Re: Rosja zrywa z zachodem

31
Hmmm...to widac mialem inne doswiadczenia pracujac 25 lat w amerykanskiej firmie i latajac tam na jakies projections meetingi...Jakies szkolenia w ichnich zakladach ..Widac co innego mowia a co innego doswiadczalem i co ogladam w kinach...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 19:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

34
Za dużo oglądacie TVN-u, Polsatu i TVP. Mózgi Wam się zlasowały. Nie rozumiem tej durnej kampanii przeciw Rosji i wmawianiu nam wielkiej miłości do Ukrainy.
Obama wysyła transport broni jakimś jebanym Jezydom i nikt się nie bulgota, chociaż to żadni Amerykanie, ale gdy Putin swoim krajanom wysyła pomoc (nawet militarną, ale co innego wysyłał Obama Jezydom, jak nie broń?), to robi się wielką aferę, bo Putin dozbraja kogo? Swoich! Amerykanie pod pozorem pomocy humanitarnej dozbrajają jakichś pieprzonych Jezydów i jest o.k. A jak Putin pomaga swoim krajanom, to jest be...

Edit

Edytowałem posta, bo trochę mnie poniosło, ale krew się we mnie lasuje, gdy widzę hipokryzję wokół konfliktu ukraińskiego. Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam, co nie zmienia faktu, że drażni mnie to, że inteligentni ludzie dają się nabierać na antyrosyjską propagandę. Łykacie ją jak foczki. A Putina też nie lubię, żeby było jasne. :)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 1:40 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Rosja zrywa z zachodem

35
polliter pisze:Za dużo oglądacie TVN-u, Polsatu i TVP. Mózgi Wam się zlasowały. Nie rozumiem tej durnej kampanii przeciw Rosji i wmawianiu nam wielkiej miłości do Ukrainy.
Obama wysyła transport broni jakimś jebanym Jezydom i nikt się nie bulgota, chociaż to żadni Amerykanie, ale gdy Putin swoim krajanom wysyła pomoc (nawet militarną, chuj! Ale co innego wysyłał Obama Jezydom, jak nie broń?), to robi się wielką aferę, bo Putin dozbraja kogo? Swoich, kurwa! Amerykanie pod pozorem pomocy humanitarnej dozbrajają jakichś pieprzonych Jezydów i jest o.k. A jak Putin pomaga swoim krajanom, to jest be...
Jesteście pieprzonymi hipokrytami, nie chcę mieć z Wami nic wspólnego, Wy sprzedajne, a może tylko naiwne, świnie.

Mam w dupie Putina, ale Waszej hipokryzji moja dupa już nie pomieści.
może byś sobie umył skóre
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 6:26 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja zrywa z zachodem

36
Hmmm...ale on ma rację ..Jak Amerykanie w 83 dokonali interwencji wojskowej na Grenadzie gdzie 7 tys marines wyladowalo pod pretekstem obrony 15 studentow weterynarii...to dobrze..Jak w Libii wspomagano rebelinatow to tez dobrze ..Przeciez na Ukrainie obalono Janukowycza tez przy pomocy krasnoludkow...oplacanych przez niebianskie sily..Jak w Libii dokonano interwencji wojskowej to tez dobrze mimo iz rozp...lono kraj i do dzis tam tocza sie walki...Wiec wiecej chlodnego realizmu i chlodnej oceny...Zwroc uwage jak wyciszono sprawe samolotu malezyjskiego po tym jak ruscy przedstawili dowody ze za samolotem lecial ukrainski samolot wojskowy, jak pokazano iz ukrainska bateria rakietowa mogla zestrzelic tenze samolot..
Dziwnym trafem amerykanie ktorzy mieli satelite nad tym regionem do dzis nie publikuja dokumentacji...To kolejna wojna o wladze nad swiatem a Polska robi za ratlerka oszczekujacego ruskich..Sluzymy za narzedzie walki...tak jak w Iraku czy w Afganistanie..mieso armatnie..
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 9:47 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

37
Kolejnym krokiem Putina na który przygotowuje się w swoim schronie przeciwatomowym
w odpowiedzi na nałożone snakcje przez zachód jest ogłoszenie w całym kraju powszechnej

głodówki do odwołania.

Jak zareaguje na to zachód, usa... co bedzie z nami dalej.

Módlmy się by nasze włade nie odpowiedziały w odwecie tem samym.

Łosiu gromadzacy zapasy siana na zimną wojnę
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 13:46 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: Rosja zrywa z zachodem

38
Módlmy sie aby do władzy nie doszedł ktos gorszy niz Putin i aby Polska pozostała neutralna w konflikcie miedzy mocarstwami i aby nam bokiem nie wyszla rola ratlerka na usługach Wielkiego Brata
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 13:54 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

39
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ambasad ... ato/3ppmxy

Pokój w cieniu armat w za'stosowaniu :gun:
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 18:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rosja zrywa z zachodem

40
Słyszałem dziś w tokfm tło tego ogłoszenia o nowych 40 atomówkach Putina. Po pierwsze miało być wg armii 50, po drugie to nie dodatkowe ale wymiana starych, po trzecie i tak ich ubywa bo Rosja i USA realizują ciągle układ STAR czy jak się tam zwie o redukcji.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 19:22 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Rosja zrywa z zachodem

41
Taka ciekawostka. Lubię prozę miltarną i słucham właśnie kolejnej książki Vladimira Wolfa - polski autor piszący o współczesnych konfliktach geopolitycznych. Jego książka "Czerwona Apokalipsa" z 2010 dobrze opisała konflikt na Ukrainie jaki mamy dziś. Autor tylko przewidział bardziej zdecydowaną postawę zachodu. Punkt jednak dla Rosji. Potem "Północny Sztorm" z 2011 - wejście Rosji na Arktykę po złoża surowców i aneksja regionu kroczący za tym konflikt światowy o surowce i dominację. No i właśnie czytam o tym na Onecie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polarne ... yce/76mz4t

Nadciągają ciekawe czasy...
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 17:21 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Rosja zrywa z zachodem

42
Czy nam sie to podoba czy nie to USA,Kanada,Norwegia Dania i Rosja maja prawa do Arktyki Najwiekszy oszar szelfu ma Rosja Wystarczy popatrzec na mape Arktyki ...a ze to nie w smak USA..no cóz...
https://www.google.pl/search?q=mapa+pol ... hVd8vNw%3D
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2015, 19:44 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

43
To nie takie proste. Jeśli Rosja zdobędzie dostęp do największych złóż to może zdominować rynek i kontrolować ceny na nim. A to oznacza wzrost jej znaczenia jako mocarstwa, dalsze unowocześnianie armii. Dodatkowo wzmocnią się Chiny do których pójdzie pewnie lwia część tych surowców. Co na to USA? Hm.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 6:50 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Rosja zrywa z zachodem

44
Taa...Jak USA dominuje w wielu dziedzinach to dobrze jak Rosja ..to zle...To mentalność Kalego Zyjemy w Europie i powinismy myslec o sprawach europejskich a nie naginac prawa bo nam sie nie podoba Rosja ...Mnie się nie podoba policja w USA bezkarnie strzelajaca do ludzi i co z tego ???
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 10:01 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

45
PS to dokladnie takie same myslenie jak ta polityka USA wobec bliskiego wschodu USA kompletnie zdestabilizowalo sytuacje w Libii,Iraku,Syrii i Egipcie ...a emigrantów ma przyjac Europa Powinnismy wysylac statki do USA ,kraju wolnosci demokracji dla wszystkich
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 10:05 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

46
Ja nie mówię tego w sensie popierania USA - od tego jestem daleki. Przedstawiam tylko istotę problemu prowadzącą do nowych potencjalnych konfliktów / gierek mocarstw.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 12:57 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Rosja zrywa z zachodem

48
Proza Putina

Stąd mnie nie wypuszczają,
Tam znowu nie wpuszczają
Przygnębia mnie mieszany uczuć splot,
Na froncie w Ukrainie znowu jakiś sałdat ginie,
Z tą wojną to trafiłem kulą w płot.

A nad Murmańskiem z kryszy pacieklo,
I nic by się doprawdy nie zdażyło
Gdyby Krymianie nie zajęli Rzymu
To Grekom pewnie lepiej by się żyło.

Mnie nada gdzie sugroby nabieło
Gdzie zawtra ażydajut sniegapada
Gdzie niedźwiedź biały w białym śniegu śpi
Gdzie wódku do karmanu nie wliewajut.

Europa ze swą demokracją
Bez przerwy ryją mi jak Kret
Dlatego dalej muszę iść w zaparte
I Europie też powiedzieć niet.

Radzili mi wycofaj się ze wschodu
Dopuki jeszcze zaufanie masz
Lecz jeneralstwo wojny chciało znowu
A ja musiałem też zachować twarz.

Stąd mnie nie wypuszczają,
Tam znowu nie wpuszczają
Przygnębia mnie mieszany uczuć splot,
Na froncie w Ukrainie znowu jakiś sałdat ginie,
Z tą wojną to trafiłem kulą w płot

A Syria, w Syriu jeśt zadyma
A jak zadyma to wiadomo że
Nie może być zadymy bez Putina
I w Syriu temu ciągną mnie

Ech życie, Moskwo i Rasijo
Jak skrewię to wybaczcie mi
Że pępkiem świata już nie zostaniecie
Mnie eta nadajeła, czort wazmij...



Władysław Łoś
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2015, 11:48 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: Rosja zrywa z zachodem

49
Mam wrażenie że finalizuje się amerykański majstersztyk geopolittczny. Niby wszyscy biją brawa Rosji za zdecydowane działanie w Syrii i krytykują USA z a stratę roli lidera w tym rejonie świata. USA niby walczy z PI, niby nie PI. Samo ten twór pośrednio tworząc. Teraz niby oddają pola Rosji bo ta broni Asada bo musi.i nagle zostanie sama z PI i się zacznie, najpierw zapłonie Kaukaz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron