Re: Rosja

31
Taaa...powtarzasz tylko slowa propagandy lejącej sie z TV Prawda jest taka ze karabinów ( łacznie z tymi w muzeach ) Polska posiada dla ok 9% ludnosci ..dla reszty chyba beda przeznaczone wizdły bojowe i kosy na sztorc..
cyt ..Według stanu z 2006 roku Siły Zbrojne RP posiadały 2 257 500 sztuk broni palnej (wliczono także broń wyprodukowaną w okresie II wojny światowej)[11]. Pozwala to na wydanie, w razie wojny, jednej sztuki broni na osobę ~9,16% ludności Polski, w wieku produkcyjnym[12]....
http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_ ... j_Polskiej

I jesli do tego uświadomisz sobie ze z 90 tys wojska 50 tys to oficerowie a 40 tys szeregowcy .Według "Dziennika Gazety Prawnej " nawet 70-80 proc. całej armii (pomijając rezerwy) to tzw. "biurowi żołnierze", czyli urzędnicy w mundurach. .Na pytanie ile z tych 1063 czołgow posiadanych przez WP moze przejechac wiecej niz 5 km od jednostki moze sie okazac ze 90% z nich to SZMELC na pokaz !!! Jak pisała "Polityka" w maju 2013, około 500 czołgów T-72 radzieckiej produkcji weszło do armii jeszcze w ... 1978 roku. Tygodnik podkreślił, że są one "warte tyle, co stal, z której je wyprodukowano". Również niemieckie Leopardy, choć lepsze, nie są szczytem techniki. W listopadzie 2013 kupiliśmy kolejne 119 tych czołgów za 180 milionów euro.I stoja w hangarach ...bo nie nadaja sie do wojaczki ....PRZERAZAJACE !!
Należy uzmyslowic sobie ze cala polska armia tak naprawde zmiesi sie na stadionie ...
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 13:31 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

32
Skoro twierdzisz że to co napisałem jest tylko tępą propagandą, to dlaczego tego nie zakwestionowałeś, tylko weszłeś na zupełnie tutaj nieistotny temat kiepskości Polskiej armi?
Czy coś z tego co napisałem jest jakimś kłamstwem, Twoim zdaniem?

To że armia Rosyjska rozwaliła by armię Polską w kilka dni, jest dla mnie oczywistością, dlatego napisałem o OKUPACJI, na którą ruskich zwyczajnie niestać ;)

Piszesz o zagrożeniu z ich strony, czyli tak naprawdę to Ty mówisz jednym głosem z tymi mediami, bo to oni są zainteresowani robieniem z ruskich niewiadomo jakich orłów grozy.
Chcą kupować broń od USA, którą byśmy dostali za darmo gdyby nas Rosja napadła, tyle by dla nas zrobili, tak samo jak dostarczali broń mudżahedinom w Afganistanie gdy ci walczyli z ruskimi, i to bynajmniej nie z miłości do owych mudżahedinów ;) Właściwie zawsze tak robią gdy Rosjanie z kimś walczą.

Mamy już pierwsze efekty nawiedzenia na punkcie Rosji, kupili od Amerykanów 40 jepanych pocisków do samolotów za prawie miliard złotych(250 milionów dolarów), których nie będzie można użyć bez zgody USA, bo nie przekazują jakiś tam "kluczy" do tych pocisków ;) Z tego powodu właśnie Koreańczycy z południa ich nie chcieli, mimo że są sojusznikami USA, ale Polska wzieła, wszak Rosija straszliwa nam zagraża...

Mam tylko nadzieje że w tym przetargu na śmigłowce, nie wygrają drogie Amerykańskie Apache, tylko Mangusty od Włochów.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 15:05 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

33
Ja juz mowilam, powtorze: lata ewolucji poszly w las, skoro ludzkie bydle potrafi uzywac rozumu jedynie do rozwijania metod zabijania. I jedyne lekarstwo na to - wrzucic wszystkich zasmarkanych olowianych zolnierzykow do wielkiego dolu, a stery swiata oddac tym, ktore juz wiedza, do czego czlowiekowi ma sluzyc rozum.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 6:15 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

35
Conan Barbarzynca pisze:Skoro twierdzisz że to co napisałem jest tylko tępą propagandą, to dlaczego tego nie zakwestionowałeś, tylko weszłeś na zupełnie tutaj nieistotny temat kiepskości Polskiej armi?
Czy coś z tego co napisałem jest jakimś kłamstwem, Twoim zdaniem?

To że armia Rosyjska rozwaliła by armię Polską w kilka dni, jest dla mnie oczywistością, dlatego napisałem o OKUPACJI, na którą ruskich zwyczajnie niestać ;)

Piszesz o zagrożeniu z ich strony, czyli tak naprawdę to Ty mówisz jednym głosem z tymi mediami, bo to oni są zainteresowani robieniem z ruskich niewiadomo jakich orłów grozy.
Chcą kupować broń od USA, którą byśmy dostali za darmo gdyby nas Rosja napadła, tyle by dla nas zrobili, tak samo jak dostarczali broń mudżahedinom w Afganistanie gdy ci walczyli z ruskimi, i to bynajmniej nie z miłości do owych mudżahedinów ;) Właściwie zawsze tak robią gdy Rosjanie z kimś walczą.

Mamy już pierwsze efekty nawiedzenia na punkcie Rosji, kupili od Amerykanów 40 jepanych pocisków do samolotów za prawie miliard złotych(250 milionów dolarów), których nie będzie można użyć bez zgody USA, bo nie przekazują jakiś tam "kluczy" do tych pocisków ;) Z tego powodu właśnie Koreańczycy z południa ich nie chcieli, mimo że są sojusznikami USA, ale Polska wzieła, wszak Rosija straszliwa nam zagraża...

Mam tylko nadzieje że w tym przetargu na śmigłowce, nie wygrają drogie Amerykańskie Apache, tylko Mangusty od Włochów.
Och !! Czepiasz się !! Po pierwsze nie twierdze ze piszesz tępoa propagande lecz ze czasami ulegasz jej wplywa To pewna róznicz
Po drugie od dawna uwazam ze polska racja stanu jest manewrowanie tak by byc neutralnym w stosunku do Rosji i Niemiec
Po trzecie ;uwazam ze naszymi wrogami sa Rosja i Niemcy I od wieków znajdujemy sie pod wplywem albo jednej albo drugiej strony ( patrz dzisiaj Tusk ktory jest marionetką Merkel a Polska ujadajac na Rosja mówi to co inni chcieliby powiedziec ale zadrazniloby to stosunki gospodarcze i polityczne )
Po czwarte : nalezy zdac sobie sprawe ze nikt nie bedzie umierac za Gdansk !! Wiec nie F16 ktorych i tak nie starczy na 1000 samolotów Rosji lecz jednostki typu Grom mogace dywersyfikowac okupacje Umiejetnosc poslugiwania sie bronia przez wszystkich Polaków itd
po piate : granice nie sa dane na zawsze !!
Po szóste : Tylko sila ekonomiczna dzisiaj ma znaczenie Z niej bierze sie sila militarna
Po siódme : Sojusze czesto sie odwracaja W zaleznosci od polityki Tak bylo z wielkim przyjacielem USA Iranem ktory dzisiaj jest wrogiem Tak bylo z Polsa i dozgonna przyjaznia z Rosja ..Jak widac zgon przyszedl nagle...Wiec idiotyzmem jest uzaleznianie sie od którejkolwiek ze stron typu zakup rakiet ktorych guzik startowy znajduje sie w cudzych rękach
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 10:38 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

36
Egoisto, beż żadnych emocjonalnych uniesień, to Ci powiem że uważam Rosjan za wielki naród, jednak mentalnie pozostający na etapie prymitywnych mongołów, i zupełnie nie godny zaufania, w przeciwieństwie do Niemców któży stoją na o wiele większym poziomie, przez co są znacznie bardziej niebezpieczni.
Ten Rosyjski "mongoloidalizm mentalny" sprawia że Polacy ich nie lubią, i ja się w sumie nie dziwię, bo to faktycznie jest irytujące gdy takie przerośnięte bydle pochukuje i robi swoje UGU BUGU.

Nie znaczy to jednak że stanowią oni jakieś wielkie zagrożenie dla Polski, bo im Polska do niczego potrzebna nie jest ;)
To raczej Polska jako wasal na przemian USA i Niemców, stanowi zagrożenie dla nich, i to wbrew pozorom całkiem poważne, bo z Niemcami i Amerykanami niema żartów, i Rosjanie się ich zwyczajnie obawiają, dobrze też wiedzą że im nie dorównują w ogólnym rozrachunku.

Historia historią, dość dobrze ją znam i wiem, że praktycznie wszystkie wojny Polski z Rosją były spowodowane tym że Rosjanie chcieli władać wszystkimi ziemiami ruskimi, które były wtedy pod Polskim panowaniem po części, ale to się skończyło wraz z końcem drógiej wojny światowej, kiedy Polska wszystkie te ziemie utraciła ;) Teraz to oni nic już niechcą od nas.
Nie jest wykluczone że owa ferowana przez Ciebie neutralność, oznaczała by wręcz szorstką przyjażń z Rosją, o ile zrezygnowali byśmy ze swych pseudoimperialnych zapędów terytorialnych.
Polska z silną armią i niezależna nie stanowiła by dla Rosji zagrożenia, ale słaba Polska na łańcuchu ich przeciwników jest dla nich nieciekawą sytuacją.
No ale moge się mylić bo to straszne prymitywy są, i mogli by chcieć tu swoich bandytów zainstalować, ale myślę że jak byśmy ich pocichu pozabijali to nie mieli by dość tupetu aby to wypomnieć ;)
Jednak Polscy politycy nie mają żadnego pomysłu na niezależność.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 11:50 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

37
Taaa...Mówisz ze mentalnie pozostaja na pozeiomie prymitywów...To jak wyjasnic Czajkowskiego,Borodina, Szostakowicza ,Chagala,Dostojewskiego,Bunina ..Wielkich matematyków rosyjskich ...A rosyjscy laureaci Nobla z fizyki Tamm,Czerenkow, Frank ,Kapica,Prochorow,Ałfirow,Abrikosow....Noblisci z ekonomii ,medycyny i biologii....
Cuś mi sie widzi ze zamiast chlodnej obserwacji przemawia przez Ciebie czysta nienwiść ..A ona zaślepia i nie pozwala na chlodna ocenę
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 20:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

38
PS Mysle ze po blisko 50 latach pobytu ..ruscy maja doskonale rozeznanie we wszystkich zakladach ,wojsku i paru innych rzeczach..Tym bardziej ze Wojsko Polskie oparte jest w 80-90 % a sprzet rosyjski i..czesci zamiemme do samolotów,helikopterów i czegos tam jeszcze...Nawet dzisiaj TVN podawala ze polskie MIG 29 stacjonujace na Litwie przechwycily cus tam ruskiego latajacego ..wiec nie rozsieszj mnie ...bo trzon wojsk pancerny pochodzi z roku 1978...Chyba Pigmeje maja nowoczesniejsze !!!
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 21:01 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

39
Bo my bardzo chcemy poczuć się 100 % Europejczykami :) .Z kim mamy się porównywać?Z Niemcami ?Nie,Ruscy się do tego świetnie nadają ,możemy poczuć tą "wyższość",Kacapy...W moim przekonaniu niczym nie uzasadnioną :P .
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 21:12 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

40
egoista99 pisze:Taaa...Mówisz ze mentalnie pozostaja na pozeiomie prymitywów...To jak wyjasnic Czajkowskiego,Borodina, Szostakowicza ,Chagala,Dostojewskiego,Bunina ..Wielkich matematyków rosyjskich ...A rosyjscy laureaci Nobla z fizyki Tamm,Czerenkow, Frank ,Kapica,Prochorow,Ałfirow,Abrikosow....Noblisci z ekonomii ,medycyny i biologii....
Cuś mi sie widzi ze zamiast chlodnej obserwacji przemawia przez Ciebie czysta nienwiść ..A ona zaślepia i nie pozwala na chlodna ocenę
Słabo u Ciebie z wyczuciem i intuicją ;)
Ja lubie Rosjan, jestem miłośnikiem Słowiańszczyzny, są wielkim narodem, nie boje się ich w przeciwieństwie do wielu Polaków, jednak na chłodno widzę powody dla których wielu moich rodaków ich nie lubi, i nie pisze tu o jakiś rusofobach co mają chore głowy.

Mongołowie też byli bardzo inteligentni, silni, sprawni, wbrew pozorom nie zawdzięczali sukcesów przewadze liczebnej, ale doskonałej taktyce wojennej i ogólnej sprawności, ich armie nigdy nie przekraczały 40 tysięcy, a rozwalali armię liczące po 100 tysięcy.
Byli godni podziwu pod pewnymi względami, jednak byli kim kim byli, czyli zgrają prymitywów, mieli posłuch tylko dzięki swej sile, i grozie jaką wzbudzali, siła i inteligencja są oczywiście dobre, ale to za mało aby być kimś więcej niż prymitywem, bywają oczywiście prymitywy słabe, oni byli przynajmniej silni więc to zawsze idzie im na plus.

Z Rosjanami jest bardzo podobnie, choć nie tak samo, no i oczywiście są na większym poziomie niż Mongołowie, więc potrafią wydać z siebie różnych ludzi, wkońcu to nie średniowiecze, a wielkie narody wydają czasem jakieś wybitne jednostki, to samo można powiedzieć o Polakach, no ale co z tego? ;)

Amerykanie czy Niemcy potrafią tworzyć pozory, Rosjanie nie za bardzo, na tym głównie polega ich prymitywizm, oni mają taki potencjał że mogli by zgrywać strażników świata, ale to ich przerasta, nie potrafią zapewnić porządnego bytu własnym ludziom, taka dziwna z nich potęga.
Amerykanie mimo że są skurwielami jakich mało, potrafią uwodzić, tak samo Niemcy, a przecierz to rzeżniki, a Rosjanie? Takie cepy tępe.

To tak jak by gościu do kobitki powiedział - chodż tu bo ci zapier... - to jest ich styl "uwodzenia", styl prymitywa, a kobiety lubią mężczyzn silnych i szarmanckich, to że są skurwielami schodzi wtedy na dalszy plan, mając wybór między miłym skurwielem i niemiłym, wybierze tego pierwszego.
Dlatego USA ma mnóstwo sojuszników pośród słabszych narodów, a Rosja tylko udaje że się przyjażni z Chinami, takie są fakty.

Weżmy taką Polskę, USA uwiodło nasz kraj, wszyscy wiedzą że mają nas w dupie, ale ich urok i tak działa, a Rosja? Kogo oni uwiedli mimo swej potęgi? Praktycznie nikogo. TO JEST WŁAŚNIE PRYMITYWIZM.

Ja bym chciał żeby oni wreszcie poszli po rozum do głowy, bo im dobrze życzę, nie chciał bym ich upadku jak niektóre rusofoby, bo to wspaniały naród o większym potencjale moim zdaniem niż ten "zachód", byli by lepsi niż oni moim zdaniem, ale się nie doczekam, tak samo jak na rozbłysk własnego narodu.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 23:11 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

41
egoista99 pisze:Taaa...Mówisz ze mentalnie pozostaja na pozeiomie prymitywów...To jak wyjasnic Czajkowskiego,Borodina, Szostakowicza ,Chagala,Dostojewskiego,Bunina ..Wielkich matematyków rosyjskich ...A rosyjscy laureaci Nobla z fizyki Tamm,Czerenkow, Frank ,Kapica,Prochorow,Ałfirow,Abrikosow....Noblisci z ekonomii ,medycyny i biologii....
Cuś mi sie widzi ze zamiast chlodnej obserwacji przemawia przez Ciebie czysta nienwiść ..A ona zaślepia i nie pozwala na chlodna ocenę
naturalnie nie można odmówić matce Rosji wydania na świat wielkich sławą rosyjskich synów. jednakże 'dźgając' w oczy 'biednych' rodaków intelektualną potęgą zza wschodniej granicy, może warto zwróć drobną uwagę na historyczne warunki oraz związane z nimi tu czy tam - możliwości. kto kogo dotował, a mówiąc ściślej kto był okradany, by ktoś inny się rozwijał.
mówisz Nobel z medycyny? a pamiętasz w jakich latach Pawłow i Miecznikow żyli? a Tamm? no i Nobel z ekonomii. gdzie Polska była w 1987 roku?? itd. itp.
123 lata rozbiorów + kolejne 50 lat niewoli polityczno gospodarczej nie sprzyjały raczej rozsławianiu polskich nazwisk po świecie, choć nie wątpię, iż o Czochralskim, Łukaszewiczu czy Skłodowskiej ktoś coś tam słyszał..
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 23:59 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja

42
Hmmm...Kazdy uciskany ma żal do uciskajacego i obawy przed nim ..Tak maja kraje Ameryki Pd w stosunku do USA ,tak maja Indie w stosunku do UK czy Algieria w stosunku do Francji ..Nam tez zostal ten uraz i obawa..Tyle tylko ze
a) świadczy to dalej o słabosci w stosunku do ciemiężcy
b) braku chlodnej analizy przyczynow-skutkowej
c) pewnej zalezności ekonomicznej ktora uniemozliwia Polsce szybszy rozwój
d) jest polityka stosowania pejoratywnych sloganów niewiele majacych wspólnego z rzeczywistością

Polska znajduje sie miedzy dwoma potegami : Niemcami i Rosją i polska racja stanu to pozostawanie neutralnym w sporze pomiędzy potegami świata..Rola ratlerka na czyjejś smyczy jest nie tylko śmieszna ale tez powodujaca odwet..co dla ratlerka zawsze w najlepszej sytuacji kończy się skowytem. Rola rzadu powinno byc umozliwienie bezpieczeństwa ekonomicznego Polaków a nie jakies iluzoryczne bezpieczeństwo energetyczne czy cebulowe..Gdy bedziemy bogaci to sobie kupimy gdzie bedziemy chcieli i od kogo nam sie bedzie podobac..Tyle tylko ze idiotyzmem jest kupowanie gazu z Kataru gdy ruski kosztuje taniej bo co z tego ze moge go kupic jesli nie stac bedzie nikogo by za niego zaplacić..Równie dobrze można bylo zaproponowac Polakom bezpieczeństwo komunikacyjne w postaci propozycji Mercedesa dla kazdego (i kogo na to stać ?? )
A tak a propo ..te ruskie prymitywy maja wyższy produkt krajowy na glowe mieszkańca o 1000 USD niz maja Polacy...
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 12:00 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

43
Palikot wczoraj czy też może przed,bez znaczenia- powinniśmy jak szybciej wprowadzić euro.Wtedy Putin na nas nie napadnie,a nawet jak się przełamie i ośmieli,to Niemcy nas będą bronili :/ ! :rotfl1: :rotfl1: .Do żarła czegoś mu dosypują :/ .
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 15:36 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

44
egoista99 pisze:Hmmm...Kazdy uciskany ma żal do uciskajacego i obawy przed nim ..
nie było moją intencją użalanie się ani usprawiedliwianie (typowo polskie, ;) hę??). sęk w tym, że gdzieś już spotkałam się z argumentacją podobną do Twojej, że oto proszę! - ile to wybitnych umysłów wywodzi się z Rosji, a Polak to tylko potrafi narzekać, zazdrościć i nic więcej. moim zdaniem stawianie w ten sposób sprawy bez brania pod uwagę historycznego tła, jest krótko mówiąc - nie fair.


egoista99 pisze:Polska znajduje sie miedzy dwoma potegami : Niemcami i Rosją i polska racja stanu to pozostawanie neutralnym w sporze pomiędzy potegami świata..Rola ratlerka na czyjejś smyczy jest nie tylko śmieszna ale tez powodujaca odwet..co dla ratlerka zawsze w najlepszej sytuacji kończy się skowytem.
no ale na smyczy wschodniej już chodziliśmy..
na neutralność to może pozwolić sobie przykładowo Islandia czy Nowa Zelandia, lecz trudno być neutralnym przy geograficznej pozycji bufora.


egoista99 pisze:A tak a propo ..te ruskie prymitywy maja wyższy produkt krajowy na glowe mieszkańca o 1000 USD niz maja Polacy...
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita
daj spokój Egoista, już pisaliśmy gdzieś o tym jak obliczany jest dochód na głowę mieszkańca.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 16:32 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja

45
A co?Są jakieś oznaki przygotowań rosyjskich do zaatakowania Niemców ?Najkrótszą drogą,przez Polskę
Obrazek
? To sranie ogniem przez "polskie" media już dawno przestało mnie bawić .
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 16:39 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

47
władze Moskwy odcinają się od tajemniczych mężczyzn z czarnymi workami.
:zulus:
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 16:48 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

48
Crows pisze:kocham Rosje :ahah:
Nie trzeba aż takiego gorącego uczucia,wystarczy odrobina zdrowego rozsądku.Można też ,jak przystało na pojętnego ucznia naśladować kogoś bardziej rozgarniętego.Na przykład RFN.Proszę wykreślić z protokołu "pojętnego" :rotfl1: !
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 16:48 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

49
Crows pisze:
władze Moskwy odcinają się od tajemniczych mężczyzn z czarnymi workami.
:zulus:
To tak jak u nas.Też zabierają śmieci tylko w niebieskich workach .
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 16:50 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

50
egoista99 pisze:Hmmm...Kazdy uciskany ma żal do uciskajacego i obawy przed nim ..Tak maja kraje Ameryki Pd w stosunku do USA ,tak maja Indie w stosunku do UK czy Algieria w stosunku do Francji ..Nam tez zostal ten uraz i obawa..Tyle tylko ze
a) świadczy to dalej o słabosci w stosunku do ciemiężcy
Bo Polska jest słabsza niż Rosja, to przecierz fakt ;)
Indie nie mają żadnych obaw przed UK, ani Algieria przed Francją, bo zwłaszcza w pierwszym przypadku to było by śmieszne wręcz, Indie są potęgą i robią co im się podoba, a nawet niektórzy Hindusi szanują Brytoli, i twierdzą że dużo im zawdzięczają.
Natomiast kraje Ameryki południowej nie były podbijane przez USA, ale USA ich gnębiło notorycznie, i za to ich nie lubią i mają konkretne powody, bo to się nie zmieniło, nadal chcą decydować kto ma a kto niema prawa, rządzić w jakiejś tam Wenezueli czy Kolumbi.
Wykazują wobec nich taką samą postawę jak Rosja w stosunku do swoich niby bratnich narodów, dużo od nich słabszych.
Ostatnio Putin stwierdził że Kazachstan to istnieje tylko dzięki ich prezydentowi, mimo że Kazachstan trzyma z Rosją, Kazachów to wprawiło nieco w konsternacje, fajni "przyjaciele", już powoli kombinują jak porzreć swoich mniejszych i słabszych kumpli ;)
egoista99 pisze:A tak a propo ..te ruskie prymitywy maja wyższy produkt krajowy na glowe mieszkańca o 1000 USD niz maja Polacy...
Tak, te ruskie prymitywy mają lepszą gospodarkę niż Polacy, ale taka potęga powinna być porównywana z innymi potęgami, a nie z Polską która potęgą nie jest ;)
Wyjaśniłem zresztą na czym polega ich prymitywizm moim zdaniem, i nie chodzi o to kto ma więcej fabryk, jakoś USA nie pochukuje na Kanadyjczyków, ani nie traktuje ich jak zjebów, Kanadyjczyków faktycznie nikt nie ruszy, bo dostał by łomot od US Army, i to jest pewne.
Rosjanie popełniają błąd za błędem, poco im ten skrawek ziemi od Ukrainy skoro i tak mają największe państwo na świecie i najwięcej surowców?
Mogli wybudować sobie port gdzie indziej bo mają dostęp do morza czarnego, a Krymem zająć się pużniej, a tak to właśnie wychodzi szydło z worka, czyli ten ich prymitywizm, bo im się ten zasrany Krym należy, a oberwali sankcjami.
Analogicznie USA rozwaliło Irak bez powodu, a sankcji nikt na nich nie nałorzył, ba nawet wiele krajów(w tym Polska) piała jak bardzo ich popiera i jak są wierni.
I teraz tu często pojawiają się głosy że to niby niesprawiedliwe, no ale jakoś mało kto zwraca uwagę na to dlaczego tak się dzieje, dlaczego USA ma tylu wiernych sojuszników i przydupasów, a Rosja nie? Coś jednak sprawia że z Rosją mało kto chce trzymać, a z tymi USmanami chcą ;)
mordotymoja pisze:Palikot wczoraj czy też może przed,bez znaczenia- powinniśmy jak szybciej wprowadzić euro.Wtedy Putin na nas nie napadnie,a nawet jak się przełamie i ośmieli,to Niemcy nas będą bronili
To cenna informacja jak dla mnie, Palikot jest biznesmen więc się zna co nieco na ekonomi, czyli te całe Euro jest w interesie Niemiec, a niekoniecznie Polski.
A co o tej rzekomej ruskiej inwazji na Polske myślę, to już pisałem.
Lunadari pisze:na neutralność to może pozwolić sobie przykładowo Islandia czy Nowa Zelandia, lecz trudno być neutralnym przy geograficznej pozycji bufora.
To mitologia Lunadari ;) Neutralność nie jest żadnym problemem dla Polski, bo co by nam mógł kto nafiukać?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 16:59 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

51
Conan Barbarzynca pisze:Neutralność nie jest żadnym problemem dla Polski, bo co by nam mógł kto nafiukać?
skoro nikt, to po co tyle rabanu na temat militarnego wzmacniania wschodniej granicy?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 17:41 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja

52
Lunadari pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Neutralność nie jest żadnym problemem dla Polski, bo co by nam mógł kto nafiukać?
skoro nikt, to po co tyle rabanu na temat militarnego wzmacniania wschodniej granicy?
Lepiej być silnym niż słabym, to napewno by pomogło w zachowaniu neutralności ;)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 17:45 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

53
Conan ..nie widze wiekszej róznicy miedzy podleglościa terytorialna a podlegloscia ekonomiczną To ze Indie sa dzisiaj potega ekonomiczna nie oznacza ze nie ma tam uprzedzen do dawnego kolonizatora ..Tak samo w Algerii czy krajach Ameryki Pd...
My równiez w pamieci narodowej mamy niechęc do ruskich i krzyzaków...I nawet gdy wszystko nam wychodzi to na końcu pojawia sie ...ALE ( Katyń czy Grunwald lub wóz Drzymały ..)
Jedno mnie tylko zadziwia ...Jesli od setek lat dostajemy jako naród w du..pę zarówno od ruskich jaki od Niemców...to czemu nie umiemy wypracowac wlasnej ,polskiej racji stanu...Czemu to musi byc popieranie Naszego Wielkiego Brata ??? Raz ruskiego raz zachodniego...?? Czemu nie wlasna polityka nie wtracania się w nie nasze sprawy...??? Rozumiem ze moze nas niepokoic polityka jednej czy drugiej strony ..ale czemu zawsze z wiernopoddanczym uniżonym poklonem wykonujemy robotę za innych ??? Czemu raz mierzi nas woda na mlyn zimnowojennych odwetowców lub stonka zrzucana na spadochronach przez USA a nastepnym razem poczynania ruskich...Czy musimy byc trefnisiem Wielkiego Brata ???
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 16:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

54
egoista99 pisze:Jedno mnie tylko zadziwia ...Jesli od setek lat dostajemy jako naród w du..pę zarówno od ruskich jaki od Niemców...to czemu nie umiemy wypracowac wlasnej ,polskiej racji stanu...?
widocznie jesteśmy słabi , toczymy wojny miedzy sobą ku uciesze sasiadów
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 16:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

55
Hmm..pytasz sie po co im ten niesistotny skrawek Ukrainy...??? Odpowiedz jest prosta ..czemu Polacy śpiewaja o zielonej Ukrainie ,wspominaja Lwów czy Wilno..
burza sie gdy Litwini nakazuja Polakom nosic litewskie nazwiska i wsciekaja sie gdy czytaja ze Mickiewicz to Mickewiczjus a Narutowicz to Narutovitjus...Czemu oburzaja sie gdy Niemcy przyjezdzaja do Opola i nazywaja go Oppeln lub Olsztyna nazywanego przez nich Allenstein ...przeciez ten gród zalózyl krzyzak Henryk von Luter....
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 16:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

56
Crows pisze:
egoista99 pisze:Jedno mnie tylko zadziwia ...Jesli od setek lat dostajemy jako naród w du..pę zarówno od ruskich jaki od Niemców...to czemu nie umiemy wypracowac wlasnej ,polskiej racji stanu...?
widocznie jesteśmy słabi , toczymy wojny miedzy sobą ku uciesze sasiadów
Hmm...Jesli sami widzimy ze jestesmy slabi to czemu nie wezmiemy przykladu z Izraela który jest wielkosci połtora polskiego województwa ??? Moze powinnismy jednak przemalowac orla na czarno i zamiast Komorowskiego wybrac np Joachima Gaucka...albo Tony Blaira ???
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 16:55 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

57
wystarczy byśmy odnaleźli to co dobrego łączy Polaków a nie to co dzieli
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 17:38 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

58
Taaa...Slogany...Dopoki nie wróci demokracja..ale nie ta socjalistyczna ...dopoki nie bedzi naród mógl jako suweren odwolac swoich wybranców tak dlugo bedzie komunokapitalizm i parodia demokracji...A wszyscy Polacy beda uciekac do lepszego swiata...Gadki zas partyjnych I Sekretarzy nie tylko ze nic nie zmienia to są zwyklym oszustwem...Taka Bialorus w lepszym wydaniu...
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 22:46 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

59
trzeba zacząć od siebie bo oszust czy złodziej komunistyczny czy kapitalistyczny nie ma znaczenia , na jedno wychodzi , nie ma takiego rządu na świecie , który może sie pochwalić swą anielskością , nie ma takiej masy rzadzonej w której nie brakowało by złodziei , świrów , fanatyków , oszustów , sadystów itd.....
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 9:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

60
Taaa to prawda ...Tyle tylko ze oszust czy zlodziej przylapany podaje sie do dymisji a w Polsce smieje sie w nos wyborcom siedząc przy korycie ...( casus Sienkiewicza , Ziobry, Millera i tysiecy innych ) Tak dlugo jak dlugo nie bedzie mozna odwolać pomazanca narodu tak dlugo partie beda mialy w du..pie naród i jego potrzeby...
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 11:09 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron