Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

1
27 października 1986 roku papież jan paweł II wraz z przywódcami innych religii ustanowił wspólną modlitwę w Asyżu.


Wśród gości byli chrześcijanie, buddyści, muzumanie, żydzi a nawet przywódcy religii pierwotnych. Wszyscy zamienili świątynię w miejsce kultu posażków buddy, zwierząt, ofiar, kultu Boga Jahwe, Allaha. Jeden wielki mix na potrzeby show.

Jaki był cel tej zabawy? Oprócz medialnego wydźwięku i pokazania się papieża i kościoła katolickiego jako "otwartego" na wszystko i wszystkich.

Szkoda że jeśli chodzi o tolerancję w zakładzie pracy inni katolicy potrafią w podświadomości dążyć do tego by osoba innego wyznania często chrześcijańskiego wyleciała z pracy a tu proszę na pokaz Papież potrafi zamienić Kościół w teatr i miejsce czczenia pogańskich bóstw.

Napewno celem bylo też skuszenie większej ilości wiernych do KK.
Siostra zakonna potrafiąca wytargac za ucho dziecko krzywo żegnające się nie ma problemu klaskac w dłonie i cieszyć się że szaman Indiański modli się do węża wraz z papieżem.



Co sądzićie o tej sytuacjii i tych modlitwach w Asyżu. Powtarzanych rok za rokiem? Dla mnie to poprostu masakra.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2013, 17:55 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

3
Co myślimy? Dla mnie wszelkie ceremoniały religijne to bzdurna szopka. Jeśli akurat jakaś bzdurna szopka dąży do pojednania ludzi o upodobaniach do szopek różnego rodzaju, co dąży ku wzajemnemu zrozumieniu, to jestem za. Nie budzi to we mnie wątpliwości natury etycznej, bo katolickie dogmaty mam w głębokim poważaniu. Jestem jednak w stanie zrozumieć oburzenie niektórych rzymskokatolickich bojowników Prawdy Objawionej, ale myślę, że JP II w głębi duszy był ponad takie bzdury, nawet jeśli w teorii przewodził całej tej centralnie sterowanej machinie otumaniania mas.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, 6:21 przez Ekhangel, łącznie zmieniany 1 raz.
Przed początkiem każdej mojej wypowiedzi proszę wstawić zwrot "Wydaje mi się, że" oraz ignorować mnie, gdy mówię, że coś jest "na pewno".

Dziękuję.

Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

6
Ja bym spytał raczej, z czego oburzenie konkretnie wynika - zwłaszcza, gdy rzekomo nie jest się katolikiem, a więc ogląd na rzeczywistość nie powinien być przesłoniony aspektami wiary. Oburza cię niewierność dogmatom, hipokryzja, czy co właściwie? Coś tam podałeś w pierwszym poście, ale mimo to nie bardzo pojmuję, czemu cię to tak rusza.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, 7:45 przez Ekhangel, łącznie zmieniany 1 raz.
Przed początkiem każdej mojej wypowiedzi proszę wstawić zwrot "Wydaje mi się, że" oraz ignorować mnie, gdy mówię, że coś jest "na pewno".

Dziękuję.

Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

7
Steven pisze:Co sądzićie o tej sytuacjii i tych modlitwach w Asyżu. Powtarzanych rok za rokiem? Dla mnie to poprostu masakra.
Sama modlitwa jest już zwykłym kabaretem , dlaczego więc go jeszcze nie poszerzyć o nowe elementy ? jestem jak najbardziej za taką eklektycznoscią :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, 18:47 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

8
Co mnie oburzyło- hipokryzja, chęć pokazania się innym niż w rzeczywistości się dąży, szukanie przewodniej roli na świecie w celu zaskarbienia sobie większej ilości wiernych nie przez Ewangelię a podstęp.

Wspólne modlitwy do wielu Bogów w jedynym miejscu na raz. Chrześcijanie mają szanować a nie modlić się do innych duchów wraz w innymi.

No co piękne słowa, hipokryzja, ja znam historię Kościoła Katolickiego. Całkowite łamanie tego co zawarte w Biblii.

Wystarczy tylko spojrzeć jak wielu nawet ateistow potrafi przyklaskac takiemu show. I wszystko jasne, coś tam się udało... To taka gra.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, 14:56 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

9
Steven pisze:Wśród gości byli chrześcijanie, buddyści, muzumanie, żydzi a nawet przywódcy religii pierwotnych. Wszyscy zamienili świątynię w miejsce kultu posażków buddy, zwierząt, ofiar, kultu Boga Jahwe, Allaha. Jeden wielki mix na potrzeby show.
Przedstawiciele jakich wierzeń Etnicznych?
Według nieoficjalnych źródeł ECER wielokrotnie wysyłał pisma do Watykanu w celu podjęcia dialogu ekumenicznego za każdym razem pisma były ignorowane.
Jaki był cel tej zabawy? Oprócz medialnego wydźwięku i pokazania się papieża i kościoła katolickiego jako "otwartego" na wszystko i wszystkich.

Szkoda że jeśli chodzi o tolerancję w zakładzie pracy inni katolicy potrafią w podświadomości dążyć do tego by osoba innego wyznania często chrześcijańskiego wyleciała z pracy a tu proszę na pokaz Papież potrafi zamienić Kościół w teatr i miejsce czczenia pogańskich bóstw.
Po pierwsze wolałbym abyś używał określenia Etniczni Bogowie oba terminy jakie użyłeś są w domyśle obraźliwe dla wyznawców Etnicznych Wiar.

Po drugie celem tej "szopki" było ukazanie "tolerancji" lecz efekt jest odwrotny gdyż znając mentalność KRK i Historię dostrzega się w tym tylko obłudę i hipokryzję.

Po trzecie pisząc wyraz "kościół" w odniesieniu do budynku pisze się z małej litery z dużej się go zapisuje w odniesieniu do wspólnoty ludzi wierzących mógłbyś doprecyzować o co Ci chodziło: czy o wspólnotę ludzi czy o budynek?

Po czwarte jeśli pisząc "kościół" chodziło Ci o budynek to mimo, że jestem Rodzimowiercą czuję się delikatnie mówiąc tym zniesmaczony. Jest to w końcu miejsce kultu w takim celu właściwsze byłoby odprawienie "tego" na jakimś "polu", na którym w tym celu można byłoby nawet wystawić coś w rodzaju ołtarza polowego.
Napewno celem bylo też skuszenie większej ilości wiernych do KK.
Siostra zakonna potrafiąca wytargac za ucho dziecko krzywo żegnające się nie ma problemu klaskac w dłonie i cieszyć się że szaman Indiański modli się do węża wraz z papieżem.
Podejrzewam, że raczej uzyskali odwrotny efekt.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, 16:55 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Całkowita Apostazja Watykanu? Asyż, 27 października 1986

11
Ha ha mówisz o pasażku węża od Boga który potem zniszczyli dla Boga :) ? Nie skoro w Biblii jakiś wąż był dobry to niech się modlą do węży (macha ręką) :D a jak! Super wykładnię masz x)

moim zdaniem to do Boga się modlą chrześcijanie nie do węży. Był też taki płonący krzak :) to do krzaka też chyba warto nie? :D


a to wczesniej nie obrazam rodzimowiercow. Religija pierwotną to te które pierwsze się rozwijały na danym terenie. Czyli od Egipcjan po amazonie o to chodzi. Rozumiem że w języku polskim sugerujesz się uprzedzeniem słownym a nie jego znaczeniem. Dlatego że mowi się nie zachowuj się jak pierwotny człowiek. Tak nawiasem to mamy na świecie tysiące języków i resztę wywnioskuj sam. Wiec to że np w Tv w ciągu 5 lat pokazuje się negatywne znaczenie słowa żyd nie oznacza że ja używam go obraźliwie.

Szczerze mówiąc to mi nie przeszkadza kto w co wierzy i nawet mnie nawracanie mieczem słowian czy germanow burzy...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 2:22 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron