Re: Odkupienie poprzez Krzyż

1
Mam pytanko do chrześcijan i bynajmniej nie szukam zwady :satan:

Po prostu moja żona zbliża się do chrześcijaństwa a jako, że jestem wszechmądry w duchowości pyta mnie o różne rzeczy. Aktualnie po wizytach w zborze http://www.schpolnoc.pl/ waha się pomiędzy odłamem tymże a KK. Mniej więcej potrafiłem jej przybliżyć różnice bo sam przeszedłem kiedyś z KK do takiej społeczności, co do dalszych aspektów wiary muszę się trochę douczyć.

Gdy wierzyłem w Jezusa nie specjalnie tłumaczyłem sobie na logikę kwestię odkupienia za grzechy poprzez śmierć Jezusa na krzyżu. Była to dla mnie bardziej komponenta emocjonalna, oto Bóg, zamiast przyjmować ofiary, sam się uczłowiecza i poprzez męczęńską śmierć ofiaruje się sobie za winy wierzących. Są tu zatem dwa elementy, teologiczny, całkiem zgrabny i ludzki - krew, łzy i ból. Mnie to strasznie wzruszało wtedy i do łez wdzięczności prowadziło. W związku zatem ma dwa pytania:

1) Wielu ludzi umierało w gorszych męczarniach niż Jezus, wielu z poświęcenia dla innych ludzi. Czym śmierć Jezusa - w jego ludzkim aspekcie - się od tego różni?
2) W aspekcie teologicznym - jak to sobie tłumaczycie?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 20:06 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

2
civilmonk pisze:1) Wielu ludzi umierało w gorszych męczarniach niż Jezus, wielu z poświęcenia dla innych ludzi. Czym śmierć Jezusa - w jego ludzkim aspekcie - się od tego różni?
2) W aspekcie teologicznym - jak to sobie tłumaczycie?
W Bibli nieustannie przewija sie motyw przyczyny i skutku. Jezus nie mial jednak zadnych dlugow duchowych do uregulowania, i umierajac w ten sposob, odwrocil prawo przyczyny i skutku. Dlatego ci ktorzy sa w Chrystusie, w sensie duchowym, juz mu nie podlegaja.

No ja przynajmniej tak to sobie tlumacze.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 2:51 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

4
Nie, to byl dar.

"Któż dał mi coś pierwszy, bym miał mu odpłacić? Pod całymi niebiosami - moje to jest." Hi 41:11, Przeklad Nowego Swiata.

ten sam werset w New King James version:

"Who has preceded Me, that I should pay him? Everything under heaven is Mine." Job 41:11
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 4:21 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

5
Ale dlaczego do ofiary Jezusa szukasz przepowiedni Starego Testamentu? Jezusowi dorobiono genealogię, to, że pochodził z rodu Dawida, jest czystym wymysłem. Kościół kombinował i wykombinował rodowód Jezusa, ale historycznych dowodów na to nie ma. Biblia jest stekiem bzdur i z historią niewiele ma wspólnego. Nikomu nie bronię w nią wierzyć, ludzie wierzą w głupsze rzeczy, ale bez przesady...
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 4:48 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

6
polliter pisze:Ale dlaczego do ofiary Jezusa szukasz przepowiedni Starego Testamentu?
Bo tam są? :) Przykład z Księgi Izajasza:

Czwarta pieśń Sługi Pańskiego: Jego cierpienia, śmierć i chwała

Oto się powiedzie mojemu Słudze,
wybije się, wywyższy i wyrośnie bardzo.
Jak wielu osłupiało na Jego widok -
- tak nieludzko został oszpecony Jego wygląd
i postać Jego była niepodobna do ludzi -
tak mnogie narody się zdumieją,
królowie zamkną przed Nim usta,
bo ujrzą coś, czego im nigdy nie opowiadano,
i pojmą coś niesłychanego.
Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli?
na kimże się ramię Pańskie objawiło?
On wyrósł przed nami jak młode drzewo
i jakby korzeń z wyschniętej ziemi.
Nie miał On wdzięku ani też blasku,
aby na Niego popatrzeć,
ani wyglądu, by się nam podobał.
Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi,
Mąż boleści, oswojony z cierpieniem,
jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa,
wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic.
Lecz On się obarczył naszym cierpieniem,
On dźwigał nasze boleści,
a myśmy Go za skazańca uznali,
chłostanego przez Boga i zdeptanego.
Lecz On był przebity za nasze grzechy,
zdruzgotany za nasze winy.
Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas,
a w Jego ranach jest nasze zdrowie.

Wszyscyśmy pobłądzili jak owce,
każdy z nas się obrócił ku własnej drodze,
a Pan zwalił na Niego
winy nas wszystkich.
Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić,
nawet nie otworzył ust swoich.
Jak baranek na rzeź prowadzony,

jak owca niema wobec strzygących ją,
tak On nie otworzył ust swoich.
Po udręce i sądzie został usunięty;
a kto się przejmuje Jego losem?
Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących;
za grzechy mego ludu został zbity na śmierć.
Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi,
i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem,
chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy
i w Jego ustach kłamstwo nie postało.
Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem.
Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy,
ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży,
a wola Pańska spełni się przez Niego.

Po udrękach swej duszy,
ujrzy światło i nim się nasyci.
Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu,
ich nieprawości On sam dźwigać będzie.
Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy,
i posiądzie możnych jako zdobycz,
za to, że Siebie na śmierć ofiarował
i policzony został pomiędzy przestępców.
A On poniósł grzechy wielu,
i oręduje za przestępcami.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 10:44 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

7
Mnie nie chodzi o przepowiednie bo to dla mnie bez znaczenia ale o teologiczne znaczenie odkupienia. Ktoś ma coś do dodania ponad to co napisała Rosa czy też to jednak zdecydowanie niechrześcijańskie forum? :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 11:13 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

11
Nauki Chrystusowe czesto byly i sa wypaczane i wykorzystywane w ten sposob do roznorakich alternatywnych celow. Biblia ma wiele do powiedzenia na temat, tutaj tylko mala probka:

"Byli jednak i fałszywi prorocy wśród ludu, jak i pośród was będą fałszywi nauczyciele, tacy, którzy doprowadzają do zgubnych podziałów, a zapierając się nawet Pana, który ich odkupił, ściągną na siebie rychłą zgubę. Wielu będzie naśladować ich rozwiązłość i przez nich droga Prawdy dozna zniewagi. Z chciwości oszukiwać was będą fałszywymi słowami. Wyrok na nich od dawna (gotowy) nie traci swej mocy, a zguba ich nie ominie." 2 P 2:1-3

"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach." Mt 7:15-20

"Kto Mnie nie miłuje, nie zachowuje mojej nauki. Nauka zaś, którą ode Mnie słyszycie, nie jest moja, lecz Tego, który Mnie posłał – Ojca." J 4:24
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 2:56 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

12
Nauki Chrystusowe czesto byly i sa wypaczane i wykorzystywane w ten sposob do roznorakich alternatywnych celow.
Do tego służy religia. Każda, nie tylko chrześcijaństwo. Jedynym sensem istnienia religii jest wykorzystywanie jej do różnych celów, że tak powiem, przyziemnych. Nie ma dobrej religii, wszystkie są złe, chociaż wszystkie są pełne frazesów na temat miłości bliźniego. Manipulacji dokonano już w cytatach, które podałaś, bo ktoś sobie wybrał odpowiednie zapisy, z których wolno Ci cytować. Ktoś podzielił te pisma na ewangelie uznawane (przez kogo?) i apokryfy.
Czy Wy naprawdę nie widzicie (zwracam się do religijnych) jak jesteście manipulowani?
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 12:59 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

14
polliter pisze:Manipulacji dokonano już w cytatach, które podałaś, bo ktoś sobie wybrał odpowiednie zapisy, z których wolno Ci cytować. Ktoś podzielił te pisma na ewangelie uznawane (przez kogo?) i apokryfy.
Czy Wy naprawdę nie widzicie (zwracam się do religijnych) jak jesteście manipulowani?
Jak rozumiem, process zebrania i zatwierdzenia kanonu Nowego Testamentu byl dosc dlugi i rygorystyczny. Chrzescijanie wierza ze skoro Bog stworzyl swiat to i bez watpienia byl w stanie upewnic sie ze Jego Slowo jest przechowane i przekazane. Ale to nie tylko to, bo jest o wiele wazniejszy komponent. Z Ewangelii Jana, rozdzial 14:

(16) Ja będę prosił Ojca, a On ześle wam innego Pocieszyciela, żeby był z wami na zawsze. (17) Jest to Duch Prawdy, którego świat nie może przyjąć, ponieważ nie może Go ani zobaczyć, ani poznać. Ale wy znacie Go, gdyż On pozostaje z wami i będzie w was.

I dalej, na ten sam temat:

(26) A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec ześle wam w imię moje, On nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co tylko wam powiedziałem.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 16:54 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

16
Filip pisze:
Crows pisze:bardzo wiele zła sie działo i dzieje pod znakiem krzyza :/
Pod innym znakami znacznie więcej. :)
podaj przykłady tylkie nie jakieś plemienne tylko takie globalne , bo np sfastyka to tez krzyż =>
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 17:14 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

17
civilmonk pisze:Jak widać słabo to bogu chrześcijan wyszło skoro tyle schizm, wersji, tłumaczeń i interpretacji :-)
Ci ktorzy sa narodzeni z Ducha Sw. nie maja z tym problemow, oni po prostu naleza do Chrystusa.

Juz sam Apostol Pawel tak sie odniosl do tej kwestii w pierwszym liscie do Koryntian:

"(9) Wierny jest Bóg, który powołał was do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym. (10) Przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli. (11) Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. (12) Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem od Pawła, ja od Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. (13) Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? (14) Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. (15) Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. (16) Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś. (17) Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża." 1 Kor 1

A sprowadza sie to do tego:

"Moje owce słuchają mojego głosu. Ja je znam i one idą za Mną." J 10:27
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 17:28 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

18
rosa pisze::

"Moje owce słuchają mojego głosu. Ja je znam i one idą za Mną." J 10:27
kto SŁYSZY Jego głos ?
nie czyta tylko słyszy
;
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 20:37 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

19
rosa pisze:
civilmonk pisze:Jak widać słabo to bogu chrześcijan wyszło skoro tyle schizm, wersji, tłumaczeń i interpretacji :-)
Ci ktorzy sa narodzeni z Ducha Sw. nie maja z tym problemow, oni po prostu naleza do Chrystusa.

Juz sam Apostol Pawel tak sie odniosl do tej kwestii w pierwszym liscie do Koryntian:

"(9) Wierny jest Bóg, który powołał was do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym. (10) Przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli. (11) Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. (12) Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem od Pawła, ja od Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. (13) Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? (14) Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. (15) Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. (16) Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś. (17) Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża." 1 Kor 1

A sprowadza sie to do tego:

"Moje owce słuchają mojego głosu. Ja je znam i one idą za Mną." J 10:27
Nie zmienia to nic w fakcie jaki wskazałem. Bóg chrześcijan wykazał się niestety kiepsko. Oczywiście nie jest to mój pogląd bo nie sądzę by Wasz Bóg się do tego mieszał. Miały po prostu miejsce peak expirences a ludzie dopasowali je do tradycji i tak powstał ST a potem Jezus dopasował się do proroctw. I wtedy kolejne peak expirences doprowadziły do powstania NT. Ludzie to dopasowali do koncepcji nowopowstałej tradycji i tak zostało. Przekaz jako całość jest niespójny i niejasny. Pozostawia wiele do interpretacji.

Dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego przekazu to znaczy iż już jest gotowy na odkrycie jasnej i wyraźnej ewangelii zostawionej przez Waszego boga. Tej oryginalnej - w sercach.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 21:52 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

20
Crows pisze:kto SŁYSZY Jego głos ?
nie czyta tylko słyszy
;
Dlatego Dobra Nowina jest gloszona:

"(13) Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. (14) Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? (15) Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę! (16) Ale nie wszyscy dali posłuch Ewangelii. Izajasz bowiem mówi: Panie, któż uwierzył temu, co od nas posłyszał? (17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa. (18) Pytam więc: czy może nie słyszeli? Ależ tak: Po całej ziemi rozszedł się ich głos, aż na krańce świata ich słowa." Rz 10

Moj wlasny przelomowy moment nie nastapil podczas sluchania, zawsze przeciez pakowano to dzieciakom od najmlodszych lat do glowy, i nie mialo to (jak dla mnie wtedy) zbytniego sensu. U mnie nastapilo to o wiele pozniej podczas czytania wlasnie, kiedy kiedys otworzylam Biblie na chybil trafil, wypadlo na slowa Jezusa w Ewangelii Jana, i doznalam natychmiastowej realizacji ze to co czytam to Prawda.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 22:01 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

21
Crows pisze:podaj przykłady tylkie nie jakieś plemienne tylko takie globalne ,
ci spod sierpa i młota byli nieźli, Czerwoni Khmerzy, rzeź w Nankin
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 22:10 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

22
civilmonk pisze:Dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego przekazu to znaczy iż już jest gotowy na odkrycie jasnej i wyraźnej ewangelii zostawionej przez Waszego boga. Tej oryginalnej - w sercach.
Mozliwe. Tu jednak tkwi pulapka. Czesto tym ktorzy maja watpliwosci co do przekazu, po prostu nie odpowiada biblijna wizja Boga (kochajacego lecz i sprawiedliwego) i dlatego wybieraja sobie niektore tylko fragmenty biblijne i na tym, tworza wizje boga ktory im odpowiada.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 22:41 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

23
@rosa ma wiele racji. Bóg to nie jest tylko super dobry jezus, a co strzelam CM chciałbyś szukać w sercach i na co zwraca uwagę rosa. Tzn. wiadomo, że trójca, czyli jezus to nadal bóg, ale Adonai to kawał skurczybyka, karci za nieposłuszeństwo, nawet tak błahe jak spojrzenie za siebie, zabija z zimną krwią ludzi, bo takie stawia zasady. To nie jest dobry bóg, to ty masz być dobry, tak ja to widzę, nawet jeśli to popadanie w jakąś skrajność, to z kolei szukanie tej ewangelii w sercach zalatuje tą drugą skrajnością, gdzie bóg to czyste dobro, a tak nie jest do końca.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 0:24 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

24
Bog jest dobry ale takze i sprawiedliwy. Poniewaz jest sprawiedliwy potrzebne bylo odkupienie. Poniewaz jest dobry umozliwil je.

