Re: "kultura" muzułmanska

2
Bezsprzecznie skandal!!!!

Ale co powiesz o kulturze żydowskiej, wprawdzie nadepnęliśmy Żydom na odcisk z tym zakazem rytualnego uboju, ale coś takiego........
"Ci źli ludzie wymyślili getto, potem zaprowadzili cztery miliony Żydów do obozów śmierci. Boże wybacz im za to, za co ja nigdy im nie wybaczę. Ci dranie udając zaniepokojenie krwawym zabijaniem zwierząt biorą 11 miliardów Euro w każdym roku od Unii Europejskiej. Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak traktować Polaków - czytamy na wstępie tekstu na meattradenewsdaily.co.uk, który komentuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego......."

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostry-k ... omosc.html
reakcja Prezydenta i Premiera powinna być jednoznaczna i stanowcza, w tym wypadku łatwiej o taką reakcję, niż w sprawie, którą przytoczyłeś powyzej.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 16:30 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: "kultura" muzułmanska

4
Jak to się ma do kultury muzułmańskiej?

To własnie muzułmanie są oburzeni tą tragedią. Talibowie są ekstremalnym i niebezpiecznym odłamem islamu i wprosili się do Pakistanu okupując ten kraj i swoich pobratymców w wierze. To tak, jakby Rydzyk, albo lefebvryści zajęli Polskę. Idiota będzie idiotą niezależnie od tego jakiej religii jest wyznawcą.

Zresztą zawsze mówiłem, żeby zlikwidować religię. Nie słuchaliście i teraz macie...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 17:16 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: "kultura" muzułmanska

5
victoria pisze:Bezsprzecznie skandal!!!!

Ale co powiesz o kulturze żydowskiej, wprawdzie nadepnęliśmy Żydom na odcisk z tym zakazem rytualnego uboju, ale coś takiego........
"Ci źli ludzie wymyślili getto, potem zaprowadzili cztery miliony Żydów do obozów śmierci. Boże wybacz im za to, za co ja nigdy im nie wybaczę. Ci dranie udając zaniepokojenie krwawym zabijaniem zwierząt biorą 11 miliardów Euro w każdym roku od Unii Europejskiej. Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak traktować Polaków - czytamy na wstępie tekstu na meattradenewsdaily.co.uk, który komentuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego......."

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostry-k ... omosc.html
reakcja Prezydenta i Premiera powinna być jednoznaczna i stanowcza, w tym wypadku łatwiej o taką reakcję, niż w sprawie, którą przytoczyłeś powyzej.
Przepis ten w jednakowym stopniu "uderza" Żydów (w znaczeniu religijnym) jak i muzułmanów.
Jest słuszny. Ale jeszcze bardziej potrzebny byłby przepis o zakazie sprzedaży ŻYWYCH KARPI.
Agonia takiego nie ogłuszonego wołu lub barana trwa znacznie krócej niż agonia ryby najpierw w "kapce wody" w beczce lub w wanience na targowisku, a potem w reklamówce klienta. Tak więc i katolicy mają swój niemały (!) udział w dręczeniu zwierząt i to dla zachowania świątecznej tradycji. Niech widząc belkę w cudzym oku, dostrzegą ją i w swoim.
Z tym, że (bo o to mi chodzi w tym temacie) islam w wydaniu talibskim jest nieludzki. To bestie, a nie ludzie. A przecież w wydaniu Omajjadów (na półwyspie iberyjskim) mógł uchodzić za szczyt tolerancji (jak na owe czasy).
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 18:22 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: "kultura" muzułmanska

6
Hmmmm .... powiedz mi t.oskar, widziałeś (osobiscie) tak zabijane zwierzę?

W sprawie karpi masz zupełną rację, ten rytuał kupowania zywych jest nieludzki, zadna inna ryba tego nie przechodzi.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 19:27 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: "kultura" muzułmanska

7
Nie, wprawdzie byłem na wiejskim świniobiciu, ale tam tucznik "dostawał" obuchem siekiery po głowie, a dopiero potem podcinano tętnicę szyjną. Krew nie mogła się zmarmować, potrzebna była na kaszankę. Ale mimo wszystko śmierć z wykrawawienia trwa krócej niż agonia karpia.
P.S. Własnoręcznie (siekierką na pieńku) zabijałem kurczaki. Kiedyś nie było w sklepach takich gotowych oskubanych i wypatroszonych.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 19:47 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: "kultura" muzułmanska

9
Wiem ile czasu trwało spuszczanie krwi u świniaka. Sadzę,ze tyle samo czasu trwa taka agonia. Z tym, że taki świniak był już nieprzytomny, a rytualnie zabijane zwierzę....
P.S. A kurczak po obcięciu głowy skacze jeszcze niekiedy dwie do trzech minut.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 21:46 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: "kultura" muzułmanska

10
A my tu gadamy o koszernym żarciu, czy kulturze muzułmańskiej? Pogubiłem się... :co:

Jestem wszystożerny i nie obchodzi mnie, jak umierała świnia, zanim trafiła na mój stół w postaci szynki i, gwarantuję wam, że nikogo to nie obchodzi, oprócz świrów z Greenpeace'u.

Ktoś wie, jak się łowi sardynki, owoce morza...? Co ma zasrany karp do tragedii Malali? Chyba tylko to, że przez idiotów będzie ona reagowała na świat, jak karp, a nawet nie...

Ja rozumiem, że zapalono choinki, ale dajcie se luz. Gdyby się zaczynał 1 listopada, to zapaliłbym znicze wszystkim karpiom, ale to nie ten temat. Nie jedyne karpie cierpią na świecie, na całym świecie zabija się zwierzęta w nieludzki, rytualny sposób, jak powiem, że winna jest religia, to będę się powtarzał, dlatego nic nie mówię...

A jaki jest, w ogóle, temat? Gadamy o seksie???? :co:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 21:53 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: "kultura" muzułmanska

11
Nie :D o czarnych stronach kultur...
Obrazek
T.oskar, mylisz się, czas bywa różny, zwierzę nie ogłuszone pod wpływem bólu, strachu, stresu nie stoi potulnie jak baranek, stacza straszliwą walkę o zycie, jego tetnice potrafią sie prawie całkowicie obkurczyć, dlatego często krew spuszcza się prosto z serca, nie życzę Ci takiego widoku...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 22:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: "kultura" muzułmanska

12
Ja najchętniej porównuję tolerancję iberyjskich Omajjadów z "tolerancją" wielu wspólczesnych odlamów islamu, szczególne talibów. I to "wyznawcy proroka" i tamto też, a jednak...
A sprawa tej dziewczyny jest szczególnie bulwersujaca. Były też wyroki śmierci dla kobiet w Iranie i Arabii Saudyjskiej za seks z "giaurem". W XXI wieku takie rzeczy? Prawda, w/g muzułmanów mamy teraz XV wiek (rok 1433), a więc średniowiecze. http://pl.wikipedia.org/wiki/Era_kalendarzowa
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 13:36 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: "kultura" muzułmanska

13
To weź tolerancję rodzin RM, nie wydaje Ci się ze rózni się trochę od tolerancji wszystkich Katolików? I gdyby tak rodzinie RM dać władzę i broń, to bardzo róznili by się od wyżej krytykowanych? Mielibyśmy jeszcze TVN dla przykładu :D

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 15:53 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: "kultura" muzułmanska

14
Tu sie zgodzę, tyle,ze oni jakoś nie dokunują "czynów zbrojnych" Nie mogą, czy nie chcą? Bo broń, gdyby chcieli, to by mieli, tak jak "Wołomin" i "Pruszków". Może nie w ilości wystarczającej na wzniecenie powstania, ale na jakiś zamach terrorystyczny...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 16:45 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: "kultura" muzułmanska

17
polliter pisze:Jak to się ma do kultury muzułmańskiej?

To własnie muzułmanie są oburzeni tą tragedią. Talibowie są ekstremalnym i niebezpiecznym odłamem islamu i wprosili się do Pakistanu okupując ten kraj i swoich pobratymców w wierze. To tak, jakby Rydzyk, albo lefebvryści zajęli Polskę. Idiota będzie idiotą niezależnie od tego jakiej religii jest wyznawcą.

Zresztą zawsze mówiłem, żeby zlikwidować religię. Nie słuchaliście i teraz macie...
Tak to będzie Polli, dopóki ludzie nie zaczną rozróżniać w stopniu podstawowym głównych nurtów Islamu a nawet kusząc się o rozróżnienie poszczególnych frakcji i ugrupowań wraz z ich poglądami.
Co najmniej 10 osób zginęło, a ok. 50 zostało rannych w wybuchu bomby w czasie procesji szyitów na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowała lokalna policja. Do podobnego ataku doszło w tej samej miejscowości w sobotę. W weekend szyici obchodzą święto Aszura.
...
W sobotę siedem osób poniosło śmierć w wybuchu bomby w Dera Ismail Chan. Do zamachu przyznała się organizacja Tehrik-e-Taliban Pakistan (Talibski Ruch Pakistanu - TTP).
...
Utworzona w 2007 roku TTP utrzymuje ścisłe związki z innymi grupami talibskimi oraz ugrupowaniami powiązanymi z Al-Kaidą. Regularnie atakuje pakistańskie siły bezpieczeństwa oraz szyitów.

Publikacja: 25 listopada 2012, 12:59
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/664 ... machu.html
Skoro o artykułach mowa. Dodam od siebie, że dochodzi do nich systematycznie o czym wspominałem już na obecnym forum.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w marcu ubiegłego roku, cytuję za polska times:
Siły bezpieczeństwa palestyńskiego Hamasu aresztowały w Gazie terrorystę z Al-Kaidy, odpowiedzialnego m. in. za zamachy na turystów w Egipcie. Aresztowano Hiszama Saidaniego, lidera organizacji terrorystycznej Tawhid al-Dżihad, związanego z Al-Kaidą. Kolejno, w stan podwyższonej gotowości postawiono siły bezpieczeństwa Hamasu z obaw o odwet sympatyków Al-Kaidy bądź ugrupowań pokrewnych.

Dla bardziej wytrwałych, artykuł z grudnia 2010 roku, dziś już zresztą o wymiarze historycznym i poglądowym:
"Hamas, Hezbollah i al-Kaida w oczach muzułmanów"
http://www.arabia.pl/content/view/292837/159/
Dodaję: "Dziesięć różnic między palestyńskim Hamasem i Dżihadem a talibami i Al-Kaidą"
http://www.kampania-palestyna.pl/index. ... -al-kaida/
Bo temat wracać będzie jak bumerang, pojawiając się na fali ostatnich wydarzeń.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 20:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: "kultura" muzułmanska

18
Tak to będzie Polli, dopóki ludzie nie zaczną rozróżniać w stopniu podstawowym głównych nurtów Islamu a nawet kusząc się o rozróżnienie poszczególnych frakcji i ugrupowań wraz z ich poglądami.
Patrząc na posty T.oskara, to widać, że rozróżnia, ale paradoksalnie, nie przeszkadza mu to wrzucać wszystkich do jednego worka. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 22:44 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: "kultura" muzułmanska

19
Może mimowolnie "wrzuca" postrzegając czarno-biało jako zuo ;) Jestem gotów to rozumieć :)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 22:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: "kultura" muzułmanska

21
Hehe. :) Jakos wszystkie religie nie kwapia sie by dac prawa,edukacje i prace kobietom.A to w/g Hitchensa prosty zposob na biedote tego swiata.Niektore wrecz uwielbiaja byc ludzmi gorszego sortu :) To sobie mysle Oskarze
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 23:22 przez mont_kaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "kultura" muzułmanska

22
polliter pisze:
Tak to będzie Polli, dopóki ludzie nie zaczną rozróżniać w stopniu podstawowym głównych nurtów Islamu a nawet kusząc się o rozróżnienie poszczególnych frakcji i ugrupowań wraz z ich poglądami.
Patrząc na posty T.oskara, to widać, że rozróżnia, ale paradoksalnie, nie przeszkadza mu to wrzucać wszystkich do jednego worka. :rotfl:
Jedyny nurt polityczny w państwch islamskich który należałoby pochwalać i popierać to KEMALIZM http://pl.wikipedia.org/wiki/Kemalizm Z elementów tego nurtu wyróżniłbym przede wszystkim SEKULARYZM, czyli to, czego brakuje nie tylko w krajach islamu ale także w Polsce.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron