Re: Jaśminowa rewolucja

61
300-500 osob? skad sie biora tacy ludzie w ogole?
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 20:57 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

62
Mój błąd. 300-500 ogólnie europejczyków a i w tym Polaków wg. EU Observer (nie samych polaków jak mógł sugerować mój poprzedni post).
http://konflikty.wp.pl/title,Polacy-wal ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 23:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jaśminowa rewolucja

63
wroce do tego watku- w Egipcie nie ma spokoju, i dlugo jeszcze nie bedzie. W Syrii i Jemenie od wielu miesiecy gina ludzie..
U nas coz...na ulicach wciaz opancerzone patrole, kontrole na drogach, ale zycie wraca do normy. Ludzie chca zyc, chodzic do pracy, posylac dzieci do szkoly. Libia jest bogatym krajem wiec sadze ze nie bedzie tego co w Egipcie, choc wybory jeszcze przed nami, a to one beda testem dojrzalosci politycznej. W Egipcie jest straszna bieda, a wielu ludziom zdawalo sie ze po zmianie wladzy natychmiast zapanuje dobrobyt. I straszliwie bruzdzi BM, probujac ugrac cos na swoja korzysc.
Przy okazji Wilku, skad wytrzasnales tych polskich najemnikow...moj Boze
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011, 23:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

64
w Egipcie niedobrze. w Syrii mieszaja czynniki zewnetrzne, niedawno Amerykanie przez Turcje wpuscili do Syrii najwiekszych irackich bandytow na ta wlasnie okazje wypuszczonych z wiezien- po to zeby mieszali ile tylko wlezie.

a jesli BM w Egiptowie wygra wybory, to sie rozwali na wiele mniejszych frakcji, bo jesyne co ich trzyma w kupie jeszcze to bycie opozycja wobec establishmentu, natomiast samo BM nie jest juz jednolitym tworem, tylko zbiorem ludzi o sprzecznych czasem interesach i pogladach. bedzie wiec to samo co z Solidarnoscia w Polsce.
dluga droga przed Egiptem i oby tylko krew sie nie lała.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, 8:13 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

65
asma, ja nie bagatelizowalabym BM...u nas takze wyszli z podziemia, w Egipcie najwyrazniej komus zalezy by nie bylo spokoju, w Tunezji nie lepiej zreszta. Jezeli do wladzy dojda radykalne odlamy, powiazane z Iranem, bedzie malo ciekawie
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 8:37 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

66
watpie zeby BM bylo w jakikolwiek sposob powiazane z Iranem, powiedzialabym wiecej- poza Hezbollahem w Libanie nie ma zadnej grupy powiazanej z Iranem.
widzisz Iran jest szyicki; a BM ultrasunnickie.

i nawet jesli Iran np pakuje spore pieniadze w humanitarna pomoc dla Palestyny, to politycznie nie ma tam zadnych wplywow. ZADNYCH- bo to sa sunnici a animozja sunnicko-szyicka wykracza w sunnickich ortodoksyjnych kregach poza wszelka logike i pragmatyzm polityczny.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 9:40 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

68
Andra pisze:asma, ja nie bagatelizowalabym BM...u nas takze wyszli z podziemia, w Egipcie najwyrazniej komus zalezy by nie bylo spokoju, w Tunezji nie lepiej zreszta. Jezeli do wladzy dojda radykalne odlamy, powiazane z Iranem, bedzie malo ciekawie
Tu bardziej chodzi o powiązania z Al-Kaidą. W Egipcie nie mogą się oni doczekać przejęcia władzy z rąk wojska.
asmaani napisał(a):
a jakim prawem odmawiasz muzulmanom prawa do muzulmanskiego panstwa?
Ponieważ wszelka teokracja jest zagrożeniem dla naszej cywilizacji. Państwo powinno być instytucją świecką, a nawet laicką. W państwie wyznaniowym wolności nie ma i być nie może. Nie mowiąc o tym,ze przez fanatyzm takie państwo stanowi zagrożenie dla innych, tak jak chociażby Iran lub Strefa Gazy.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011, 21:59 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jaśminowa rewolucja

69
t.oscar, masz absolutna racje, klopot w tym ze oni sa tak zniewoleni religia od kolyski niemal, ze nie widza tego. Przed wojna u nas mowilam ze wolnosc rodzi sie w glowie, a nie na ulicy, teraz tym bardziej to podtrzymuje. A- K to nie jest, ale radykalowie z pewnoscia, sterowani z meczetow. Obserwuje to co dzieje sie na ulicach i zastanawiam sie czy wkrotce Zachod nie obudzi sie z reka w nocniku...gdy zapanuje demokracja religijna. Zreszta, tubylcy takze nie wiedza co z tego bedzie, i boja sie. Zycie niby wraca do normy, ale to pozory.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2011, 2:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

70
wkrotce Zachod nie obudzi sie z reka w nocniku...
Obawiam się, że tak będzie, tym bardziej,że popełniono kilka kardynalnych błędów. Na przyklad poparcie dla separtystow kosowskich (muzułmanie albańscy), na przyklad obalenie Saddama Husajna i pomoc przy obaleniu Kadafiego (obaj byli w konflikcie z Al[-Kaidą), nacisk na Izrael w ceku wymuszenia rokowań z Hamasem (a nie z OWP). To polityka wręcz samobójcza.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2011, 16:48 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jaśminowa rewolucja

71
t.oskar wybacz ale traci to co piszesz 'oto ja wielki bialy bwana kubwa a wy glupie czarnuchy robcie co wam kaze i po mojemu'.
ktos kto uwaza ze zachodni model zycia spolecznego jest modelem optymalnym i mozliwym do zastosowania wszedzie powinien sie obudzic, spojrzec na kalendarz i sie przekonac ze wiek mamy XXI a nie XIX.

andra to co na sile uszczesliwic tak jak w Iraku? pol miliona osob zginelo w imie wprowadzania zachodniego modelu demokracji- malo krwi jeszcze?

to ichnia, niedobra dzicz zagraza 'naszej cywilizacji' no prosze prosze- jakos nie zauwazylam; jest wrecz na odwrot, bo tak sie sklada to nie 'dzicz' atakuje 'nasza cywilizacje' tylko US Troops panosza sie w 'dziczy' stosujac gazy bojowe, mordujac ludnosc cywilna, strzelajac do nieuzbrojonych ludzi jak do kaczek oraz stosujac tortury.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2011, 18:06 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

72
asma...easy...a czy ja pochwalam to co zrobil i robi Zachod? W lraku trwa konflikt pomiedzy sunnitami i szyitami, dochodzi AlKaida i niezle miesza Iran. Widzisz Kochanie, rozmawiam ze znajomymi, tubylcami- muzulmanami, to sa wyksztalceni ludzie ktorzy nie popierali rezimu Kadafiego...a teraz boja sie tego co bedzie, co moze byc. Ja moge sobie wyjechac z tego kraju, ale oni...to ich dom. Ty nie mow mi ze w Iranie panuje ogolna szczesliwosc- chyba taka jak za Stalina w ZSRR. A tam rzadza radykalowie. Zniewoleni tym najgorszym rodzajem niewoli- psychicznej, i przeciez temu cholerstwu nie wystarczy siedziec u siebie, pelzna dalej, siejac zaraze. Bo kazdy radykalizm to zaraza wiec ci normalnie religijni teraz sa pelni obaw o ten swoj niby wolny dom. A w Egipcie to skad te zamieszki niby...kto podsyca wrogie nastroje pomiedzy koptami a muzulmanami, kto wysyla mlodych ludzi na ulice. Asma, nie badz naiwna.prosze przypomnij sobie niedawna historie z Malezji bodajze- idiota jezdzil po ulicach tropiac kobiety ktore maja odwage wychodzic same z domu, pracowac- chlustal kwasem w twarz tym ktore korzystaly ze srodkow transportu publicznego. W Saudyji panuje zakaz demonstracji, kobiety nie maja prawa wyjsc same z domu. W Iranie planowany jest rozdzial plci na studiach...w Libii dotychczas panowal umiarkowany islam, wiec ci tubylcy wiedza czego sie boja
Ostatnio zmieniony 27 lis 2011, 22:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

73
Abstrahując ale jednak na temat ;)
Jakby nie patrzeć ... przecież wszyscy mogliby się entuzjastycznie wzajemnie pozabijać wśród ogólnych owacji radości, wzajemnego zrozumienia oraz tolerancji :)
Zabija człowiek czy pocisk ? Co niszczy i wypacza - zachłanność czy pieniądze ? Co leży u podstaw wielu konfliktów na tle wyznaniowym - nienawiść czy religia ? Kto/co podsyca konflikty - żądza władzy czy "altruistyczne" chęci poprawy bytu narodu ?
Stają za tym bardzo konkretni ludzie, często organizacje itp. twory. Wiadomo czyim kosztem odbywają się dane procesy. Żeby nie być gołosłownym odwołam się do obecnej sytuacji w Polsce - naszym. Teraz pomnóżmy to razy sto i mamy wizerunek kraju wstrząsanego konfliktami bądź rewoltami. Nawet za najwznioślejszymi hasłami potrafią kryć się najniższe, najbardziej pierwotne i niezgodne z szeroko pojętym "dobrem" pobudki ... i tak zazwyczaj jest, dodam ze smutkiem.
Za wszystkim stoją bardzo konkretni ludzie z bardzo konkretnymi interesami ... i to nie o religiach, nie całych narodach, baaa ... nawet danych mniejszościowych grupach należy wydawać osądy imo.
Takie refleksje czasem mnie nachodzą ;)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2011, 22:40 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jaśminowa rewolucja

75
Andro- jak napisalas idiota jezdzil. co to ma do rzeczy? czy u nas brakuje idiotow? nie. takze na tle wypaczonego rozumienia religii. wiec sory ale co to ma do rzeczy?

uwazasz ze jako obywatelka UE masz cos do powiedzenia w ogole? demokracja staje sie powoli fikcja, szczegolnie odkad WSZYSCY politycy czy z lewa czy z prawa siedza w kieszeni wielkich korporacji ktorych roczne budzety przekraczaja znacznie budzety wiekszosci panstw na swiecie. jaki problem dla korporacji kupic politykow? zaden.
i czy to jest najlepszy system? g...o prawda.
wiekszosc zasobow finansowych jest skupiona w rekach niecalych 5% ludzkosci, reszta siedzi u nich w kieszeni i zyje na kredyt. jak to sie moze rypnac widzielismy w USA nie tak dawno a i Europa sie chwieje w posadach. i jeszcze sie moze okazac, ze z wielka checia Europejczycy siegna po rozwiazania szariackie, szczegolnei w dziedzinie bankowosci- bo eliminuja one wyzysk, spekulacje, i sa sprawiedliwe.

tak ze moze sie okazac ze od 'dziczy' trzeba bedzie sie uczyc tego i owego...

i abstrachujac od wszystkiego innego- ludzie chca zyc po swojemu i wcale nie pragna zeby 'zachod' im wprowadzal na bagnetach swoje rozumienie demokracji.
widzialam niedawno taki dowcip arabski- badz grzeczny bo jak nie to przyjda Amerykanie i demokracje ci wprowadza.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 8:43 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

76
idiotow ktorych ,,tworzy'' religia dostatek wszedzie, asmaani, ale my rozmawiamy o krajach arabskich. A Zachod ma w nosie tutejsza demokracje, jak zwykle chodzi o kase, tym niemniej ludzie maja wiecej praw niz tam gdzie panuje rezim religijny, ideologiczny, nie sadzisz? W Saudyji dziewczyna ktora zlamala zakaz prowadzenia samochodu poszla do wiezienia...Ty masz prawo jazdy? Co dzieje sie w Iranie, niekiedy skapo przecieka na zewnatrz, ale dzieje sie, ludzie usiluja uzyskac nieco wolnosci, placac straszna cene. Wiesz, wedlug mnie demokracja to nie rzady wiekszosci, ale miejsce dla kazdego, takze tego ktory mysli inaczej. A tam gdzie rzadza radykalowie tego miejsca nie ma. Uwazasz ze na calym swiecie powinna panowac jedyna sluszna religia, i wszyscy tanczyc pod jej dyktando? To byloby lepsze?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 9:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

77
KSA nie jest wizytowka swiata islamu. nawet sunniccy uczeni uwazaja ich odmiane islamu za sekte graniczaca z herezja. wiec prosze mi nie swiecic KSA w oczy. w zadnym innym kraju muz. nie ma z tym problemu.

w Iranie ludzie usiluja uzyskac troche wolnosci- no ciekawa interpretacja.

a co do tego jak gdzie sie zyje- niby co jest takiego lepszego tu? ze wino igrzyska mamy zapewnione, i dzieki temu siedzimy cicho kiedy sie nas robi w bambuko?
wystarczy tv wlaczyc i juz czlowiek z zamulonym mozgiem siedzi i o nic nie ma pretensji.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 11:47 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

78
asma, ja nie porownuje, ale skoro Ci tak zle...wyjedz do Iranu, sprobuj powiedziec ze rzad to banda slepych idiotow. W Polsce mozesz....
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 12:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

79
hehe... to wyjdz na ulica albo lepiej, zaloz bloga i pisz o tym. pamietasz co sie stalo ze stronka antykomor?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 14:43 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

80
ktos kto uwaza ze zachodni model zycia spolecznego jest modelem optymalnym i mozliwym do zastosowania wszedzie powinien sie obudzic, spojrzec na kalendarz i sie przekonac ze wiek mamy XXI a nie XIX
No to uważajmy, aby tamci nie narzucili nam swojego "modelu cywilizacyjnego". I to wbrew pozorom całkiem "demokratycznie". Już teraz na zachodzie (i nie tylko) jest ich sporo, i mnoży się "toto" jak robactwo...
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 15:27 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jaśminowa rewolucja

81
asmaani, co Ty porownujesz? Naprawde nie widzisz roznicy pomiedzy moge wybrac jedno z wielu, a- musze wybrac jedno, bo nie mam z czego?
A ten idiota chlustajacy kwasem to produkt wlasnie radykalizmu religijnego, wiesz? Tak zostal zniewolony, opetany ze pewnie takze nie mial wyboru. Byc czlowiekiem czy wierzacym.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 17:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

82
pokaz mi chociaz jeden przypadek okupacji /czyli rzeczywistego ataku i narzucenia/ panstwa niemuzulmanskiego przez panstwo muzulmanskie w okresie powiedzmy ostatnich 100 lat.

tak sie sklada ze fajnie sie straszy tym ze niby muzulmanie cos tam moga narzucac w sytuacji kiedy to wlasnie zachod narzuca nieproszony swoj model oparty na wyzysku, rabunku bogactw naturalnych i tanim picu o prawach czlowieka. wolnosc sie niesie- napalmem, bialym fosforem, gazami bojowymi, nalotami obiektow cywilnych... w pierwszej fazie wojny irackiej Amerykanie zbombardowali drogi ktorymi ludnosc cywilna uciekala z Bagdadu. droga smierci, tysiace ofiar ktorych nikt nie policzyl.

[youtube][/youtube]

pokaz mi t.oskar cos podobnego co muzulmanie zrobili w Europie czy USA a sie zgodze z twoja teza o narzucaniu i atakach.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 17:22 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

83
asmaani, co Ty porownujesz? Naprawde nie widzisz roznicy pomiedzy moge wybrac jedno z wielu, a- musze wybrac jedno, bo nie mam z czego?
A ten idiota chlustajacy kwasem to produkt wlasnie radykalizmu religijnego, wiesz? Tak zostal zniewolony, opetany ze pewnie takze nie mial wyboru. Byc czlowiekiem czy wierzacym radykalem. Kochanie, ja nie walcze z zadna religia, w kazdej jest cos cennego, ale nie moze ona stac obowiazkowym modelem zycia spolecznego, to rodzi ekstreme
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 17:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

84
andro wybor jest zawsze jedynie osoby niepoczytalne go nie maja.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 17:24 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

85
co do zlych czynow muzulmanow na zachodzie, uprzedzajac, wtc plus zamachy w Londynie i Madrycie. ale to sa akty terroru a nie dzialania panstwowe, i 99% muzulmanow sie z tymi czynami nie zgadza.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 17:26 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

86
przepraszam, znow posty dubluja mi sie. A dlaczego Ty przeciwstawiasz swiat arabski i zachod? Przeciez nie o tym mowie...mowie o kraju w ktorym mieszkam bo da sie normalnie w nim zyc, nawet nie chodzac obowiazkowo do meczetu. I o tym ze gdy zapanuja radykalowie, normalne zycie stanie sie niemozliwe. Nie mowie- normalne w sensie zachodniego modelu zycia, ale pozwalajace na wybor.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 17:37 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jaśminowa rewolucja

87
pokaz mi t.oskar cos podobnego co muzulmanie zrobili w Europie czy USA a sie zgodze z twoja teza o narzucaniu i atakach
Po pierwsze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_nad_Lockerbie

Po drugie, o tym wie każdy:
Obrazek
Jeszcze zamachy w Londynie, http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_w_L ... ipca_2005) w Madrycie, http://www.specops.pl/CSiPS/artykuly_CS ... drycie.htm a także w Rosji (miedzy innymi Dubrowka i Biesłana), Czeczeńcy to też muzułmanie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_mo ... a_Dubrowce
http://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_terro ... %C5%82anie
Jak by tak dobrze poszukać, znalazło by się tego więcej. Zresztą muzułmanie w samej religii mają nakazany dźihad, czyli walkę o islam. Także zbrojną.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2011, 15:59 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Jaśminowa rewolucja

88
zapytalam t.oskar o atak panstwa na inne panstwo.

oczywiscie nei chce ci sie dokladnie czytac.

poza tym- w samym Iraku udokumentowana ilosc ofiar to 500 tys ludzi, glownie cywilow.
udokumentowana- a wielu cial US Army nie liczylo.
co z Afganistanem?

a samoloty bezzalogowe, tzw drony, rocznie zabijaka ok 600 obywateli Pakistanu. ot tak sobie lataja i strzelaja na terytorium innego panstwa, z ktorym USA tak sie sklada, nie jest w stanie wojny- czy to aby nie terroryzm?
Ostatnio zmieniony 04 gru 2011, 17:52 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jaśminowa rewolucja

90
Goowno nie dobrze. Przepraszam ze wracam do tego watku, ale chyba musze to z siebie wywalic ...wiec krajobraz po bitwie: bitwa byla o wolnosc. W tej chwili wolnosc polega na tym ze kazdy robi co chce, a ze i wczesniej nic nikomu sie nie chcialo, teraz jest to spotegowane . W bankach nie ma pieniedzy, choc pieniadze z zamrozonych kont bylego odzyskali, co sie z nimi stalo...no ba... Ludzie nie dostaja poborow, lub tylko niewielkie kwoty. Generalnie obowiazuje jedno prawo w tym wzgledzie:kto mial pieniadze, ma ich teraz wiecej, kto nie mial- nie ma i to jest constans. Nie ma takze policji, gowniarze z karabinami okupuja posterunki bawiac sie w wojenke, zawszec to fajniej niz uczyc sie lub nie daj Bog pracowac. Zreszta do pracy sluza przyjezdni zagraniczni, aby bylo pozniej kogo obwiniac o brak pieniedzy. Od ponad dwoch miesiecy kraj paralizuja przerwy w dostawach ee, motywowane rownie idiotycznie co niewiarygodnie, w ciagu doby prad bywa gora trzy cztery godziny,w systemie: pol godz. jest, cztery nie ma. Albo i dluzej...o ile wiem dotyczy to calego kraju. Zdarzaja sie (znow) braki benzyny, ale to od czasu do czasu...w kraju ktory na ropie stoi, paranoja. Budowy rozpoczete przed wojna- stoja, sprzet rozkradziono, firmy zagraniczne wywialy i kiedy wroca nikt nie wie. Obecnie to raczej ruiny juz, a dolaczywszy obiekty ktore zbombardowali sojusznicy a ktore takoz sobie stoja czy leza raczej- doslownie kraj lezy w gruzach.Drogi, ktore wczesniej byly droga przez meke sa niemal nieprzejezdne z powodu ogromnych wyrw, dziur...i wczesniej tego bylo pelno, ale po czolgach ktore pojezdzily sobie latem - obecnie normalne samochody nie maja szans . Czym tubylcy nie przejmuja sie zreszta, sciagajac radosnie zlom z Niemiec ...kroluja roczniki 93/6, w roznym stanie. Trzy czwarte samochodow jezdzi bez rejestracji i dokumentow, bo i po co skoro drogowki takze nie ma?
Ceny w sklepach ktore w trakcie poszly wzwyz o sto albo i wiecej procent-tak i zostaly, a ze ludzie pieniedzy nie maja, sklepy plajtuja... to nie wszystko, bede sukcesywnie dopisywac. Aha, wczoraj w kilku miastach odbyly sie demonstracje, doszlo do zamieszek i strzelaniny, znow zgineli ludzie. Kazdy ma bron, hojnie rozdawano ja od lutego kazdemu kto chcial...co bedzie dalej...czarno to widze.
I podsluchuja telefony, co sprawia mi nieopisana radosc w chwili gdy moge puscic soczysta wiazke w tubylczym narzeczu ktorej natychmiastowym efektem jest gwaltowny trzask na linii...cenzura wrocila...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2012, 10:45 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron