Re: Mandala

1
Nic jeszcze w tym dziale się nie zadziało, widać nie ma chwilowo potrzeby wśród czytających i piszących;

Mandala- dla jednych święte koła z bardzo bogatym opisem symboli jak i dla Europejczyków bardzo ekscytującym rytuałem powstawania;
Pochozą z Indii
Ośmielę się porównac mandalę do ikony- obie pisane w pochyleniu ciała;
Zauważcie, że temat przenika przez wszystkie kontynenty, kultury, religie.....
koło, symbol doskonałości
w jego wnętrzu kwadrat, który przeważnie jest połączony w okręgiem......dużo tu pisać można;
taka myśl mi przysła, że to co dla jednych jest świętością, dla innych wręcz przecwnie;

i tak jest prawidłowo

"..nic nowego pod słońcem..." :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 21:59 przez harden, łącznie zmieniany 1 raz.
*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

Re: Mandala

2
Witam.

Mandala jako pojęcie zawiera znacznie więcej znaczeń niż jako symbol.
Symbol jest ograniczony do swojego znaczenia - w przypadku pojęcia energia przekazu płynie dwukierunkowo.
Pojęcie można poszerzyć o symbolikę, jak również pojęciu można nadawać inne znaczenia. A co ciekawego z tego wynika:
Pojęcie w naturze swojej jest dynamiczne - ewoluuje w takt symfonii wszechświata, wraz z nim.

Takie gadu-gadu na zaczepkę.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2012, 19:56 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

3
Mandala jako odwzorowanie Wszechswiata? Czasem fragmentaryczne. Tak mi sie kojarzy...
Ostatnio zmieniony 03 lip 2012, 20:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

4
święte koła a w nich informacje, zawarta energetyka, wejście w inny wymiar :)
Andra , zgadam sie z tym co piszesz;
takie skojarzenia przyszły:
niekończony wszechświat, bo ani jego końca, ani poczatku nie znamy
chcemy uchwycić we fragmencie "czegoś", przekazując poprzez korzystanie z tego co mamy, głównie zmysłów....
jak pełnię uchwycić np. na desce?
fascynujące !
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 21:43 przez harden, łącznie zmieniany 1 raz.
*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

Re: Mandala

5
Ano fascynujace. Kiedys zobaczyla mi sie jakas mandala i weszlam w nia. To bylo jak drzwi do innego swiata:p
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 22:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

6
mówisz o takiej mentalnej, czy usypanej z kolorowych drobinek minerałów?

opiszesz ją?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 20:36 przez harden, łącznie zmieniany 1 raz.
*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

Re: Mandala

7
Nie wiem:), nigdy nie zajmowalam sie nimi. Po prostu wylonila sie z ciszy i zanurkowalam w niej. Ma cos wspolnego z om, tylko tyle moge powiedziec. Ale tak jak powiedziales- to jakby przejscie do innego wymiaru, choc niby nie zmienilo sie nic, to jednak wszystko nabralo glebi...inaczej nie potrafie tego opisac. A samej mandali nie opisze, zbyt szybko rosla, wiec nie potrafie oddac jej ksztaltu graficznego. Tylko wrazenia- ciepla przyjazna energia:) i wrazenie przestrzeni, jakbym z ciasnego pomieszczenia wyszla na lake.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 22:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

8
Czytałam jakiś czas temu jakąś książkę o mandalach (w sumie przeczytałam dział poświęcony tworzeniu swojej mandali). Ale zastanawia mnie kwestia interpretacji już stworzonej mandali.
Ktoś wie, jak można interpretować? (o w porównaniu z tworzeniem, to jakaś czarna magia). ;D
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 18:45 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

9
a chodzi Ci o odczyt intuicujny czy rozumowy, bo to jednak roznica?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 19:05 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

10
Powiem tak: nie wiem nic o odczycie. Więc jeśli możesz i masz czas to wskaż mi dobre źródło wiedzy lub jakoś przystępnie to wytłumacz.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 19:12 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mandala

11
To przybij piatke; ja tez:-) Dlatego koncentruje sie na tym co czuje - kazda mandala to przeciez okreslona energia, wiec mysle ze trzeba wsluchac sie w siebie. Czasem mozna wejsc w te energie, albo dostroic sie do niej - wowczas moga pojawic sie luzne mysli, skojarzenia, albo obrazy - nawet gdy poczatkowo niezrozumiale, warto je zachowac, wroca w odpowiedniej chwili.
Ale to jest podejscie intuicyjne, oparte na czuciu, rozumowo niewatpliwie Ja?! ma to rozpracowane szczegolowo i konkretnie.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 19:21 przez ayalen, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mandala

13
Masz, i masz taka fajna energie, promyczkowa
:-), przepraszam, ale tak mi sie to kojarzy; to pewnie pootwierane kanaly.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 20:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ezoteryka”

cron