Re: Ruchy charyzmatyczne - Koń trojański w Kościele Katolickim

3
Powiem tylko tyle, byłem we Wspólnocie Charyzmatycznej "Jezus z Nami" [mają swoje www] w Chicago. Przy polskiej parafii Trójcowo.
Tam ludzie sa bardziej świadomi swojej wiary, modlą się wspólnie, nauczyli mnie modlitwy do Michała Archanioła, dali wiele miłości, w Polsce nigdy nie trafiłem na tyle dobra w kościele.
Dowiedziałem się o Charyzmatach Ducha Świętego i brałem udział w adopcji dziecka poczętego - nie narodzonego, odnowie w Duchu Śiwiętym gdzie zdobyłem wiedzę którą inna wspolnota mi nie dała.
Dziewczyny miały Charyzmaty Ducha Świętego, np słowo poznania albo dar języków i inne "zwyczajne".
Moim zdaniem to bzdury że to niszczy KK. To moje zdanie.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2013, 21:03 przez auaran, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ruchy charyzmatyczne - Koń trojański w Kościele Katolickim

5
Koniem trojańskim jest każdy jeden kapłan nie idący droga wyznaczona przez Jezusa , nie stosując się do nauk jakie głosił Jezus ,
Historia KK jest przesiąknięta wieloma straszliwymi wydarzeniami które nie przyniosły chluby kościołowi.
Nie należę do żadnej organizacji kościelnych , sekty czy wolnych wyznań , uważam się za wierzącego i nie chce oraz nie mogę zaakceptować aby ktoś mi mówił jak ma wyglądać moje życie duchowe skoro sam ma nie poukładane w swych szufladach.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 8:18 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: Ruchy charyzmatyczne - Koń trojański w Kościele Katolickim

6
A ja nie patrzę nikomu w jego szuflady.
Natomiast różne ruchy wewnątrzkościelne lubię obserwować.
Brak należytej opieki duchownych nad ruchami może faktycznie powodować ruchy odśrodkowe.
Słyszałem kwestie wypowiadane przez kogoś "ogarniętego Duchem Świętym" że ich wspólnota jest prawdziwym Kościołem bo ... bla, bla, bla.
A sztuka budowania Kościoła to jednak sztuka bycia razem, a nie osobno.
Tak myślę.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron