Re: Czy agresja muzułmanów powinna szokować?

1
http://www.pch24.pl/proba-ukamienowania ... 994,i.html
...Wyobraźcie sobie wiadomość w lokalnej prasie o następującej treści: „Wierni kamienowani w czasie modlitw w meczecie”. - Wczoraj, w godzinach między 18-tą i 20-tą, kiedy miejscowy immam Mohamed Ghannem rozpoczynał celebrację wielkiej modlitwy, czterech, młodych skinheadów, w wieku od 14 do 18 lat, wtargnęło do meczetu Nour, rzucając kamieniami na 150 wiernych, obecnych na modlitwach. Portal słusznie twierdzi, że informację tę natychmiast rozpowszechniłaby wszędzie AFP. Ukazałyby się komunikaty lewackich, wpływowych stowarzyszeń, typu : Mrap (Ruch przeciw rasizmowi na rzecz przyjaźni między narodami), SOS Racisme, CCIF (Kolektyw przeciw islamofobii we Francji), czy CRIF (Rada reprezentacyjna instytucji żydowskich we Francji), które oskarżyłyby byłego ministra spraw wewnętrznych, Claudea Guéanta i przewodniczącą Frontu Nrodowego, Marine Le Pen o stworzenie we Francji „wstrętnego klimatu”. „Komunikat oburzenia wydałby też mer Carcassonne i nowy, socjalistyczny minister spraw wewnętrznych” – czytamy na portalu.



W przypadku kamieniowania katolików do takich aktów potępienia nie doszło, a lokalny, telewizyjny dziennik publicznej FR3 informacje o ataku potraktował jako krótką, podrzędną informację......
Ostatnio zmieniony 01 cze 2012, 23:52 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Czy agresja muzułmanów powinna szokować?

2
W równym stopniu co ludzi wyznających jakąkolwiek inną religię, ideologię itp. , bądź w ogóle nie wyznających. Można by powiedzieć, że akty agresji są ponad wyznaniowe, a każdy powód do dawania upustu nienawiści równie "dobry".
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 0:00 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy agresja muzułmanów powinna szokować?

3
Ale mnie chodziło wyłącznie o ten fragment który zacytowałam.. Wedle tych słów, atak muzułmanów to mało ważny incydent, gdyby było odwrotnie powstałby miedzynarodowy szum. Trochę to dziwne zważywszy, ze rzecz dzieje się w Europie.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 20:13 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Czy agresja muzułmanów powinna szokować?

5
victoria pisze:Ale mnie chodziło wyłącznie o ten fragment który zacytowałam.. Wedle tych słów, atak muzułmanów to mało ważny incydent, gdyby było odwrotnie powstałby miedzynarodowy szum. Trochę to dziwne zważywszy, ze rzecz dzieje się w Europie.
Co dziwne ? :) Sprawa jest prosta, Francja jest krajem zlaicyzowanem a Kościół jest postrzegany jako byt zbędny i archaiczny, zupełnie jak i sami wierni. Temat jest mało medialny i wpisuje się w ogólną ignorancję i lekceważeni większości społeczeństwa francuskiego, którego po prostu on nie interesuje. Skoro coś się nie sprzedaje, to po co wzbudzać "zbędny" szum, koszta się nie zwrócą. Francuzi za to wprost kochają obdzielać całą resztę Europy swą "tolerancyjnością" i humanizmem. Tuż zaraz po tym, jak wywalą za granicę całe "tabory" Cyganów przy ogólnym aplauzie. Istnieją tam też pewne restrykcje narzucające muzułmankom pod groźbą grzywny zakaz noszenia burek.
Także ...
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 20:48 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy agresja muzułmanów powinna szokować?

6
Zabijanie jest czescia procesu ewolucyjnego i obawiam sie, ze zmienic nature natury jesli nawet mozliwe to nie predko sie uda. A wiec wazne naprawde jest kto kogo zabija, dlaczego i jak. Jesli chodzi o samo kamienowanie to polecam film: Life of Brian. Doskonale zagadnienie to omawia. Kto nie widzial ubawi sie niesamowicie choc tak naprawde to los bohatera calkiem tragiczny jest.

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 17:46 przez vik123, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy agresja muzułmanów powinna szokować?

7
Zgadzam się Vik. Wskazują na to chociażby coraz bardziej wymyślne metody eksterminacji. Zwierzęta mają instynkt, kły, pazury, grube futro, pancerze. My wykształciliśmy zupełnie inne zabójcze i obronne formy. "Żywot Briana" oglądałem, ponieważ jestem fanem humoru Monthy Python'a. Postrzegałem go jednak jako satyrę, swego czasu wzbudzająca nawet niejakie kontrowersje dzięki kontekstowi z ludzką wiarą i losami Jezusa. Taka groteskowa alternatywa wobec nich ;)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 18:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron