbędny chaos i bałagan, odwodząc od wątku przewodniego.
Proszę ograniczać liczbę i wielkość wklejek.
W przeciwnym wypadku zacznę je po prostu kasować .

Ostatecznie i przede wszystkim, proszę się kierować w wypowiedziach zdrowym rozsądkiem, kulturą osobistą oraz szacunkiem wobec innych uczestników dyskusji bez względu na zajmowane stanowisko bądź światopogląd. Piszę, choć powinno to być oczywiste, tak samo jak obecny na forum obowiązujący regulamin wraz z sama netykietą.

Natomiast jeżeli macie coś do przedyskutowania a priv. niekoniecznie wchodzi w rolę - ten oto wątek służy do tego.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, 23:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

20
victoria pisze:
Akosy pisze:Swoją drogą, dlaczego ten temat jest w "Religia chrześcijańska"? Abesnai, ateizm dotyczy tylko tego wyznania?
dokładnie o to samo chciałam zapytać...
Abesnai pisze:Akosy, ponieważ nie moderuję działu "Ateizm i Agnostycyzm" a tym samym nie miałbym aż tak bliskiej przyjemności obcowania z twórczością Benjamina, jak i również było to okazaniem mojej dobrej woli, o czym pisałem wcześniej w notce moderatora ;)
Abesnai, dobrze odczytałem, że masz "w poważaniu" zasady, normy i innych użytkowników, bo chcesz zaspokoić swoją przyjemność, oraz mieć okazję pokazania się Beniaminowi jako "dobry Pan"?
To rzeczywiście zadziwiające stwierdzenie, zwłaszcza w kontekście chwalenia się inicjatywą powstania regulaminu.

W KTÓRYM TYPIE WIDZISZ SIEBIE?
---
Akosy, skoro tak mnie postrzegasz, to już nie mój problem. Jakoś będziesz musiał z tym żyć.
Natomiast za chamskie sugestie, prostacką prowokację oraz trollowanie, otrzymujesz ostrzeżenie. Również będziesz musiał to jakoś przetrawić.

Abesnai
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 16:52 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

21
Tak się zastanawiam. Dlaczego moderatorzy tego forum robią wszystko, by pozbyć się co ciekawszych ludzi z tego forum. Koniecznie chcą zostać sami z kilkoma swoimi przydupasami.
Gdy czyta się starsze działy, to forum tętniło zyciem, było pełno merytorycznych wypowiedzi. Wszyscy ludzie co mieli coś ciekawego do powiedzenia zwiali.
Nie rozumiem czy warto dla własnej pychy rozpierdzielać tak ciekawe forum? Sam tu jestem prawie rok i widze jak dzięki moderatorom, to forum się stacza.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 17:46 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

24
Filip pisze:Tak się zastanawiam. Dlaczego moderatorzy tego forum robią wszystko, by pozbyć się co ciekawszych ludzi z tego forum. Koniecznie chcą zostać sami z kilkoma swoimi przydupasami.
Gdy czyta się starsze działy, to forum tętniło zyciem, było pełno merytorycznych wypowiedzi. Wszyscy ludzie co mieli coś ciekawego do powiedzenia zwiali.
Nie rozumiem czy warto dla własnej pychy rozpierdzielać tak ciekawe forum? Sam tu jestem prawie rok i widze jak dzięki moderatorom, to forum się stacza.
No tak, znów to źdźbło i belka... :D.

Filip, mój drogi, czepiasz się moderatorów i wszystkiego, byle by nie zauważyć, że Ty akurat masz niewiele do powiedzenia... Żebyś chociaż prezentował jakiś ciekawy styl wypowiedzi i miał tematy godne dyskusji, wtedy można by było zrozumieć, że coś Ci się nie podoba, bo ktoś ew. Twoje tematy 'blokuje' :). Ale z Tobą nie da się podyskutować, chłopie, bo albo nie odpowiadasz na posty, albo odpowiadasz... osobiście, jakby temat nie istniał.

No, najprościej jest mieć pretensje o... wszystko... A może byś tak te zmiany zaczął od siebie samego, a nie od wytykania ludziom ich 'błędów' (zgodnie z Twoją 'miarką')?... ;)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 18:30 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

26
Abesnai, chyba gonisz w piętkę - przecież sam o tym dosyć jednoznacznie piszesz (a dowodem jest chociażby ten wątek "RÓŻNE TYPY ATEIZMU - W KTÓRYM TYPIE WIDZISZ SIEBIE ?", dalej tkwiący w dziale Religia Chrześcijańska), więc gdzie tu moje chamstwo, prostacka prowokacja i trollowanie? Czy po prostu szukasz pretekstu, żeby mi dokopać, bo nie daję się nabrać na to pseudo-moderowanie i daję temu wyraz?
Crows pisze:popieram cie Abesnai ,u mnie tez styl bufonady tego uzytkownika wywołuje swedzenie w odbycie , kulturalnie sie wyrazając
Nie podniecaj się tak Crowsie. ;)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 18:56 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

27
Nie szukam Akosy i nie mam zamiaru bawić się z Tobą w gierki słowne bądź przerzucanie argumentami.
Jeżeli uznajesz ostrzeżenie za nieuzasadnione, zgłoś sprawę administracji. Osobiście dostosuję się do ich oceny zaistniałej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 19:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OFFTOP Z DZIAŁU RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA.

30
Akosy pisze:Szczerze mówiąc mało przejmuję się ostrzeżeniami w takiej sytuacji. Bardziej świadczą one o was, niż o mnie. ;)
W jakim celu więc prowadzisz obecną dyskusję Akosy ?
Nie jestem niedowidzący i zdaję sobie sprawę z szeregu metod przez Ciebie stosowanych. Znając całokształt Twojej dotychczasowej działalności m.in. pod postacią personalnych ataków, bezpodstawnej krytyki, szeregu prowokacji nie mających na celu merytorycznej dyskusji. Nie wiem, może to jakaś forma Twojej "zabawy" kosztem użytkowników. Nie wnikam. To natomiast, co chcesz tym osiągnąć, jest jak dla mnie mało istotne. To już Twoja sprawa i Twojego wizerunku na obecnym forum.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 19:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron