Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

31
Dla ludzi wychowanych w tradycji chrześcijańskiej każda forma pracy z samym sobą, z własną duchowością, nie odwołująca się do Jezusa, lub odwołująca się, a nie znajdująca umocowania w kościele (określonej organizacji) była formą kultu diabła.
Kiedy Kowalski czyni rzeczy które czynił Jehoshua ale nie identyfikuje się z KK,to czyni to za sprawą Szatana.Jeśli jednak ten sam Kowalski jest gorliwym wyznawcą KK,to cuda które czyni są natchnione mocą Ducha Świętego.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 12:31 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

32
Prawda, ale nie ogranicza się tylko do Kościoła Rzymsko-Katolickiego, lecz dotyczy także każdej innej organizacji kościelnej w obrębie chrześcijaństwa.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 13:24 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

33
Niestety to prawda,w religiach"objawionych"ciągle pokutuje irański model postrzegania,"my wyznajemy religię dobrego boga a nasi konkurenci czczą boga zła".
SKRZYWDZENI PRZEZ KARTY TAROTA
tak tak,instytucja kozła ofiarnego zawsze będzie potrzebna,nie ma to jak zwalić winę na kogoś.Film powinien nosić tytuł"Osoby skrzywdzone przez własną głupotę i pychę".

Tarot winny że go głupcy używają,hm,ciekawa logika.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 14:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

35
gorczyca pisze:Coś w tym musi być z prawdy,ponieważ kiedyś ktoś mi powiedział,że lepiej nie dawać sobie wróżyć z tarota,bo to nie jest bezpieczne. I ja w to jestem skłonna uwierzyć.
Mi ktoś kiedyś powiedział, że przed Kupałą nie należy pływać w otwartych akwenach bo po dnie Licho chodzi ale jakoś nieszczególnie się tym przejąłem, ani nie jestem skłonny w to wierzyć. Zatem ... dlaczego Ty jesteś gotowa w to wierzyć?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2012, 22:21 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

38
gorczyca pisze:Ponieważ już sam wygląd tych kart działają na człowieka przygnębiająco,a co dopiero kiedy ktoś miałby mi je odkrywać po jednej i jeszcze kto wie co by przy tym wymyślał. brrrr.
Ja?! zadał właściwe pytanie ;) Która talia tak bardzo Cię przygnębia? ;)

Ps. Talia Osho ma z tarotem wspólną tylko nazwę ;)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 20:25 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

40
a kto nie jest frajerem ? i co nie jest wróżbą ? każde słowo powiedziane nawet w necie jest jak wróżba, przekleństwo lub błogosławieństwo.
Nie być frajerem to nic nie czytać i nic nie słuchać ale kto nie ryzykuje ten nic nie zyskuje.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 22:33 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

43
Ja?! pisze:a płacisz za tv za satelite za gazete za kino za film ?
Jeśli tak to jesteś feajerem bo czym się to różni od wizji wróżek ? ;)
jeśli nie widzisz w tym różnicy to dalsza gadka daremna
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 20:57 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

46
tarot to obrazki :)
trzymasz pieniądze i też na nich są obrazki, na gazetach są obrazki, wszędzie są obrazki wywołujące emocje lub myśli.
Tarot ma właśnie to zadanie by pobudzać emocje i myśli drzemiące w nas wewnątrz. To samo robi tv, gazeta, reklama.
Ale tego się nie boimy bo do tego nas przyzwyczajano od wielu lat stopniowo. Ale tarot był izolowany od wielu, był otaczany tajemnicą i magią by spotęgować jego mistyczne działanie - to śmieszne ale podziałało na niekorzyść tarota bo narosło wokół niego wiele mitów które są równie głupie co śmieszne. Co tajemniczego może być w karcie która jest papierem z obrazkiem.
Z tarotem można normalnie medytować. Został wymyślony głównie do pracy z poznawaniem samego siebie, by człowiek zobaczył to co sobie nie uświadamia. Dokładnie takie samo zadanie spełnia obecnie telewizja i inne media ale znacznie bardziej agresywnie to robi.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 12:21 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

47
Ja?! pisze:tarot to obrazki :)
trzymasz pieniądze i też na nich są obrazki, na gazetach są obrazki, wszędzie są obrazki wywołujące emocje lub myśli.
Tarot ma właśnie to zadanie by pobudzać emocje i myśli drzemiące w nas wewnątrz. To samo robi tv, gazeta, reklama.
Ale tego się nie boimy bo do tego nas przyzwyczajano od wielu lat stopniowo. Ale tarot był izolowany od wielu, był otaczany tajemnicą i magią by spotęgować jego mistyczne działanie - to śmieszne ale podziałało na niekorzyść tarota bo narosło wokół niego wiele mitów które są równie głupie co śmieszne. Co tajemniczego może być w karcie która jest papierem z obrazkiem.
Z tarotem można normalnie medytować. Został wymyślony głównie do pracy z poznawaniem samego siebie, by człowiek zobaczył to co sobie nie uświadamia. Dokładnie takie samo zadanie spełnia obecnie telewizja i inne media ale znacznie bardziej agresywnie to robi.
Rzeczywiście, choć to nie jest az tak proste, i porównanie Tarota do telewizji czy komputera nie jest jakoś wielce efektywne, to jednak masz racje. Czytałem o ludziach któzy po obejrzeniu filmu AWATAR mieli myśli samobujcze, albo coś im się poprzewracało lekko w psychice, czyli to samo co niekiedy po obcowaniu z Tarotem. Sam po sobie tez widze pewne rzeczy, zresztą obrazy rozpalają wyobrażnię.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 15:36 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

48
nie mylcie pojeć , wrózka bierze konkretna kase za taką usługe , w telewizji tez są programy gdzie wróżbity cos tam wróżą a licznik telefon dzwoniącego zaiwania jak szalony beduin po pustyni , jesli ktoś chce sie dopatrywać we wszystkich treściach telewizyjnych proroctw to może takie proroctwo tez upatrywać w ułożeniu płyt chodnikowych , nie mylcie tych pojeć z grabieniem kasy od naiwnych ludzików.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 16:45 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

49
ok policzmy

raz w roku wizyta u wróżki koszt ok 50 - 100 zł. może mniej może więcej zależy gdzie i kto i ile pytań.

tv koszt roczny przeciętny abonament na satelitarną telewizje ok 40 zł x 12 = 480 zł. a są i po ponad 100 zł za miesiąc.
Do tego gazety, tygodniki, czasopisma, książki, kino no i mamy troche tego.

Jaka jest różnica gdy wykorzystuje czy okrada Cię firma która zatrudnia setki i tysiące ludzi a taka jedna firma jednoosobowa lub kilku osobowa bo czasem wróżki grupują się w jedną firme i w jednym lokalu jest ich kilka, wtedy mogą obniżyć ceny bo mniej płacą za wynajem.

Teraz pytanie co jest bardziej wiarygodne, kłamstwa w TV czy kłamstwa u wróżki.
Jeśli trafisz na wróżke z zdolnością jasnowidzenia a takich jest sporo to raczej Cię nie okłamie, problem w tym czy prawda Ci się spodoba, bywa że prawda bywa bolesna. Bywa też tak że klient nie jest dojrzały na tyle by wiedzieć co zrobić i jak pracować z informacją którą dostał od wróżki. Dla takiego klienta informacja jest bez wartości bo i tak jej nie wykorzysta.

wróżki w TV to już jakieś przegięcie i nie brałbym tego poważnie, albo są genialne czując energie klienta na odległość albo to ściema. Żeby to robić na odległość trzeba mieć sporą porcje jasnowidzenia i jasnoczucia i tu same karty tarota nic nie zdziałają.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 2:20 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

55
Tarot to dla mnie pewna wskazówka, jesli jest sie otwrtym ale tez dostatecznie przytomnym zeby przesiewac ziarno od plew...tarot daje duzo sugestii niekoniecznie slusznych.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 19:01 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

57
Gorczyczko, mam talie tarota od wielu lat i wierz mi- zadne pchy nie dostepuja mnie, z tarotem czy nie. A i szczesliwa jestem niezaleznie od tych kart.:). Tarot nie daje nikomu niczego czego w tym kims nie ma, on to tylko pokazuje- sami sobie pokazujemy za pomoca kolorowych obrazkow. :p
Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 10:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

58
Andra - masz rację,masz go na własność,bawisz się nim,ale ja miałam na myśli tarota,którym np,wróży komuś tzw.wróżka. Ja przynajmniej tak słyszałam,że jeśli ktoś wróży kartami tarota,to przynosi nieszczęście,właśnie ze względu na te makabryczne rysuneczki. No ja np. bałabym się,jeśli ktoś miałby mi powróżyć takimi kartami.Na samą myśl mam gęsią skórę. Pozdrowionka i do usłyszenia.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 11:02 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

59
Plotki, pogłoski i pobożne życzenia ;) Swoją drogą ... ciekaw jestem co oznacza termin 'makabryczne rysuneczki' w odniesieniu do kart. Na przykład w takiej:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 12:54 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Czy Tarot odwołuje się do satanizmu?

60
makabryczne rysuneczki."- :D rysuneczki są rysuneczkowe :) a jeśłi ktoś ma makabryczną podświadomość,wtedy taki rysuneczek wyciąga z osoby makabrę a osoba odruchow szukając kozła ofiarnego woli zrzucić odpowiedzialność za makabrę na rysuneczki niż wziąc ją na siebie :D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2012, 9:58 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tarot”

cron