Re: strach się bać

121
Kurcze to byłow yjatkowo głębokie. Tęskniłam za tego typu fizlozofia na forum. Rok musiałam czekać.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 23:17 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: strach się bać

122
Mezamir, oczywiscie ze zimno nie jest wrogiem ciepla. Jest niedostatkiem ciepla, ale oba nie istnieja bez siebie. Wskazowka tego ludzkiego oscyloskopu nigdy nie stoh w miejscu, w koncu zycie to ruch pomiedzy.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 8:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

123
zimno nie jest wrogiem ciepla. Jest niedostatkiem ciepla
Temperatura jest efektem niedostatku temperatury? ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 9:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

124
Temperatura jest miarą, parametrem, wielkością a nie efektem czegokolwiek ;) natomiast jako że, ciepło jest stanem o wysokiej temperaturze, a zimno stanem o niskiej temperaturze(stan z brakiem ciepła), można powiedzieć że zimno jest niedostatkiem ciepła :P
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: strach się bać

125
można powiedzieć że zimno jest niedostatkiem ciepła
można ale trzeba też dodać że zimno i ciepło to ciągle temperatura,jedno zjawisko.Zero stopni to też temperatura a nie jej brak,bo co to jest zero stopni?Zero 'C czy może zero bezwzględne?A kto ustalił wartość bezwzględną zera?Ludzie względem siebie.

Jest sobie jedna temperatura i ma swoją żeńską i męską stronę,magnetyczną i elektryczną,dodatnią i ujemną,jasną i ciemną,aktywną i pasywną,ciepłą i zimną ale nie "dobrą i złą".
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:14 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

126
Ale ani zimno, ani ciepło nie jest temperaturą.. Zimno i ciepło jest stanem, temperatura miarą. Kurcze w której Ty klasie jesteś? Odległość jest metrem? A może kilometrem? Albo łokciem? :P
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:38 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: strach się bać

127
Zimno i ciepło jest stanem, temperatura miarą.
i co to zmienia w tym o czym piszemy?Dobro i zło jest stanem,a miarą jest co?
Odległość jest metrem?
np
A może kilometrem?
Tak
Albo łokciem?
Też
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:46 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

128
Mezamir pisze:[...] kto ustalił wartość bezwzględną zera?Ludzie względem siebie.
Od dawna nie widziałem tak cudownego nonsensu :) Poczytaj trochę o pojęciu zera bezwzględnego bo ideologia nie usprawiedliwia braku wiedzy ;)

Ps. Przy okazji chciałem zauważyć, że Tarot nie posiada związków z fizyką jako nauką ;) Najwyżej z alchemią, która za naukę uznawaną nie jest ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:46 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: strach się bać

129
A tam, natworzyles. Temperatura - jedna i ta sama, o roznych wartosciach. Ty mowisz- zimna temperatura? Przeciez nie. Inny stopien wychylenia wskazowki
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

130
Od dawna nie widziałem tak cudownego nonsensu
Temperatura zera bezwzględnego została przez Lorda Kelvina wyznaczona na podstawie teoretycznych obliczeń temperatury kryształu doskonałego, w którym ustały wszelkie drgania tworzących ją cząsteczek.

Temperatura zera bezwzględnego jest teoretyczną granicą do jakiej można ochłodzić układ.

Temperatura ta odpowiada −273,15 °C = 0 K.

Czyli"zero"=−273,15 ;) nonsens.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:53 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

132
A jaki to stan- cieplo bez zimna?
To właśnie stan temperatury,która zawsze jest jakaś.Nie ma takiego miejsca we wszechświecie gdzie nie istnieje temperatura.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 10:58 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

133
Inaczej- zycie istnieje pomiedzy dobrem a zlem, swiatlem a mrokiem, cieplem a zimnem. Poniewaz aby istniec wymaga jednego i drugiego
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 11:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

134
Wiesz co to jest ciemność?To jest to światło którego nie widzimy np ultrafiolet to takie"czarne światło";)

To czarne takie ;) w kosmosie,na tle którego widzisz gwiazdy,to światło niewidoczne,tak tylko na marginesie chciałem dodać :D
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 11:10 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

135
A Ty wiesz co to jest metafora? Przenosnia, taki zabieg stylistyczny.
Tak na marginesie marginesu wytrzymalosci Artura- tez jestem zdania ze swiatlo jest zawsze:)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 11:17 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

136
Mezamir pisze:
A jaki to stan- cieplo bez zimna?
To właśnie stan temperatury,która zawsze jest jakaś.Nie ma takiego miejsca we wszechświecie gdzie nie istnieje temperatura.
stan temperatury... wiesz co, pisz o czymś o czym masz pojęcie :D
Jak miara może być stanem? Spróbuj to sobie wytłumaczyć i sam się uśmiejesz :D
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 11:26 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: strach się bać

137
Użyję słów pewnej tajemniczej forowiczki :D
Andra pisze:A Ty wiesz co to jest metafora?
Nikt tu nie rozmawia o fizyce tak naprawdę.Kumkasz? :D
Jak miara może być stanem?
Jeśli coś ma 15cm...bez skojarzeń :D to znajduje się w stanie swego piętnastocentymetrza :D
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 11:28 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

139
jaki to stan: zycie?
Stan istnienia.
Albo miara?
Stan wymierny :D istnienia X,w wymiarze.
Dlaczego tajemniczej?
a nie? ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 12:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

140
Mezamir pisze:
Jak miara może być stanem?
Jeśli coś ma 15cm...bez skojarzeń :D to znajduje się w stanie swego piętnastocentymetrza :D
strach się bać zmykam stąd :P a własciwie część dyskusji powinnam przenieść do dowcipów i kawałów, nawet koń by się uśmiał :rotfl:
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 12:14 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: strach się bać

141
A nie.
A znasz inny stan? Niezycia? Z autopsji?
Miara dotyczy wartosci osiaganych w wymiarze, zycie nie jest ograniczone wymiarami
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 12:14 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: strach się bać

142
Mezamir pisze:Temperatura zera bezwzględnego została przez Lorda Kelvina wyznaczona na podstawie teoretycznych obliczeń temperatury kryształu doskonałego, w którym ustały wszelkie drgania tworzących ją cząsteczek.
Przypominam, że 'grawitacja' także jest 'teorią', więc jeśli chcesz dowieść mi swojej pogardy wobec 'ludzkich teorii' znajdź jakieś okno na poziomie teoretycznej wysokości dziesięciu metrów nad poziomem gruntu i wyjdź nim - jeśli przeżyjesz daj znać jak było ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 14:34 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: strach się bać

144
Supozycja mój drogi, tylko supozycja ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 14:56 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: strach się bać

145
Ze tez moderator zaslepl...Victorio, czy Ty widzisz co tu i wszedzie indziej sie porobilo? Gdzie nie spojrzec- off top goni off top. A mowilam ze hys(hyz:p? jest zarazliwy. Ja zaraza jestem, izoluj mnie albo co
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 18:13 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Tarot”

cron