Re: dwa słońca

32
Ja?!, wpisz w google/grafika bądź youtube frazę "sun dog" lub "parhelion", otrzymasz wyniki w różnych warunkach pogodowych i różnych obszarach. Tego jest od cholery. Co do wiarygodności wklejonego przeze mnie zdjęcia jest na tyle samo wiarygodne bądź niewiarygodne, jak umieszczane w poprzednich postach ;)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 14:52 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: dwa słońca

33
Wystarczy,że kliknie w podane przez mnie nieco wyżej linki. Tu cytuję tenże swój post wraz z nimi.
Na tym zdjęciu najnizej widac zjawisko znane od dawna i zwane "halo słoneczne".
Tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo_(zjawisko_optyczne) http://zmianynaziemi.pl/kategoria/halo-sloneczne masz naukowe wyjaśnienie tej "zagadki"
To co opisujesz jest od dawna znanym zjawiskiem parhelionu. http://en.wikipedia.org/wiki/Sun_dog
Pies niedz lub Sundog , nazwa naukowa parhelion (liczba mnoga Parhelia ) z greckiego παρήλιον (parēlion) , co oznacza "obok słońca", od παρά (para) , co oznacza "obok", a ἥλιος (Helios) , co oznacza "słońce", a także nazywa mock niedz [ 1 ] lub phantom niedz , [ 2 ], jest zjawisko atmosferyczne , które tworzy jasne plamki na niebie, często na świetlistym pierścienia lub halo na każdej stronie. Sundogs może wyglądać jako plama światła na lewo lub na prawo od słońca 22 ° odległe i w tej samej odległości nad horyzontem jak słońce, w aureoli lodu. Można je zobaczyć na całym świecie o każdej porze, ale nie zawsze są one oczywiste i jasne. Sundogs są najlepiej widoczne i są najbardziej widoczne, gdy słońce jest nisko.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 14:59 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

34
Ja?! pisze:zdjęcie robione w fotoshopie cs4 ? ;)
Przeciez sa dwa słonca - zródła energetyczne- do których każdy człowiek jest podłączony w zależności od poziomu rozwoju świadomości..
.Piszę tu o słońcach swiata duchowego... Jedno mówi się o nim umownie Słonce Avalonu- to zródło energetyczne dla rajskiego człowieka, takze też człowieka Lemurii i powracajoących do gwiazd... Drugie to sztuczne słonce stworzone dla zbierania doświadczeń w kainowej krainie.....Czytałam gdzieś ,ze w momencie otwarcia tunelu z Avalonu zostanie automatyczne odcięty dostęp tych niskich energii do Ziemi.... Zostanie tylko ......wypalić to co na Ziemi zostało ...Piszą też ,że prawo karmy zostanie zamknięte i ludzie będzą konfrontowani na bieżaco z własnymi niedoskonałymi decyzjami.. Każdy dla siebie będzie sędzią...... brrr.....to bardzo bolesny proces wzrastania....ale bardzo efektywny..... Zobaczymy jak to będzie działało
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 20:03 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: dwa słońca

36
999Krysia pisze:
Ja?! pisze:zdjęcie robione w fotoshopie cs4 ? ;)
Przeciez sa dwa słonca - zródła energetyczne- do których każdy człowiek jest podłączony w zależności od poziomu rozwoju świadomości..
.Piszę tu o słońcach swiata duchowego... Jedno mówi się o nim umownie Słonce Avalonu- to zródło energetyczne dla rajskiego człowieka, takze też człowieka Lemurii i powracajoących do gwiazd... Drugie to sztuczne słonce stworzone dla zbierania doświadczeń w kainowej krainie.....Czytałam gdzieś ,ze w momencie otwarcia tunelu z Avalonu zostanie automatyczne odcięty dostęp tych niskich energii do Ziemi.... Zostanie tylko ......wypalić to co na Ziemi zostało ...Piszą też ,że prawo karmy zostanie zamknięte i ludzie będzą konfrontowani na bieżaco z własnymi niedoskonałymi decyzjami.. Każdy dla siebie będzie sędzią...... brrr.....to bardzo bolesny proces wzrastania....ale bardzo efektywny..... Zobaczymy jak to będzie działało
Dla mnie słońce jest tylko jedno, to nasza "dzienna gwiazda". Reszta to fantazje dobre dla naiwniaków i obskurantów.
P.S. W ZSRR "słoneczkiem" nazywano kiedyś tego towarzysza:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 gru 2012, 15:07 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

37
999Krysia pisze:Przeciez sa dwa słonca - zródła energetyczne- do których każdy człowiek jest podłączony w zależności od poziomu rozwoju świadomości..
.Piszę tu o słońcach swiata duchowego... Jedno mówi się o nim umownie Słonce Avalonu- to zródło energetyczne dla rajskiego człowieka, takze też człowieka Lemurii i powracajoących do gwiazd... Drugie to sztuczne słonce stworzone dla zbierania doświadczeń w kainowej krainie.....Czytałam gdzieś ,ze w momencie otwarcia tunelu z Avalonu zostanie automatyczne odcięty dostęp tych niskich energii do Ziemi.... Zostanie tylko ......wypalić to co na Ziemi zostało ...Piszą też ,że prawo karmy zostanie zamknięte i ludzie będzą konfrontowani na bieżaco z własnymi niedoskonałymi decyzjami.. Każdy dla siebie będzie sędzią...... brrr.....to bardzo bolesny proces wzrastania....ale bardzo efektywny..... Zobaczymy jak to będzie działało
Są dwa ale to drugie jest daleko poza orbitą plutona i słabo świeci a nawet bardzo słabo.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2012, 15:44 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

38
Najbliższa Słońcu gwiazda to Proxima Centauri http://pl.wikipedia.org/wiki/Proxima_Centauri
Od orbity Plutona dzieli ją około 4,22 lat świetlnych (40 bilionów km). Niektórzy uważają, że poza orbitą Plutona krąży wokół Słońca planeta (nie gwiazda!) zwana Transpluton. Ale to tylko niczym nie potwierdzone hipotezy.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2012, 16:46 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

43
Propo tej niby planety. Sprawdzałem jej niby parametry podawane w internecie. Nawet gdyby znajdowała się w tej samej odległości co Jowisz nie byłaby tak widoczna na Niebie.

Granicą układu Słonecznego jest Pluton 30 do 50 odległości Ziemi od Słońca. Jeśli na skraju układu Słonecznego rzeczywiście widoczna byłaby jakąś planeta o promieniu =1/10 ziemskiego to z Ziemii byłaby co najwyżej widoczna jak większą gwiazda.


Widać jak podstawowe błędy popełnili twórcy tej teorii. Chodzi chyba o Nibru które nie istnieje i przeczy ruchomo kosmicznym. Świetna teoria dla debili szczególnie że wystarcza proste obliczenia.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 7:45 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

45
z jakiego dnia te parametry ? wiesz że ona sie przemieszcza inaczej niż normalne planety ?
jeśli mowa o drugim słońcu to tyczy sie nibiru będącej za słońcem - a słońce między ziemią i nibiru, tylko wtedy światło odbija sie od planety. I wtedy chyba to jasne że jest bliżej słońca niż mars. Zbyt skompikowane ?

To coś za plutonem jest jeszcze większe niż nibiru i jest conajmniej dwa razy dalej niż odległość plutona od słońca. Może nazwiemy to ciemnym słońcem. Nibiru sobie lata pomiędzy tymi dwoma gwiazdami regularnie.

ps: tyche jest szacowana na około 15 tys au i chyba jest mylona z nibiru.,
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 10:29 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: dwa słońca

46
Tak wiem. Jeśli nawet jest według tej teorii w najbliższym miejscu do Ziemii to rozmiarówo Ci wykarze że to kłamstwo.

Poproszę tylko napisz mi przybliżone rozmiary tej planety i jakies zdjęcie uznane za prawdziwe.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 10:47 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

47
gdyby była blisko ziemi tobyśmy to odczuli na własnej skórze. ona może zasłonić słońce na całej ziemi. Ruskie twierdzą że sie pojawi 14 lutego w pobliżu ziemi i poleci dalej w kierunku orbity plutona ale ja bym jej dał więcej czasu.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 10:55 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

48
rozmiary nibiru około 2 do 3 razy większa od ziemi ale mniejsza od jowisza, może posiadać pare swoich księżyców

tutaj coś sprzed 2 lat, poszukaj czegoś wiarygodnego według ciebie wpisując nibiru w google z datą jaką chcesz
http://humansarefree.com/2011/03/nibiru ... tures.html
są nowsze ale oklepane, te z bieguna południowego mogą być interesujące
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 10:57 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: dwa słońca

49
Dobra 15 tys au to sporo.

Wlasnie nie to nic nie znaczy że jest bliżej Słońca niż Mars. Powiedz mi lepiej jakie tory których planet może przeciąć Nibru i jaki jest jego przybliżony rozmiar.

Rozumiem że mówisz o tym że Nibru znajduje się po przeciwnej stronie Słońca w odległości okolo 1 au tylko po przeciwnej stronie co Ziemia. Powiedz mi jak ciało wielkości Jowisza może nie być zauważone. Jowisz z większej odległości jest widoczny gołym okiem wiec Nibru powinnem spokojnie zauważyć przez teleskop gdyby istniało.

Troche Ci nie wierze bo nie trzyma się to kupy. Proszę podaj mi dane jakies o tej planecie. Czekam na rozmiar, w jakiej odległości jest teraz od Słońca a w jakiej byla najbliżej.

Mając dane dopiero moge zaczac rozmowę.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 11:24 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

52
Okey założenie jest że porusza się jak asteroida. Tylko że przy takich rozmiarach Słońce napewno nie jest w stanie grawitacyjnie sprawić by taka planeta okrążyła je i zaczęła powracać do tej drugiej gwiazdy. To bardzo złożony problem widzę.

Rozmiarówo wyglada to tak. Długość promienia okolo 3 razy mniejszy niż Jowisz. Gdyby Jowisz znajdował się w odległości 1 au od Słońca czyli w odległości jak Ziemia od Słońca na Niebie byłby widoczny jak 1/10 długości Słońca. To jest niewiele. Mniejszy niż na rzekomych zdjęciach Nibru. Nibru ma 3 razy mniejszy promień niż Jowisz wiec byłoby wielkości porównując trzech jasnych gwiazd widocznych z Ziemii. To tak porównanie wielkości.

Według Ciebie dzis znajduje się okolo 2 au od Ziemii a 2 lata temu bylo to jeszcze dalej. To oznacza że nie mozliwe by gołym okiem w dzień widzieć główkę szpilki na niebie. Gdyby brac do odległości w jakiej jest tą planeta i jej rozmiary do zdjęć które są pokazywane to oznacza jakiś błąd miedzy 50-300 wielkości tej planety. Wiec niezbyt mnie to przekonuje. Ale może ktos wrzuca takie zdjęcia a ty się z tym nie zgadzasz i masz jakies dowody czy zdjęcia z teleskopów to wrzuc.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 11:52 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

54
nie bierz dosłownie czasu bo sie zmienia w zależności od zdjęcia które podaje. Ostatnie zdjęcia są już bez odbijania słońca czyli jest obecnie między ziemią a słońcem ale nie wiem w jakiej odległości. Niestety nie można liczyć na teleskopy nasa czy watykanu z oczywistych względów.

o grawitacje sie nie martw, nibiru podobno ma silne pole magnetyczne, ta planeta składa sie z ciężkich pierwiastków co widać z radioteleskopu ale te zdjęcia są dostępne jednostkom na ziemi.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 12:10 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

55
Ale przecież skoro miedzy słońcem a Ziemia to jest dosyć widoczny pewnie większy niż Wenus który jest widoczny nocą gołym okiem. Wenus i Jowisz są widoczne gołym okiem a co dopiero przez domowy teleskop. Dodam że według tego o czym mówimy Wenus czasem od Ziemii jest w odległości większej 1 au i jest mniejszy niż Ziemia. Według podań Nibru jest okolo 3 razy większy niż Ziemia. Załóżmy że 4 razy większy niż Wenus. Wiec to że nie jest widoczny okiem to by oznaczało że musi się zbliżać do Ziemii idealnie od Słońca nie odbijać promieni słonecznych będąc nie widoczna. Ale i tak łatwo by bylo ja znaleźć na teleskopie domowym.

Dlatego się zastanawiam czy tak dostępna sprawa nie jest na utube udokumentowana amatorskimi zdjęciami z teleskopów.

Zresztą żeby sprawdzic problem musiałbym znać szczegółowy ruch tej planety. Ziemia ciagle się przemieszcza inne planety też.


Trzeba by zrobić jakies niezależne śledztwo domowe :D swoją droga raz w nocy widziałem nawet satelitę gołym okiem czy widać obiekty poruszające się dziwnie po Niebie.

Ale jakoś w to Nibru nie wierze.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 12:27 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

56
są filmy z nocnej podruży po niebie ale weź pod uwage że ma gęstą atmosfere pod którą kipią superwulkany pobudzone biskością słońca więc szukaj czerwonej poświaty ciemniejszej dużo niż wenus. I jeśli leci od strony słońca to jest widoczna albo przed świtem albo tuż po zmroku
nie wiem czy jest prawdziwy

https://www.youtube.com/watch?v=D3Wugtxwb0A
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 12:37 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: dwa słońca

57
Tą dokładnie gołym okiem tylko wtedy jest okazja żeby zobaczyć kontrast. Obserwowałeś może jakiś wschód czy zachód i widziałeś jakąś poświate oprócz chmur?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 12:42 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

59
Nie ja też nic nie mam mowie o obserwacjii gołym okiem. Zresztą u mnie z domu cięzko obserwować wschód. Musiałbym przejść na druga stronę miasta. Zachód też zły bo mam go pod górkę wiec też musiałbym wyjść z domu. Nie mieszkam w górach ale warunki nie są dobre drzewa, dachy domów. Cięzko byłoby obserwować.

Obecnie nie mam w domu teleskopu. Ale zamierzam kupić :-) zdążę przed końcem świata?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 12:56 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

60
Nie ja też nic nie mam mowie o obserwacjii gołym okiem. Zresztą u mnie z domu cięzko obserwować wschód. Musiałbym przejść na druga stronę miasta. Zachód też zły bo mam go pod górkę wiec też musiałbym wyjść z domu. Nie mieszkam w górach ale warunki nie są dobre drzewa, dachy domów. Cięzko byłoby obserwować.

Obecnie nie mam w domu teleskopu. Ale zamierzam kupić :-) zdążę przed końcem świata?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 12:57 przez Steven, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron