Re: Państwo Islamskie

31
Spoko, uważaj sobie swoją gazetę wyborczą, nasz dziennik, czy die welt za gazety piszące obiektywną prawdę, Twoja sprawa. Ja szmatławców czytywać nie zwykłem, a jeśli chodzi o polskie gazety, to tylko przeglądy jak np. Angora, ale pomijając oczywiście politykę. Zresztą nie czytam gazet już dawno, bo mija się to z celem, no chyba, że dla krzyżówek. Nie znam żadnej gazety, którą NALEŻY czytać, bo taki tok myślenia uważam za bezsensowny. Nic nie trzeba i nic nie należy, a w "dowody" wyciągnięte z prasy, która uważana jest na całym świecie za gówno nie zamierzam wierzyć. Kłócić co do tego także nie, więc wierz sobie w swoją prawdę, ja tutaj nie widzę ani logiki ani sensu, to też uważam to co najwyżej za domniemanie lub teorię spiskową.
które przewyzszaja nakladem i pocztnoscią FAZ i Die Welt...
No tak, bo nakład i ilość kupionych gazet świadczą o ich jakości :D Fakt sprzedaje się świetnie, bo pisze głupoty. Ludzie lubią głupoty czytać, a spiski łykają jak młode pelikany. Tak działają media. Im większa prowokacja, im większy spisek i propaganda tym lepiej.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 17:07 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

32
Hehehe...Wymień wreszcie te gazety które wg Ciebie sa opiniotwórcze i obiektywne te o światowym poziomie i zasiegu...
Po co bleblac...podaj przyklady prasy niemieckiej innej niz FAZ i Die Welt...
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 17:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

33
Nie znam żadnej obiektywnej gazety, o ile taka istnieje ani nie czytam niczego, co ma jakikolwiek wpływ na kształtowanie opinii, a tym bardziej propagandowych brukowców bo to jest samo w sobie zaprzeczeniem obiektywizmu i nie chodzi tu tylko o prasę niemiecką - słowem, nie wymienię. Ja wiem jak działa rozmawianie tutaj o polityce, więc mnie do swojej teorii spiskowej nie przekonałeś i ja się zmywam ;)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 18:06 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

35
mordotymoja pisze:Od kilku lat nie kupuję gazet,od chyba dwóch lat nie kupuję tygodników,od jakiegoś czasu nie mam TV.Jest bosko :cool: .
:witka::lato::upal::lody:

No i ja podzielam Twoje podejście ;)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 18:31 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

36
mordotymoja pisze:Od kilku lat nie kupuję gazet,od chyba dwóch lat nie kupuję tygodników,od jakiegoś czasu nie mam TV.Jest bosko :cool: .
ale za to masz INTERNET i IMLADIS :ach::ach::ach::ach::ach::ach: :ahah:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 18:31 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Państwo Islamskie

37
k4cz0r200 pisze:Nie znam żadnej obiektywnej gazety, o ile taka istnieje ani nie czytam niczego, co ma jakikolwiek wpływ na kształtowanie opinii, a tym bardziej propagandowych brukowców bo to jest samo w sobie zaprzeczeniem obiektywizmu i nie chodzi tu tylko o prasę niemiecką - słowem, nie wymienię. Ja wiem jak działa rozmawianie tutaj o polityce, więc mnie do swojej teorii spiskowej nie przekonałeś i ja się zmywam ;)
Jesli nie zanasz ...to po co atorytatywnie sie wypowiadasz ...Albo coś sie zna albo się jest ignorantem...A najsmieszniej wygladaja ignoranci wypowiadajacy sie na tematy o których nie maja pojecia ..Znowu sie okazało ze król jest nagi...
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 18:32 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

38
Crows pisze:
mordotymoja pisze:Od kilku lat nie kupuję gazet,od chyba dwóch lat nie kupuję tygodników,od jakiegoś czasu nie mam TV.Jest bosko :cool: .
ale za to masz INTERNET i IMLADIS :ach::ach::ach::ach::ach::ach: :ahah:
Stopniowo ograniczam :).
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 18:40 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

39
egoista99 pisze:
k4cz0r200 pisze:Nie znam żadnej obiektywnej gazety, o ile taka istnieje ani nie czytam niczego, co ma jakikolwiek wpływ na kształtowanie opinii, a tym bardziej propagandowych brukowców bo to jest samo w sobie zaprzeczeniem obiektywizmu i nie chodzi tu tylko o prasę niemiecką - słowem, nie wymienię. Ja wiem jak działa rozmawianie tutaj o polityce, więc mnie do swojej teorii spiskowej nie przekonałeś i ja się zmywam ;)
Jesli nie zanasz ...to po co atorytatywnie sie wypowiadasz ...Albo coś sie zna albo się jest ignorantem...A najsmieszniej wygladaja ignoranci wypowiadajacy sie na tematy o których nie maja pojecia ..Znowu sie okazało ze król jest nagi...
Ależ ja nawet nie próbowałem tutaj wyciągać żadnych swoich ani opinii ani mądrości. Zauważyłem fakt, że Twoja teoria co do wsparcia islamistów przez USA na podstawie kupowania przez nich broni od Rosji ma dziury jak szwajcarski ser. Na słowotok poruszający kwestie masę innych dodatkowych teorii spiskowych zareagowałem prośbą o źródła. Dostałem i nie jestem zadowolony, tyle w temacie. Uważam Twoje źródła za kiepskie, tak jak i pół świata - taki ze mnie już konformista, że idę za większością, to też skończyłem dyskusję. Może masz rację, może nie, w każdym razie z pewnością uwierzyć Ci ot tak nie mogę, a Twoje argumenty mnie nie przekonują. Nie dogadamy się w ten sposób i nie ma co doszukiwać się drugiego dna :bum:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 18:43 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

40
Po za tym ze obrzucasz blotem to nie tylko ze nie podajesz ani jednego faktu to jeszcze twierdzisz ze moje tezy sa dziurawe jak ser ...Podaj wiec fakty a nie twierdzenia ze ziemia jest plaska bo ty tak uwazasz..
Tak jak twoje tezy o tym ze FAZ czy Die Welt nie sa gazetami wiarygodnymi o zasiegu swiatowym...Podaj chociaz dwa tytuły gazet niemieckich ktore sa wiarygodne i maja codziennych czytelników na poziomie 200-400 tys
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 11:08 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

41
Napisałem Ci dlaczego Twoja teoria jest dziurawa w poprzednich postach. Kupowanie broni od rosji, to zwykły biznes, a potwierdzenia na to, że ta broń jest wysyłana do islamistów nie ma, a do tego na zdjęciach widać starą broń. Ogólnie cała ta teoria wiąże ze sobą tylko dwa fakty: usa kupuje kałasze, a islamiści z nich strzelają - nie przekonuje mnie to. Nie mam zamiaru udowadniać, że tak nie jest, bo tego nie wiem i nie śpieszy mi się znaleźć prawdy, to też napisałem. Po prostu Twoja teoria mnie nie przekonuje. Napisałem też, że nie znam żadnej wiarygodnej gazety, ale nie zmienia to faktu, że FAZ i Die Welt są uważane za brukowce przez samych Niemców oraz połowę internetu - chcesz to sprawdź. Mnie to wystarczy, by nie zawierzać pisanym tam "faktom". Nie lubię z Tobą gadać, bo oburzasz się i bluzgasz już na samym początku, więc nie zamierzam ciągnąć tego dalej. Zapytałem i dostałem odpowiedź, tyle tu po mnie.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 12:02 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

43
cyt...dramat Europy polega na niezdolności zrozumienia zagadnienia religii i jej konsekwencji. W Europie skoncentrowanej na sobie, pełnej pychy i próżności, nierespektującej innych kultur, karykaturzyści „Charlie Hebdo” nie zdawali sobie w pełni sprawy ze skali krzywdy, jaką wyrządzili ludziom religijnym, drwiąc z ich wiary....

Były minister spraw zagranicznych Francji, Hubert Védrine podczas V Krajowej Sesji Badań Strategicznych nad Mundializacją, Polityką i Religią odbytej w listopadzie 2014 roku
http://www.bibula.com/?p=79111
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 17:33 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

44
cyt...dramat Europy polega na niezdolności zrozumienia zagadnienia religii i jej konsekwencji. W Europie skoncentrowanej na sobie, pełnej pychy i próżności, nierespektującej innych kultur, karykaturzyści „Charlie Hebdo” nie zdawali sobie w pełni sprawy ze skali krzywdy, jaką wyrządzili ludziom religijnym, drwiąc z ich wiary....
No dokładnie to samo myślę o całej tej akcji. Nie bronie islamistów, zresztą jak im nie pasuje, to powinni się stąd wynieść. Jednak Charlie Hebdo mocno przesadził, bo zwyczajnie zachował się tak jakby zabił czyjegoś ojca. Wydanie prześmiewczej okładki na drugi dzień, to było okropne skurwysyństwo i tyle. Jestem za wolnością słowa, ale nie za robieniem komuś krzywdy za jej pomocą.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 17:46 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

45
Pikanteri dodaje fakt iz szmatławiec ten wielokrotnie publikował bluzniercze satyry na chrzescijan typu obsceniczne kpiny ze Swietej Trójcy ,Chystusa czy ostatniej wieczerzy.Paranoja siegneła wiec zenitu gdy stajemy w niby obronie wolności słowa ,które de facto jest bluznierstwem bo czy kartkatura ukrzyzowanego Chrystusa trzymajacego puszke z piwem z petem w ustach i napisme w chmurce : NIC SIE NIE STAŁO !! to nie jest bluznierstwo ???
CO wiec bronimy ?? JAKICH WARTOŚCI ???
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 23:12 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

46
Ciekawa jest równiez okladka Charli Hebdo na której Papiez Franciszek wznosi w górę rece z prezerwatywa i podpis..
Oto ciało moje...
Inna okladka przedstawia poprzedniego papieża Benedykta po abdykacji przytulonego do gwardzisty szwajcarskiego majacego seca w oczach I podpis
wreszcie wolni..

Brońmy wiec wolnosci słowa Kazde bluznierstwo jest przeciez wyrazem mojej wolnosci !!
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 23:33 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

47
Czy to nie za bluźnierstwo ukrzyżowano Jezusa?
Jeśli czyjaś wiara jest silna, to żadne bluźnierstwo tego nie zmieni, krzywdę bluźnierstwo może zrobić tylko ludziom słabej wiary (a bardziej przysługę). Jeśli ktoś będzie mówił, że Ziemia jest płaska, to będzie to bluźnierstwo. Niech gada, to nie zmieni tego, że Ziemia jest okrągła. Jeśli ktoś się nabija z Boga, Allacha itp. to niech się nabija, dla wierzącego i tak nic się nie zmieni i wciąż będzie wierzył w Boga, Allacha itp. Oczywiście, każdy, kto bluźni musi ponieść tego konsekwencje, tak jak ponosimy konsekwencje za wszystkie swoje słowa i czyny.
Bodajże Kwiatek kiedyś biadolił, że wszyscy nie szanują Jezusa i chrześcijaństwa i wycierają sobie mordy pseudo sztuką chrześcijańskimi symbolami, a jak byliby tacy twardzi, to darliby Koran i używali symboliki muzułmańskiej, ale takich niby nie ma. Masz przykład, Kwiatku - są i to nie ci jedyni rysownicy z "Charlie Hebdo", ale jest ich dużo więcej. "Obraza uczuć religijnych", to jedno z najbardziej durnych praw, jakie wymyślił człowiek.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 8:42 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Państwo Islamskie

48
Nie chodzi o to czy zmienie wiarę czy nie..ogladajac okładke ( trzeba byc naprawde małej wiary by ja zmieniac gdy okladka mi sie podoba ) lecz o to ze wysmiewane sa wartosci w które wierze i wierza ludzie innych kultur i wyznań.Jesli nie szanuje sie wiary i kultury innego człowieka ,to nie szanuje sie tez tego człowieka..Czemu więc łaczymy sie z tymi którzy za sekunde gotowi sa nas upakarzac ?

PS "Uzasadnione podejrzenia dotyczące wysyłania broni nie stawiają w złym świetle jedynie Ankary. USA i europejskie mocarstwa były zwolennikami obalenia reżimu Baszara al-Asada, ale odmówiły zapewniania umiarkowanym syryjskim rebeliantom niezbędnych do tego środków. Zamiast tego przerzuciły wspieranie rebeliantów na kraje Zatoki Perskiej i Turcję, która stała się szlakiem dżihadystów udających się na wojnę do Syrii... - zaznacza "Financial Times"

Sami wywołalismy te wojnę ,sami szkoliliśmy terrorystów ...ba nawet Izrael finansował Hamas byleby tylko osłabic OWP ...wiec dzisiaj mamy to co chcieliśmy ..bojowników którzy odwrócili sie od swoich nauczycieli...I stali sie problemem zamiast narzedziem
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 17:41 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

50
egoista99 pisze:Pikanteri dodaje fakt iz szmatławiec ten wielokrotnie publikował bluzniercze satyry na chrzescijan typu obsceniczne kpiny ze Swietej Trójcy ,Chystusa czy ostatniej wieczerzy.Paranoja siegneła wiec zenitu gdy stajemy w niby obronie wolności słowa ,które de facto jest bluznierstwem bo czy kartkatura ukrzyzowanego Chrystusa trzymajacego puszke z piwem z petem w ustach i napisme w chmurce : NIC SIE NIE STAŁO !! to nie jest bluznierstwo ???
CO wiec bronimy ?? JAKICH WARTOŚCI ???
A wiesz ze poprzednik tego tygodnika zostal zamkniety po tym, jak zamiescil satyre na generala, ktorego milujacy wolnosc Francuzi uwazaja za swietosc?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 6:40 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

51
Tygodnik był ze dwa razy zamykany ..Znany jest z wyśmiewania "polskiego hydraulika "oraz wyszydzania symboli religijnych chrześcijaństwa, judaizmu i islamu, czego rezultatem były liczne pogróżki ze strony religijnych ekstremistów (zarówno chrześcijańskich, jak i islamskich i judaistycznych)
Dla mnie obrzydliwe jest wyszydzanie w tak barbarzyński sposób czyjejs wiary i uczuc...Potępiam z cała mocą terroryzm ale
to co robi Charlie Hebdo jest tez odmiana terroryzmu..psychicznego
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 9:00 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

52
Crows pisze:
egoista99 pisze:"

Sami wywołalismy te wojnę ,sami szkoliliśmy terrorystów ...
ja nie :P , mów za siebie
Ty osobiście nie ...ale rzad który posiadasz zadecydował za ciebie ...Wiec czy chcesz czy nie ...tez odpowiadasz za to...A jesli
zaatakuja terrorysci przed czym wszyscuy ostrzegaja ..to mozesz nawet osobiscie ponieść tego skutki
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 9:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

54
No to należy oczekiwac niewybrednych karykatur polskiego wymiaru sprawiedliwosci gdzie komornik kradnie ciagnik sasiada dłuznika i go licytuje za 40% wartosci, rzadu który zgodził się dotowac na koszt społeczeństwa nierentowane kopalnie, kleru
kryjacego pedofilów...Łoj bedzie ciekawie ...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 10:23 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

55
Bym pytanie miala do znawcow: czy do licha nie ma mozliwosci zablokowania stron internetowych, na ktorych islamisci prezentuja swoje poczynania???
Czy tez moze o to chodzi, zeby wzbudzac w ludziach strach, ktory zamknie oczy na poczynania tych, ktorzy zarabiaja na strachu, i temu te strony nie sa blokowane?
Kaczor - napisales o teorii dotyczacej wsparcia USA dla islamistow.
Na jakim Ty swiecie zyjesz? Oni ich nie wspieraja - do tego maja sojusznikow. Oni ich stworzyli.
W kontekscie rzekomego zamordowania dwudziestu egipskich Koptow. No zes kurna, nie wierze. Normalnie nie wierze; Syrta to dziura, i nie wiem co mialoby tam robic AZ dwudziestu chrzescijan. Ja na prawie 20 lat spotkalam 4, moze 5, a tu raptem taki spęd, i to w miejscowosci, z ktorej wyjezdzaja tubylcy, bo nie maja pracy.
Ciekawe ze info o nalotach sil egipskicj podano dzis rano, a samoloty jak wsciekle lataja juz od wczoraj.
Informacje gonia informacje - Wlosi nagminnie wylawiaja rozbitkow, ino dopisujac zera - doszli juz do tysiecy, choc pogoda taka, ze tylko debil by wyruszyl lodka w morze. Ale Wlosi zglosili juz zamiar interwencji zbrojnej w Libii, od poludnia czaja sie Francuzi. Amerykanie wlaza od srodka.
Dziwne ze Anglicy siedza cicho. Dziwne...
Dla niewtajemniczonych: Syrta to teren sasiadujacy z Brega - jednym z najwiekszych pol roponosnych.
Kaczor - jesli mowisz o teorii, to sprawdz laskawie komu pomagalo USA i jego europejskie pieski, podczas przewrotu w Libii. Sobie przede wszystkim, rekoma oplaconych najemnikow i szumowin wszelkiej maści.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 8:22 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

57
Ay... ci koptowie są uprowadzeni z Egiptu.

Mnie ręce opadły.
Upłynie dużo wody w Nilu nim islam wyewolułuje z przemocy.

Chyba innej możliwości nie ma.

Do tego czasu Ziemia musi żyć z piętnem zbrodni.
Historia uczy, że wszelkie zaniechania, tolerowanie extremistów kończy się żle.

Łosiu ziemia_k


Al Jazeera
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 12:07 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: Państwo Islamskie

60
Losiu - no i gdzie Ty wyczytales ze oni zostali porwani z Egiptu, bo nie pojme?
Moze ow ksiadz potwierdzil ich tozsamosc?
Czy sugerujesz ze najpierw zostali porwani w Egipcie, przetransportowani do Libii i tu odbyla sie reszta?
W kazdym razie tubylcy komentuja to jako sciemę.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 13:32 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron