Re: Biblia raz jeszcze.

31
Zapoznałem się trochę z procesem tworzenia się kanonu NT i mam wrażenie iż Konstantyn stworzył religię mentalną odcinając gnozę. I uważam iż źle zrobił. Bez tego ruchu powstała by cywilizacja zachodnia bardziej skupiona na naturze, na integracji z nią. Jej rozwój by trwał znacznie dłużej i były spokojniejszy. Mieszkalibyśmy w domach wyhodowanych z drzew, bylibyśmy weganami. Żylibyśmy zdrowiej i dłużej. Ludzie byliby szczęśliwsi. Nie byłoby facebooka.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2016, 10:26 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Biblia raz jeszcze.

32
Więc w sumie to nie wiem co lepsze :) Lubię korzystać z komputera i googli VR ale nie podoba mi się to co zrobiliśmy ze sobą i naturą.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2016, 10:27 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Biblia raz jeszcze.

38
zwykle sie ludzie kręcą jak gówno w przeręblu.

A konstantyn wiele nie zmienił jeśli chodzi o przyszłość, gdyby nie on to inny idiota by pozmieniał pismo i dostosował do swego widzimisie.
Poza tym nie wszyscy ludzie interesowali sie kółkiem rybackim Jezusa, więc tak czy siak internet i fejsbuk by powstał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia chrześcijańska”

cron