"(17) Kto jest w łączności z Chrystusem, ten staje się nowym stworzeniem. Stare przeminęło, a powstało nowe. (18) Wszystko to pochodzi od Boga, który pojednał nas ze sobą za pośrednictwem Chrystusa, a nam zlecił posługę pojednywania. (19) Bóg pojednał w Chrystusie świat ze sobą, nie pamięta o grzechach ludzi, a nam nakazał głosić pojednanie. (20) Jesteśmy zatem wysłańcami Chrystusa i sam Bóg przez nas upomina. W imieniu Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem! (21) On dla nas zrzucił winę na Tego, który nie popełnił żadnego grzechu, abyśmy w Nim osiągnęli sprawiedliwość Bożą." 2 Kor 5
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 2:31 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

25
k4cz0r200 pisze:@rosa ma wiele racji. Bóg to nie jest tylko super dobry jezus, a co strzelam CM chciałbyś szukać w sercach i na co zwraca uwagę rosa. Tzn. wiadomo, że trójca, czyli jezus to nadal bóg, ale Adonai to kawał skurczybyka, karci za nieposłuszeństwo, nawet tak błahe jak spojrzenie za siebie, zabija z zimną krwią ludzi, bo takie stawia zasady. To nie jest dobry bóg, to ty masz być dobry, tak ja to widzę, nawet jeśli to popadanie w jakąś skrajność, to z kolei szukanie tej ewangelii w sercach zalatuje tą drugą skrajnością, gdzie bóg to czyste dobro, a tak nie jest do końca.
Wszystko stopniowo. Najpierw znalezienie pozytywnej własnej Ewangelii w sercach. A potem reszta. Nie wszystko na raz. Najważniejsze by duchowość podległa indywidualizacji.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 3:52 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

26
rosa pisze:
civilmonk pisze:Dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego przekazu to znaczy iż już jest gotowy na odkrycie jasnej i wyraźnej ewangelii zostawionej przez Waszego boga. Tej oryginalnej - w sercach.
Mozliwe. Tu jednak tkwi pulapka. Czesto tym ktorzy maja watpliwosci co do przekazu, po prostu nie odpowiada biblijna wizja Boga (kochajacego lecz i sprawiedliwego) i dlatego wybieraja sobie niektore tylko fragmenty biblijne i na tym, tworza wizje boga ktory im odpowiada.
I bardzo dobrze bo kluczem do dalszego rozwoju jest indywidualizacja duchowości. Nie ma za bardzo zresztą od tego ucieczki. To naturalny proces. Ma swoje ryzyka, swoje zawirowania ale to po prostu naturalna konsekwencja ewolucji.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 3:56 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

29
Filip pisze:
Crows pisze:podaj przykłady tylkie nie jakieś plemienne tylko takie globalne ,
ci spod sierpa i młota byli nieźli, Czerwoni Khmerzy, rzeź w Nankin
to nie są symbole religijne
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 8:20 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Odkupienie poprzez Krzyż

30
rosa pisze:
Crows pisze:kto SŁYSZY Jego głos ?
nie czyta tylko słyszy
;
Dlatego Dobra Nowina jest gloszona:

"(13) Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. (14) Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? (15) Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę! (16) Ale nie wszyscy dali posłuch Ewangelii. Izajasz bowiem mówi: Panie, któż uwierzył temu, co od nas posłyszał? (17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa. (18) Pytam więc: czy może nie słyszeli? Ależ tak: Po całej ziemi rozszedł się ich głos, aż na krańce świata ich słowa." Rz 10

Moj wlasny przelomowy moment nie nastapil podczas sluchania, zawsze przeciez pakowano to dzieciakom od najmlodszych lat do glowy, i nie mialo to (jak dla mnie wtedy) zbytniego sensu. U mnie nastapilo to o wiele pozniej podczas czytania wlasnie, kiedy kiedys otworzylam Biblie na chybil trafil, wypadlo na slowa Jezusa w Ewangelii Jana, i doznalam natychmiastowej realizacji ze to co czytam to Prawda.
słyszysz głos swego pana ?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 8:22 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron