Re: Dyskryminacja

2
ten temat trzeba przenieś do działu psychologii , to zbyt ciekawy temat by go umieszczać w Off-topie
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 19:06 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Dyskryminacja

3
Ewentualnie http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2028&p=6 przynajmniej odnośnie "zjawisk bezpodstawnej nietolerancji" bo tak z gruntu rzeczy pojmuję szeroko rozumianą dyskryminację ;) No chyba że dotyczy w jakiś specyficzny sposób zjawisk bądź ludzi definitywnie szkodliwych.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 19:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dyskryminacja

4
Abesnai pisze:Ewentualnie http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2028&p=6 przynajmniej odnośnie "zjawisk bezpodstawnej nietolerancji" bo tak z gruntu rzeczy pojmuję szeroko rozumianą dyskryminację ;) No chyba że dotyczy w jakiś specyficzny sposób zjawisk bądź ludzi definitywnie szkodliwych.
Niekoniecznie. Ja mogę nie tolerować czyichś zachowań, ale nie będę ich dyskryminował... Przykładowo homoseksualistów i ich zachowań nie toleruję, ale mi nie przeszkadzają (każdy robi, co chce, byle przestrzegał prawa), więc nie widzę powodu, by ich dyskryminować...
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 20:19 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Dyskryminacja

5
Ja bym widziała ten temat w socjologii, ale jak uwazacie, ze psychologia jest tym miejscem, mogę tam przenieść :D
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 20:26 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Dyskryminacja

6
victoria pisze:Ja bym widziała ten temat w socjologii, ale jak uwazacie, ze psychologia jest tym miejscem, mogę tam przenieść :D
Crows ma racje mozna przenieść ,myślałam od początku o psychologii ale stwierdziłam ze tu będzie dobrze ,ale jestem za przeniesieniem ,może być socjologia też Victoria.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 5:03 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Dyskryminacja

7
Można się nauczyć definicji tolerancji, ale tak naprawdę, to tolerancja jest postawą wobec drugiego. Czymś z czym mierzymy się na co dzień. Wszędzie tam, gdzie istnieją kwestie nierówności należy się parę razy zastanowić, bo równość nie zawsze oznacza dać wszystkim po równo, tylko dać równy dostęp - gdzieniegdzie więc trzeba komuś dać więcej wsparcia.
U nas się jednak żongluje tym pojęciem i sprowadza do absurdu.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 12:13 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dyskryminacja

8
Obrazek

byłoby dobrze zorientować się co mieści się w słowie dyskryminacja

to szerokie pojęcie

np jest dyskryminacja ludzi starych w dostępie do leczenia - prawnie usankcjonowana

ale jest i dyskryminacja dzieci biednych nawet w przedszkolu

ciekawe co macie na myśli
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 17:38 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Dyskryminacja

9
Ja nie,od razu w mordę walę jak mam tylko cień podejrzenia.Jakiem pacyfista.Z przerwą na stan wojenny :(. Ale to rzeczywiście nie jest kraj dla starych ludzi.I dla młodych też nie.I dla homoseksualistów też nie bardzo. Tu nawet nie widać światełka w tunelu :(. Bez podtekstu :).
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 18:20 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dyskryminacja

10
mobbing rasizm dyskryminacja = strach przed tym co inne, złe, głupie, szalone, małointeligentne, uczciwe, prawdomówne, dobre.... powodów jest tyle ilu ludzi na ziemi bo każdy może być zagrożeniem choćby teoretycznie
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 1:30 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dyskryminacja

12
Ja?! pisze:powodów jest tyle ilu ludzi na ziemi bo każdy może być zagrożeniem choćby teoretycznie
Czas się okopać na wzgórzu :(...Póki ziemia nie zmarzła .
Nie popadajmy w skrajności,przynajmniej nie przy sobocie :)...
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 15:48 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dyskryminacja

16
baabcia pisze:strach powodem dyskryminacji? to chyba sedno
Raczej to nie strach ..to raczej chec dominowania...Ot slabszy przegrywa z silniejszym...przez eliminacjé badz ograniczenia stosowane wobec niego
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 13:07 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Dyskryminacja

18
Lidka pisze:A z czego się bierze chęć dominacji? Ze strachu, najczęściej nieuświadomionego ;)
Hmm...a nie z walki o byt ??? O przetrwanie ? o zdobycie lepszej pozycji..??
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 13:42 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Dyskryminacja

20
Lidka pisze:A z czego rodzi się ta cała walka, nie ze strachu?... :D
Raczej z checi posiadania ..Wiecej i wiecej ...Nawet gdy juz mam wszystko...
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 13:59 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Dyskryminacja

21
egoista99 pisze:
Lidka pisze:A z czego rodzi się ta cała walka, nie ze strachu?... :D
Raczej z checi posiadania ..Wiecej i wiecej ...Nawet gdy juz mam wszystko...
Bo w głębi siebie boję się panicznie (choć na ogół sobie tego nie uświadamiam), że czegoś mi jednak zabraknie... :D

(w poprzednich przykładach: bo boję się, że nie przetrwam, zginę, że będę 'gorszy', 'słabszy')
Pozdrawiam!

Lidka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Socjologia”

cron