Re: Prana

1
Ponoć jest jedyną niezbędną energią potrzebną do życia. Nazywana energią subtelną, słońce, ziemia, powietrze... Czy gdybyśmy umieli czerpać tę energię w wystarczającej ilości, niepotrzebne byłoby jedzenie, leki, nie byłoby chorób? Może na tym powinni skupić się naukowcy?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2012, 22:05 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Prana

2
Ale czy prana nie jest związana z hinduizmem, kojarzy mi się też dosyć mocno z jogą. Tak trochę trudno analizować to bez korzeni. Z tego co pamiętam, byli mnisi, którzy nie jedli, ani nie pili, tylko medytowali. Przeżywali w takim stanie bardzo długo. Mam tylko pobieżne informacje, ale trzeba przyznać, że problem jest ciekawy :)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2012, 14:30 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Prana

3
Prana,Mana,Kia,Qi,Kundalini,Sog,Żiwatma...później Duch Święty=1.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2012, 14:41 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Prana

4
Obserwuję u siebie od lat pewne sytuacje. Ponieważ bardzo mocno jestem związana z naturą, bardzo często jestem w górach, w lesie, nad jeziorem bo w takim środowisku żyję, zauważam taką sytuację. Przebywając w tym środowisku mogę nie jeść cały dzień. Wystarcza mi woda. Pomimo zmęczenia fizycznego, które jest zupełnie innym zmęczeniem nie odczuwam głodu. Jestem wypełniona i nasycona, jednak kiedy wracam do domu, a zazwyczaj jest to po zmroku czyli czasem o 23, czasem o 22 różnie, kiedy pojawią się pierwsze zabudowania, kiedy wjeżdżam w pierwszą wieś odzywa się głód. (mam lekką cukrzycę, więc podstawą jest u mnie jedzenie, często ale mało, w takich warunkach cukrzyk już dawno by leżał pod krzakiem i umierał na zapaść, a mnie to nie dotyczy) Mam wiele przykładów na samej sobie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 11:51 przez anoushka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Prana

5
izolacja energetyczna od ziemi przez nieszczęsny asfalt i płyty chodnikowe ?
Kiedyś prana czy eter była uważana za 4 stan skupienia materii, jakieś debilne naukowce wykreśliły to i nauka od tego czasu kuleje.

stały (ciało stałe)
ciekły (ciecz)
gazowy (gaz)
ETER = PRANA
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 17:39 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Prana

6
Ja? Powiem tak, że kiedy jestem w centrum miasta i wracam do domu to jestem kompletnie bez energii. Miasto mnie wysysa z energii, a szczególnie sklepy molochy pt Tesco, Auchan czy inne badziewie. Pomyśleć, że są tacy ludzie, którzy mało kiedy opuszczają miasto, no chyba żeby wypić piwo w jakiejś knajpie na obrzeżach:) Ja bez kontaktu z naturą uschnęłabym na wiór:)))
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 20:30 przez anoushka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ezoteryka”

cron