Re: Spirytyzm - to doktryna

1
Witam

Niewiele osób zapewne wie , że spirytyzm to nie jest wywoływanie ze świeczką duchów przy stoliku, wywoływanie ducha Hitrelra, Stalina i Bieruta i pytanie ich co będzie w przysżłości. kim zostaną nasze dzieci ?

Nie !

Spirytyzm to doktryna która łączy w sobie podejście naukowe (racjonalne) , filozofię oraz element religijny (tak tak)

Doktrynę tą skodyfikował Allan Kardec na podstawie komunikatów duchów zbieranych od różnych mediów na całym świecie (w tym z Polski - Krakowa)
Napisał w ten sposób Księgę Duchów - która składa się z pytań (Kardeca) oraz odpowiedzi duchów; cały ten materiał został przefiltrowany przez zdrowy rozum oraz zestawiony ze sobą z innych źródeł , to co się powtarzało - przeszło

Powstały też dzieła - Księga Mediów, Geneza oraz najważniejsza (dla mnie) - Ewangelia według spirytyzmu - książka która tłumaczy najważniejsze fragmenty ewangelii i generalnie mówi "jak żyć " i jak się rozwijać duchowo

Jak ktoś chce przeczytać czym jest spirytyzm i jakie są jego założenia zapraszam : Spirytyzm jest to ...

zapraszam do dyskusji
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 22:40 przez jspirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
Kim jest medium ? Czym jest reinkarnacja ? Naukowe dowody na życie po śmierci

Re: Spirytyzm - to doktryna

3
to dusze napewno ale niekoniecznie te które chciano wywołać, trzeba wziąć pod uwage fakt że dusze po jakimś czasie sie wcielają i nie są dostępne.
Te które są dostępne nie przeszły przez światło a więc zbłąkane i często kłamliwe i złośliwe. Powiedzą to co sobie wymyślą by sie troche zabawić.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 1:18 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spirytyzm - to doktryna

4
Ja?! pisze:to dusze napewno ale niekoniecznie te które chciano wywołać, trzeba wziąć pod uwage fakt że dusze po jakimś czasie sie wcielają i nie są dostępne.
Te które są dostępne nie przeszły przez światło a więc zbłąkane i często kłamliwe i złośliwe. Powiedzą to co sobie wymyślą by sie troche zabawić.
Zobaczyłem na ten link co Jspirytysta wkleił i tam pisze ze spirytyści sami wierzą w reinkarnacje ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 10:37 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spirytyzm - to doktryna

7
złośliwe i kłamliwe dusze też mówią prawde, tak jak ludzie. Gdyby tylko kłamali byliby niewiarygodni. 30% prawdy 70% kłamstwa lub na odwrót - to wszystko zależy od pytania jakie sie im zadaje. Jesteś już duży więc powinieneś wiedzieć że nic w tym świecie jest absolutnie czarne lub absolutnie białe.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 11:31 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spirytyzm - to doktryna

8
Ja?! pisze:złośliwe i kłamliwe dusze też mówią prawde, tak jak ludzie. Gdyby tylko kłamali byliby niewiarygodni. 30% prawdy 70% kłamstwa lub na odwrót - to wszystko zależy od pytania jakie sie im zadaje. Jesteś już duży więc powinieneś wiedzieć że nic w tym świecie jest absolutnie czarne lub absolutnie białe.
Wiem, ale nie klasyfikuje tego jako typowych kłamstw, poprostu kazda istota moze mięć jakąś swoją "doktrynę" ;) To kwestia jak bardzo jest w stanie nagiąć prawdę do swojej doktryny, nie jest to takie proste, gdyby było to do niczego nie potrzebne by było coś takiego jak mądrość.

Zmierzam do tego ze doktryny bezcielesnych zjaw nie są lepsze tylko dlatego ze są zjawami, zywy człowiek tez duzo moze mówić o prawdzie Bogu i miłości, i nie będzie to mniej prawdziwe ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 11:41 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spirytyzm - to doktryna

11
wiele prawdy jest w tym co piszecie , przede wszystkim o tym że wiele jest mylnych poglądów i braku wiedzy także na tamtym świecie

poziom świadomości zależy od stopnia rozwoju ducha , te słabo rozwinięte niewiele wiedzą albo wręcz szerzą jakieś nieprawdziwe poglądy

Weryfikacja przekazów to podstawa i tutaj chyba spirytyzm przykłada to tego największą wagę , np. Kardec zadawał te same pytania w różnych miejscach i badał odpowiedzi

Kontaktować się można z duchami tymi "przy ziemi" o których mówicie - za nie się zazwyczaj modlimy żeby dały radę przejść do świata duchowego.
Można się kontaktować także z tymi wyższymi - ale to po pierwsze zależy od intencji tego który się komunikuje a po 2-gie pozwolenia z 2-giego świata.

Trzeba sobie uświadomić że jeżeli na tamtym świecie istnieje wyższa inteligencja - to oznacza że istnieje też wyższa organizacja - to co dla nas jest zbyt skomplikowane (zależności karmiczne , planowanie przyszłego życia i jednocześnie wolna wola) , na tamtym świecie jest to możliwe.
To samo zresztą opisuje dr Newton w swoich książkach

No i dzisiaj raczej się nie "wywołuje" zjaw , dzisiejszy mediumizm to raczej - współpraca z ową duchową organizacją
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 18:13 przez jspirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
Kim jest medium ? Czym jest reinkarnacja ? Naukowe dowody na życie po śmierci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spirytyzm”

cron