Re: Neokolonializm.

1
Sięgając po definicję, czytamy: "uzależnienie ekonomiczne i polityczne dawnych krajów kolonialnych, formalnie niepodległych, od państw wysoko rozwiniętych."
Zdarza się, że sformułowanie padało (lub pada) przykładowo całym swym ciężarem wobec relacje "wysokorozwiniętych" państw UE z naszym krajem.
Czym jest neokolonializm w swej obecnej formie i postaci ?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2013, 15:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Neokolonializm.

2
W zasadzie nikt nie przymuszał nas do wstąpienia do UE.Sami się zdecydowaliśmy,zachęcani roztoczonym przed nami obrazem dobrobytu,awansu cywilizacyjnego.Patrząc na nasz gospodarkę myślę że jesteśmy w podobnym układzie.Neokolonializm do tego co prawda moim zdaniem nie pasuje,ale...niewiele mamy do powiedzenia we własnym kraju.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2013, 15:34 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Neokolonializm.

3
mój dziadek powtarzał czasem => " lepiej trzymać bogatego za nogawkę niż biednego za szyje " :ahah:
Ostatnio zmieniony 02 cze 2013, 15:53 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Neokolonializm.

6
Neokolonializm dzisiaj polega na drenażu mózgów ..Kapitałem jest dzisiaj wymyślenie patentu na nowy wyrób deklasujacy konkurencje..Produkt pózniej mozna wytwarzac w dowolnym kraju...bo
nim go podrobia to i tak wymyslimy nowsza wersję..Neokolonializm wiec jest zmuszaniem do kupowania co raz to nowszych wyrobów ..po mimo iz stare dalej są sprawne..
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron