Re: Breivik

1
czy 21 lat luksusowego wiezienia , dla tego który zamordował 77 młodych ludzi to sprawiedliwość czy jakaś eufemistyczna propaganda sukcesu władzy ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 12:58 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

2
Och, a cóż to takiego: sprawiedliwość?... Myślisz, że bardziej 'sprawiedliwie' by było 'oko za oko, ząb za ząb'?

Bulwersujący był czyn Breivika (i cała jego postawa), to nie ulega żadnej wątpliwości. Wątpliwe jest to, co nazywamy sprawiedliwością. Bo nie mamy żadnego odnośnika obiektywnego i, tak naprawdę, pojęcie sprawiedliwości jest tak samo względne, jak pojęcie prawdy. Sąd skazał go zgodnie z obowiązującym w Norwegii prawem, więc o żadnej 'propagandzie sukcesu' mowy być nie może. Breivik dostał najwyższy wymiar kary.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 16:40 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Breivik

3
.
Lidka pisze:pojęcie sprawiedliwości jest tak samo względne,.
otóż ta względność , na jednej półkuli np w USA za taki czyn dostać można karę śmierci a na innym miejscu 20 lat , a zapewne w innym miejscu na ziemi dostał by pochwałę , to jest zadziwiające jak przywódcy tworzący prawo rożnie postrzegają świadomość czynu :/
Lidka pisze:Myślisz, że bardziej 'sprawiedliwie' by było 'oko za oko, ząb za ząb'?....
tak nie myślę
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 17:27 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

4
Ja też tak nie myślę. I też widzę te różnice w karach między poszczególnymi państwami. Nie potrafię się wypowiedzieć, gdzie podoba mi się najbardziej (w sensie gdzie widzę takie prawo, które by karało 'najsprawiedliwiej'). Najprościej dla ludzi by pewnie było, gdyby Breivika zabito na miejscu jego zbrodni. Ale tak się nie stało, stąd te dylematy. Ten człowiek sprawia wrażenie kogoś, kto jest święcie przekonany o swojej niewinności, zastanawiam się, jaką ten człowiek ma moralność? Skoro fachowcy orzekli, że nie jest chory psychicznie?...

Myślę, że dobrze zrobił sąd, zastrzegając sobie prawo do przedłużenia tego najwyższego wyroku. Nie sądzę, żeby pozwolono mu wyjść po 21 latach. Chyba, że stałby się cud i dotarłoby do człowieka, co zrobił i jak bezsensowne miał poglądy...

Moje zastrzeżenia budzi tylko ta 'luksusowa' cela. Gdyby to ode mnie zależało, nie zgodziłabym się na żaden internet i co mu tam się gwarantuje, to przesadne. Traktowałabym go jak każdego innego mordercę. Przeżyć - owszem, skoro nie ma kary śmierci. Ale nakazałabym mu pracę, niech zarobi na swoje utrzymanie. Dlaczego państwo funduje mu 'wczasy'? (m.in. z podatków rodzin jego ofiar).
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 18:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Breivik

5
Lidka pisze:Ten człowiek sprawia wrażenie kogoś, kto jest święcie przekonany o swojej niewinności, zastanawiam się, jaką ten człowiek ma moralność? Skoro fachowcy orzekli, że nie jest chory psychicznie?...
Facet jest skrajnym nacjonalistą i uwarza się za partyzanta walczącego o swój kraj.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 18:14 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Breivik

6
Taaa... :) I nie widzi, że ani kraj sobie tego nie życzy, ani nikt przy zdrowych zmysłach? Wszyscy zwariowali i tylko jeden Breivik tu zdrowy na umyśle i 'patriota'?
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 18:18 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Breivik

7
sadzę ze jednak nie działał sam w sensie wsparcia psychicznego zapewne byli jacyś mocodawcy , którzy dzisiaj postarali sie by jego pobyt w wiezieniu mu " nie zaszkodził "
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 18:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

8
Lidka pisze:Taaa... :) I nie widzi, że ani kraj sobie tego nie życzy, ani nikt przy zdrowych zmysłach? Wszyscy zwariowali i tylko jeden Breivik tu zdrowy na umyśle i 'patriota'?
Niewiem Lidka przecierz nie siedzę w jego głowie ;) Ale niema co się łudzić, jakaś część rodaków go popiera, partia do której nalerzał jest dróga w parlamencie Norweskim z tego co czytałem, oczywiście wykluczyli go po tym wszystkim bo to kompromitacja, no ale to nie znaczy ze on taki samotny został :/
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 18:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Breivik

9
Zdjęcia cel oceniamy z naszej polskiej perspektywy na podstawie własnych wyobrażeń jak i naszych realiów. Tak czy inaczej w moich odczuciach Breivik w pełni zasłużył na szafot ... gdyby nie liberalizacja prawa. Ten człowiek, jego zachowanie, postępowanie, czyny stanowią "problem" na skalę europejska, nie lokalną. Cały proces przypomniał mi inny ... ten z Norymbergi i reakcje Göring (lekceważenie, ignorancja, pewność siebie i własnych przekonań, brak refleksji, wiara w "dziejową misję" i "docenienie" po śmierci). Podobne postawy, przynajmniej do czasu ogłoszenia wyroku jak i okoliczności zejścia z tego świata. Społeczeństwa utrzymują więziennictwo z podatków, tym samym rodziny ofiar będą również płacić na Breivika, jak i zresztą czyniły to w przypadku innych zwyrodnialców - terrorystów. Dlaczego terrorystów ? Ponieważ czyny Breivika wyczerpują wszystkie znamiona aktu terroryzmu. Czyż to nie prawdziwa hipokryzja w naszym europejskim wydaniu ... ? "Inny" nie miałby "tyle szczęścia" o ile w ogóle byłaby mowa o jakiejkolwiek formie procesu.

PS
Teraz możemy oczekiwać naśladowców jego psychotycznych doktryn.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 13:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Breivik

10
Crows pisze:otóż ta względność , na jednej półkuli np w USA za taki czyn dostać można karę śmierci a na innym miejscu 20 lat...
a czy te 21 lat(najwyższy wyrok w tym kraju) z możliwością przedłużania, czyni Norwegię mniej bezpieczną niż powiedzmy Chiny czy Kalifornia?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 13:56 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Breivik

11
O wielu zbrodniarzach z historii mówimy dziś, jak o bohaterach, podobnie myśli o sobie Breivik, że za kilkaset lat będą uczyć o nim w szkołach, jako bohaterze, który odwazył się na bohaterski czyn...

Większość bohaterów z książek do historii ma krew na rękach. Wystarczy zmiana ustroju i kaci stają się bohaterami i odwrotnie... Wystarczy popatrzeć, czego uczyliśmy się za komuny i czego uczymy się teraz. Stalina, Hitlera, Che Guevarę oceniamy jednoznacznie (źle), podobnie A.K., Napoleona, Piłsudskiego, Sobieskiego, Chrobrego, Krzywoustego...(dobrze), a oni wszyscy mieli krew na rękach. Kwestia interpretacji...
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 13:58 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Breivik

12
Abesnai pisze:Zdjęcia cel oceniamy z naszej polskiej perspektywy na podstawie własnych wyobrażeń jak i naszych realiów. Tak czy inaczej w moich odczuciach Breivik w pełni zasłużył na szafot ... gdyby nie liberalizacja prawa. Ten człowiek, jego zachowanie, postępowanie, czyny stanowią "problem" na skalę europejska, nie lokalną. Cały proces przypomniał mi inny ... ten z Norymbergi i reakcje Göring (lekceważenie, ignorancja, pewność siebie i własnych przekonań, brak refleksji, wiara w "dziejową misję" i "docenienie" po śmierci). Podobne postawy, przynajmniej do czasu ogłoszenia wyroku jak i okoliczności zejścia z tego świata. Społeczeństwa utrzymują więziennictwo z podatków, tym samym rodziny ofiar będą również płacić na Breivika, jak i zresztą czyniły to w przypadku innych zwyrodnialców - terrorystów. Dlaczego terrorystów ? Ponieważ czyny Breivika wyczerpują wszystkie znamiona aktu terroryzmu. Czyż to nie prawdziwa hipokryzja w naszym europejskim wydaniu ... ? "Inny" nie miałby "tyle szczęścia" o ile w ogóle byłaby mowa o jakiejkolwiek formie procesu.

PS
Teraz możemy oczekiwać naśladowców jego psychotycznych doktryn.
Norwegowie mogli z nim zrobić co tylko chcieli, mogli nawet zrobić wyjątek i usmarzyć go na krześle elektrycznym, to mały niespełna 5-cio milionowy naród do tego raczej ugodowy, więc jakoś by się tam dogadali, no ale z jakiegoś sobie znanego powodu zdecydowali się tak nie robić. Gościu jest terrorystą w pełnym tego słowa znaczeniu i niema co do tego wątpliwości, wydał jakiś manifest w którym tłumaczył swoje pobudki polityczne, to nie psychol który się naćpał i zaczoł strzelać, no ale to sprawa Norwegów, równie dobrze ja mogę zabić kilka osób w Polsce i wydać manifest ze to w proteście przeciwko dyktaturze w Korei Północnej ;)
polliter pisze:O wielu zbrodniarzach z historii mówimy dziś, jak o bohaterach, podobnie myśli o sobie Breivik, że za kilkaset lat będą uczyć o nim w szkołach, jako bohaterze, który odwazył się na bohaterski czyn...

Większość bohaterów z książek do historii ma krew na rękach. Wystarczy zmiana ustroju i kaci stają się bohaterami i odwrotnie... Wystarczy popatrzeć, czego uczyliśmy się za komuny i czego uczymy się teraz. Stalina, Hitlera, Che Guevarę oceniamy jednoznacznie (źle), podobnie A.K., Napoleona, Piłsudskiego, Sobieskiego, Chrobrego, Krzywoustego...(dobrze), a oni wszyscy mieli krew na rękach. Kwestia interpretacji...
No niby tak, ale większość ludzi których wymieniłeś to jednak walczyło z godnymi siebię przeciwnikami pod względem siły, taki Sobieski czy Napoleon to nie byli mordercy chcący zdobyć rozgłos ;) Nawet w dawnych czasach wyrznięcie bezbronnej ludności zdobytego miasta nie uchodziło za czyn bohaterski(choć same przełamanie obrony wroga mogło za taki uchodzić).
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 15:01 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Breivik

13
victoria pisze:
Crows pisze:otóż ta względność , na jednej półkuli np w USA za taki czyn dostać można karę śmierci a na innym miejscu 20 lat...
a czy te 21 lat(najwyższy wyrok w tym kraju) z możliwością przedłużania, czyni Norwegię mniej bezpieczną niż powiedzmy Chiny czy Kalifornia?
teraz tak
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 15:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

14
Norwegia jest chyba jedynym krajem w Europie, gdzie przestępca woli dostać maksymalny wyrok za zabójstwo, niż zostać uznanym za psychicznego i do śmierci siedzieć z zakładzie zamkniętym.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 16:35 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Breivik

15
jesli by został uznany chorym psychicznie poddany by musiał być tzw leczeniu
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 17:52 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

16
Dostał najwyższy wyrok jaki mu się należał,w Polsce po jakimś czasie mógłby wyjść z Wiezienia a tam na pewno już nie wyjdzie.21 lat to realny wyrok ale po 21 latach i tak nie wyjdzie z Więzienia.Niektórzy z was chcieli by dla niego kary śmierci ale czy to by była kara dla niego? Myślę ze raczej nagroda.On teraz myśli ze zrobił coś wielkiego ale po paru latach w samotności zrozumie co zrobił i wtedy będzie chciał z sobą skończyć.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 18:59 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Breivik

17
toja pisze:po paru latach w samotności zrozumie co zrobił i wtedy będzie chciał z sobą skończyć.
skąd wiesz , że tak będzie ?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 19:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

20
Hasesis pisze:Stan “Sprawiedliwych” jest stanem nieruchomości.

To jest stan, w którym czuję się , że nic nie jest potrzebne, że wszystko jest idealne i gdy cokolwiek się stanie, to jest to dla naszego dobra.

Jednak jeżeli człowiek tak odczuwa, nie może iść do przodu...
a tak bez filozofii ?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 11:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

22
czuje , że niesprwiedliwe , sprawiedliwiej by było go zawieźć do obozu pracy na Syberie , tam by musiał cały dzień pracować na łonie natury w celu utrzymania samego siebie , rabał by drzewo , uprawiał ziemie nosił wodę ze studni itp , to by mu pomogło w oczyszceniu jego ciała i umysłu , a tak to bedzie sobie leżał na kanapie ogladał telewizje , jadł i wydalał na koszt tych którym dzieci pomordował , to go nie wyleczy .
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 16:25 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

23
jezeli mozesz cos zrobic to zrob, jezeli nie, znaczy ze tak wlasnie ma byc; nigdy nie wiesz co czlowieka ma spotkac, tak jak nie wiesz co teraz czuje, moze wlasnie taka droga jest mu potrzebna do zmiany?
a o sprawiedliwosc innych nie martw sie, bo kazdy dostaje na swoja miare, im ktos cenniejszy i twardszy tym ciezsze skaly na niego spadaja, ale to wszystko zawsze sluzy "mnie", mojemu rozwojowi.
Masz sytuacje, ktora cie denerwuje, sprobuj to zmienic w sobie, zmien odczucie, nazwij je i zastap innym...
(; i glowa na gory
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 17:14 przez Hasesis, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.gimpuj.info/gallery/39432_02_10_12_4_55_30.png[/img]

Re: Breivik

24
jezeli mozesz cos zrobic to zrob, jezeli nie, znaczy ze tak wlasnie ma byc
Od czegoś inni ludzie też są. Mają swoje obowiązki. Zakładając teoretycznie sytuację, że zostajesz napadnięta i obrabowana. Dzwonisz na policję, a ta to olewa, to też sądzisz, że tak miało być? Godzisz się na niekompetencję innych osób? Jak by ten świat wyglądał, gdyby wszyscy siedzieli cicho, bo tak musiało być... Poziom przestępczości na 50% chyba. ;)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 17:23 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Breivik

25
Hasesis pisze:jezeli mozesz cos zrobic to zrob,
własnie zrobiłem - wyraziłem swe nie zadowolenie z informacji , która wpadła mi w ucho i oko , i na tym koniec nie mam ochoty sie z tym problemem żenić , ale stanie z boku wyrażanie zgody na wszystko jak leci to raczej sie nie nastawiam , nie mieszkam w pustelni , życie zakreca pole wokół nas i trzeba to jakoś przetrawić a nie zakopać by gniło i smierdziało . ;)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 17:40 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Breivik

27
30-kilkuletni Anders Behring Breivik był zapalonym miłośnikiem gier. Przede wszystkim lubował się w popularnej strzelance Call of Duty: Modern Warfare 2
Anders Behring Breivik pisze:,,Modern Warfare 2 to najlepsze i najwierniejsze odwzorowanie wojny, jakie widziałem. Dla mnie gra jest jednak czymś więcej. To część mojego treningu, dzięki tej produkcji jestem w stanie poznać nawet najdrobniejszy detal każdego karabinu i jego obsługi. Grę kocham także za tryb multiplayer, który uczy mnie jak działać na polu walki’’. http://www.miastogier.pl/wiadomosc,17826.html
[youtube][/youtube]



USA
16-letni Kendall Anderson z Filadelfii zabił matkę młotkiem i nogą od krzesła. Kobieta chciała go odciągnąć od telewizora i zabrała mu konsolę PlayStation. Niestety, chyba nie zdawała sobie do końca sprawy z tego, jak komputerowe gry zryły psychikę jej syna.

Arabia Saudyjska
Ojciec kilka razy odmówił dziecku kupna drogiej zabawki. Kiedy kolejny raz przyszedł do domu bez upragnionej konsoli, czterolatek wpadł w straszny szał. Potem po cichu poszedł do skrytki, w której jego tata trzymał pistolet, zabrał go i wszedł do pokoju, w którym był jego ojciec . Chłopiec oddał do niego kilka strzałów. Mężczyzna zmarł na miejscu.

USA
40-letni Ofelio Antonio Otero po pijanemu pokłócił się ze swoją żoną. Powód: zginęła mu gra komputerowa. Po chwili sytuacja zaostrzyła się i Ofelio naładował pistolet. W tym momencie do "dyskusji" włączył się ich 17-letni syn, Ignacio. Spróbował wytrącić rewolwer ojcu i zaczął uciekać. Wtedy padły strzały. Trafiony w szyję Ignacio zmarł na miejscu.

Korea Południowa
15-latek popełnił samobójstwo po tym, jak w wyniku kłótni o granie w sieci zabił swoją matkę. Do tragedii doszło w portowym mieście Pusan na południu kraju. Nastolatek udusił swoją matkę, do czego przyznał się w liście pożegnalnym. Następnie powiesił się.

USA
Amerykański 17-latek w Elyrii w stanie Ohio zabił matkę i ciężko zranił ojca, rozjuszony zabraniem mu przez rodziców gry komputerowej. Uznali ją za zbyt brutalną. Posiedzi w więzieniu do końca życia.

Rosja
17-letni uczeń z Petersburga pokłócił się ze swoją 35-letnią matką, która zwróciła mu uwagę, że powinien natychmiast przestać grać na komputerze. Kobieta wyłączyła zasilanie sprzętu i wyrzuciła nastolatka z pokoju.
W napadzie furii chłopak wielokrotnie dźgnął swoją matkę nożem w klatkę piersiową i brzuch, po czym zasiadł do komputera i kontynuował grę.

Tajlandia
Osiemnastolatek zatrzymany pod zarzutem morderstwa i obrabowania taksówkarza przyznał się, że chciał odtworzyć w ten sposób sceny z tej kontrowersyjnej produkcji "Grand Theft Auto".
Młodzieniec 54-letniemu taksówkarzowi zadał śmiertelny cios nożem w trakcie próby kradzieży. Zatrzymano go w chwili, gdy prowadził taksówkę pod prąd po ulicach Bangkoku - ciężko ranny kierowca znajdował się na tylnej kanapie auta.

Polska
30-latek z Poznania przyszedł do pracy w firmie komputerowej wyposażony w trzy noże. Podczas rozmowy z kolegą z pracy używał nicka z gry i powiedział, że będzie zabijał ludzi. Przerażony dziwnym zachowaniem, mężczyzna uciekł przez okno i powiadomił policję. Kiedy pojawili się tam funkcjonariusze policji, 30-latek zaproponował im wspólne zabijanie. Został natychmiast pojmany. Media zainteresowały się sprawą, ponieważ mężczyzna z Poznania był nałogowym graczem w Diablo III.

Norwegia
Z rąk szalonego zamachowca śmierć poniosło kilkadziesiąt osób, zaś tragedia wstrząsnęła całym światem.

30-kilkuletni Anders Behring Breivik był zapalonym miłośnikiem gier. Przede wszystkim lubował się w popularnej strzelance Call of Duty: Modern Warfare 2, która była swego rodzaju inspiracją dla norweskiego mordercy, gdyż ten świeżo po zakupie gry skwitował to następującymi słowami:

"Modern Warfare 2 to najlepsze i najwierniejsze odwzorowanie wojny, jakie widziałem. Dla mnie gra jest jednak czymś więcej. To część mojego treningu, dzięki tej produkcji jestem w stanie poznać nawet najdrobniejszy detal każdego karabinu i jego obsługi. Grę kocham także za tryb multiplayer, który uczy mnie jak działać na polu walki" - napisał Breivik.

USA
14-letni chłopiec z Douglasville w stanie Georgia, przy użyciu miecza zabił swoją prababcię tylko dlatego, że chciała, by przestał grać w gry komputerowe. W ataku ucierpiała także jego babcia, która została zraniona w rękę.

Chile
Młody chłopak chciał pograć na PlayStation i włączył konsolę. To rozwścieczyło jego 16-letniego brata. Nastolatek wpadł w morderczy szał. Pobiegł do kuchni po nóż i dźgnął 18-latka.

Włochy
46-letni Włoch został ciężko raniony nożem w szyję przez swojego 16-letniego syna. Przyczyną tego zajścia również była konsola do gier.

Wielka Brytania
Osiemnastoletni Stuart Harling zadźgał na śmierć pielęgniarkę Cheryl Moss, co według matki chłopaka było wprowadzeniem w życie czynności, których nauczył się podczas gry w Manhunta.


DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://pl.delfi.lt/aktualia/swiat/chiny ... z2P1KynvIv
Ostatnio zmieniony 30 mar 2013, 11:37 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Breivik

28
Ja?! ta cała wyliczanka nie świadczy, że gry czy telewizor są złe. Tylko o tym, że ci ludzie mieli problemy psychiczne nabyte czy wrodzone to już inna sprawa i nie na polemikę. Zaś fakt, że niektórzy się uzależniają lub tracą poczucie rzeczywistości jest bezdyskusyjny.

Dodam, że w Polsce jakiś czas temu było głośno o tym jak gimnazjalista zadźgał nożem w szkole koleżankę tłumaczył się tym, że była w czerwonym. Dopiero po dwóch dniach psycholog doszedł, że dzieciak grał w grę RPG na PCecie, w której jedną z postaci była właśnie kreacja Kobiety w czerwonym stroju, która dla postaci gracza sprowadzała "śmierć" (czyt. GAME OVER) i aby przejść w grze dalej należało ją "unieszkodliwić" nożem. Tylko nie podano, że dzieciak zachorował na Schizofremię czyli rozdwojenie jaźni a ta choroba jeśli nie jest wrodzona rozwija się przez dłuższy czas. Tak więc pojawia się pytanie gdzie byli rodzice, pedagodzy i psycholodzy, że nie zauważyli w porę rozwoju tej choroby.

Lepiej jest jednak oskarżyć koncerny o "skrzywianie psychiki". Tylko, że programiści robią takie gry na jakie jest zapotrzebowanie. Owszem dają oznakowanie dopuszczalnego wieku ale co z tego.

Mój znajomy wyleciał z roboty za to, że nie chciał sprzedać gry RPG na PC przeznaczonej dla dzieci powyżej 16 roku życia dla dziecka w wieku 7 lat. Mamusia przyszła napisała skargę i "zły" sprzedawca poleciał z roboty. Taka jest rzeczywistość zresztą co narzekać na takie zachowanie w sprawie gier jak w sklepie osiedlowym 12 latek bez problemu kupi fajki czy piwo a Policja czasem nawet nie reaguje. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron