Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

1
Oto kalendarz na 2014 rok, na zdjęciach bynajmniej nie księża czy diakoni ale modele i aktorzy. Nie bardzo wiem czy to ma być satyra na Kościół Prawosławny czy hołd dla homoseksualizmu i małżeństw jednopłciowych.


http://www.orthodox-calendar.com/preview2014/
Ostatnio zmieniony 10 lis 2013, 21:08 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

3
victoria pisze:Oto kalendarz na 2014 rok, na zdjęciach bynajmniej nie księża czy diakoni ale modele i aktorzy. Nie bardzo wiem czy to ma być satyra na Kościół Prawosławny czy hołd dla homoseksualizmu i małżeństw jednopłciowych.


http://www.orthodox-calendar.com/preview2014/
Kto to kupi?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2013, 21:56 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

4
Nie wiem kto kupi, feministki, geje?
Conan, zdaje się , że są i żonaci i mnisi, ale muszą być żonaci przed święceniami. Tylko wątpię, by dostali święcenia w małżeństwie jednopłciowym :)

A cel jaki to ma mieć, pewnie taki sam, jak nazywanie u nas każdego księdza, pedofilem.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2013, 23:48 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

5
victoria pisze:Nie wiem kto kupi, feministki, geje?
Conan, zdaje się , że są i żonaci i mnisi, ale muszą być żonaci przed święceniami. Tylko wątpię, by dostali święcenia w małżeństwie jednopłciowym :)

A cel jaki to ma mieć, pewnie taki sam, jak nazywanie u nas każdego księdza, pedofilem.
victoria pisze:... wątpię, by dostali święcenia w małżeństwie jednopłciowym :)

...
zastanawiam się czy to ma być śmieszne, pełne nadziei, wyraz niepokoju, ironia, reakcja na coś nowego niezrozumiałego; zupełnie nie mam takich negatywnych reakcji
kojarzy mi się to ze śmiechem - konsternacją na widok karła kaleki -- jest taki film na forum nawet
victoria pisze:... nazywanie u nas każdego księdza, pedofilem.
wiele czytam na ten temat i nie widziałam NIGDZIE nic podobnego
może ktoś mówił że wszyscy księża wiedzą co się w środowisku zdarza i to jest naganne i sa współodpowiedzialni wszyscy, którzy ukrywali, ale to zupełnie co innego;

aż ciekawa jestem skąd zacytowałaś to zdanie

w jakim środowisku tak ktoś twierdzi?


to wszystko jest wyrazem niechęci do ludzi - raz do homoseksualistów - ciekawe za co

i do tych którzy piętnują pedofilię

dziś słuchałam audycji gdzie kobieta opowiadała jak jej matka zareagował na wiadomość, ze córka publicznie ujawnia po latach kto jest pedofilem
matka była zła w skrócie powiem - bo zamieszanie bedzie itp

czy to może się mieścić w głowie - a jednak

pedofilem jest prokurator zdaje się

czy naprawdę nie można unieść się trochę ponad swoje interesy i wypalać żelazem ten syf

nie tak dawno w hotelu ujawniono co się tam odbywało - dzięki odważnym ludziom

a cała reszta co?

jestem za ważeniem słów bo mozna się wpisać nie w to w co by się chciało

czy trzeba znać osobiście kogoś pokrzywdzonego żeby poczuć problem

czy trzeba usłyszeć od kogo face to face - jestem gejem czemu tak o mnie mówisz okropnie

znam takich ludzi i nigdy nie przestanę tłumaczyć - miarkujcie bo potwornie krzywdzicie
pokpiwając sobie czy lekceważąc problem
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 0:44 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

7
victoria pisze:Oto kalendarz na 2014 rok, na zdjęciach bynajmniej nie księża czy diakoni ale modele i aktorzy. Nie bardzo wiem czy to ma być satyra na Kościół Prawosławny czy hołd dla homoseksualizmu i małżeństw jednopłciowych.
http://www.orthodox-calendar.com/preview2014/
Ani jedno, ani drugie Viki. To po prostu sposób na zarobienie kasy. Wiadomo, że kasę najlepiej zarabia się na kontrowersyjności.
http://www.orthodox-calendar.com/about-us/
Doszyli sobie łatkę walki z homofobią & stereotypami no i jakoś się kręci.
Czy w coś uderza ... ? Chyba przede wszystkim w indywidualne poczucie gustu i estetyki.
victoria pisze:Nie wiem kto kupi, feministki, geje?
Conan, zdaje się , że są i żonaci i mnisi, ale muszą być żonaci przed święceniami. Tylko wątpię, by dostali święcenia w małżeństwie jednopłciowym :)

A cel jaki to ma mieć, pewnie taki sam, jak nazywanie u nas każdego księdza, pedofilem.
No nie. Każdego to by była gruba przesada. Prawie każdego ... Ok, żarty, żartami w tym ponurym temacie. Tak jak powyżej. Są to tematy medialne, kościół już chyba bardziej wizerunkowo stracić nie może a jeżeli ktoś ma sam płyn zamiast mózgu to bezkrytycznie uwierzy we wszystko co mu zapodadzą. Natomiast trzeba oddać honor dziennikarzom, że gdyby nie ich zacięcie duża ilość spraw zostałaby zwyczajnie zamieciona pod dywan lub zatuszowana. Z tego co czytuję, padają często sugestie wobec ogółu, jako tego środowiska "wyjątkowego" pod tym względem, jednak wstrzymują się od bezpośrednich pomówień. Są suche fakty, ofiary księży pedofilii i sami sprawcy, trzeba o tym mówić wprost i tak samo pisać jak o każdym innym przypadku wykorzystywania nieletnich. Oczywiście nie ma co się oszukiwać, media żerują i na tym, bynajmniej nie kierowane jakimiś wyższymi przesłankami, wartościami prewencyjnymi, raczej ciągłym poszukiwaniem sensacji. Równocześnie my otrzymujemy informację, której stopień przydatności indywidualnie jesteśmy w stanie sami ocenić. I tak jak to było wielokrotnie poruszone, ofiary nabierają odwagi i zaczynają głośno mówić o swych krzywdach, przestają obawiać się odsunięcia bądź wykluczenia a i coraz częściej znajdują oparcie i zrozumienie w samym najbliższym otoczeniu, które być może kiedyś, w niedalekiej przeszłości, nie byłoby dla nich na tyle "tolerancyjne".
victoria pisze:A czym ma być taki kalendarz i jak go odbierają księża i diakoni prawosławni? Ich można krzywdzić, bez pomiarkowania?
Również jestem ciekaw ich opinii.

PS
Jaja, dosłownie i w przenośni, to by dopiero były, gdyby to rzeczywiście byli księża i diakoni ... :ahah:
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 0:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

8
jak zwykle "a u was biją murzynów"

nie ma nic przeciwko temu, żebyś broniła kogo chcesz i oskarżała kogo uważasz za winnego

i ośmieszała śmiesznych

dopytałam czy wiesz na pewno co piszesz cytując Twoje konkretne słowa

ale Ty chcesz tak pisać i żadnej refleksji się nie spodziewam

jak znajdę film to Ci wstawię zobaczysz jak odbieram kpienie z homoseksulaistów, bo to odmieńcy i to wystarczy do poniżania
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 1:04 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

9
victoria pisze:Conan, zdaje się , że są i żonaci i mnisi, ale muszą być żonaci przed święceniami. Tylko wątpię, by dostali święcenia w małżeństwie jednopłciowym

A cel jaki to ma mieć, pewnie taki sam, jak nazywanie u nas każdego księdza, pedofilem.
Chodziło mi o to ze u prawosławnych duchownych niema podstaw do takich twierdzeń ;)
U duchownych katolickich to mozna snuć ze jako zyjący z obowiązku bez rodziny przyciągają w swoje szeregi chomoseksualistów dla których to wygodne.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 10:20 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

10
kościół sam sobie stworzył problem

wmówił homoseksualistom, że są jednym wielkim grzechem, zindoktrynowani szli do do seminariów by odciąć się od swojej cielesności
co potem się działo wiemy

idiota nie bierze pod uwagę winy doktryn w tym co się powydarzało

do seminariów nie idą źli ludzie z reguły, powiedziałabym, że zdarza się to niezwykle rzadko

rozum woła myśl - to lepsze niż bezmyślne odbieranie komukolwiek szansy

kolejnym pytaniem jest to okrutne ale konieczne - kto awansował i dlaczego - Dominikana podsuwa uporczywe pytania - skąd się biorą w szpicy ch*
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 10:47 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Środowiska gejowskie i feministyczne wzięły się za Kościół Prawosławny

12
Agresywni i wulgarni katolicy atakują pokojową demonstrację środowiska feministek i LGBT przed katedrą w San Juan.
Materiału nie wklejam bezpośrednio na forum przez wzgląd na jego dość obsceniczną treść. Zaznaczam, tylko dla osób pełnoletnich oraz opanowanych.
Wiadomość może i zleżała ale jakże to ciekawa w wieku postępu oraz walki z nietolerancją ;)
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron