Re: znak zodiaku a charakter

1
Witam,
Czy znak zodiaku może wpływać na charakter człowieka ? Czytałam trochę w internecie i podobno jest to nieprawda. Bo mamy wolną wolę i zależymy od samych siebie a nie od planet...
Ludzie są różni ale powiedzcie czemu wynajduję w ludziach napotkanych na mojej drodze główne dominujące cechy charakteru dla poszczególnego znaku a co najdziwniejsze podobny wygląd np. charakterystyczne oczy czy kształt twarzy. I tego jest więcej np. styl ubierania, ilość znajomych, temperament itd.
Jestem chrześcijanką - w horoskopy nie wierzę. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat ?
Może to zbieg okoliczności jeśli chodzi o cechy charakteru ale biorę pod uwagę również sposób zachowania i to jak ta osoba żyje i jak postrzega świat bo byłoby absurdem brać jedną cechę i przypisywać ją jednemu znakowi. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o kontakt.

Jeszcze jedno - jak znaleźć w życiu równowagę ? Znacie może jakieś książki o relacjach międzyludzkich jakim być by mieć przyjaciół i być akceptowaną nie tracąc cząstki siebie. Czy chodzi o zasady jakimi trzeba się kierować by w zgodzie żyć z ludźmi czy o znak zodiaku gdzie trzeba się dopasować albo unikać danej osoby gdzie porozumienie nie jest możliwe ?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 9:47 przez blueeyes777, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: znak zodiaku a charakter

2
1-Czy znak zodiaku może wpływać na charakter człowieka ? Czytałam trochę w internecie i podobno jest to nieprawda. Bo 2-mamy wolną wolę
Co ma piernik do wahadłowca? :D

1-Znak zodiaku nie ma wpływu na charakter,znak zodiaku to symbol charakteru na który nie mamy wpływu(po to są maski,żeby grać przed innymi kogoś kim chce się być).
2-Wolną wolę to my mamy ale w snach ;)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 9:53 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: znak zodiaku a charakter

3
Znak zodiaku może mieć wpływ na człowieka.Ktoś przesadnie na tym skoncentrowany będzie doszukiwał się w sobie cech charakterystycznych dla danego znaku,przypisywał je sobie na siłę.Moja znajoma jest z 19 lutego,w niektórych horoskopach jest rybami w innych wodnikiem.Ale ona zwyczajnie woli być rybami,bo są wrażliwe,romantyczne,artystyczne itd.Przy czym ja w niej tej wrażliwości nie widzę ani empatii,za to ogromną koncentrację na własnej osobie.
Znak zodiaku znaczy tyle,że w dniu naszego urodzenia słońce było w tym konkretnym znaku.Jak ktoś chce się pobawić w jakiś rys charakterologiczny,musi wziąć pod uwagę położenie księżyca i innych planet.
:roza:
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 11:12 przez Mothernight, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: znak zodiaku a charakter

4
Mezamir, na temat wolnej woli- mow Ty Serdenko za siebie. Samej siebie nie przeskocze, ani tez nie odskocze w strone tego czym nie jestem. Przynosimy ze soba pewne cechy stanowiace potencjal, ktory jak kazdy, mozemy rozwijac lub zaniedbac. Na ile te cechy warunkuje polozenie gwiazd w momencie naszego pojawienia sie na tym swiecie....nic nie dzieje sie przypadkowo, wiec i ta chwila nie jest przypadkowa. Zodiak warunkuje nasz potencjal, ten o ktorym mowi numerologia. Choc ostatnio ponoc stwierdzono jakies tam przesuniecie, wiec jako byly byk- przenioslabym sie do blizniat. Czy to mnie zmieni- nie sadze. To co trwale zapisane we mnie-nie ulega zmianie ilosciowej, moze zmienic jakosc. Aha, wolna wola- mam wybor: moge sie do Ciebie usmiechnac lub nie. Nie moge Cie nie lubic, to jest ta stala. Ale wybor mamy, do pewnego punktu. Ponizej juz nie.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 11:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: znak zodiaku a charakter

5
Przynosimy ze soba pewne cechy stanowiace potencjal
Coś nie bierze się z niczego.Skąd nasz potencjał?Co wpływa na to jacy będziemy zanim się staniemy?Układ planet określa konkretne działania danej siły która nas kształtuje,np grawitacja ma wpływ na żywe organizmy i jest tylko jedną z sił.
To nie sama planeta ma wpływ,tylko siły które wpływają na wszystko,oddziałują również na planety i kiedy się rodzimy podlegamy tym samym siłą działającym na planety i nas samych i na wszystko wokół nas.
Istnieją zależności między układem planet a kształtem nas samych ponieważ siła działa na wszystko po równo.
Data to nie wszystko,ważne jest też miejsce i godzina,to już jest wyższa matematyka i fizyka.
Czasem niektóre energie równoważną się,ciężko jest zrobić dobry horoskop.
Choc ostatnio ponoc stwierdzono jakies tam przesuniecie
Data "wchodzenia" Słońca w obszar danego gwiazdozbioru zmienia się w czasie.
Jest to spowodowane ruchem precesyjnym Ziemi.
Obrazek


http://magia.onet.pl/astrologia,606/two ... 30052.html
"Ktoś palnął głupotę w necie i teraz wszyscy cudują

Położenie Słońca w momencie urodzenia - określające znak zodiaku danej osoby, nie zmienia się na tle zodiaków przyjętych przez astrologię - tylko na tle gwiazdozbiorów

Ponadto do obliczenia danych horoskopu zawsze wykonuje się poprawkę na precesję - dlatego nic się nie zmienia,wiedza astrologiczna - jest o wiele bardziej zaawansowana od astronomicznej - dlatego, że fizyczne właściwości kosmosu astrologia ma już dawno przerobione".
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 12:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: znak zodiaku a charakter

7
Jest to prosty mechanizm psychologiczny czy coś w tym rodzaju, tworzy się ogólne charakterystyki, które można do każdego. Tak ponoć jest. Ale jak czytam opi mojego znaku zodiaku, to się zgadza, patrzę na opisy innych to nie. Więc może w tym coś jest, ale myśle ze to nie wynika z konstelacji planet.

(22.06 – 22.07)
Czuję, przeżywam, martwię się, kontempluję. Jestem delikatny, konserwatywny, uczuciowy.
Cechy charakteru
Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.
w sumie zgadza się
Główne zalety
Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.
Nie do końca ale prawda. ;)
Główne wady
Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.
No w sumie to są moje wady.
Kobieta

Jest czuła, romantyczna i delikatna, łatwo pada ofiarą złudzeń. Czasem typ kobiety-dziecka.
Zgadza się, oprócz tego że nie jestem facetką ;)

Mężczyzna
Uczuciowy i opiekuńczy, typ romantycznego wielbiciela bezgranicznie oddanego wybrance.
No tak ;)
Przyjazne znaki:

Ryby, Skorpion, Byk, Panna
Mam dwóch przyjaciół, jeden jest Bykiem, a drugi Panną ;)
W przypadku innych znaków nie zgadza się, wręcz przeciwnie, tutaj prawie każde zdanie jest o mnie, a Rak to mój znak zodiaku ;)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 17:04 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: znak zodiaku a charakter

10
mam źródła swoich horoskopów - księżycowych - wiem czego szukam, bo dostęp nie jest łatwy

wiem kiedy mi urosną paznokcie i włosy
wiem kiedy w pracy będzie jatka
reszta intymna :-)

nie zawsze poszperam - ale można szperać i po zdarzeniach - przyglądać się przyczynom ...

zaczynałam z Wojciechem Jóźwiakiem przyglądać się kalendarzom księżycowym - dziś za nim nie nadążam - rewelacyjny gość

szukam pozytywnych horoskopów i w takie WIERZĘ i to jak - nakręcam się pozytywnie i DZIAŁA

:love:

a ta pani też ciekawie wykłada
prof. Violetta Kossecka (piszącą pod znanym pseudonimem - David Harklay)
polecam
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 18:02 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: znak zodiaku a charakter

11
blueeyes777 pisze:Ludzie są różni ale powiedzcie czemu wynajduję w ludziach napotkanych na mojej drodze główne dominujące cechy charakteru dla poszczególnego znaku a co najdziwniejsze podobny wygląd np. charakterystyczne oczy czy kształt twarzy. I tego jest więcej np. styl ubierania, ilość znajomych, temperament itd.
zastanów się, od kiedy to się zaczęło? czy nie od momentu, w którym właśnie zaczęłaś zwracać uwagę na te szczegóły? temat Cię zainteresował, więc podświadomie przyciągasz "odpowiednich" ludzi. takich, którzy swoim wyglądem czy zachowaniem potwierdzają Twoje oczekiwania.

sam ("goły") znak zodiaku nie determinuje cech jego "właściciela", dużą rolę odgrywa ascendent, chyba, że jest w tym samym znaku.
jeśli będziesz "katalogować" spotykanych na swojej drodze ludzi, tylko pod względem znaku zodiaku, a nie tego jak w ich towarzystwie się czujesz, to wyrobisz w sobie niepotrzebne uprzedzenia..

blueeyes777 pisze:Jeszcze jedno - jak znaleźć w życiu równowagę ? Znacie może jakieś książki o relacjach międzyludzkich jakim być by mieć przyjaciół i być akceptowaną nie tracąc cząstki siebie. Czy chodzi o zasady jakimi trzeba się kierować by w zgodzie żyć z ludźmi czy o znak zodiaku gdzie trzeba się dopasować albo unikać danej osoby gdzie porozumienie nie jest możliwe ?

pozdrawiam
Droga Niebieskooka Siódemeczko :)

- równowagi to szukają Wagi - żart ;)

- po twoich rozterkach mogę przypuszczać, że masz coś z Panny lub Koziorożca, albo przynajmniej Księżyc w którymś z tych znaków, ale mogę się też mylić.


- drugie zdanie zawiera 3 pytania:

1) książek jest zatrzęsienie na rynku..ALE patrz 2

2) BYĆ NATURALNYM - tutaj możesz - przyjaźni się nie zdobywa, przyjaźń się buduje i wymaga to czasu..

3) na początek zaakceptuj siebie samą, a z pewnością zachowasz wszystkie cząstki



- na kolejne długie zdanie/pytanie odpowiadam pkt.:

1) - podstawowa zasada: to nie bać się ludzi oraz nie żałować uśmiechu

2) - we współczesnym świecie, nikt do nikogo nie musi się dopasowywać, pamiętaj: masz zawsze prawo wyboru i decyzji czy chcesz z kimś przebywać czy nie

3) - nie da się całkowicie uniknąć nieporozumień w życiu, są jego częścią i praktyczną nauką tolerancji. masz prawo do innego zdania niż inny człowiek. inny człowiek ma prawo nie zgadzać się z Tobą. to ludzkie.


:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 4:15 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: znak zodiaku a charakter

12
Życie potrafi być bardzo zaskakujące. Czasem jesteśmy bardzo pewni naszych decyzji i jesteśmy przekonani, że nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, a tym czasem okazuje się to całkowicie błędnym podejściem. Wszystko co robimy, to jakimi ludźmi się otaczamy, to gdzie pójdziemy danego dnia ma ogromny wpływ na nasze życie. Wielokrotnie mała, z pozoru błaha decyzja może okazać się kluczowa dla naszej przyszłości. Osoby, które pragną twardo stąpać po Ziemi powinny zastanowić się nad sprawdzeniem tego, co czeka je w najbliższym czasie. Wróżka jest w stanie odpowiedzieć nam na wszelkie pytania oraz pomóc w rozwiązaniu życiowych dylematów.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2013, 14:54 przez delfina40, łącznie zmieniany 1 raz.
edycja administracji

Re: znak zodiaku a charakter

13
blueeyes777 pisze:Witam,
Czy znak zodiaku może wpływać na charakter człowieka ? Czytałam trochę w internecie i podobno jest to nieprawda.


To dziwnie pytasz ,jak czytałaś .
Z drugiej strony można tylko się wzorować na jakiś znakach zodiaku i coś w tym jest może.
Kto czyta horoskopy to upatruje tam jakiś podobieństw .
Ale charakter człowieka tak naprawde kształtuje życie ,to ono wpływa na to jacy jesteśmy .
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 12:51 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: znak zodiaku a charakter

14
Hm....

Tak z praktyki i z grubsza:

http://www.astrologia.pl/

http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/

http://www.logonia.org/component/option ... Itemid,54/

http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/

Takie pierwsze z brzegu.

Jeeli chodzi o podstawy polecam opracowania Prof.Leszka Weresa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Weres

Teoretyzowanie i obiegowe opinie - to zazwyczaj wszystko co wiemy o "Królewskiej Nauce"...

Pozdr.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 13:21 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wróżenie”

cron