Re: Ukraina

31
ano wlasnie, popatrz jak my zalewamy Zachod, i to po zmianie. Popatrz na Tunis, zmienili sobie siekierke na kijek, i wieja trzy razy bardziej niz przedtem. Tym bardziej ze natura ludzka jest niezmienna, niezaleznie odd szerokosci i dlugosci - kazda ma przepastne kieszenie , wlasne. I historia kolem zasuwa tak jakby, wiec zmiana oznacza najczesciej wiele nowych figurek wykonujacych takie same jak ich poprzednicy ruchy, z uzyciem innego slowotoku. Kolory sie zmieniaja i geby, a ludzie ludzmi niezmiennie orza swoje poletka. Ja bym tak bardzo nie liczyla na gwaltowne przebudzenie sie swiadomosci obywatelskiej, a kazdy czowiek jesli moze- garnie co moze do siebie, a nie od siebie, wiec dopoki nie bedzie silnego mechanizmu kontrolujacego ruchy tych grabek, nic sie nie zmieni. Nakradna, wyleca, przyjda nastepni, tak samo glodni, nakradna, wyleca..bo przychodza nie po to zeby uczciwie dzielic to co jest. Raczej odwrotnie. Strasznie dzis czarnowidze chyba:-)
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 10:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

32
Jedno jest pewne, to co się w tej chwili wyrabia - nie wróży niczego dobrego,tak dla samej Ukrainy jak i dla Polski. Niestety .Nie wiem też,czy nasza ingerencja w sprawy Ukrainy coś przyniesie,oby to się tylko nie obróciło przeciwko nam.W tej chwili łatwo nie jest, a może być jeszcze gorzej.Politryka,to skomplikowana sprawa - zresztą jak wiemy nie od dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 10:31 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

33
ale krakanie nic nie niesie dobrego

szczęśliwi nie kraczą

kraczący nie staja się szczęśliwi

i to akurat sobie można wybrać

jestem nadmiernie przezorna więc doceniam i uważam by nie zaskorupić się w nie szukaniu dobrych dróg - na pewno są wyjścia
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 11:09 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

34
ale ja nie kracze, raczej patrze na przestrzal. Na pewno sa dobre drogi, o ile sie je zbuduje. Inaczej zostaje bladzenie po bezdrozach, metoda prob i bledow, kosztem ludzi. Wolnosc powinna byc wartoscia stale i rownomiernie rosnaca, bo jak spada nagle na glowy, to mozna sie nia zachlystnac. I zostaja chlystki.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 11:49 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

35
o i tu masz wiele racji w wolności łatwo się utopić

patrzmy jak to dalej potoczy się

Europa patrzy z niepokojem i nie ukrywa, że dla Polski i Litwy to najpoważniejszy problem,
Niemcy też wypowiadają się głośno; duzo mówi się i o Białorusi wspomaganej finansowo przez Rosję i wydojonej do cna;
dobrze by było by nasza wschodnia granica była z państwem opartym na 'jakichś' zasadach
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 16:13 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

38
moze wczesniej za duzo bylo czerwieni :-), za malo rozsadku? Mysle ze wszyscy zyczymy tym ludziom walczacym o siebie, i swoj kraj jak najlepiej.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 18:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

40
26 XI



[youtube][/youtube] 2 XII

i opiekun:

- Mówią, że ukraińskiemu narodowi odbiera się marzenie. Ale jeśli popatrzeć na treść tych porozumień, to spełnienia tego marzenia wielu może nie doczekać - oświadczył Putin, wyjaśniając, że warunki, jakie UE postawiła Ukrainie, są bardzo twarde.
Obrazek

"

Janukowycz ocenił, że milicja "przesadziła" podczas pacyfikacji w sobotę nad ranem demonstracji zwolenników integracji europejskiej na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

Szef państwa wyraził oburzenie zajęciem przez demonstrujących budynków państwowych i zaapelował do władz i opozycji o wspólne wykrycie prowokatorów zamieszek. Zapewnił też, że odpowiednie organy prowadzą śledztwa w sprawie zajść, do których doszło w Kijowie także w niedzielę, m.in. podczas ataków na siedzibę prezydenta na ulicy Bankowej."


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 4103,.html

26 lis 2013

24 lis 2013
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 20:24 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

41
Może realnie dojść do przewrotu. Słucham właśnie wiadomości.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 19:03 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Ukraina

42
Zawsze sercem jestem za demokratyczną opozycją i przemianami...
Tak było w 80 roku w Polsce i też wychodziliśmy na ulice i strajkowaliśmy w zakładach pracy.
Miało się wtedy 20-latek...ech - burzliwe, ale piękne lata :Polska:
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 2:18 przez Lusiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

43
Lusiek pisze:Zawsze sercem jestem za demokratyczną opozycją i przemianami...
Tak było w 80 roku w Polsce i też wychodziliśmy na ulice i strajkowaliśmy w zakładach pracy.
Miało się wtedy 20-latek...ech - burzliwe, ale piękne lata :Polska:
W tym wypadku sprawa nie jest taka prosta .
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 7:56 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

44
Problem polega tylko na tym ,ze nie chcemy zrozumieć tego czym jest dzisiejsza Ukraina i do czego pchaja ja rózne siły
Po pierwsze Ukraina nigdy nie maiła państwowosci a ukraińskim posługiwli sie tylko ludzie w zachodniej Ukrainie..Dzisiejsza Ukraina to zlepek
skladajacy sie z czesci Rosji ( rodziny maja wspólnych członków mieszkajacych po obu stronach granicy i nie tylko kilka km ale tez w Moskwie czy Czelabińsku ) i czesci zachodniej mówiącej po ukraińsku..Wiekszość Ukraińców mówi ..po rosyjsku ,pracuje na potrzeby Rosji i ma silne związki bussinesowe z Rosją ( ok 60% calej produkcji idzie do Rosji )..
Gdyby Unia przyłaczyła Ukraine to nastaiłaby katastrofa..Wprowadzono by cła które natychmiast ugotowałyby przemysł ukraiński...My nie wiemy i nie chcemy dostrzec tego iz na Ukrainie dalej panuje socjalizm...( darmowe przejazdy tramwajem czy autobusem po mieście,symboliczne czynsze,obiady w stołówkach zakladaowych na koszt zakladu etc,etc...) Zmiana tego na kapitalizm doprowadziłaby do kompletnej ruiny Ukrainę
Tego jakoś nikt nie chce dostrzec ze ich pierestrojka kosztowałaby Polskę niezłe pieniądze nie liczac tego ze w Polsce załamane by zostało calkowicie rolnictwo ( ogromna róznica cen wyrównywana przez nasze cła ) Bez sensu byłoby uprawa zbóż i hodowla przy tym jakim potencjalem rolniczym dysponuje Ukraina ( to przeciesz dawny spichlerz Europy...Oprócz nasze padloby rolnictwo Francji i RFN...a oni jakoś siedzą cicho...Tylko my jak zawsze sie wygłupiamy nie rozumiejąc otaczajacego nas świata
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 18:56 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

46
Sądzę, że wątpię. Jugosławia była zlepkiem różnych narodów i konfesji, utworzonym doraźnie, żeby nie dać się możnym świata tego rozgrywać jeden przeciw drugiemu. Ukraińcy, obojętnie zachodni czy rosyjskojęzyczni, mają jeden mit trzymający ich w kupie: mit Siczy Zaporoskiej. To jest jeden naród.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 23:43 przez Jakakura_Takazupa, łącznie zmieniany 1 raz.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!

Re: Ukraina

49
Mysle ze i na Putina przyjdzie czas, ludzka cierpliwosc ma swoje granice. Pewnie temu tak sie stawia. I coz, przyjdzie czekac az ludzie beda mieli dosc zlodziei i zuczciwieja.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 12:55 przez ayalen, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ukraina

50
zuczciwieją ? od tysięcy lat uczciwieją i jeszcze takiego złodziejstwa i chamstwa nie było jak teraz i to podobno dlatego że sie stali bardziej inteligentni.
Szlak by trafił taką złodziejską inteligencje
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 13:53 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

51
Bo inteligencja zboczyla w strone ego, a nie serca. Zamiast budowac, wykorzystuja inteligencje do wynajdowania naskuteczniejszych sposobow likwidacji zycia. Dlatego zamiast konstruktywnych zmian na lepsze, na naszych oczach swiat zmierza w strone destrukcji. Schodzi na psy. Zbyt daleko ludzie odeszli od zycia w strone tego co ma sluzyc zyciu, a nie je imitowac.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 14:48 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

53
jest też inna teoria:
jest inteligencja mentalna i tą cywilizacja rozwija i tej pragnie i tą uważa za mądrość
jest inteligencja emocjonalna której cywilizacja nie rozwija i ma ją w dupie.

Z braku harmonii między tymi inteligencjami powstaje choroba bo gdy jedna góruje nad drugą to jest choroba.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 14:53 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

55
Ja?!, wiec niekontrolowany przechyl na jedna burte, az walnie w sciane wody i zatonie, ten nasz Titanic. Baabciu, dlugo by tak mozna wymieniac. Wedlug mnie to wszystko sprowadza sie do przedkladania jednostki nad jednosc. A powinno byc zrownowazonym wspoistnieniem. Nic nie jest wazniejsze od zycia, a zycie to my przeciez. Ono bez nas przetrwa, my bez niego juz nie bardzo. Coraz czesciej mam wrazenie ze to nasze ego dazy do samozaglady, jak gdyby wiedzialo ze pedzi droga donikad. Coz, pozostaje zawierzyc ludzkiej madrosci.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 15:07 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

57
wiesz, to sa granice naszego subiektywnego postrzegania, ktore zamiast laczyc sie w jedna obiektywna prawde - tworza sciane, stad - dotad, mojsze - twojsze i amen. I kazdy probuje rozszerzyc zakres tego mojszego. Kosztem twojszego. Tak przyziemnie - byleby do przodu, po trupach. No, smutne to. I wracajac do Ukrainy - jak to jest ze madrzy, uczciwi ludzie dostaja malpiego rozumu gdy wlaza na wyzsza galaz. Zamiast podawac banany w dol, probuja wszystkie zezrec sami. Mysle ze swiat sie nie zmieni, dopoki ludzie nie zmienia swojego widzenia. Swojszego na nasze.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 15:18 przez ayalen, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ukraina

59
dokad nie wyprowadza, czy skad, bo nie lapie? Moze ja bywam bardziej wylewna, coz- taka natura:-)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 16:24 przez ayalen, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ukraina

60
ayalen pisze:I wracajac do Ukrainy - jak to jest ze madrzy, uczciwi ludzie dostaja malpiego rozumu gdy wlaza na wyzsza galaz. Zamiast podawac banany w dol, probuja wszystkie zezrec sami. Mysle ze swiat sie nie zmieni, dopoki ludzie nie zmienia swojego widzenia. Swojszego na nasze.
Próbowaliśmy banany rozdawać na dole,ale towarzysze w Angoli nie zdanżali zrywać tam na górze :/ ...Ukraińcy przywódcy mizdrzą się do Chińczyków,to może być ta trzecia droga.Jakiś jasnowidzący kiedyś twierdził że Polska będzie graniczyła z Chinami :). Za sprawą Ukraińców :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 13:24 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron