Re: Koniec żydowskiej potęgi

1
Obrazek
Wczoraj w ONZ Izrael doznał upokarzającej porażki. Narody świata powstały i powiedziały NIE państwu żydowskiemu – NIE dla izraelskiej okupacji, NIE dla izraelskiego naruszania praw człowieka, NIE dla żydowskiego rasizmu. W efekcie, wstały i przyznały się do poważnego syjo-zmęczenia.

Pomimo żydowskiego sukcesu w ciągłym przypominaniu Europejczykom o swojej udręczonej przeszłości, wczoraj Europa przypomniała sobie również o jego winie i europejscy sojusznicy Izraela, tacy jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Włochy, wysłali Izraelowi jasne komunikaty – że stracili cierpliwość.

http://pracownia4.wordpress.com/2012/11 ... ej-potegi/
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 20:41 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

3
To taka potęga, jaką ja miałem w piaskownicy: "nie drażnijcie mnie, bo powiem bratu (mam starszego brata, którego wszyscy moi rówiesnicy się wtedy bali)"

Bracia zaczynają się od Żydów odwracać, bo widzą, że coraz bardziej rozrabiają w piaskownicy wycierając mordę ich imieniem...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 21:15 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Koniec żydowskiej potęgi

4
Dokonało się to prawem kaduka. Obecny kierunek działania ONZ-u to popieranie terroryzmu.
Zreszta Arabowie palestynscy mogą tego gorzko pożałować. Obecnie 100% energii elektycznej i gazu jest dostarczane na ich tereny z IZRAELA właśnie. Na razie wstrzymano transfer środków pochodzących z podatków http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/665 ... zykow.html Gdy odłączą jeszcze prąd i zakręcą kurki z gazem.... Tak zwani "palestyńczycy" będą tylko mogli wrócić do swoich kóz i wielbłądów, co oby stało się jak najprędzej :hhhh:
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 14:13 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Koniec żydowskiej potęgi

5
"palestyńczycy" będą tylko mogli wrócić do swoich kóz i wielbłądów, co oby stało się jak najprędzej
Oby wszyscy wrócili do życia w taki sposób jak powinno ono wyglądac.


Fragment Snów Kurosawy

WIEŚ MŁYNÓW

Jak nazywa się ta wieś?
Nie ma nazwy.Nazywamy ją po prostu "Wieś".
Niektórzy zwą ją Wsią Młynów.

Wszyscy wieśniacy żyją tutaj?

Nie.Żyją w innych miejscach.

Nie ma tu elektryczności?

Nie potrzeba.Ludzie za bardzo przywykli do wygód.
Myślą, że udogodnienia są lepsze.Porzucają to co jest naprawdę dobre.
Ale co ze światłem?

Mamy świece i kaganki.

Ale co gdy noce są zbyt ciemne?

Tak. Taka właśnie powinna być noc.
Dlaczego noc miałaby być tak jasna jak dzień?
Nie lubiłbym nocy tak jasnych,że nie byłoby widać gwiazd.

Macie pola uprawne anie macie traktorów do ich uprawiania?

Nie potrzebujemy.Mamy krowy i konie.

Czego używacie jako paliwa?

Przeważnie drewno opałowe.
Nie czujemy się dobrze,ścinając drzewa, ale...
starcza drzew, które same padają.
Rąbiemy je wtedy na opał i jeśli robi się węgiel z drewna...
to parę drzew może dać tyle ciepła co cały las.

Tak, i krowi gnój to także dobre paliwo.
Próbujemy żyć jak człowiek kiedyś żył.To naturalna droga życia.
Ludzie dziś zapomnieli...że są tylko częścią natury.
Niedługo ją zniszczą...a to od niej zależy nasze życie.
Oni ciągle myślą,że mogą coś zrobić lepiej.
W szczególności naukowcy.
Oni mogą być mądrzy...ale większość nie rozumie serca natury.
Oni tylko wymyślają rzeczy,które czynią człowieka nieszczęśliwym.
Są dumni ze swoich wynalazków.
Co gorsza, większość ludzi jest dumna.Dostrzegają w nich...cudotwórców.
Uwielbiają ich.
Nie wiedzą tego,ale niszczą naturę.
Nie widzą, że sami się gubią.

Najważniejszymi rzeczamidla człowieka są
czyste powietrze i czysta woda...
i drzewa i trawa, która je produkują.
Wszystko to zaczyna być zanieczyszczone...
Skażone na zawsze.
Brudne powietrze, brudna woda...
Szarzejące ludzkie serca.

Gdy tutaj szedłem, widziałem dzieci układające kwiaty na kamieniu obok mostu.
Po co to robią?

Aaa, to.
Mój ojciec opowiedział mi kiedyś.
Dawno temu chory podróżnik umarł przy moście.
Wieśniak się zlitował|i pochował go tam.
Na jego grobie położył wielki kamień...
a na nim kwiaty.
To stało się zwyczajem by kłaść tam kwiaty.
Nie tylko dzieci to robią.
Wszyscy mieszkańcy kładą tam kwiaty gdy przechodzą obok...
Pomimo, że większość nie wie dlaczego.

Dziś jest dzień świąteczny?

Nie, to pogrzeb.
Wydaje Ci się to dziwne?
Miły, szczęśliwy pogrzeb.To dobrze ciężko pracować...
długo żyć i dziękować za to.
Nie potrzebujemy tutj kaplicy czy księdza.
Wszyscy mieszkańcy niosą umarłego na cmentarne wzgórze.
Nie lubimy gdy dorośli czy dzieci umierają.
Ciężko świętować taką stratę.
Na szczęście mieszkańcy tej wioski prowadzą życie zgodne z naturą.
Dożywają sędziwego wieku.
Kobieta, którą dziś chowamy dożyła 99 lat.
Musisz mi teraz wybaczyć...
ale idę dołączyć do procesji.

Prawdę mówiąc...ona była moją pierwszą miłością
ale złamała mi serce i zostawiła mnie dla innego...
Hahahaa

Swoją drogą, ile pan ma lat?

Ja?
100 plus 3.
Dobry wiek by przestać żyć.
Niektórzy mówią, że życie jest ciężkie ale to tylko takie gadanie.
Tak naprawdę,to dobrze jest żyć.
To takie ciekawe.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 14:43 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

7
Mezo, koniec potęgi Izraela (cokolwiek pod tym można rozumieć, dominacji ?), było by nieco bardziej adekwatne, choć równie zresztą niesłuszne.

Oskarze, pomijając całą twą pogardę w wypowiedzi. My, Europejczycy (rozumiem, że Arabów nie uznajesz za ludzi cywilizowanych, tak by wynikało) cokolwiek cywilizowani bądź mający się za takich, spoglądając z "własnego podwórka". Tak, wszystko może mieć swoje gospodarczo - ekonomiczne konsekwencje i zapewne mieć będzie.
Ale Oskarze, działania ONZ miały by wspierać terroryzm ?
To zupełnie jakby napisać, że Amnesty International za wyrażenie swoich obaw w 2001r. względem, cytuję: "wobec znacznej liczby aresztowanych i zatrzymanych na krótki okres przy bardzo pobieżnym śledztwie oraz regular­nie stosowanych metod poniżającego traktowania, Amnesty International wyraża obawę, że celem owych aresztowań na ogromną skalę pozostaje zbiorowe karanie oraz poniżanie i upokarzanie Palestyńczyków, którzy nie angażują się w opór zbrojny." aspirowało do czołowych ideologów "terroryzmu".
Czym się charakteryzowała polityka apartheidu, tak przy okazji ... ?
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 21:25 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

8
Izrael im bardziej będzie chciał być radykalny tym więcej straci. Tak, jak pisał polliter, ich siłą są sojusznicy, którzy stopniowo będą się odsuwać. I słusznie. Niech radzą sobie sami z własnymi problemami, skoro są w stanie bombardować słabszego, to niech walczą z kimś silniejszym. :D
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 21:29 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

9
Reiv, z drugiej strony właśnie liczy na to Iran. Wtedy dojdzie do zachwiania równowagi sił w przeciwnym kierunku.
Nie o tyle radykalny, co "arogancki", przynajmniej tak media często określają stanowisko jego przedstawicieli.
Rozbawił mnie zwłaszcza jeden komentarz:
"- Palestyński prezydent Mahmud Abbas nigdy się do tego nie przyzna, ale jest winien podziękowania izraelskiemu rządowi, a w szczególności ministrowi spraw zagranicznych, Awigdorowi Liebermanowi. Kilka dni temu wyglądało na to, że Abbas zniknie z palestyńskiej i międzynawowej świadomości ze względu na osiągnięcia Hamasu. Wszyscy mówili tylko o Hamasie. Ale izraelska polityka zdecydowanego odrzucenia palestyńskich starań o państwowość w ONZ sprawiła, że ten temat stał się gorący, a Abbas odzyskał status bohatera - pisał inny komentator dziennika "Haarec" Awi Issacharoff."
http://swiat.newsweek.pl/izraelska-pras ... 9,1,1.html
Izrael zrywa z Radą Praw Człowieka ONZ w reakcji na wszczęcie w ubiegłym tygodniu międzynarodowego śledztwa w sprawie osadnictwa żydowskiego na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu oraz odrzuca rezolucję 67/191 zgromadzenia ONZ nie uznając żadnych konsekwencji prawnych i politycznych jakie się łączą z tą decyzją. Premier Netanjahu oznajmił, że "Izrael będzie nadal budował w Jerozolimie i w każdym miejscu znajdującym się na mapie strategicznych zainteresowań Izraela".
I tyle by było z palestyńsko - izraelskich "rozmów o pokoju".
Tak przy okazji na ironię zakrawa pewien fakt, mianowicie wcześniejszych gróźb USA dotyczących zaprzestania finansowania UNESCO, przyznającego pełne członkostwo Palestyńczykom. Przecież najlepiej "pokojowe rokowania" przeprowadza się z poziomu lidera ;)
Jako, że polityka zmienną jest i nie napiszę co daje, USA przyłączyło się do protestów przeciwko planom Izraela względem rozbudowy osiedli.

PS
Natomiast tekst umieszczony przez Mezo jest tłumaczeniem z oryginału:
http://www.gilad.co.uk/writings/the-end ... ry31497229
Przesadzonego zresztą i mocno podkoloryzowanego poglądami aktywisty.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 22:03 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

11
Izrael zrywa z Radą Praw Człowieka ONZ w reakcji na wszczęcie w ubiegłym tygodniu międzynarodowego śledztwa w sprawie osadnictwa żydowskiego na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu oraz odrzuca rezolucję 67/191 zgromadzenia ONZ nie uznając żadnych konsekwencji prawnych i politycznych jakie się łączą z tą decyzją. Premier Netanjahu oznajmił, że "Izrael będzie nadal budował w Jerozolimie i w każdym miejscu znajdującym się na mapie strategicznych zainteresowań Izraela
To ich niezbywalne prawo do ziem odwiecznie żydowskich. Dokładnie takie samo jak prawo Polski do Ziem Odzyskanych. Potępiasz żydowskie osadnictwo w Palestynie, to potęp polskie osadnictwo na Pomorzu, Śląsku, Ziemii Lubuskiej, oraz na Mazurach (dla Niemców to Prusy wsch.). Trzeba być konsekwentnym.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2012, 14:02 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Koniec żydowskiej potęgi

13
Nie, nie mylę, tylko niektórzy naiwni polaczkowie tego nie rozumieją. Palestyna jest dla Izraela takimi samymi ZIEMIAMI ODZYSKANYMI jak dla Polski Śląsk, Mazury, Pomorze i Ziemia Lubuska. Tyle tylko, że polska wladza (wtedy komunistyczna) wysiedliła stamtad Niemców i nie ma tam wrogów wewnętrznych. Niestety Izrael tego nie uczynił i teraz cierpi z powodu swego humanitaryzmu.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2012, 20:19 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Koniec żydowskiej potęgi

14
Humanitaryzmu ? To jakiś żart ?
Ostatnio zmieniony 05 gru 2012, 1:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

15
To nie żart, Niemcy zostali brutalnie przesiedleni, a Arabowie jak dotychczas mieszkają tam, gdzie mieszkali. Tak zwani "uchodźcy" stanowią minimalny procent całej populacji. I w tym sęk.
Powinno to być 100%.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2012, 13:24 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Koniec żydowskiej potęgi

16
To prześledź sobie Polską historię człowieku nieco dalej niż II WŚ. -.-

Do tego podałem link co do ziem rzekomo tylko Izrealskich. Byli tam zarówno żydzi, jak i arabowie. Biorąc kontekst całej historii to mają podobne prawa.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 9:44 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

18
Reiv pisze:To prześledź sobie Polską historię człowieku nieco dalej niż II WŚ. -.-

Do tego podałem link co do ziem rzekomo tylko Izrealskich. Byli tam zarówno żydzi, jak i arabowie. Biorąc kontekst całej historii to mają podobne prawa.
Ja rownież podałem link, fakt, że w innym, lecz pokrewnym wątku:
http://www.hatikvah.pl/index.php?option ... &Itemid=35
Co do historii Polski to jestem w stanie udowodnić ze tam, gdzie obecnie jest Berlin było sobie prasłowiańskie miasto KOPANICA.
Toponimia
Miasto powstało w miejscu grodu Kopanica (dzisiejsza dzielnica Berlina o nazwie Köpenick) założonego w IX wieku przez Słowian połabskich z plemienia Sprewian przy ujściu rzeki Dahme do Sprewy. Językoznawcy wywodzą nazwę Berlin od prasłowiańskiego *brl oznaczającego bagno lub moczary i podają znaczenie nazwy jako miasto na bagnach[3]. Według hipotezy Reinholda Trautmanna Berlin jest zniekształconą nazwą Bralin (za czym przemawia m.in. zapis w dokumencie z 1215 nazwy miejscowości jako Braline) i pochodzi od nazwy osobowej Bral, czyli skróconej formy słowiańskiego imienia złożonego Bratosław[4].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Berlin
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 14:50 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Koniec żydowskiej potęgi

19
t.oskar pisze:To nie żart, Niemcy zostali brutalnie przesiedleni, a Arabowie jak dotychczas mieszkają tam, gdzie mieszkali. Tak zwani "uchodźcy" stanowią minimalny procent całej populacji. I w tym sęk.
Powinno to być 100%.
Ano zostali. No a dlaczego zostali przesiedleni ? ;)
Minimalny ... na przestrzeni dziesięcioleci znaczny procent Palestyńczyków "emigrował" powodowany szeregiem pobudek, w tym polityką Izraela. Nie ma się czemu dziwić, że wśród pozostałej ludności znaczny odsetek stanowią ludzie o skrajnych poglądach, którzy najwidoczniej uznali, że środki dobiera się według potrzeb.
baabcia pisze:jakie to proste :fiufiu: - ci na lewo ci na prawo; trochę w dół trochę w górę i pozmaitane
"Obwód głowy" polecam strasznie rozjaśnia
Tak, baabciu, poglądy często się radykalizują właśnie w trakcie prowadzenia tego typu dyskusji.
Rzeczywiście, trzeba pamiętać, że na bieżące wydarzenia składa się cały szereg czynników a w jak najlepszym interesie światowego pokoju jest zapewnienie bezpieczeństwa Izraelowi (gdzie nie ma miejsca na żadne "święte wojny" ekstremistów) i należy to rozumieć w pełnej rozciągłości, poprzez równowagę sił i stabilizację na bliskim wschodzie. Wszystko niesie za sobą bardzo konkretne konsekwencje (czyt. - zagrożenia) i nie można w nich nie widzieć indywidualnego interesu Iranu. Tu nie ma prostych odpowiedzi.

ONZ będzie interweniowało i interweniować powinno, w przeciwnym przypadku może dojść do poważnego kryzysu. Przedwczoraj wzywał Izrael do inspekcji obiektów nuklearnych. Należy zwrócić uwagę na fakt, że Izrael nie należy do NPT (Nuclear Non-Proliferation Treaty) a jego negatywne stanowisko pod tym względem, cokolwiek zrozumiałe, nie stanowi raczej podstaw do pokojowych porozumień.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 19:12 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Koniec żydowskiej potęgi

20
Nie ma się czemu dziwić, że wśród pozostałej ludności znaczny odsetek stanowią ludzie o skrajnych poglądach, którzy najwidoczniej uznali, że środki dobiera się według potrzeb
U naszych zachodnich sasiadów rząd potrafił powściagnąć działanie "ziomkostw" dawniej panów Hupki i Czaji, a obecnie pani Steinbach. Ci, gdyby tylko mogli, to by z pewnością zaczęli wojenkę o Breslau, Danzig, Oppeln, Stettin i Allenstein (chyba wiadomo o jakich miastach tu jest mowa?). Na szczęście nie mogą. A tak zwani "palestyńczycy" przez nikogo (poza armią izraelską) nie powstrzymywani mogą i wojują...
Ostatnio zmieniony 07 gru 2012, 13:12 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron