Re: Jak przed II wojną swiatową

2
islam działa jawnie a zydostwo podstępem i manipulacjami..należy wybrać sobie wroga z którym polska ma szanse na konfrontacje..jak do tej pory żydostwo rządzi w polsce i nie ma zamiaru z tego przywileju zrezygnować...islam to straszak dla wypranych z logicznego myślenia obywateli europy...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 15:06 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jak przed II wojną swiatową

3
Żydzi "tam" to forpoczta naszej cywilizacji. Ale Żydzi "tu"? Zdania są podzielone. Moim zdaniem lepiej popierać ich "tam", tym bardziej, że ze strony islamistów nasza cywilizacja już nie raz spotkała się z aktami wrogości.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 15:36 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

4
t.oskar pisze:http://fakty.interia.pl/swiat/news/msz- ... ,1871819,4
Krótkowzrocznośc Europy. To nie moze skonczyć się dobrze dla naszej cywilizacji. Wtedy przejawiano "tolerancję" wobec nazizmu, a teraz wobec islamizmu :(
Słów kilka o idei "wolnej" Europy.
Ideologia Breivika została opisana w kompendium tekstów 2083 – A European Declaration of Independence (2083 – Europejska Deklaracja Niepodległości) i rozpowszechniona w dniu zamachów drogą elektroniczną przez samego autora. Wykłada on w niej swój światopogląd, który czerpie z kulturowego konserwatyzmu, ultranacjonalizmu, prawicowego populizmu, islamofobii, antyfeminizmu i rasizmu. Wyraża w niej również poparcie dla organizacji paramilitarnych, jak serbskie Skorpiony. Uznaje Islam i marksizm kulturowy za głównych wrogów i argumentuje za brutalną rozprawą z „Eurabią” i „multikulturalizmem” oraz za deportacją wszystkich muzułmanów z Europy (co miałoby nastąpić w roku 2083) w celu uratowania europejskiego chrześcijaństwa. Breivik napisał, że głównym motywem dla zbrodni popełnionych 22 lipca było rozreklamowanie tego manifestu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik

Nietolerancyjny ?

Dodaję.
Wracając do treści wypowiedzi Pana ministra Awigdora Liebermana. Zrozumiałe obawy. Realia jednak od czasów II Wojny Światowej uległy zmianie. I tak jak pisałem wcześniej w innym wątku, Izraelowi powinno się zapewnić ciągłość gwarancji bezpieczeństwa, gdzie nieustającym gwarantem powinno być właśnie krytykowane ONZ. Tym samym do niego również należy czuwanie nad bezpieczeństwem ludności cywilnej, zarówno Izraela jak i Autonomii Palestyńskiej.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

5
Uznaje Islam i marksizm kulturowy za głównych wrogów
Wolałbyś Europę poddaną prawom szariatu ? Brevik merytorycznie miał rację. To powyżej.
argumentuje za brutalną rozprawą z „Eurabią” i „multikulturalizmem”
Najwiekszym złem jakie wyrządził, jest pogrążenie meritum tej prawdy przez zastosowanie potwornych i zbrodniczych metod jej propagowania. Ta rozprawa nie powinna być brutalna. Wystarczyłoby stopniowe eliminowanie, skłanianie do wyjazdu (przez materialne bodźce, np niezatrudnianie) wrażego elementu etnicznego. No i ścisłą kontrolę wizową (pozwolenia tylko na pobyt krótkotrwały) dla tych ludzi.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:49 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

6
Wnioskuję, że wiesz Oskarze czym charakteryzował się faszyzm, nazizm, komunizm, stalinizm bądź inne totalitarne doktryny polityczne, ideologie bądź formy sprawowania władzy. Bo widzisz ... oni (odpowiedzialni za wymienione) też często "merytorycznie" mieli rację, bo inne racje nie istniały. Tym bardziej dziwię się Twoim wypowiedziom a już tym bardziej pytaniu.
Stopniowe eliminowanie, skłanianie do wyjazdu ? Oskarze, przecież piszesz teraz o represjach. Czy chciałbyś być świadkiem przymusowych przesiedleń całych rodzin ? Dlatego, że są muzułmanami ? Co z konwertytami pochodzenia jak najbardziej europejskiego a często mającego bardziej skrajne poglądy od, cytuję, "wrażego elementu etnicznego" ?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 20:09 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

7
Nie dlatego,że są muzułmanami, ale dlatego,że to są obcy przybysze nie chcący się asymilować w nowej rzeczywistości, ba, chcący tę rzeczywistość "zmieniać na własną modłę". To taki nowotwór na zdrowym ciele cywilizacji zachodniej. Tak (!) dla asymilacji emigrantów, nie (!) dla ich odrębności, dla "gett". Pomyśl, jak ludzie chcący zyć w/g europejskich standardów trakrowani są w takim na przyklad Iranie ? O dzialajacej tam "policji religijnej" słyszałes? Zresztą nie tylko w Iranie. http://www.euroislam.pl/index.php/tag/m ... religijna/ Chciałbyś tego w Europie?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 20:21 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

8
Mam powklejać szereg przeciwstawnych artykułów z palestyna.wordpress.com lub kampania-palestyna.pl albo chociażby arabia.pl ? :)
W Europie chciałbym tolerancji religijno - wyznaniowej (również etnicznej i kulturowej) czyli takiej, jaką w obecnej formie staramy się zachować. Na przekór takim indywiduom jak Breivik z jego chorą ideologią. Poprzez proces integracji a nie asymilacji. To jest obecna kultura europejska i cywilizacja zachodnia a nie czasy średniowiecznych krucjat.
Chcą żyć wg. "europejskich standardów" to niech się przeniosą do Europy albo Europa niech im troskliwie zapewni "przeprowadzką".
Oskarze, wszystko o czym piszemy w podobnych okolicznościach może dotyczyć nas samych, gdzie europejczyk - obcokrajowiec może zechcieć wykopywać ze swej ojczyzny Polaków, zapełniających przykładowo miejsca pracy "autochtonów" oraz obniżających koszta robocizny. Chyba nie zapomniałeś, że Polska dla wielu "postępowych" mieszkańców zachodniej europy to ciągle odległy wschód, ciemnogród i zacofanie ?
Teraz tak mi się nasunęło ... Oskarze, czy w myśl przymusowej migracji ludności Arabskiej, analogicznie, nie "zasymilowaną" ludność Żydowską (zachowującą swoją odrębność kulturową, religijną, język oraz tradycję) miało by się przesiedlać do Izraela ?

PS
Pozwoliłem sobie Oskarze poprosić o korektę tytułu wątku z uwzględnieniem litery "k".
Dodaję.
Znalazłem w końcu artykuł, który gdzieś mi majaczył (informacje) na granicach pamięci.
Premier Turcji Erdogan potwierdził swoje wcześniejsze opinie, wedle których asymilacja "jest zbrodnią na ludzkości". Jednocześnie wezwał żyjących w Niemczech Turków do tego, by się integrowali. Ma on na myśli respekt wobec społeczeństwa, jego modelu życia i wartości. Integracja jest niezbędna, "bo umożliwia pokojowe współżycie"- powiedział Erdogan. Przyznał jednocześnie, że w tym względzie występują jeszcze deficyty, dlatego obydwa kraje powinny rozważyć, co można i trzeba jeszcze zrobić. Turecki gość, należący do umiarkowanej islamskiej partii AKP, wyraził się z uznaniem o wypowiedzi prezydenta Niemiec Wulffa odnośnie miejsca religii islamskiej w Niemczech.

Kanclerz Merkel zapowiedziała, że rząd RFN dokona krytycznego bilansu integracji imigrantów w Niemczech. Okazją do tego będzie przypadająca w październiku przyszłego roku 50. rocznica porozumienia o werbunku tureckich robotników do pracy w Niemczech.
http://www.dw.de/integracja-nie-asymilacja/a-6097489
Obecnie dokonuje się werbunku Polaków ;)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 20:46 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

9
cayman pisze:islam działa jawnie a zydostwo podstępem i manipulacjami..należy wybrać sobie wroga z którym polska ma szanse na konfrontacje..jak do tej pory żydostwo rządzi w polsce i nie ma zamiaru z tego przywileju zrezygnować...islam to straszak dla wypranych z logicznego myślenia obywateli europy...
wybrałeś?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 21:27 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Jak przed II wojną swiatową

11
Dobreee :D
Viki, no zobacz "Miss Francji "zbyt biała" - protesty czarnoskórych" jak to jest z tymi tytułami, żeby chyba o rasizm nie być posądzonym ;) Nie wspominając o treści:
Zdaniem CRAN (Rada Czarnych Stowarzyszeń) - grupy walczącej o prawa czarnoskórych - Marine Lorphelin jest zbyt biała, by być Miss Francji. Według nich 19-letnia brunetka nie jest reprezentatywna dla etnicznego zróżnicowania kraju - czytamy na portalu Autonom.pl.
...
Komentując jej zwycięstwo przywódca CRAN Louis-Georges Tin stwierdził, że w konkursie uczestniczyło zbyt mało zawodniczek ze wspólnot afrykańskich we Francji. - Brak przedstawicielstwa współczesnego francuskiego społeczeństwa w takich wydarzeniach to poważny problem - oznajmił Tin
... bo na tvn24.pl się nie doczytałem ;) Może "zbyt czarni" protestują ?
O, jednak się doczytałem :) Gotów byłbym posądzać o aktualizację treści ;)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 23:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

12
Cayman i wolny wybór? Nie obrażaj go.

On czytuje tylko to, co zgadza się z filozofią, którą już kiedyś przeczytał i tylko to mu się podoba. W sumie logiczne, jak mgr Mamoń i Mamoniowa i ich poglądy na dobrą piosenkę...

Islam to normalna religia, czyli robi to, co jego "starsi w wierze" bracia, tylko, że robi to w naszych czasach, a tamci, jako "starsi bracia", robili to wcześniej. Co za różnica? Bo jedni bardziej ewoluowali? Arabowie też zaczną ewoluować, dajcie im czas. Fajnie tak patrzeć z punktu widzenia "lepszej cywilizacji", no nie?

Gdyby zlikwidować wszystkie religie na świecie, to pewnie ludzie dalej by się zarzynali, ale nie z tak kretyńskich powodów, że mój Bóg jest "mojszy", a Twój gówno warty, tylko. po prostu: " - Dawaj, k...a, ziemię, bo lepiej na niej rośnie jęczmień na piwo!!!"
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 23:30 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Jak przed II wojną swiatową

13
Poli, tak na marginesie, znasz jakieś mniej kretyńskie powody do wzajemnego wyrzynania się (poza wymienionym) ? :D Przecież obecny jest wyśmienity, po co tworzyć nowe, skoro stare "dobre" bo i przetestowane. To się qxxxa nigdy nie skończy, uwierz mi. Tak jak długo ludzkość trwała i trwać będzie. Za Boga, za króla, za kraj, za większy rozmiar buta ... w imię zasad (?) Nawet wątek osobny wcześniej zmontowałem ("War ... war never change us."), moje wnioski są takie, jakimi je czytasz :|
Z punktu widzenia mieszkańców bliskiego wschodu to my jesteśmy dzikimi barbarzyńcami ;) Z naszego punktu - mniejszy postęp cywilizacyjny u Nich.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 23:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

14
Babę za kudły i miecze w dłoń... :ahah:

Fakt bezsprzeczny, za mało kobiet rządzi światem :D i nie wyjeżdżajcie mi tu z Lukrecją, Katarzyną, ani Helenką bo świat się zmienia :P
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 1:15 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jak przed II wojną swiatową

15
Proszę bardzo Viki, czas na drobny przerywnik artystyczny :ahah:

Hej, szable w dłoń, łuki w juki, a łupy wziąć w troki. Hajda na koń, okażemy się godni epoki ! Rompompompom :D
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 1:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

16
Jak przed wojną - jak po wojnie.... Czytam i mnie się to nie podoba http://www.gross-rosen.eu/projekty/kami ... -poparcia/ dlaczego ? Bo po pierwsze, topić tyle kasy w coś co istnieje, funkcjonuje i jest do tego bezpłatne dla zwiedzających, mówię o muzeum Gross Rosen. Dlaczego "przerobić " to w oryginale zachowane miejsce jak Auschwitz, Majdanek i wiele innych hitlerowskich obozów, na żydowską ścianę płaczu? Nie jestem antysemitką, jestem za zachowaniem pewnych granic.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 9:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jak przed II wojną swiatową

17
spojrzałam na francuską miss - ładna bezdyskusyjnie

tolerancja to znajdywanie zrozumienia dla spraw, których nie akceptujemy - bo co to za sztuka tolerować to co nam pasi :)

czyha na nas i pułapka gdy tolerować zaczynamy rodzącą się nienawiść w imię świętego spokoju zamiatamy pod dywan wszystko - a jeśli ktoś podniesie rąbek naszego sumienia - wrzeszczymy - nie ruszać bo co z tym zrobimy

bardzo łatwo tolerować zwyczaje Eskimosów nawet można sobie kompensować tym nietolerowanie Żydów - 1:1 i pozamiatane

pomyślę nad tym czy nie zaniedbuje czegoś w sobie, bo potem mogę żałować, że przegapiłam
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 9:24 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Jak przed II wojną swiatową

18
Nie wrzeszczeć, ale i nie przeginać. Zdrowy rozsądek więcej wart niż fałszywa tolerancja zmuszająca do akceptacji wbrew zdrowemu :D Czy nigdy nie ustępujesz czy zawsze ustępujesz i tak Cię ktoś kiedyś przejedzie, mieć oczy otwarte i myśleć a krok będzie bezpieczny :D
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 9:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jak przed II wojną swiatową

20
nie "zasymilowaną" ludność Żydowską (zachowującą swoją odrębność kulturową, religijną, język oraz tradycję) miało by się przesiedlać do Izraela ?
Myslisz,ze jeśli nie baliby się oni arabskich kul i bomb, to by tego nie chcieli ? Jest takie pozdrowienie żydowskie:
Do zobaczenia W PRZYSZŁYM ROKU - W JEROZOLIMIE!
http://www.the614thcs.com/40.1070.0.0.1.0.phtml
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 12:56 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

21
... Żydzi powinni radować się faktem, iż chrześcijańska Europa traci swoją tożsamość, co jest karą za to, co uczynili nam przez setki lat. Nigdy nie wybaczymy chrześcijańskiej Europie wymordowania milionów naszych dzieci, kobiet i starców. ...
Baruch Efrati, kierownik jesziwy i rabin na okupowanym Zachodnim Brzegu.
http://www.bibula.com/?p=64388 lub http://www.ynetnews.com/articles/0,7340 ... 73,00.html
Autorytety to ludzie, nadający sobie prawo mówienia z miliony.

Szalom Alejhem, znaczy pokój Wam. Salam alejkum, znaczy pokój z Wami.
Wiesz Oskar, tak sobie "fijozofuję", że jest jedna prawda. Nie ziemia należy do Nas, to my należymy do niej.


PS
Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Posłannictwo ducha z ewangelii św. Jana. Powinność czuwania nad pokojem i jego głoszenia. To powinno imo krystalizować dążenia Wszystkich chrześcijan względem zwaśnionych stron.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 19:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

22
Nie ziemia należy do Nas, to my należymy do niej.
I tu masz jakby rację, z tym, że racja ta dotyczy całej ludzkości (pojmowanej "globalnie", jako gatunek homo sapiens). Poszczególne jej "kawałki" (czyli terytoria) należą do różnych ludów.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 20:22 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

23
Oskarze, tak jakby nigdy do końca nie wiem, czy mam rację, czy jej może nie mam. Dyskutuję z Tobą o sprawach mi odległych, postrzegam je z punktu widzenia mieszkańca, całkiem tymczasowego (tyle ile jest mi dane) rejonu "zarezerwowanego" dla naszej państwowości właśnie na naszych ludzkich zasadach. Jesteśmy bardzo butnym gatunkiem Oskarze, nadającym sobie prawo do egoistycznej regionalizacji i przywłaszczania ziem. Walki o dobra naturalne, które na przestrzeni stuleci ulęgną całkowitemu wyczerpaniu. Szukamy alternatywnych źródeł ich pozyskiwanie, lecz co nam pozostanie innego niż koegzystencja, integracja, wspólne gospodarowanie spadkiem naszych poprzedników. Wybiegając w przyszłość, dzieci naszych dzieci postawione przed określonymi faktami, będą zmuszone dzielić własne dobra z innymi ludami, tak samo jak inne dzielić będą je z nami.
Musimy Oskarze wybiegać myślami w przyszłość, całe dziesięciolecia wprzód, żeby zapewnić byt całemu naszemu gatunkowi. I bezpieczeństwo przed nami samymi. Tak myślę.
Wrogość ? Kiedyś nie będzie na nią miejsca. Nie będzie Izraela i Palestyny jako takiej. Będą ludzie. My.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 20:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

24
Nie będzie Izraela i Palestyny jako takiej. Będą ludzie. My.
Ale jak na razie są i jedni i drudzy. I kto jak kto, ale my Polacy nie mamy moralnego prawa potępiać Izraela za to, że zagospodarowuje swoje ZIEMIE ODZYSKANE, że ruguje z nich Arabów. Przecież my to samo zrobiliśmy z Niemcami i to w sposób bardzo brutalny. Nie bronię niemieckich "przesiedleńców". Oni zostali wygnani z ziem prasłowiańskich, ongiś przez nich zajętych w ramach niesławnej polityki DRANG NACH OSTEN. Analogicznie Arabowie zajęli kiedyś ziemie prażydowskie. A jednak ilu jeszcze tam mieszka, tak zwani "uchodźcy" to nieliczny ich odsetek. Nawet uzyskali autonomię . I dosyć!
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 10:05 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

25
Ale popłynąłem wczoraj. Heinekeny wzmogły moją twórczość :D
Przyjmując Twój punkt widzenia, Oskarze, czy mamy moralne prawo do popierania owego "rugowania" Arabów ? Przecież to również zakrawa na hipokryzję. Albo wyznaczać obszar owych praw, określać granice tejże autonomii ?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 14:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

26
Jeśli wyrugowaliśmy Niemców (i to zgodnie z postanowieniami Układu Poczdamskiego), to rugowanie Arabów jest z naszego punktu widzenia równie słuszne. Zarówno my, jak i Żydzi mamy (i oni mają) SWOJE ZIEMIE ODZYSKANE! Właśnie "obrona" tak zwanych "palestyńczyków" jest szczytem hipokryzji.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 15:07 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jak przed II wojną swiatową

27
Emmm ... Czyli jednak popieranie rugowania Arabów hipokryzją już nie jest ? Dobrze zrozumiałem ? "Rugując" swego czasu Niemców możemy sobie nadać obecnie prawo do wspierania słuszności rugowania Palestyńczyków ... no nieźle :D
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 15:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

29
To mówię/piszę "C" ;)
Obrazek
Bo nie ma innej drogi, o którą warto walczyć.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 20:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jak przed II wojną swiatową

30
Abesnai pisze:To mówię/piszę "C" ;)
Obrazek
Bo nie ma innej drogi, o którą warto walczyć.
Drogą o którą warto walczyć jest sekularyzm, czyli wyeliminowanie wszelkich religii (a przede wszystkim tych wojowniczych, jak islam z jego dżihadem) z życia politycznego i publicznego. Religie do swiątyń! Bo tylko tam jest ich miejsce.
Sekularyzm (świeckość) jest powszechnie definiowany jako koncepcja braku integracji lub współzależności religii z publicznymi sprawami społeczeństwa. Często jest wiązany z okresem oświecenia w Europie i odgrywa główną rolę w społeczeństwach Zachodu. Idee rozdziału Kościoła od państwa i laickości wiele czerpią z sekularyzmu. Antonimem sekularyzmu jest teokracja.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron