Re: Islamizacja Europy

151
Conan Barbarzynca pisze:
egoista99 pisze:Conan...Ten watek Stojacy twardo przeniósł obok...Ale ponownie zacytuje ci podany przeze mnie
przykład : Jezeli dwie pary rodziców maja po jednym dziecku to w trzecim pokoleniu urodzi sie tylko jedno dziecko ( wnuk ) czyli populacja spadnie z 4 ludzi do jednego...I to samo dzieje sie w Polsce
Aby nacja mogła przetrwac w tej samej liczebnosci w ciagu 25 lat MUSI byc dzietność 2,11 ( czemu powyzej 2 ?? bo nie wszystkie kobitki znajduja mężów i nie wszyscy chłopcy sa tak ładni by miec żony ..)
PS Tak a pro po to Zółkiewscy to ród wyznajacy prawosłwie . Dziad hetmana Mikołaj Żółkiewski został nazwany przez jednego z historyków "szlachcicem polskim świeżo co z ruskich bojarów wykutym". Ojciec hetmana Stanisław Żółkiewski był twórcą materialnej pozycji rodu. On właśnie, początkowo gorliwy wyznawca prawosławia oraz w sensie kulturowym Rusin dokonał konwersji swego rodu po kilku generacjach z powrotem na katolicyzm, chociaż inne gałęzie Żółkiewskich stały się ostoją kalwinizmu.
Wiec śmieszą mnie takie zadecia o polskich hetmanach w kontekscie dzisiejszego pojmowania...
bo gdyby dzisiaj ten Rusin Zółkiewski przybyłby do Polski ..to zostałby przyjety czy wydalony z kraju pradziadów..???
Kurcze Egoisto wydajesz się fajnym czowiekiem ale to mnie rozlużniają często te Twoje teksty :D Nobo co ma piernik do wiatraka, Zółkiewski dowodził armią Reczpospolitej i był Hetmanem koronnym, katolikiem zresztą co było wyrażnie napisane w linkach przez Ciebie podanych kiedy dyskutowaliśmy o tym w innym temacie, a bitwę pod Kłuszynem podałem jako przykład takiego a nie innego podejścia do sprawy a nie zeby wychwalać dawne sukcesy wojsk polskich w tym temacie ;) Skoro zaraza zabijająca połowę ludzi w krótkim czasie nie jest w stanie wyniszczyć danej populacji to i trendy rozrodcze rozłorzone na kilkadziesiąt lat o niej nie przesądzają.
Conan ..jesteśmy w topiku o islamizacji Europy...Ale Polsce grozi predzej przjscie na prawosławie niz na islam wiec gwoli przypomnienia podałem przykład rodu Zólkiewskich bedacych najpierw katolikami pozniej prawosłwnymi by w większosci stac sie kalwinami...Wiara wiec nie stanowi o tym KIM JESTES !!! Od Ciebie zalezy czy CHCESZ byc Polakiem czy uznajesz sie za człowieka innej nacji
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 22:09 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

152
egoista99 pisze:heheheh...Odpowiedz to Ukraińcom pracującym w Polsce....Ciekawy jestem co ci powiedza o traktowaniu ich przez Polaków....
Rozumiem, że pijesz do Mnie. Powiem Ci, że Ja osobiście bardziej mogę polegać na braciach zza Buga jak na co po niektórych Polakatolikach. :)

A takie a nie inne traktowanie wynika z zakłamywania Historii w szkołach i usilnym odciąganiu Polaków od Korzeni Kulturalnych.

Ale dość o tym w TYM Temacie chcesz pociągnąć wątek zapraszam do Rodzimowierstwa Słowiańskiego. :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 22:10 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

153
egoista99 pisze:heheheh...Odpowiedz to Ukraińcom pracującym w Polsce....Ciekawy jestem co ci powiedza o traktowaniu ich przez Polaków....
Akurat z Ukraińcami to trochę wódy swego czasu wypiłem, i jakoś zaden mi się nie zalił, nasłuchałem się zato opowieści o wojnie w Afganistanie :D
egoista99 pisze:Conan ..jesteśmy w topiku o islamizacji Europy...Ale Polsce grozi predzej przjscie na prawosławie niz na islam wiec gwoli przypomnienia podałem przykład rodu Zólkiewskich bedacych najpierw katolikami pozniej prawosłwnymi by w większosci stac sie kalwinami...Wiara wiec nie stanowi o tym KIM JESTES !!! Od Ciebie zalezy czy CHCESZ byc Polakiem czy uznajesz sie za człowieka innej nacji
Wiem o tym Egoisto, osobiście nie jestem wyznawcą zadnej religi.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 22:22 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

154
Stojący twardo..Cóz zrobic jesli propaganda wyznacza nie prawdziwy obraz historii tego kraju lecz
obraz potrzebny dla polityki..Nic dziwnego ze wiekszość Polaków nie wie ze Sląsk został sprzedany Niemcom,ze duza cześć znamienitych hetmanów polskich była wyznania prawosławnego albo kalwinami badz protestantami..ze przez wiekszość dziejów Polski wiecej było w POLSCE prawosławnych niz katolików, ze sporo wiemy o okupacji hitlerowskiej części Polski ale nic nie wiemy co sie działo pod okupacja ZSRR itd itd
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 22:38 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

155
egoista99 pisze:Stojący twardo..Cóz zrobic jesli propaganda wyznacza nie prawdziwy obraz historii tego kraju lecz
obraz potrzebny dla polityki..Nic dziwnego ze wiekszość Polaków nie wie ze Sląsk został sprzedany Niemcom,ze duza cześć znamienitych hetmanów polskich była wyznania prawosławnego albo kalwinami badz protestantami..ze przez wiekszość dziejów Polski wiecej było w POLSCE prawosławnych niz katolików, ze sporo wiemy o okupacji hitlerowskiej części Polski ale nic nie wiemy co sie działo pod okupacja ZSRR itd itd
Na to odpowiem Ci w dziale Rodzimowierstwa.

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=258721#p258721
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 22:50 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

157
Conan Barbarzynca pisze:
egoista99 pisze:heheheh...Odpowiedz to Ukraińcom pracującym w Polsce....Ciekawy jestem co ci powiedza o traktowaniu ich przez Polaków....
Akurat z Ukraińcami to trochę wódy swego czasu wypiłem, i jakoś zaden mi się nie zalił, nasłuchałem się zato opowieści o wojnie w Afganistanie :D
egoista99 pisze:Conan ..jesteśmy w topiku o islamizacji Europy...Ale Polsce grozi predzej przjscie na prawosławie niz na islam wiec gwoli przypomnienia podałem przykład rodu Zólkiewskich bedacych najpierw katolikami pozniej prawosłwnymi by w większosci stac sie kalwinami...Wiara wiec nie stanowi o tym KIM JESTES !!! Od Ciebie zalezy czy CHCESZ byc Polakiem czy uznajesz sie za człowieka innej nacji
Wiem o tym Egoisto, osobiście nie jestem wyznawcą zadnej religi.
Wiec tym bardziej dziwaczne jest przejmowanie sie tym co inni ludzie wyznaja ..
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 23:03 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

158
PS Byłem w Uzbekistanie w czasie gdy Afganistan wypowiedział im wojne ...Z okien hotelu widac było łuny wybuchów ..wiec troche strach mi d..pę sciskał...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 23:06 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

159
egoista99 pisze:
Conan Barbarzynca pisze:
egoista99 pisze:heheheh...Odpowiedz to Ukraińcom pracującym w Polsce....Ciekawy jestem co ci powiedza o traktowaniu ich przez Polaków....
Akurat z Ukraińcami to trochę wódy swego czasu wypiłem, i jakoś zaden mi się nie zalił, nasłuchałem się zato opowieści o wojnie w Afganistanie :D
egoista99 pisze:Conan ..jesteśmy w topiku o islamizacji Europy...Ale Polsce grozi predzej przjscie na prawosławie niz na islam wiec gwoli przypomnienia podałem przykład rodu Zólkiewskich bedacych najpierw katolikami pozniej prawosłwnymi by w większosci stac sie kalwinami...Wiara wiec nie stanowi o tym KIM JESTES !!! Od Ciebie zalezy czy CHCESZ byc Polakiem czy uznajesz sie za człowieka innej nacji
Wiem o tym Egoisto, osobiście nie jestem wyznawcą zadnej religi.
Wiec tym bardziej dziwaczne jest przejmowanie sie tym co inni ludzie wyznaja ..
Nietolerancji w sprawach religijnych to mi nie przypisuj, bo obchodzi mnie to zapewne jeszcze mniej niz Ciebie, wyobraż Sobię ze nawet katolicy mi nie przeszkadzają ;) Poprostu nie jestem zwolennikiem idei multikultury która jest propagowana za duze pieniądze, przez kręgi jeszcze nie tak dawno znane z szowinizmu, jaskrawie to widać na przykładze Ameryki, przecierz partia demokratyczna ma swoje korzenie u właścicieli niewolników z południowych stanów, jak nie wierzysz to sobię sprawdż, przekwalifikowali się i szukają sposobów na niewolnictwo gdzie indziej :rolleyes: Tyle za ja nie jestem murzynem którego sobie mozna wychować i besztać ze jest dziki i niemoralny :D A taki właśnie język preferują ci ludzie. Usprawiedliwiali swoją władzę nad czarnymi tym ze są głupi i zacofani, i trzeba ich wychowywać, a teraz pragną spuścić ludziom na głowę bandę Arabów murzynów i Pakistańców i oczekują ze wszyscy będą pieli z zachwytu bo jak nie to rasiści :lol:
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 23:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

160
egoista99 pisze:Conan ..jesteśmy w topiku o islamizacji Europy...Ale Polsce grozi predzej przjscie na prawosławie niz na islam wiec gwoli przypomnienia podałem przykład rodu Zólkiewskich bedacych najpierw katolikami pozniej prawosłwnymi by w większosci stac sie kalwinami...Wiara wiec nie stanowi o tym KIM JESTES !!! Od Ciebie zalezy czy CHCESZ byc Polakiem czy uznajesz sie za człowieka innej nacji
Egoista99 toż od samego początku mówię przyjeżdżać im nie Bronię pod warunkiem, że się dostosują inaczej dodadzą naszym służbom deportacyjnym roboty.

Jednostki twórcze, aktywne i skłonne do Asymilacji Mi nie przeszkadzają tylko wszelka "Chuliganeria".

Dla przykładu dwa tygodnie temu skopałem 4litery dla dwóch gości, którzy dewastowali Mienie publiczne oraz jakąś Budkę z Kebabem. Gdy przyjechała wezwana przeze Mnie Policja okazało się, że zarówno "chuliganerka" jak i właściciel Budki to wyznawcy Islamu, który nie wniósł oskarżenia. Gdyby nie to, że doszło również do dewastacji Mienia publicznego to by zostali puszczeni wolno a tak po 100zł grzywny i ciupasem za granicę. Tak należy postępować a nie tak jak w UK Sądy Szariackie wprowadzać.

Polska ma Polskie i tylko Polskie Prawo.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 23:41 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

161
W Uk nikt nie wprowadza sadów szariackich...Mylisz pojecia..W Uk obowiazuje WSZYSTKICH prawo brytyjskie i ono jest wyzncznikiem tego gdzie sa granice. Koran jest nie tylko religia, jest tez pewnego rodzaju filozofią i wyznacznikiem praw które nalezy przestrzegac..Mylisz sie tez całkowicie mówiąc ze tylko mężczyzna moze wystapic o rozwód..Rozwód na żądanie kobiety nosi on nazwę al-chol'a czyli z arabskiego zdejmowanie. Do powodów zezwalających na al-chol'a zaliczamy nienawiść kobiety do męża z powodu cech jego charakteru, wyglądu, poziomu jego wiary, starości, słabości lub czegoś podobnego co spowodować by mogło, że nie zdoła ona wypełniać swych obowiązków, a tym samym nie dotrzyma nakazów Allaha.
Kobieta może tez przed ślubem podać warunek, że jeśli zechce, może rozwieść się z mężem. Żona ma prawo do rozwodu również w sytuacji, gdy mąż jej wyrządza krzywde ( a pod to hasło mozesz podciagnac własciwie całą encyklopedie )W wielu wypadkach prawa kobiet w islamie są mocniejobwarowane niz w naszej kulturze...A powoływanie sie ze jakis fanatyk religijny zabił swoją zone jest dokładnie tym samym ze chłop w gumofilcach zatłukł swoją kobiete kłonicąn ..co sie dość powszechnie zdarza na wsiach..Rozmowy wiec o bandytyzmie w róznych religiach mozna prowadzic
i 1000 lat powołując sie na ekstremalne przypadki...co nie dowodzi ,ze reszta społeczności jest własnie taka jak sprawca tych czynów
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 10:26 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

162
PS Polska ma nie tylko polskie prawo...Bo jak wiesz oparte jest ono o kanon rzymski wiec stosujemy prawa Rzymian..Stosuje sie tez ubój rytualany wiec stosuje sie prawa judaizmu i islamu
Musieliśmy sie podporządkowac równiez prawu Unii wiec wiele elementów naszego prawa jest pddane tym normom itd,itd
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 10:31 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

163
Nietolerancji w sprawach religijnych to mi nie przypisuj, bo obchodzi mnie to zapewne jeszcze mniej niz Ciebie, wyobraż Sobię ze nawet katolicy mi nie przeszkadzają Poprostu nie jestem zwolennikiem idei multikultury która jest propagowana za duze pieniądze, przez kręgi jeszcze nie tak dawno znane z szowinizmu, jaskrawie to widać na przykładze Ameryki, przecierz partia demokratyczna ma swoje korzenie u właścicieli niewolników z południowych stanów, jak nie wierzysz to sobię sprawdż, przekwalifikowali się i szukają sposobów na niewolnictwo gdzie indziej Tyle za ja nie jestem murzynem którego sobie mozna wychować i besztać ze jest dziki i niemoralny A taki właśnie język preferują ci ludzie. Usprawiedliwiali swoją władzę nad czarnymi tym ze są głupi i zacofani, i trzeba ich wychowywać, a teraz pragną spuścić ludziom na głowę bandę Arabów murzynów i Pakistańców i oczekują ze wszyscy będą pieli z zachwytu bo jak nie to rasiści
Jak najdalszy jestem by komukolwiek cokolwiek narzucac...staram sie tylko wytłumaczyc MÓJ
stosunek do innych ludzi ,który powinien opierac sie na tolerancji zarówno zwyczajów, wyznania jak ubioru...Tak długo jak długo nie zgraza to mojej przestrzeni tak długo nie dostrzegam tych ludzi Sa mi obojetni zarówno nadzy jak tez ubrani wg innych dziwacznie bądz prowokujaco..Nie przeszkadza mi ze zyja w komunie badz poliandrii,ze jedza koszerne czy świnine a nawet pieczone larwy ( jadłem w Peru sa pyszne ) Mamy zakres praw ktory póki co nikt nie atakuje wiec cały ten rejwach o islamizacji Europy jest czystą propaganda dla celów politycznych...Czy ktos broni Europejczykom miec po 5 dzieci ?? Czy ktos broni im wychowanie w wierze katolickiej,buddyzmie,hindii,judaizmie czy czymś tam innym ?? Jesli nie ..to o czym własciwie dyskutujemy..?? O próbach wywołania nienawisci religijnej ?? Bo jaką masz alternatywe jesli urodzi sie wiecej wyznawców islamu niz katolików ??Dalej przeciez beda to ludzie zamieszkujacy Europę od pokoleń...Wiec jak chcesz przeciwdziałac jesli nie podoba ci sie hindii czy judaizm lub tez islam ?? zakazac go ?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 10:45 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

164
egoista99 pisze:W Uk nikt nie wprowadza sadów szariackich...Mylisz pojecia..W Uk obowiazuje WSZYSTKICH prawo brytyjskie
Nie wprowadza bo już obowiązuje.
Wyroki sądów orzekających na podstawie muzułmańskiego prawa religijnego będą w Wielkiej Brytanii egzekwowane na równi z orzeczeniami brytyjskich sądów powszechnych
Na razie sądów religijnych z takimi uprawnieniami jest pięć - w Londynie, Birmingham, Bradford i Manchesterze. Planowane są dwa kolejne - w Glasgow i Edynburgu. Funkcjonują pod nadzorem Muzułmańskiego Trybunału Arbitrażowego (MTA) z siedzibą w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire.

Oficjalnie muzułmańskie sądy religijne orzekają w Wielkiej Brytanii od sierpnia 2007 r. i zdążyły już wydać ponad sto wyroków w sprawach rodzinnych i majątkowych. Muzułmanie sami decydują, czy pójdą do sądu szariackiego, czy zwykłego brytyjskiego. Nowość polega na tym, że teraz wyroki sądów muzułmańskich będą miały identyczną moc prawną z wyrokami sądów powszechnych i będą egzekwowane przez wymiar sprawiedliwości łącznie z sądem najwyższym.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,5705066,Wiel ... z2QF1oZEsl
http://wyborcza.pl/1,76842,5705066,Wiel ... ariat.html

Patologią jest natomiast to, że Muzułmanin, który zabije Katolika może zażądać sądzenia przez Sąd Szariacki, który go uniewinni i wyrok będzie zgodny z prawem choć masz racje również Brytyjskim na mocy Ustawy o Sądach Arbitrażowych z 1996 roku.

Natomiast w Polsce "Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia." Art. 87 ust. 1.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 12:17 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

165
...Sądy religijne to w brytyjskim prawie żadna nowość. Od ponad stu lat w Wielkiej Brytanii działają żydowskie sądy Beth Din, które też rozstrzygają w sprawach rodzinnych i majątkowych, a od 1996 r. działają na podstawie tego samego Arbitration Act, który teraz służy za podstawę prawną sądów szariackich. - Nie rozumiem, na czym polega różnica, skoro żydowskie sądy mogą działać bez przeszkód, muzułmańskim też trzeba na to pozwolić - przekonuje wiceszef Brytyjskiej Rady Muzułmanów Inayat Bunglawala...

...
Lorenzo Zucca: A ja jak zwykle nie bardzo rozumiem dlaczego. System arbitrażu od lat jest obecny w brytyjskim prawie i bardzo dobrze funkcjonuje - na tej zasadzie działają sądy żydowskie, sądy sikhów. Rdzenni Brytyjczycy też często korzystają z arbitrażu. Nigdy nie było z tym żadnego problemu, nie rozumiem, dlaczego arbitraż oparty na szariacie ma być czymś niedopuszczalnym.

Skoro to nic nowego, to skąd tyle kontrowersji?

- Dobre pytanie. Wydaje mi się, że to świetny dowód na to, że Brytyjczycy, i chyba nie tylko oni, mimo że nie mają zielonego pojęcia, o co chodzi w szariacie, reagują agresywnie na sam dźwięk tego słowa. Może dyskusja o tych trybunałach to dobra okazja, żeby im to uświadomić? Żeby powiedzieć: hej, zanim zaczniesz krzyczeć, że nie zgadzasz się na szariat, najpierw spytaj, o co w nim tak właściwie chodzi?

No dobrze, ale jednak krytycy też mają trochę racji. Jeśli przed takim sądem odbywa się sprawa o spadek, kobieta dostanie połowę mniej niż mężczyzna...

- Tak, ale to niczego nie przesądza! Jeśli jedna ze stron sporu nie jest zadowolona z wyroku arbitra, zawsze może zwrócić się później do zwykłego sądu.

A prawo brytyjskie jest nadrzedne nad wszystkim innym
( mój komentarz ) tak jak prawo polskie jest nadrzedne nad prawem koscielnym w Polsce
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,5705066,Wiel ... z2QFVjMDYd
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 13:54 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

166
Tyle tylko, że Sądy Szariackie powinny prowadzić tylko Sprawy Cywilne, Majątkowe i Rodzinne takie uprawnienia mają Sądy Arbitrażowe w UK
Natomiast Muzułmanie chcą by Sądy Szariackie prowadziły też sprawy Karne, (które i tak prowadza nielegalnie) co już będzie Patologią systemu Prawnego w UK.

Natomiast wątek ten jest o Islamizacji Europy nie Judaizacji, której i tak już się nie uniknie więc tego tematu nie poruszajmy. Dodam tylko, że owe sądy Arbitrażowe to dla Mnie w ogóle poroniony pomysł ale to jest sprawa UK ja w tym wątku poruszam tylko kwestię POLSKI i od samego początku powtarzam, że nie widzę przeszkód by jakiś wyznawca Islamu żył w Polsce pod warunkiem, że dostosuje się do prawodawstwa Polskiego a nie każdy Islamista chce.

[font= Curier New ]Nie zgadzam się tylko z Tobą w tym, że w Polsce powinni być Sądzeni według prawa obowiązującego np. w Arabii Saudyjskiej czyli Szariatu.[/font]
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 14:52 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

167
Tak jak cytowałem..W UK sądy arbitrazowe działaja od ok 100 lat i maja je Żydzi maja Sikkowie
i na tej samej zasadzie beda mieli muzułmanie
Oczywista sprawa jest fakt ze gdy nie zgadzasz sie z postanowieniem takiego sady arbitrazowego ..to odwołujesz sie do sadu brytyjskiego.Taka jest konstrukcja ich prawa oparta o tolerancji dla ich grup wyznaniowych

PS Skad Ci sie to wzieło ??
Nie zgadzam się tylko z Tobą w tym, że w Polsce powinni być Sądzeni według prawa obowiązującego np. w Arabii Saudyjskiej czyli Szariatu.
Wyraznie przeciez napisałem o prawie kościelnym w Polsce Przeciez tez istnieje ,tez ludzie biora śluby,chrzest , i tez wykupujesz u ksiedza ziemię na cmentarzu...Nie w gminie czy Urzedzie Miasta
I jak chcesz zerwac slub koscielny to lecisz do biskupa a nie do burmistrza...Wiec takie prawo tez istnieje w Polsce..

PS Szariat jest stwozrony przez ludzi jakies 200 lat po Mahomecie i jak zawsze jest interpretowany przez ludzi Dla przykładu: istnieje hadis, wedle którego Mahomet kazał ukamieniować parę przyłapaną na cudzołóstwie, przy czym wyrok wykonano na miejscu, przed meczetem w Medynie. Istnieje jednak również inny hadis, mówiący o tym, jak o cudzołóstwo oskarżona została Aisza, ukochana żona Mahometa. Wtedy Mahomet orzekł, że nie wolno wykonywać wyroku śmierci, jeśli istnieje choć minimalna możliwość, że cudzołóstwo nie miało miejsca. A więc dwa raczej sprzeczne hadisy, a do tego jeszcze imperatyw, by kierować się dobrem społeczeństwa. Jaki więc wydać wyrok, jeśli zajdzie w ciążę kobieta, której mąż jest od roku nieobecny? Zwłaszcza jeśli kobieta owa ma na wychowaniu dzieci? Otóż można założyć, że istnieje minimalna możliwość, że płód śpi czasem przez jakis czas, zanim zacznie się rozwijać, dlatego nie wolno zasądzać jej na śmierć. Brzmi to bajecznie, ale wcale nie wyssałem sobie tego z palca, taki śpiący płód nazywa się po arabski „ar-raqid” i wedle prawników szkoły maliki może spać nawet i do siedmiu lat.
Tak funkcjonuje szariat. To wprawdzie tylko jeden przykład, ale dobrze ilustruje te prawa ..Dla ułatwienia myslenia wiele tych praw jest kwstionowanych jako sprzecznych z naukami Mahometa a dotyczy to szczególnie praw ułozonych przez kalifów z dynastii Umajjadów..Wszystko zalezy od ludzi..Purysci brytyjscy tez byli za wybijaniem witraży w gotyckich kościołach jako jednego z nakazów chrześcijaństwa...
Przeciez Tadż Mahal tez chciano rozebrac ..W latach 30. XIX w. generalny gubernator Bengalu Lord William Bentinck uknuł spisek. Chciał rozebrać zaniedbany grobowiec, a marmur sprzedać w Londynie. Nie uczynił tego, gdyż marmur zerwany z Czerwonego Fortu w Delhi nie znalazł kupców...
Wiec wszystko zależy od ludzi i ich fanatyzmu
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 16:12 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

168
egoista99 pisze:Tak jak cytowałem..W UK sądy arbitrazowe działaja od ok 100 lat i maja je Żydzi maja Sikkowie
i na tej samej zasadzie beda mieli muzułmanie
Oczywista sprawa jest fakt ze gdy nie zgadzasz sie z postanowieniem takiego sady arbitrazowego ..to odwołujesz sie do sadu brytyjskiego.Taka jest konstrukcja ich prawa oparta o tolerancji dla ich grup wyznaniowych
Sąd Szariacki już działa w UK od dłuższego czasu. Chcą tylko aby oprócz spraw majątkowych, rodzinnych i cywilnych rozstrzygały również w sprawach Karnych.
Natomiast nowe zmiany jakie już mają wejść będą polegać na tym, że wyrok wydany przez Sąd Szariacki ma być respektowany i egzekwowany (czytaj NIE ZMIENIANY) przez Sąd Najwyższy.

Czyli obecnie Prawo UK > od Prawa Szariatu; Po zmianach Prawo UK = Prawo Szariatu.

Zaś Prawo Szariatu dopuszcza mordowanie niewiernych w imię Allacha.

Już wiesz dlaczego Sądy Szariackie nie powinny mieć uprawnień do prowadzenia spraw Karnych czego chcą Islamiści?
PS Skad Ci sie to wzieło ??
Nie zgadzam się tylko z Tobą w tym, że w Polsce powinni być Sądzeni według prawa obowiązującego np. w Arabii Saudyjskiej czyli Szariatu.
a stąd
egoista99 pisze:PS Tyle samo sobie robia z prawa europejskiego nie tylko muzułmanie ale tez wyznawcy hindi,judaizmu,Chińczycy etc,etc Czyli NIC !! Bo tworzą własne getta rzadzace sie własnymi prawami
i stąd
egoista99 pisze:
Tyczy się przestrzegania PRAWA nie tradycji i kultury. Islamki za zasłoniętą twarz czy pracę w Niedzielę albo inne święto nie będące jej świętem bym nie wieszał, tak samo jak Żyda noszącego pejsy, czy Japończyka chodzącego w Kimonie czy noszącego Katanę.
Hmmm tyle tylko ze
Primo : dniem świętym dla muzułmanów jest piatek a nie niedziela
Secundo : prawo jest prawem koranicznym wiec chusta na głowie jest prawem ( tak samo jak u Żydów ortodoksyjnych , Hindusów turban etc etc )
No i stąd
Twardostoj pisze:
egoista99 pisze:PS Conan Ponownie powtarzam .Rzecz jest w tolerancji..I albo jestesmy tolerancyjni wobec wszystkich religii i nacji budując multikulturalne społeczeństwo wzorem z Brytyjczyków czy Amerykanów albo budujemy nacjonalistyczne,ksenofobiczne społeczeństwo nietolerujące innych
Innej opcji nie ma...
Czym innym jest zwalczanie terroryzmu lub ortodoksji przy jednoczesnym zachowaniu tolerancji wobec reszty społeczności a czym innym jest zwalczanie ,potępianie czy wysmiewanie
innych religii,wierzeń czy nacji..Aresztowanie kieszonkowca Polaka nie dezawuuje wartosci innych Polaków...Wiec aresztowanie terrorysty islamskiego nie dezawuuje reszty wyznawców islamu
Nie potepiajmy w czambuł wszystkiego tylko dla tego ze propaganda telewizyjna wskazuje nam cel nienawisci
Egoista99 mamy taki sam pogląd na sprawę a jednak zacząłeś się Mnie czepiać.
Twardostoj pisze:Egoista jak się między sobą ucierają to dobrze ale jak napadają innych nie swojego wyznania z byle powodu to już należy im się STRYCZEK (tak jestem za Karą Śmierci i to nie tylko wobec "obcych" Polak złapany na gorącym uczynku na gwałcie ze szczególnym okrucieństwem lub morderstwie powinien być bez zwłoki posłany na gałąź a polityk winny ZDRADY STANU przed Pluton Egzekucyjny a Egzekucje te powinny odbywać się na widoku publicznym).

Po za tym niech kultywują swoją Kulturę proszę bardzo ale w granicach PRAWA Kraju do jakiego przyjeżdżają a jak się nie stosują to najpierw odsiadka a potem deportacja.
Zwróć Uwagę na to co podkreślone.

Przyjeżdżać im nie bronię choć stawiam pytanie z czego będą żyć skoro sami Polacy mają problemy z znalezieniem Pracy?

Jednak jak się zdecydują przyjechać to mają się dostosować do panującego u nas Prawa a nie zasłaniać się Szariatem bo w Polsce Szariatu nie ma. (...)
Co do części, która cię zbulwersowała to odnosiła się do zmiany panującego w Polsce Prawa nie tylko względem Imigrantów ale wszystkich.
Tutaj dokonałem sklejenia by było wiadomo co do czego
egoista99 pisze:PS Nie czepiam sie tylko mam zdziebko inne zdanie...To tak jak z szafa w domu troche bardziej na prawo czy w lewym kącie...
stąd
egoista99 pisze:PS Islam to nie tylko religia z której nic nie wynika jak jest to w przypadku chrzescijaństwa..
Islam to również filozofia zycia i prawo..Nie da sie oddzielic praw szariatu od islamu lub tez zostawic islam bez szariatu..gdyz wszystkie czyny muzułmanina są podzielone na pięć kategorii – konieczne, chwalebne, dozwolone, naganne oraz zakazane. Podstawą określenia czynów koniecznych jest pięć filarów islamu.
Wyraznie przeciez napisałem o prawie kościelnym w Polsce Przeciez tez istnieje ,tez ludzie biora śluby,chrzest , i tez wykupujesz u ksiedza ziemię na cmentarzu...Nie w gminie czy Urzedzie Miasta
I jak chcesz zerwac slub koscielny to lecisz do biskupa a nie do burmistrza...Wiec takie prawo tez istnieje w Polsce..
Prawo Kanoniczne NIE JEST Prawem Obowiązującym w Polsce.

Masz ślub Kościelny możesz dostać rozwód w każdym Sądzie i zgodnie z Literą Prawa będzie to małżeństwo unieważnione do Biskupa możesz co najwyżej pójść by unieważnić Sakrament. Lecz nawet jak Biskup unieważni Sakrament Małżeństwa a nie weźmiesz rozwodu w Sądzie to dalej jesteście małżeństwem.
Gdyby nie KONKORDAT to by Katolik musiał brać Ślub w USC żeby być rodziną zgodnie z Prawem. Tak samo Chrzest przed podpisaniem Konkordatu nie był równoznaczny z nadaniem imienia w USC.

Jeśli zaś chodzi o takie Uprawnienia to Muzułmanie mogą je łatwo uzyskać wystarczy, że wystąpią z odpowiednim Pismem do MAiC po za tym nawet jak się nie postarają to będą je mieli nie długo jest to narzucone przez UE. Do tej pory mogły mieć takie prawa te Kościoły, które mają Indywidualną Ustawę Konkordatową co wykluczało Związki Wyznaniowe. Teraz Według nowych przepisów Każdy Związek Wyznaniowy i Kościół będzie mieć takie uprawnienia a narzuca to rozporz. UE i wszystko jest zgodne z Prawem Polski.

CIACH co Mnie obchodzi Szariat NIC.

Ty Mnie nie rozumiesz. Muzułmanie chcą mieć Małżeństwa Wyznaniowe w Polsce proszę bardzo - nie muszą wprowadzać Szariatu wystarczy, że podpiszą odpowiednią Umowę z MAiC a Sejm przyjmie Ustawę coś w rodzaju Konkordatu tyle, że z Islamem; duchowny Islamski będzie miał uprawnienia kierownika USC podczas udzielania Małżeństw Wyznaniowych itp. zgodnie z Polskim Prawem - Lecz żadnych Sądów Szariackich w Polsce tylko Polskie Prawo. Tu chodzi o SUWERENNOŚĆ POLSKI i nie pitol o Tym, że w UK są sądy Arbitrażowe. UK jak chce tak ma w Polsce nie musi być tak samo przecież.

Jest takie powiedzenie "jak se pościelesz tak się wyśpisz" UK chce sądy Arbitrażowe to mają co Mnie obchodzi to co się dzieje w USofA, Kanadzie, UK, Francji, Holandii, Hiszpanii czy gdziekolwiek indziej ja mówię o Polskim Prawie jak się Muslinom nie podoba, że w Polsce nie ma Sądów Szariackich to niech siedzą u siebie jakoś potomkowie Tatarów Polskich nie mają z tym problemów.

No i nie pierdziel, że Prawo Kanoniczne jest równe np. Kodeksowi Cywilnemu bo NIE jest gdyż w POLSCE JEST ROZDZIAŁ KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA. Tak wyznawca Judaizmu może się prywatnie stosować do Torah lecz niech spróbuje tylko pięciu Żydów kamieniować osobę innego wyznania to się przekonasz ile ta Torah jest w Polskim Sądzie warta a przecież zgodnie z Torah pięciu Żydów może ukamienować Goia (innowiercę) i nie popełnia wtedy Grzechu tylko wypełnia literę "prawa Bożego" tylko wiesz ile takie tłumaczenie będzie warte dla prokuratury? NIC tylko za zbiorową napaść dostaną co najmniej po 15 lat. Natomiast jak będą w Polsce Sądy Szariackie to Islamy będą mogły bezkarnie zabijać Innowierców w imię Allacha i na tym polega różnica.

Ja to zawsze mówię "Czart tkwi w szczegółach".

Ps.: Trochę się zziajałem :) Ło-odsapne se :) :) :)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 20:03 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

169
Znikneło mi to co napisłąem wiec odpowiem Ci jutro..Ale proponuje troche lodu na czoło i tak naprawde stanąc twardo bo Biblia tak samo wzywa do zabijania niewiernych i tak samo tworzono Wyprawy Krzyzowe

A ) Przeczytaj Stary Testament
Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój,
11. a on ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli.
12. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je.
13. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza.


7. Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
9. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek.
10. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów.
(BT)
Lb 31:14-18
14. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
15. Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?
16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana.
17. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.

Reszte jutro ide ogladac film
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 21:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

170
PS
gdyż w POLSCE JEST ROZDZIAŁ KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA.
A toś mnie rozsmieszył !!! To czemu w kazdej szkole,urzedzie szpitalu znajdziesz symbole religijne??
Czemu biskupi wyswiecaja stadiony,gmachy publiczne i tak w ogóle czemu chodza demonstracyjnie w szatach liturgicznych a nie w ubraniach cywilnych ???
Wytłumacz mi ten rozdział od panstwa bo jakoś moja percepcja tego nie pojmuje ..ze w panstwie gdzie jest rozdział od kosciołów ..na lekcje przychodzi ksiądz i religia jest lekcja państwowej szkole a nie prywatnym obowiazkiem wiernego..
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 21:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

171
Egoista99 a co Mnie obchodzi Biblijne prawo w Polsce nie obowiązuje przecież. Owszem za czasów Świętej Inkwizycja tak ale czy ja to pochwalam? NIE! ŻADNE PRAWO WYZNANIOWE NIE POWINNO stać w Polsce na takiej samej pozycji jak PRAWO ŚWIECKIE USTANOWIONE PRZEZ LUDZI.

Czy ja przeczę, że inne Religie nawoływały do Mordu? NIE! Sam ukazuje Hipokryzję KRK pod Tym względem. Czy w Polsce posyła się teraz ludzi na STOS za Herezję? NIE! Więc na jakiej podstawie godzić się na Szariat w Polsce?

Czy ja wzywam do tego by powstały w Polsce Sądy Słowiańskie i by było stosowane Prawo Słowian nawet w stosunku do samych Rodzimowierców? NIE! Zgodnie z Twoją teoryjką powinienem?
CZYTAJ WAŚĆ ZE ZROZUMIENIEM
ZWRÓĆ TEŻ UWAGĘ, ŻE TEN WĄTEK DOTYCZY ISLAMIZACJI. CHYBA, ŻE MAMY ROZMAWIAĆ TU O WSZYSTKICH RELIGIACH? WTEDY ZMIENIĘ TYTUŁ WĄTKU NA "DZIKI SWAWOLNY OFFTOPIC" I BĘDZIEMY WTEDY GADAĆ W NIM NA KAŻDY TEMAT. :)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 22:03 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

172
egoista99 pisze:PS
gdyż w POLSCE JEST ROZDZIAŁ KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA.
A toś mnie rozsmieszył !!! To czemu w kazdej szkole,urzedzie szpitalu znajdziesz symbole religijne??
Bo ludzie wyznania KRK nie przestrzegają PRAWA i się narzucają z tym innym a prokuratura patrzy na to przez Palce dzięki zakłąmywaniu Rzeczywistości KRK podaje w Swoich Statystykach, że w Polsce jest 95% Chrześcijan a jest ich ledwo 45% i politycy nie chcą podpaść dla elektoratu.
Czemu biskupi wyswiecaja stadiony,gmachy publiczne i tak w ogóle czemu chodza demonstracyjnie w szatach liturgicznych a nie w ubraniach cywilnych ???
Bo ktoś ich o to prosi i za to płaci, powód jak wyżej fałszowanie statystyk wyznaniowych. Nie mają takiego obowiązku.
Kto Broni Buddystom w Polsce chodzić w swoich szatach liturgicznych po ulicach? Nikt.
Muzułmanom w Polsce ktoś chodzić w swoich szatach? Nikt.
Rabinom w Polsce ktoś broni chodzić z pejsami i w jarmułkach? Nikt
Ja też jak zechce to mogę łazić po ulicach w swoich szatach liturgicznych. Państwo tego nie zaleca i nie zabrania jest NEUTRALNE w tym względzie. To zależy od samych zainteresowanych, którzy mają do tego KONSTYTUCYJNE PRAWO.
Wytłumacz mi ten rozdział od panstwa bo jakoś moja percepcja tego nie pojmuje ..ze w panstwie gdzie jest rozdział od kosciołów ..na lekcje przychodzi ksiądz i religia jest lekcja państwowej szkole a nie prywatnym obowiazkiem wiernego..
Jednocześnie każda wspólnota Religijna ma prawo nauczać w szkole warunkiem jest aby w jednej szkole zebrało się co najmniej 7 dzieci z jednego poziomu klas np. 7 uczniów klasy pierwszej zainteresowanych nauczaniem przedmiotu i dyrekcja szkoły MA OBOWIĄZEK ZAPEWNIĆ MOŻLIWOŚĆ NAUKI DANEJ RELIGI a powyżej 15 dzieci ZATRUDNIĆ WYKŁADOWCĘ a kto nie chce żadnej religii ma ETYKĘ.

Jeśli jest inaczej to dyrektora szkoły do sądu jak robi jakieś trudności. Państwo daje wybór dla obywatela (za uczniów poniżej 18 lat decydują w tej kwestii rodzice) w tej kwestii Religia wyznawana lub Etyka.

Ps.: Tonący Brzytwy się chwyta co poczytaj waść KONSTYTUCJE III RP.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 22:21 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

173
Twoja hipokryzja mnie zadziwia....
Akceptujesz dokładnie to samo ..co negujesz u muzułanów...
I albo jest rozdział państwa od kościołów ..albo ktoś moze prosisc o wyswięcenie publicznego budynku...Albo jest łąmanie prawa i dzieci nie maja ani lekcji SWOJEJ Religii ani lekcji etyki..
Wiec nie zasłaniaj sie jakimis dziwacznymi argumentami ze ludzie KK nie przestrzegaja prawa ..tylko przyznaj ze stosuja dokladnie te same sztuczki co fundamentalisci muzułmanscy
Pytasz czemu godze sie na szariat w Polsce...bo godze sie na to by KK wychodził na ulice z procesjami ( sic !! ..to ten rozdział KK od panstwa ), godze sie by Zydzi obchodzili swe świeta
o których informuje panstwowa TV, dowiaduje sie o obchodach prawosławnych...to nie widze powodów dla ktorych miałby islam byc wykluczony...Jsli wszystkie religie w Polsce stosuja swe prawa ( w przypadku KK dotyczy to takze spraw majatkowych bo przeciez grób jest wartoscia i majatkiem ) to niby czemu ma byc wykluczony islam...Jezeli wszystkie religie nawołuja do morderstw innowierców..to czemu chcesz wykluczyc tylko islam....Aaaa rozumiem..zaraz wyjmiesz królika z rekawa powołując sie na terrorystów...Tyle tylko ze przemilczysz terrorystów chrzescijańskich typu Breivika terrorystyczne podpalenia meczetów w Holandi ,Belgii ,Francji czy USA...
http://ndie.pl/holendrzy-podpalaja-meczety/
http://www.wykop.pl/link/1073667/w-belg ... no-meczet/
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,89914,title ... omosc.html

Mów tym samym jezykiem mówiąc zrówno o chrzescijanstwie,judaizmie,hindii czy tez o islamie..
ODPOWIEDZ tez na pytanie : co zrobisz gdy ich bedzie wiecej i w demokratyczny sposób przegłosuja ze islam ma byc religia państwową ??? Bedziesz strzelał ?? czy podpalał meczety ??

To co robisz to jawne nawoływanie do nienawisci religijnej wymierzonej przeciw islamowi...
Akceptujesz łąmanie prawa przez hierarchow KK ale podnosisz krzyk w przypadku gdy dokladnie to samo robią muzułamnie..Rwiesz szaty gdy dochodzi do terroru islamskiego ale przemilczasz to ze w wyniku podpalen meczetów gina tez muzułamnie...I na dodatek nie umiesz NIC zaproponowac byy nie dochodziło do łamania prawa zarówno przez KK ,Zydów czy islam...
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 8:29 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

174
1. Jest rozdział Kościoła od Państwa poczytaj Konstytucje i zrozumiesz jak to działa. Po za tym polecam ten link jest tam wszystko przystępnie opisane ze względów objętościowych nie cytuję. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4585

Natomiast Tutaj jest opisana sytuacja Prawna Islamu w Polsce. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,538 ... nej.Polsce

Rozdział Kościoła od Państwa gwarantuje Ustawa o gwarancji swobody sumienia i Wyznania. Gdyby Polska była Państwem Wyznaniowym owej swobody by nie było.

Polska może mieć Religię Dominującą zachowując rozdział Kościoła od Państwa ale gdyby była Państwem Wyznaniowym to Prawo Świeckie byłoby tożsame z prawem np. Watykanu i nie byłoby mowy o gwarancji Swobody Wyznania.

2. Budynek Użyteczności Publicznej ma swojego zarządcę i to od niego zależy czy weźmie księdza Chrześcijańskiego (obojętnie czy z KRK czy Popa), Rabina Żydowskiego, Muffiego Islamskiego, Mnicha Buddyjskiego, Żercę Rodzimowierczego do wyświęcenia budynku. Czy też nie będzie go święcił w ogóle. PAŃSTWO TEGO NIE NARZUCA ANI NIE ZABRANIA. TO ZALEŻY OD WŁASNEJ I NIE PRZYMUSZONEJ WOLI OWEGO ZARZĄDCY. Znam Gminę, w której w szkołach obok godła wisi półksiężyc Islamski.

3.
przedszkole i szkoła mają obowiązek zorganizowania lekcji religii dla grupy nie mniejszej niż siedmiu uczniów danej klasy (dla mniejszej liczby lekcje religii w przedszkolu lub szkole powinny być organizowane w grupie międzyoddziałowej lub międzyklasowej) przy czym jesli w przedszkolu lub szkole na naukę religii danego wyznania lub wyznań wspólnie nauczających zgłosi się mniej niż siedmiu uczniów (wychowanków), organ prowadzący przedszkole lub szkołę, w porozumieniu z właściwym kościołem lub związkiem wyznaniowym, organizuje naukę religii w grupie międzyszkolnej lub w pozaszkolnym (pozaprzedszkolnym) punkcie katechetycznym (liczba uczniów (wychowanków) w grupie lub punkcie katechetycznym nie powinna być mniejsza niż trzy). Dopuszcza się tez przy tym, wramach tych przepisow, nieodpłatne udostępnienie sal lekcyjnych na cele katechetyczne, w terminach wolnych od zajęć szkolnych, kościołom i związkom wyznaniowym również nie organizującym nauczania religii w ramach systemu oświatowego.
Druga wazna kwestia jest to, ze nauczanie religii odbywa się na podstawie programów opracowanych i zatwierdzonych przez właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych i przedstawionych Ministrowi Edukacji Narodowej do wiadomości. Te same zasady stosuje się wobec podręczników do nauczania religii.
Jak widać SZKOŁA MA TAKI OBOWIĄZEK JEST TO REGULOWANE W USTAWIE WŁAŚNIE DLATEGO BY JAKIŚ DYREKTOREK KATOLIK NIE MÓGŁ TEGO ODMÓWIĆ.

3. Nie tylko KRK łamie przepisy każda wspólnota religijna o charakterze Misyjnym czytaj KRK, Prawosławie, Protestantyzm z wszelkimi odłamami, Islam, Judaizm wszystkie te wspólnoty naginają prawo do granic możliwości.

4. Poczytaj sobie Art. 53 Konstytucji RP przeszkadzają Ci procesje, pielgrzymki napisz skargę do władz danego kościoła za pisemnym potwierdzeniem odbioru. Jak Cię zignorują IDŹ Z TYM DO PROKURATURY! Ja tak u Siebie pozamiatałem sprawę i mam spokój trzy razy przyjechał patrol interwencyjny i się nauczyli, że nie są sami.
Pytasz czemu godze sie na szariat w Polsce...bo godze sie na to by KK wychodził na ulice z procesjami ( sic !! ..to ten rozdział KK od panstwa ), godze sie by Zydzi obchodzili swe świeta
o których informuje panstwowa TV, dowiaduje sie o obchodach prawosławnych...to nie widze powodów dla ktorych miałby islam byc wykluczony...Jsli wszystkie religie w Polsce stosuja swe prawa ( w przypadku KK dotyczy to takze spraw majatkowych bo przeciez grób jest wartoscia i majatkiem ) to niby czemu ma byc wykluczony islam...
Kto wyklucza Islam? Islam ma te same prawa (z wyjątkiem praw U.S.C. ale NA WŁASNE ŻYCZENIE gdyż chcieli by 10 żon mieć zgodnie z prawem i by wszystkie dziesięć dziedziczyło. Lecz da się to obejść co robią po prostu nie spisują aktu małżeństwa a Umowy Cywilno-Prawne pod rygorem nie ważności) Muzułmański Związek Religijny działa nieprzerwanie i LEGALNIE od 1925 roku jak byś nie wiedział i mają prawo sądzić zgodnie z Szariatem członków własnej społeczności religijnej w zakresie spraw Cywilnych i Rodzinnych z wyjątkiem spraw Karnych i jakoś żadnemu NASZEMU Muzułmaninowi to nie przeszkadza sami spisali w taki a nie inny sposób SWÓJ STATUS na podstawie, którego została przyjęta Ustawa o stosunku RP do Muzułmańskiego Związku Religijnego (to taki a'la konkordat).
Natomiast Szariat to już inna Bajka i nie jest to żadna dyskryminacja. KRK nie ma swoich sądów tak samo jak Judaizm czy Buddyści więc nie widzę powodów by Islam miał Sądy Szariackie.
Kto Broni dla Muzułmanów żyjących w Polsce dogadywać się na podstawie Szariatu? NIKT tylko takie Porozumienia nie mają mocy prawnej Sąd w sprawach majątkowych może się jednak do takiego POROZUMIENIA przychylić. Natomiast Sądy Szariackie jakich domagają się "napływowi" miałby rozstrzygać również w sprawach Karnych i na to nie ma zgody sprawy Cywilne mogą rozstrzygać przed swoim Muffim lecz ma to status jedynie POROZUMIENIA. Czyli nie ma mocy władczej.

Zgodnie z zasadą wewnętrznej autonomii związków wyznaniowych muzułmańskie wspólnoty religijne funkcjonują także w oparciu o swoje prawo wewnętrzne - statuty, których postanowienia nie powinny być sprzeczne z przepisami ustaw chroniących bezpieczeństwo i porządek publiczny, zdrowie i moralność publiczną, władzę rodzicielską oraz podstawowe prawa i wolności innych osób.
Zwróć Uwagę szczególnie na to co podkreślone tak więc w obrębie własnego Związku Wyznaniowego mogą się sądzić zgodnie z Szariatem pod warunkiem, że nie będzie to sprzeczne z powszechnie obowiązującym Prawem. Dla naszych rodaków wyznania Islamskiego a za takich uważam między innymi Potomków Tatarów Polskich to zdecydowanie wystarcza i takie rozwiązanie Mi nie przeszkadza.
Jednak Islamiści "napływowi" czytaj imigranci co teraz do Polski się pchają np.: z Arabii Saudyjskiej chcą rozciągnąć Szariat również na sprawy Karne (np. Kradzież, Gwałt, Morderstwo) oraz na osoby inne czyli Katolik mający SPOR z Muzułmaninem miałby według nich odpowiadać przed Sądem zgodnie z Prawem Szariatu.
Ja zaś TYLKO na to nie daję zgody taka regulacja jaka jest powinna im zdecydowanie wystarczać.

ODPOWIEDZ tez na pytanie : co zrobisz gdy ich bedzie wiecej i w demokratyczny sposób przegłosuja ze islam ma byc religia państwową ??? Bedziesz strzelał ?? czy podpalał meczety ??
To zależy co ONI zrobią:
- JAK ZOSTAWIĄ NAS W SPOKOJU TO BĘDZIEMY KOEGZYSTOWALI tak jak koegzystujemy z KRK
- JAK BĘDĄ CHCIELI NAS "NAWRACAĆ" (czytaj Prześladować na tle RELIGIJNYM) TO JAKO GOSPODARZE TYCH ZIEM PRZEGONIMY ICH NA 4 WIATRY.

BRONIĄC SWYCH PRAW. My Rodzimowiercy Uczymy się na błędach przodków i nie popełnimy ich po raz wtóry.

Co do palenia Meczetów to tylko tyle. KOŚCIOŁÓW KRK TEŻ NIE PALĘ MIMO, ŻE BANDYCI W CZARNYCH SUKIENKACH NISZCZĄ NASZE RODZIME MIEJSCA KULTU.
Akceptujesz łąmanie prawa przez hierarchow KK
Udowodnij TO lub odszczekaj. JESTEM RODZIMOWIERCĄ i sam wskazuję ich machlojki na jakie wpadnę i bynajmniej tego nie pochwalam. Ten wątek jednak do tyczy ISLAMU NIE KRK. Zaś mój stosunek do KRK możesz łacno poznać, z niektórych postów w dziale odnośnie Chrześcijaństwa.
Rwiesz szaty gdy dochodzi do terroru islamskiego ale przemilczasz to ze w wyniku podpalen meczetów gina tez muzułamnie
CZY W POLSCE ZOSTAŁ PODPALONY JAKIŚ MECZET? Ja w tej dyskusji reprezentuję INTERESY POLSKI!!!!!!! Europa i reszta Świata MNIE CAŁY CH** obchodzi.
I na dodatek nie umiesz NIC zaproponowac byy nie dochodziło do łamania prawa zarówno przez KK ,Zydów czy islam...
Zaproponować mogę bardzo proste rozwiązanie, którego Ty jednak nie zaaprobujesz. Chrześcijaństwo, Judaizm i Islam to tzw. Religie księgi, Religie objawione a przede wszystkim MAJĄ CHARAKTER MISYJNY i do póki taki charakter zachowają do póty będą mieć w poważaniu Prawo Świeckie.

Co miałoby się stać by straciły taki charakter to sam pomyśl od razu mówię, że są tylko dwie opcje i żadna z nich nie jest Humanitarna.
__________________________________________

Cała dyskusja na ten temat z Tobą rozbija się o Twoją nie znajomość PRAWA RP w tym względzie. Przynajmniej Ja takie odnoszę wrażenie. Tak więc mam prośbę doucz się np. stąd www.isap.sejm.gov.pl gdyż nie zamierzam Tutaj przepisywać Całych USTAW.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 19:57 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

175
Stojący twardo...Czy ty czasem wychodzisz na ulicę ??? Powołujesz sie na przepisy prawa i konstytucji...których nawet przedstawiciele panstwa nie przestrzegaja...
Twierdzisz ze jest rodział panstwa od koscioła...to wyjasnij mi jakim cudem nauczyciele bedacy przedstawicielami państwa zmuszaja uczniów do wyjscia ze szkoły na rekolekcje ??? Jakim cudem i
jakim prawem rekolekcje staja sie obowiązkowe ??? Pokaz mi jaki procent szkół mimoobowiązku prowadzenia zamiast religii lekcji etyki takie lekcje prowadzi
Nawet w sejmie wisi krzyz ...mimo iz wsród posłów sa i protestanci i zydzi Nie mówiąc juz o ateistach Czemu wszystkich symboli religijnych nie powieszono ?? I czemu w ogóle w państwie ktore głosi rozdzielność państwa do religii wiesz jakiekolwiek symbole religijne...w budynkach
Wiec stojący twardo ...albo jesteś ślepy albo jawnie głosisz propagande To co to panstwo głosi i ustala jako prawo nijak sie ma do rzeczywistości dnia codziennego To czysta propaganda jak w komunizmie..
Wiec zarzucanie wyznawca islamu chec zawładnięcia przestrzenią publiczna w momencie kiedy sie zawłaszcza samemu te przestrzeń jest tylko obroną zagarniętej przestrzeni
Nie odpowiedziałeś równiez na pytanie : co zrobisz jesli muzułmanów bedzie wiecej niz wyznawców Chrystusa ,i w demokratyczny sposób przegłosuja ze panstwa w których zyja jako religie panstwowa maja islam ???
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 9:31 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

176
Zaproponować mogę bardzo proste rozwiązanie, którego Ty jednak nie zaaprobujesz. Chrześcijaństwo, Judaizm i Islam to tzw. Religie księgi, Religie objawione a przede wszystkim MAJĄ CHARAKTER MISYJNY i do póki taki charakter zachowają do póty będą mieć w poważaniu Prawo Świeckie.

Co miałoby się stać by straciły taki charakter to sam pomyśl od razu mówię, że są tylko dwie opcje i żadna z nich nie jest Humanitarna
Rozwiązanie jest proste jak budowa młotka...Wystarczy zastosowac te prawa które obowiązują w USA tzn Absolutny zakaz propagowania religii w przestrzeni publicznej Zakaz symboli religijnych w przestrzeni publicznej ..Tylko tyle ...i gwarantuje ze to działa !!
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 9:55 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

177
hahahaha... Chyba waść nie wiesz co mówisz w USofA propaguje się Chrześcijaństwo na każdym kroku jak może różnego rodzaju: festyny, akcje humanitarne, etc. etc.;

Zauważ, że same ataki na inne wyznania są propagowaniem swojej wiary a te są na porządku dziennym w USofA.

Zakaz dotyczy tylko i wyłącznie "wiernych" duchowieństwo może prowadzić "nawracanie" na potęgę.

Zresztą USofA to specyficzny Kraj od samego początku swojego powstania był tam KOGEL-MOGEL i GROCH Z KAPUSTĄ.

Są tylko dwie drogi:

- Religie Misyjne stracą charakter misyjny zdobywając Hegemonię nad światem (czyt. inne wierzenia zostaną bezpowrotnie zniszczone)

- Religie Misyjne stracą charakter misyjny poprzez zniknięcie z powierzchni globu (czyt. same przestaną istnieć)

Pozostałe wierzenia nie mające charakteru misyjnego nie będą sobie zagrażały. Teraz pomyśl co musiałoby się stać aby jedna z tych opcji stała się rzeczywistą do spełnienia i zaręczam, że na drodze pokojowej by się to nie odbyło.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 11:53 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

178
egoista99 pisze:Stojący twardo...Czy ty czasem wychodzisz na ulicę ??? Powołujesz sie na przepisy prawa i konstytucji...których nawet przedstawiciele panstwa nie przestrzegaja...
Jak obywatel zna te przepisy to i oni są zmuszeni przestrzegać :) nie raz się spotkałem z leserami w służbie państwa ale wystarczyło, że cytowałem odpowiednie przepisy i zaczeli chodzić posłusznie jak nakręceni :) więc się da.
Twierdzisz ze jest rodział panstwa od koscioła...to wyjasnij mi jakim cudem nauczyciele bedacy przedstawicielami państwa zmuszaja uczniów do wyjscia ze szkoły na rekolekcje ??? Jakim cudem i jakim prawem rekolekcje staja sie obowiązkowe ???
Jak jest taka sytuacja a się rodzice danego dziecka na to nie zgadzają to wystarczy, że zwrócą uwagę dla dyrekcji jak nie skutkuje to do ministerstwa oświaty, rzecznika praw dziecka, prokuratury. Trzeba o swoje walczyć jak rodzice a nawet dzieci się na to potulnie zgadzają to i nic w tym dziwnego.
Prawo jest w tej sytuacji po stronie rodzica oczywiście najlepiej jest dowód (nagranie) z rozmowy z nauczycielem, że on tego wymaga to można takiego pozbawić nawet prawa wykonywania zawodu.
Pokaz mi jaki procent szkół mimoobowiązku prowadzenia zamiast religii lekcji etyki takie lekcje prowadzi
Ilu rodziców zgłasza taki wniosek? Ja sam pamiętam, że jak byłem w podstawówce chciałem mieć etykę zamiast religii i co z tego, że było nas takich w klasie 15 jak do 18 roku życia to rodzice w tej sprawie decydują co jest zgodne z Konstytucją RP.
Państwo jest gwarantem takiego obowiązku ale inicjatywa należy do rodziców.
Natomiast to, że w większości szkół DOMYŚLNIE jest wprowadzana Katecheza a nie Etyka to wynika z usytuowania regionu i decyzji dyrekcji, która jednak ma obowiązek dostosować się do woli RODZICÓW. Ile % rodziców wyraża natomiast swoją wolę?
Na Podlasiu domyślnie naucza się Prawosławia Jako dominującego na danym terenie zaś na reszcie Kraju domyślnie zakłada się KRK. Co jest zgodne z Prawem to Rodzic lub pełnoletni uczeń musi wystąpić z wnioskiem, do którego dyrekcja musi się dostosować a jak lokalny dyrektorek uważa się, że stoi ponad prawem to do sądu dziada i się procesować a nie spuszczać uszy po sobie jak posłuszne bydle.
Nawet w sejmie wisi krzyz ...mimo iz wsród posłów sa i protestanci i zydzi Nie mówiąc juz o ateistach Czemu wszystkich symboli religijnych nie powieszono ?? I czemu w ogóle w państwie ktore głosi rozdzielność państwa do religii wiesz jakiekolwiek symbole religijne...w budynkach
Każdy budynek publiczny ma swojego zarządcę. Wystarczy, że się zgłoszą do niego reprezentanci innych religii i przyniosą swój symbol do powieszenia. Ja np. u siebie w gabinecie mam zawieszone: krzyż KRK i krzyż prawosławny, półksiężyc, gwiazdę Dawida i płaskorzeźbę Peruna wszystkie te symbole wiszą na jednym poziomie a nad nimi wisi Godło. Patologią jest gdy Godło wisi pod krzyżem co się często spotyka ale w takich sytuacjach po prostu proszę o krzesło albo wracam z drabiną i przewieszam.

Aparat Państwowy nie ZAKAZUJE ani nie ZALECA wieszania symboli religijnych w miejscach użyteczności publicznej to zależy TYLKO i wyłącznie od ZARZĄDCY danego miejsca.
Proszę jest to możliwe i wszystko zależy od Zarządcy. Państwo tego nie narzuca ani nie zabrania
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1286 ... godlo.html
To co to panstwo głosi i ustala jako prawo nijak sie ma do rzeczywistości dnia codziennego To czysta propaganda jak w komunizmie..
BYKAMI CI NAPISAĆ TO PROSZĘ BARDZO Jest rozdział kościoła od Państwa, to że wyznawcy takiego czy innego systemu łamią przepisy to to jest ich wina. Państwo zaś nawet jak o tym wie nie może nic zrobić do póki nie dostanie zgłoszenia widzisz łamanie Prawa to zgłaszaj to do służb nie dawaj spoczynku a nie tylko narzekasz a NIC nie robisz. Co da całkowity zakaz jak w USofA jak KRK i tak nie będzie tego przestrzegać a Ludzie dalej nie będą widzieć w tym problemu lub będą na to patrzeć władze przez palce. Aby ktoś był ścigany musi być zgłoszone przestępstwo inaczej stosuje się zasadę domniemania niewinności. Poniał? Jak nie to spadam do ściany mówić nie zamierzam.
Wiec zarzucanie wyznawca islamu chec zawładnięcia przestrzenią publiczna w momencie kiedy sie zawłaszcza samemu te przestrzeń jest tylko obroną zagarniętej przestrzeni
Egoista99 jakoś żaden ksiądz nie ustawił dla Mnie stosu by Mnie spalić za Herezję i takie działanie jest nielegalne. Natomiast Islam chce wprowadzić pełne Prawo Szariatu a gdy tak się stanie mordowanie przez Islam innowierców będzie legalne.

NIE POWRACAJMY DO ŚREDNIOWIECZA TYM RAZEM POD BUTEM ISLAMSKIM I TAK MAMY SZCZĘŚCIE, ZE KAPITUŁA ŚWIĘTEJ INKWIZYCJI SIĘ W POLSCE ZBYTNIO NIE SZAROGĘSIŁA.
Nie odpowiedziałeś równiez na pytanie : co zrobisz jesli muzułmanów bedzie wiecej niz wyznawców Chrystusa ,i w demokratyczny sposób przegłosuja ze panstwa w których zyja jako religie panstwowa maja islam ???
Odpowiedziałem
Twardostoj pisze:To zależy co ONI zrobią:
- JAK ZOSTAWIĄ NAS W SPOKOJU TO BĘDZIEMY KOEGZYSTOWALI tak jak koegzystujemy z KRK
- JAK BĘDĄ CHCIELI NAS "NAWRACAĆ" (czytaj Prześladować na tle RELIGIJNYM) TO JAKO GOSPODARZE TYCH ZIEM PRZEGONIMY ICH NA 4 WIATRY.

BRONIĄC SWYCH PRAW. My Rodzimowiercy Uczymy się na błędach przodków i nie popełnimy ich po raz wtóry.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 13:01 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Islamizacja Europy

179
ak jest taka sytuacja a się rodzice danego dziecka na to nie zgadzają to wystarczy, że zwrócą uwagę dla dyrekcji jak nie skutkuje to do ministerstwa oświaty, rzecznika praw dziecka, prokuratury. Trzeba o swoje walczyć jak rodzice a nawet dzieci się na to potulnie zgadzają to i nic w tym dziwnego.
Prawo jest w tej sytuacji po stronie rodzica oczywiście najlepiej jest dowód (nagranie) z rozmowy z nauczycielem, że on tego wymaga to można takiego pozbawić nawet prawa wykonywania zawodu.
Hehehehe...To ja mam byc tym ,ktorego pózniej ukamieniują ??? Którego beda wytykac palcem...Albo jesteś przy zdrowych zmysłach ...albo kompletnie ślepy...Jak jesteś taki madry to idz do medresy i powiedz fundamentalistycznym muzułmanom ze popełniaja wykroczenie ...idz do żydowskiej boznicy i głosno powiedz ortodoksyjnym Zydom ze opluwanie księdza katolickiego jest bezprawiem w Izraelu..Od tego są słuzby państwowe by przestrzegac prawa a nie obywatel zwracajacy uwagę milicjantowi ze to prawo przekracza ( np nagminne przekraczanie szybkosci przez samochody policji ) Od tego jest w Polsce kuratorium by zwolnic dyrektora szkoły i nauczycieli
którzy zmuszaja cała szkołe by karnie szła do koscioła na rekolekcje...
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2013, 11:10 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Islamizacja Europy

180
Twardostoj napisał(a):
To zależy co ONI zrobią:
- JAK ZOSTAWIĄ NAS W SPOKOJU TO BĘDZIEMY KOEGZYSTOWALI tak jak koegzystujemy z KRK
- JAK BĘDĄ CHCIELI NAS "NAWRACAĆ" (czytaj Prześladować na tle RELIGIJNYM) TO JAKO GOSPODARZE TYCH ZIEM PRZEGONIMY ICH NA 4 WIATRY.
BRONIĄC SWYCH PRAW. My Rodzimowiercy Uczymy się na błędach przodków i nie popełnimy ich po raz wtóry.
Patrz wyzej !! Tak samo oni nas zostawią w spokoju jak my zostawiamy ich ...
Ich bedzie więcej, beda lepiej zorganizowani,sa bardziej wierzacy i w demokratyczny sposób przejma nasze koscioły ktore juz dzisiaj swiecą pustkami..
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2013, 11:14 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron