Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

152
Nebogipfel pisze:Zrobić rewoltę a la solidarność/Tunezja i wywalić tych bubków z rządu.
Zrobić coś z tym ZUS-em co buduje pałace z naszej kasy.
Opodatkować kościół.
No to do dzieła Nebo. Jak już coś zaczniesz organizować - daj znać. Chętnie się przyłączę.
Wracając - ja dałem "tylko i aż "poprzez właśnie tamtą witrynę (dopisując się do grupy ludzi) swój wyraz szczerego współczucia i imo "ynternet" właśnie dzięki takim inicjatywom nabiera trochę głębszego sensu.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2011, 19:23 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

153
Rząd powinien zarabiać adekwatnie do swych działań na zasadzie premii.
Im więcej załatwią tym więcej zarobią.

Wracając rzad Norweski też słabo zadziałał.
Jednostka antyterrorystyczna powinna być przed reporterami a policja uzbrojona.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2011, 19:23 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

154
Najgorsze jest to że popełniono makabryczną zbrodnię, działając w de facto słusznej sprawie. Bo polityka otwarcia i wielokulturowości stawrza realne zagrożenie dla naszej cywilizacji. A ta zbrodnia powoduje, że na sprawę zagrożenia cywilizacji europejskiej, świat może spojrzeć w fałszywym świetle, może tych, którzy sprzeciwiają się nadmiernemu osadnictwu "obcych" w Europie, potraktować na równi z Al-Kaidą, Hamasem lub Hezbollahem.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2011, 10:13 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

155
t.oskar- po prostu NIE WIERZE ze to byles w stanie napisac.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2011, 12:19 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

156
t.oskar pisze:na równi z Al-Kaidą, Hamasem lub Hezbollahem.
al kaida nie ma nic wspolnego z Hezbollahem czy nawet z Hamasem.

tylko dlatego ze te organizacje wyrosly w krajach muzulmanskich nie oznacza ze maja wspolne cele i metody dzialania.

al-kaida to organizacja wahabicka, fanatycznie nienawidzaca wszystkiego co nie-wahabickie. zasieg ma niestety globalny.

Hamas to organizacja palestynska zorientowana na osiagniecie okreslonych celow politycznych- chca uzyskac niepodleglosc Palestyny. Hamas atakuje jedynie panstwo Izrael i jego struktury, i jego obywateli.

Hezbollah to jedyna organizacja szyicka, i nie organizuje zamachow terrorystycznych. jej dzialanie ogranicozne jest to terenu Libanu a dzialania militarne jedynie do konfliktow przygranicznych z Izraelem.

wymieniajac te trzy organizacje jednym tchem robisz spory blad- tak jakby wymienic jednym tchem hitlerjugend, harcerstwo i gryfindor.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2011, 12:26 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

157
t.oskar- po prostu NIE WIERZE ze to byles w stanie napisac.
Nadmierną "wielokulturowość" uważam za kardynalny błąd naszej cywilizacji. Taki sam błąd w przypadku cesarstwa rzymskiego zakończył się upadkiem tej cywilizacji.
A tu? Wymienię kilka miast: Nowy Jork, Moskwa, Biesłan, Londyn, Madryt. Mówi Ci to coś?
Już "dla świętego spokoju" pominę ataki terrorystyczne terytorium Izraela...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 17:51 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

158
To nie kwestia wielokulturowości a polityki.
Ostatnio czytałem o tym jak to by było jakby w krajach rządzili nacjonaliści czyli tylko czystej krwi Polacy w Polsce Słowacy w Słowacji itp..
Związek Radziecki, Niemcy hitlerowskie - mówi ci to coś?
Myślę, że wtedy zginęło znacznie więcej ludzi.

Do poczytania:
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/new ... 73744,3439
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 18:28 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

159
Owszem, zawsze "prawda leży pośrodku", ale faktem jest ze muzułmanie z trudnością adaptują sie w warunkach naszej cywilizacji, tworzą sami z siebie swoiste getta, gdzie od prawa państwowego ważniesze jest prawo islamskie nawet szariat http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... ci,41872,1 Zamachy trrorystyczne w USA lub w Europie zostały dokonane przez muzułmanów tam mieszkających. Chlubny wyjątek stanowia polscy Tatarzy, którzy czynem zbrojnym udowodnili swój POLSKI patriotyzm.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 18:50 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

160
Czy ja wiem, Tatarzy polscy od dawna są w Polsce i jakoś nie słyszałem o problemach.
Niektórzy nawet przechodzą na chrześcijaństwo(znam akurat takich).
Zamach terrorystyczny w Polsce dokonany został przez Polaka a w Oslo pzez Belga.
A USA to nic dziwnego skoro prowadzą agresywną politykę - Afganistan, Irak.
W Japonii zamachu w metrze dokonał Japończyk z jakiejś ich sekty - nie muzułmanin.
Zatem nie przesadzałbym z tym monopolem muzułmanów na terroryzm.
Aha, znajomy Turek poczęstował mnie swoim jedzeniem i się nie otrułem.
Ma tu wielu znajomych.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 18:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

162
Największym zagrożeniem jest nie wielokulturowość, a fanatyzm. Wszystko jedno czego. Może być i fanatyzm pokoju, który dla takowego będzie wyrzynał ludzi zakładając, że brak ludzi to pokój... Nie ważny jest pogląd, ważne do czego inspiruje. Ten sam pogląd może inspirować do kilku różnych działań. Dlatego bardziej od samej ideologii niebezpieczne są czyny.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 20:12 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

164
Norweskie środowiska przestępcze wyznaczyły nagrodę za głowę Andersa Behringa Breivika. W więzieniu, gdzie przebywa od wtorku, "panuje nastrój linczu" - pisze dziennik "Verdens Gang". Norweska policja traktuje groźby poważnie i Breivik został przewieziony na piątkowe przesłuchanie w Oslo opancerzonym samochodem z szybami zakrytymi czarnym plastikiem.
http://www.rmf24.pl/raport-zamachy-w-no ... nId,352176

Pewnie, że panuje nastrój linczu. Wdepnął sukinkot tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Jak liberalne społeczeństwo nie będzie potrafiło wymierzyć adekwatnej kary zrobią to na ironię (!) inni zabójcy.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 20:57 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

165
t.oskar pisze:Owszem, zawsze "prawda leży pośrodku", ale faktem jest ze muzułmanie z trudnością adaptują sie w warunkach naszej cywilizacji, tworzą sami z siebie swoiste getta, gdzie od prawa państwowego ważniesze jest prawo islamskie nawet szariat http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... ci,41872,1 Zamachy trrorystyczne w USA lub w Europie zostały dokonane przez muzułmanów tam mieszkających. Chlubny wyjątek stanowia polscy Tatarzy, którzy czynem zbrojnym udowodnili swój POLSKI patriotyzm.
honorowe morderstwa sa zabronione dla muzulmanow- zgodni sa co do tego uczeni ze wszystkich szkol prawnych. nawet wahabici sie co do tego zgadzaja.

wielokulturowosc mamy w krajach Europy Zachodniej na ich wlasne zyczenie.
zamarzylo sie im sprowadzenie taniej sily roboczej, ktora zasuwalaby za smieszne pieniadze przy pracach ktore dla Europejczykow byly 'ponizej ich godnosci'.
sprowadzon owiec ludzi z malych wiosek, o zadnym wyksztalceniu, w nadziei ze beda kims w rodzaju wspolczesnych niewolnikow. i na kazdym kroku dawano im jasno do zrozumienia gdzie ich miejsce.

zeby mogla nastapic integracja nalezaloby podjac odpowiednie kroki a przede wszystkim miec normalna polityke imigracyjna, a nie sporwadzac niepismiennych wiesniakow ktorzy nawet wlasnego kraju nie znali. jakie ci ludzie mieli horyzonty?
nie znali jezyka nawet!

a teraz ludzi tych, ktorzy pomogli budowac europejski dobrobyt, kiedy dobre czasy sie skonczyly obwinia sie za wszystkie europejskie nieszczescia.

podkreslam, ze zaden z tych ludzi nei wkladl sie do Europy kominem, weszli do niej zaproszeni- co prawda wejsciem bocznym, dla sluzby... ale zostali celowo sprowadzeni.

tymczasem US Army do Afganistanu i Iraku nikt nie zapraszal zeby sobie mogli zabijac ludzi i krasc do woli.
przypominam, w Iraku US Army zabila prawie pol miliona cywili.
w Faludzy potraktowano bezbronnych ludzi bronia chemiczna.

i kto tu z kim ma problem, chcialabym sie zapytac.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 21:15 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

166
Co nie zmienia faktu, że w Egipcie są przeciw Izraelowi i właśnie jacyś bojownicy kolejny raz wysadzili rurociąg gazu, któy prowadził do Izraela.
Nie wiem za bardzo co mają Egipcjanie do Izraela, ale obecni rządzący w Izraelu nie mają wyrzutów sumienia by bombardować nawet szpitale ONZ z dziećmi palestyńskimi.
Więc myślę, że to agresja rodzi agresję.
Wiesz Asmaani w Europie jest też mnóstwo biednych rodakwów.
Wiec wychodząc z załozenia, że to tylko kwestia różnic klasowych to w Polsce zamahców takich powinno być mnóstwo i to wywołanych przez imigrantów i reztę biedoty a o takowych nic mi nie wiadomo. Za to bombę podłożył Polak.
Oczywiście to nie był pierwszy raz bo są jeszcze wojny jakichś gangów czy mafii.
A w Pruszkowie ponoć wybuchła instalacja gazowa.
Tak więc nawet nie potrzebujemy zamachowców.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 21:38 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

168
Stwierdziłem tylko, że używanie przestarzałych rozwiązań bardziej nam szkodzi/grozi obecnie niż jakiś atak terrorystyczny, który w tym momencie wydaje się zbędny.
:D
Oczywiście zawsze mozna zwalić, że została wyprodukowana w Islamabadzie i był to akt terrorystyczny z opóźnionym zapłonem.
:)

Luzik, po prostu nabijam się z tego rzekomego monopolu muzułmanów na terroryzm.
:D
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 22:58 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

169
A ty Asmaani znowu swoje. Kiedy dotrze do ciebie, że robisz swoim współwyznawcom krecią robotę? Twoje nie do końca przemyślane działania tworzą wam więcej wrogów, niż niejeden zamach terrorystyczny.

asmaani pisze:honorowe morderstwa sa zabronione dla muzulmanow ... nawet wahabici sie co do tego zgadzaja.
To powinnaś tłumaczyć nie mi, tylko twoim współwyznawcom, którzy z imieniem swojego bożka na ustach zabijają tysiące niewinnych ludzi.
asmaani pisze:wielokulturowosc mamy w krajach Europy Zachodniej na ich wlasne zyczenie.
zamarzylo sie im sprowadzenie taniej sily roboczej, ktora zasuwalaby za smieszne pieniadze przy pracach ktore dla Europejczykow byly 'ponizej ich godnosci'.
sprowadzon owiec ludzi z malych wiosek, o zadnym wyksztalceniu, w nadziei ze beda kims w rodzaju wspolczesnych niewolnikow. i na kazdym kroku dawano im jasno do zrozumienia gdzie ich miejsce.
Piszesz o wiekach średniowiecza. Argument nie do odparcia. Jak wrócisz do wojen krzyżowych dyskusja stanie się ciekawsza. Z tego co widzę teraz w tej chwili nikt nie zaprasza dziesiątków tysięcy nielegalnych imigrantów do Europy. To raczej chęć "przyjścia na gotowe" ich tutaj pcha. Ci, którzy w średniowieczu w najróżniejszy sposób znaleźli się tutaj, nie stanowią absolutnie żadnego problemu.
asmaani pisze:zeby mogla nastapic integracja nalezaloby podjac odpowiednie kroki a przede wszystkim miec normalna polityke imigracyjna, a nie sporwadzac niepismiennych wiesniakow ktorzy nawet wlasnego kraju nie znali. jakie ci ludzie mieli horyzonty?
nie znali jezyka nawet!
Co uważasz, za normalna politykę imigracyjną. Karmienie i utrzymanie różnej maści nierobów za moje podatki? Jakim prawem każesz mi dostosowywać się do zachcianek imigrantów, kiedy oni nie maja najmniejszego zamiaru dostosowywać sie do praw obowiązujących w państwach, do których się pchają? Racz zauważyć, że to oni są tutaj gośćmi. Nie są u siebie. I jeszcze długo nie będą. Co ma być normalna polityka imigracyjną? Tworzenie w Londynie stref, w których obowiązuje prawo jakiegoś szariatu? Pytam raz jeszcze:jakim prawem?
asmaani pisze:a teraz ludzi tych, ktorzy pomogli budowac europejski dobrobyt, kiedy dobre czasy sie skonczyly obwinia sie za wszystkie europejskie nieszczescia.
Muzułmanie budowali europejski dobrobyt? To chyba jakiś żart. Gdyby nie "nieszczęście" zwane kolonizacją, do dzisiaj mieszkając w szałasach większość z nich pasała by kozy na pustyni.
asmaani pisze:podkreslam, ze zaden z tych ludzi nei wkladl sie do Europy kominem, weszli do niej zaproszeni- co prawda wejsciem bocznym, dla sluzby... ale zostali celowo sprowadzeni.
No to już są wyjątkowe brednie. Uważasz, że ta cała banda siedząca na zasiłkach w Niemczech, Austrii, Francji i Anglii to nieszczęśliwi niewolnicy, sprowadzeni tam na siłę? Zastanów się czasem, co piszesz.
asmaani pisze:tymczasem US Army do Afganistanu i Iraku nikt nie zapraszal zeby sobie mogli zabijac ludzi i krasc do woli.
A kto waszych współwyznawców zapraszał z bombami chociażby nad Lockerby? Ale skoro uważasz, że interwencja w największej na świecie fabryce heroiny, jaka jest Afganistan, gdzie giną nawet Polacy budujący tam szkoły czy studnie, upoważnia cię do mordowania niewinnych ludzi w Europie, to nie bardzo mamy jak dyskutować.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 11:14 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

170
Piotr to ty sie moze zastanow.
robotnikow do Niemiec, Francji i innych krajow sprowadzono CELOWO w latach '60, '70.
nawet Wielka Brytania CELOWO sprowadzila setki tysiecy Pakistanczykow.

problem- owi robotnicy osiedli, nabrali praw juz obywatelskich i Europejczycy maja zgryz- jak to, te dzikusy maja takie same prawa jak my? moga pobierac zasilki? niedoczekanie.
mentalnosc ein volk, ein reich, ein fuhrer jeszcze nie do konca wyparowala z mozgow.

poza tym popraw mnie ale jakiego muzulmanina ty utrzymujesz ze swoich podatkow?

to o usprawiedliwianiu to znowu jakies twoje wymysly bo ja nic takiego nie powiedzialam.
powiedzialam ze muzulmanie maja wiekszy problem z amerykanskimi interwencjami w ktorych gina setki tysiecy niewinnych cywili niz Europejczycy z muzulmanska mniejszoscia i to jest neizaprzeczalny fakt.

hehe kozy na pustyni- naprawde zabawne.
gdyby muzulmanie cywilizacji europejskiej by nie bylo. wiedziales np ze algorytm to slowo arabskie- i muzulmanski wynalazek? bez tego zamiast pisac w necie siedzialbys w szalasie moj drogi.

nie wiem na czym polega u ciebie trudnosc ze zrozumieniem slowa pisanego. pisze wiec d\speclajnie dla ciebie wielkimi literami:
KRAJE EUROPY ZACHODNIEJ SPROWADZILY KILKA DEKAD TEMU SETKI TYSIECY MUZULMANOW POCHODZACYCH Z ROZNYCH KRAJOW, ZEBY MIEC U SIEBIE TANIA SILE ROBOCZA.
nawet w necie mozesz sobie o tym poczytac.
NIE PISZE O SREDNIOWIECZU TYLKO O DRUGIEJ POLOWIE XX WIEKU. CZLOWIEKU PRZECIEZ UMIESZ MYSLEC!

i daj sobie spokoj z ocena moich dzialan.
to ze tak sie sklada, mam wieksza wiedze na ten temat od ciebie- bo tak sie sklada, ze znam ludzi, ktorzy na wlasnej skorze doswiadczyli pewnych zjawisk- i przedstawiam inny od medialnej papki punkt widzenia- to moze przyjmij w koncu do wiadomosci, ze mowie prawde, ktorej nie chcesz uslyszec.

kto o tym ci powie? polska tv? szkoda slow.

zawsze istnieja dwie strony kazdego zjawiska- przynajmniej. i naprawde nie rozumiem czemu tak ci to nie pasuje, ze przedstawiam te druga strone.

Nebo- to ze Egipcjanie ywsadzili rurociag do Izraela wcale mnie nie dziwi- bo Mubarak przez caly czas swoich rzadow sprzedawal Izraelowi rope uwaga- PONIZEJ KOSZTOW WYDOBYCIA. taka przyjazn jak miedzy PRL i ZSRR.
Egipcjanie chca zeby Izrael placil za rope uczciwa cene i tyle. czemu maja finansowac Izrael?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 19:35 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

171
Cchiałem dodać, że architektura Madrytu w większości swój urok zawdzięcza Muzułmanom co przez pewien czas się rządzili w Hiszpanii.
;)
Gdyby zabory polegały na upiększaniu miast to wolałbym by miast Hitlera czy Stalina to oni zajęli Warszawę.
Po wygonieniu potencjalnym ich mielibyśmy piękną stolicę.
;)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 20:36 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

172
Asmaani, rozmowa z tobą jest lekko pozbawiona sensu. Widzisz i wyciągasz na światło dzienne jedynie odpowiadające twojej ideologii sprawy. To mniej więcej ma taki sam sens, jak namówić babcię do trzeźwej oceny Rydzyka. Po prostu bezsens. Zgodnie z twoimi zapatrywaniami mniejszość naturystów ma prawo do żądania wydzielenia im w NY dzielnicy, gdzie będą mogli latać na golasa. Choć oni już większe prawo do tego mają, bo to tubylcy, a nie "goście". A w sprawie moich podatków, to osobiście wywoziłem do obozów dla imigrantów dziesiątki albo i setki wyłapanych na zachodniej granicy "ziomali", którzy pchali się do Niemiec (nielegalnie oczywiście). I co, myślisz, że za dowóz, zakwaterowanie i żywienie do chwili deportacji płacili ze swoich? Nie będę wspominał już o "darciu gęby" przez "zasymilowanych" już w Polsce ich ziomali, którzy im te przerzuty załatwiali. Te wywożone na siłę biedulki, które buszowały po Polsce latami, nie utrzymując się raczej z uczciwej pracy. Tak, te twoje biedulki Czeczeńskie czy Afgańskie. Co to nagle zaczynały domagać się praw człowieka. Bez względu na to, czy z domów wywożono in tylko kilka sztuk broni krótkiej, czy całe skrzynki kałachów. To oni są tymi nieszczęśnikami, zniewolonymi biedulkami zarządzającymi byłym Stadionem? To ci niewolnicy ściągający haracze z przygranicznych targowisk? Dalej jakieś pytania o moje podatki? Gwarantuję ci, że to nie z tymi "potomkami XX wiecznych niewolników" jest problem. To nie oni są głównymi prowodyrami kłopotów. A w kwestii nauki, z algorytmem się zgodzę. Nie przypominam sobie natomiast jakiegokolwiek kolegi studiującego W jakimś Kairze, Islamabadzie czy innym miasteczku o wyjątkowo wysokim poziomie nauki. Moja zaś uczelnia i kilka sąsiednich różnej maści innowiercami były zapchane. I nie byli to wykładowcy.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 21:17 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

174
Cchiałem dodać, że architektura Madrytu w większości swój urok zawdzięcza Muzułmanom co przez pewien czas się rządzili w Hiszpanii
Taką samą "prawdą" jest, że większość zabytków Gdańska i Wrocławia to dzieło Niemców, którzy rzadzili tam przez stulecia. Już bez rządzenia wpływ na architekturę Łodzi mieli Żydzi....
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 22:13 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

175
Sorki t.oscar, lecz oprócz historyków wfilmach dokumantealnych czytam też o tym w encyklopediach.
:D

Piszą nawet o tym w przewodnikach..
W roku 711 z północnej Afryki na Półwysep Iberyjski przedostały się wojska arabskie pod wodzą Tarika, które błyskawicznie podbiły prawie cały półwysep.

Niewielkie królestwa chrześcijańskie na północy rozpoczęły rekonkwistę, która zaowocowała ostatecznym wyparciem Maurów w 1492.
http://www.panstwa.com/panstwa_swiata.php?id=68
Natomiast pierwsze wzmianki o Madrycie w źródłach historycznych pochodzą z IX wieku, kiedy to emir Kordoby Adberraman II zbudował tu fortecę dla ochrony okolicznych mieszkańców przeciwko atakom z Leonu i Castily.

Muzułmańska era w Madrycie skończyła się w 1085 roku, kiedy władza nad regionem została przekazana królowi Alfonsowi VI z Castily.
http://www.madrid-touristguide.com/polish/history.html

Prawie 400 lat to chyba dość dużo by jednak coś zbudowali?

Pierwsza wzmianka o mieście, które powstało wokół mauretańskiego zamku Madżrid pochodzi z X stulecia. Dwa wieki później Madryt cieszył się już prawami miejskimi.
http://excluzive.pl/podroze/madryt-mias ... ektura/601

Co tam zamek nie? I to w centrum.
:D
Cordoba z najlepiej zachowaną architekturą mauretańską, akwedukt w Segowii w pobliżu Madrytu.
http://www.hiszpania-apartamenty.pl/prz ... panii.html
Niemalże w całej Hiszpanii zaobserwować możemy ślady dawnej świetności kultury Maurów. Uwagę przyciągają zwłaszcza mauretańskie cuda architektury – na czele z Alhambrą, zespołem pałacowym położonym w Granadzie, uważanym za ostatni bastion Maurów. Podobnie rzecz ma się z hiszpańskim południowym wybrzeżem. Zarówno nieopodal morza, jak i nieco bardziej w głąb lądy przy Costa Brava, czy Costa del Sol możemy podziwiać mauretańskie dzieła architektury.
http://www.aldaraia.pl/hiszpania,2,Slad ... iej,5.html
Innym stylem charakterystycznym dla terenu Hiszpanii jest budownictwo mauretańskie. Po dawnym kalifacie Koroby zostało sporo zabytków, głównie meczetów. Najlepszym i najpiękniejszym przykładem kunsztu mauretańskich budowniczych jest Alhambra. To ostatni punkt oporu Arabów przed rekonkwistą. To także wspaniała twierdza - pałac. Wzniesiono ją między XIII i XV wiekiem, w XVI wieku Habsburgowie dobudowali renesansową część. Najbardziej interesujące są jednak oryginalne partie budowli. Można tam znaleźć wiele elementów charakterystycznych dla budownictwa islamskiego kręgu kulturowego, jak np. mozaiki, roślinne i liternicze motywy zdobnicze, cieniste dziedzińce otoczone smukłymi, lekkimi kolumnadami. Największe wrażenie wywierają jednak ogrody. Zieleń i ciekąca woda to rzeczy, na które niewielu mogło sobie pozwolić. Dlatego posiadanie pięknego ogrodu było dla dostojników muzułmańskich państw oznaką powodzenia, źródłem prestiżu. Nic zatem dziwnego, że kalifowie przyozdobili swoją siedzibę wspaniałymi ogrodami na licznych dziedzińcach, centrum których wyznaczają zazwyczaj fontanny.
http://www.easygo.pl/przewodnik/hiszpan ... chitektura
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 22:15 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

176
Piotr to rozmowa z toba jest daremna bo nie posiadasz wiedzy ktora umozliwialaby wymiane rzeczowych argumentow.
przykre to jest ale niestety- jesli piszesz ze w Sredniowieczu sprowadzano do Europy rzesze muzulmanow - to ja wymiekam w tym momencie bo cos takiego nie mialo miejsca.

poza tym to, ze ty swoje poglady prezentujesz, to ci nie wadzi. przeszkadza ci to, ze pisze o faktach o ktorych nie masz pojecia i mam inne widzenie swiata.
jest masa w Polsce ludzi ktorzy mysla tak samo jak ty, zmanipulowani przekazami medialnymi, w ktorych brak jest zupelnie prezentacji punktu widzenia drugiej strony.

to ze ja pisze wlasnie o tym drugim punkcie widzenia drazni cie nie wiem w sumie dlaczego.

poza tym denerwuje mnie bardzo ze wkladasz mi w usta rzeczy ktorych ani nie powiedzialam ani nie pomyslalam nawet.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 11:56 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

177
wielokultorowosc to problem- chyba z perspektywy naszego zascianka.
bedac w Londynie widzialam jak to funkcjonuje.
z wielka orzkosza moge zjesc libanskie slodycze, pojsc na zakupy do dzielnicy indyjskiej, gdzie razem zyja sikhowie, hinduisci i muzulmanie, z Indii, Bangladeszu i Pakistanu.
mam fantazje na jedzenie somalijskie, ide i kupuje. nigeryjskie- nie na problemu.

i zanim zaczniecie krzyczec o terrorystach muzulmanskich, to raczcie zauwazyc ze najwiekszym brytyjskim problemem byla i jest IRA /niedawno podlozyli bombe w czasie wizyty w Irl Pln krolowej brytyjskiej/.

i skoro Londyn nadal pozostaje wielokulturowy to widocznie sie to jednak oplaca- korzysci przewyzszaja ryzyko.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 12:01 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

178
Nebogipfel pisze:Sorki t.oscar, lecz oprócz historyków wfilmach dokumantealnych czytam też o tym w encyklopediach.
:D

Piszą nawet o tym w przewodnikach..
W roku 711 z północnej Afryki na Półwysep Iberyjski przedostały się wojska arabskie pod wodzą Tarika, które błyskawicznie podbiły prawie cały półwysep.

Niewielkie królestwa chrześcijańskie na północy rozpoczęły rekonkwistę, która zaowocowała ostatecznym wyparciem Maurów w 1492.
http://www.panstwa.com/panstwa_swiata.php?id=68
Natomiast pierwsze wzmianki o Madrycie w źródłach historycznych pochodzą z IX wieku, kiedy to emir Kordoby Adberraman II zbudował tu fortecę dla ochrony okolicznych mieszkańców przeciwko atakom z Leonu i Castily.

Muzułmańska era w Madrycie skończyła się w 1085 roku, kiedy władza nad regionem została przekazana królowi Alfonsowi VI z Castily.
Ahttp://www.madrid-touristguide.com/polish/history.html

Prawie 400 lat to chyba dość dużo by jednak coś zbudowali?

Pierwsza wzmianka o mieście, które powstało wokół mauretańskiego zamku Madżrid pochodzi z X stulecia. Dwa wieki później Madryt cieszył się już prawami miejskimi.
http://excluzive.pl/podroze/madryt-mias ... ektura/601

Co tam zamek nie? I to w centrum.
:D
Cordoba z najlepiej zachowaną architekturą mauretańską, akwedukt w Segowii w pobliżu Madrytu.
http://www.hiszpania-apartamenty.pl/prz ... panii.html
Niemalże w całej Hiszpanii zaobserwować możemy ślady dawnej świetności kultury Maurów. Uwagę przyciągają zwłaszcza mauretańskie cuda architektury – na czele z Alhambrą, zespołem pałacowym położonym w Granadzie, uważanym za ostatni bastion Maurów. Podobnie rzecz ma się z hiszpańskim południowym wybrzeżem. Zarówno nieopodal morza, jak i nieco bardziej w głąb lądy przy Costa Brava, czy Costa del Sol możemy podziwiać mauretańskie dzieła architektury.
http://www.aldaraia.pl/hiszpania,2,Slad ... iej,5.html
Innym stylem charakterystycznym dla terenu Hiszpanii jest budownictwo mauretańskie. Po dawnym kalifacie Koroby zostało sporo zabytków, głównie meczetów. Najlepszym i najpiękniejszym przykładem kunsztu mauretańskich budowniczych jest Alhambra. To ostatni punkt oporu Arabów przed rekonkwistą. To także wspaniała twierdza - pałac. Wzniesiono ją między XIII i XV wiekiem, w XVI wieku Habsburgowie dobudowali renesansową część. Najbardziej interesujące są jednak oryginalne partie budowli. Można tam znaleźć wiele elementów charakterystycznych dla budownictwa islamskiego kręgu kulturowego, jak np. mozaiki, roślinne i liternicze motywy zdobnicze, cieniste dziedzińce otoczone smukłymi, lekkimi kolumnadami. Największe wrażenie wywierają jednak ogrody. Zieleń i ciekąca woda to rzeczy, na które niewielu mogło sobie pozwolić. Dlatego posiadanie pięknego ogrodu było dla dostojników muzułmańskich państw oznaką powodzenia, źródłem prestiżu. Nic zatem dziwnego, że kalifowie przyozdobili swoją siedzibę wspaniałymi ogrodami na licznych dziedzińcach, centrum których wyznaczają zazwyczaj fontanny.
http://www.easygo.pl/przewodnik/hiszpan ... chitektura
Ależ nie neguję wielkości cywilizacji mauretańskiej. Potwierdzam także, że w porównaniu z nią katoliccy rycerze rekonkwisty byli niemal barbarzyńcami.
Ale obecnie to nasza kultura jest wiodąca, większość współczesnych wynalazków to owoc jej działania. A tacy talibowie i inni fundamentaliści w stylu Chomeiniego są przy nas barbarzyńcami... Co do wielokulturowości, to przypomnam, że w V w.n.e. rodowici Rzymianie we własnym państwie (a nawet w jego stolicy) stanowili mniejszość. I to jest główną przyczyną upadku Imperium Romanum. Nie powtarzajmy ich błędów.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 17:05 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

179
asmaani pisze:gdzie razem zyja sikhowie, hinduisci i muzulmanie, z Indii, Bangladeszu i Pakistanu.
mnie zafrapowało co innego, na obczyźnie potrafia zyć w zgodzie a u siebie nie?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 17:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

180
victoria pisze:
asmaani pisze:gdzie razem zyja sikhowie, hinduisci i muzulmanie, z Indii, Bangladeszu i Pakistanu.
mnie zafrapowało co innego, na obczyźnie potrafia zyć w zgodzie a u siebie nie?
no bo na tej obczyźnie zmuszono ich prawem do tolerancji
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 17:13 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron