Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

61
warto najpierw starać się wiedzieć a potem oceniać czy wiedza do oceny jest dostateczna

od kiboli też się można nauczyć czegoś - warto znać ich motywy i cel

"Jeżeli bojówki będą decydować kto ma prawo wykładać, kogo może zaprosić prezydent miasta Wrocławia, komu można wynająć salę, to ma to na celu przede wszystkim zastraszenie lewicy i zamknięcie jej w klatce, w której będzie sobie mogła dyskutować,podczas gdy narodowcy będą się szarogęsić w miejscach publicznych. Szereg imprez (jak np. spotkanie z posłem Biedroniem w Gdańsku) będzie odwołanych po prostu z troski o bezpieczeństwo uczestników. Ktoś, kto będzie chciał zaprosić lewicową panią profesor lub sławnego intelektualistę, będzie ryzykował awanturę. I o to chodzi."



Za wypromowanie bierności społecznej na ruchy narodowe odpowiedzialność ponoszą media. Gościem Agnieszki Lichnerowicz była prof. Małgorzata Kowalska." http://bi.gazeta.pl/im/4/14161/m14161404.mp3
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 21:03 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

63
Abesnai pisze:Jedna uwaga, z tego co mi wiadomo to prof. Bauman obywatelstwa nie zmienił, więc porównanie nieco chybione. Ale rozumiem Volt do czego nawiązujesz. Jak kto nie można, nie rozumiem. Kto broni ? Przecież jest szereg krytycznych wypowiedzi.
Proszę bardzo:
http://wpolityce.pl/artykuly/56455-prof ... tyce.pl%29
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/713 ... -nkwd.html
http://niezalezna.pl/42740-bauman-znow- ... -faszyzmem
z 2007r. http://www.pardon.pl/artykul/1489/prof_ ... tow_semjon
Ja pisałem o tym co mi baabcia napisała. ;) Ale fakt jest też taki że spoktałem się kilka razy że pisali : to wybitny filozof więc jak śmiecie źle o nim mówić. To jednak normalne w Polsce : są autorytety których ruszać jak niektórzy uważają nie wolno, bo na świecie dbają o wizerunek Polski. Wydaje mi się że np. Niemcy potrafili rozliczyć swoich wybitnych naukowców którzy brali udział w zbrodniach III Rzeszy, w Polsce jest to bardzo wypaczone. Tak dbamy o wizerunek naszego kraju że zapominamy o pamięci o naszej historii. Jaką naukę młodzi ludzie odbierają jak widza że honoruje się kogoś takiego jak Bauman i robi z niego ofiarę?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 21:08 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

65
voltaren pisze:
Szeroko pojęty patriotyzm to również dbałość o dobry wizerunek kraju na arenie międzynarodowej, troska o jego interesy, działanie m.in. na rzecz rozwoju kultury, nauki. Kultywowanie tradycji narodowych, ochrona dziedzictwa kulturowego a nie posługiwanie się nimi jak cepem do młócenia opozycji. To również poszanowanie praw współobywateli. Nie warcholstwo i przenoszenie stadionowej ordynarności i prostactwa pod gmach uczelni.
Stosowanie natomiast zwrotu "Bóg, honor, Ojczyzna", gdzie często padają później epitety pod adresem najwyższych władz państwowych, gdzie te władze były wybierane drogą demokratycznego głosowania są jak ubliżanie pamięci o ludziach, którzy za nie ginęli.
Nie sprowadzałbym narodowców i patriotów - narodowców do ONR. To jednak jest radykalne skrzydło o raczej dzisiaj składa się z ludzi malujących na murach głupie hasła i urządzająca rozróby itp. Wśród narodowców jest jednak więcej bardziej racjonalnych ludzi, z antysemityzmem ( co się przejawia niestety w ONR) nie mające nic wspólnego. Zreesztą nie ma za bardzo o czym mówić bo w Polsce ruch narodowy jest raczej słaby, Do tradycji narodowych obecnie się mało ruchów odnosi, coś tam ostatnio zakladali, ale nikt im sukcesu nie wróży.
Co do ONR to głośno krzyczą i ciągle wymyślają akcje które psują im wizerunek. Szczególnie dziadostwem było zakłócanie wykładu Środy, tylko dlatego że ma inne poglądy. Tak samo jednak nachodzono na uczelni prof. Pawłowicz.
No i tak będzie Volt, bo oni metod nie zmienią. Tak długo przynajmniej, dopóki będą miały "przyzwolenie" społeczeństwa. Nie ma mowy, żeby takie rozwydrzone skrajności terroryzowały swoim zachowaniem legalne zgromadzenia lub spotkania.
Dla mnie to nie do zaakceptowania, czemu dałem wyraz w powyższych postach.
To nie są patrioci dla mnie. Takim zachowaniem działają stanowczo na szkodę społeczeństwa.
To jest w ogóle jakaś chora, nienormalna walka. Absolutne nie jestem sympatykiem wspomnianej prof. Pawłowicz, wręcz przeciwnie, ale absolutne minimum kultury, zdrowego rozsądku wymaga manifestowanie swoich racji z poszanowaniem obecności innych osób.
voltaren pisze:
Abesnai pisze:Jedna uwaga, z tego co mi wiadomo to prof. Bauman obywatelstwa nie zmienił, więc porównanie nieco chybione. Ale rozumiem Volt do czego nawiązujesz. Jak kto nie można, nie rozumiem. Kto broni ? Przecież jest szereg krytycznych wypowiedzi.
Proszę bardzo:
http://wpolityce.pl/artykuly/56455-prof ... tyce.pl%29
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/713 ... -nkwd.html
http://niezalezna.pl/42740-bauman-znow- ... -faszyzmem
z 2007r. http://www.pardon.pl/artykul/1489/prof_ ... tow_semjon
Ja pisałem o tym co mi baabcia napisała. ;) Ale fakt jest też taki że spoktałem się kilka razy że pisali : to wybitny filozof więc jak śmiecie źle o nim mówić. To jednak normalne w Polsce : są autorytety których ruszać jak niektórzy uważają nie wolno, bo na świecie dbają o wizerunek Polski. Wydaje mi się że np. Niemcy potrafili rozliczyć swoich wybitnych naukowców którzy brali udział w zbrodniach III Rzeszy, w Polsce jest to bardzo wypaczone. Tak dbamy o wizerunek naszego kraju że zapominamy o pamięci o naszej historii. Jaką naukę młodzi ludzie odbierają jak widza że honoruje się kogoś takiego jak Bauman i robi z niego ofiarę?
Ale przecież do robienia z Niego "ofiary", na ironię, właśnie przyczynił się ten margines, który dał w taki sposób wyraz swego "niezadowolenia". Zadziałali ostatecznie na własną niekorzyść. Jak takich ludzi nazwać ? Bo na pewno nie "mundrymi" ;)
I ponawiam. Kim oni do jasnej anieli są, żeby rozliczać prof. Baumana z przeszłości ? Naukę młodzi ludzie odbierają też taką, że można praktycznie bezkarnie gdziekolwiek wejść i opluć każdego, powód przecież się znajdzie.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 21:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

66
Akurat rozliczać prof. Baumana może każdy nawet kibol, chodzi o sposób rozliczania, nietrafiony jak pisałeś. Ofiarę robią ci co go bronią, bo z jednej strony potępiają też wyczyn na uczelni, ale z drugiej strony co niektórzy piszą i podziwiają postawę Baumana, który sobie jeszcze zażartował i ogólnie jak można w ogóle potępiać tak wielkiego filozofa itp. itd.
Oburzenie ich jest dla mnie zrozumiałe. Na przykład bo: Między innymi oni odnoszą się do Żołnierzy Wyklętych, a organizacje w których uczestniczył prof. Bauman, zwalczali ich brutalnie. Dla nich to bohaterowie, a człowieka mający udział w ich niszczeniu się gości jako autorytet. Postaw się na ich miejscu. Oczywiście forma protestu jest godna potępienia, ale ich oburzenie jest dla mnie zrozumiałe. Póki się nie nauczą protestować w akceptowalny sposób to daleko nie zajadą.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 21:37 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

70
voltaren pisze:Akurat rozliczać prof. Baumana może każdy nawet kibol, chodzi o sposób rozliczania, nietrafiony jak pisałeś. Ofiarę robią ci co go bronią, bo z jednej strony potępiają też wyczyn na uczelni, ale z drugiej strony co niektórzy piszą i podziwiają postawę Baumana, który sobie jeszcze zażartował i ogólnie jak można w ogóle potępiać tak wielkiego filozofa itp. itd.
Oburzenie ich jest dla mnie zrozumiałe. Na przykład bo: Między innymi oni odnoszą się do Żołnierzy Wyklętych, a organizacje w których uczestniczył prof. Bauman, zwalczali ich brutalnie. Dla nich to bohaterowie, a człowieka mający udział w ich niszczeniu się gości jako autorytet. Postaw się na ich miejscu. Oczywiście forma protestu jest godna potępienia, ale ich oburzenie jest dla mnie zrozumiałe. Póki się nie nauczą protestować w akceptowalny sposób to daleko nie zajadą.
No to jak kibole wezmą się za rozliczanie intelektualistów swoimi metodami, nawet z przeszłością prof. Bauman, to się zwolni kilka miejsc na wyższych uczelniach państwowych. Później się wezmą za poszczególne instytucje i urzędy. Media padną pierwsze ... Ostatecznie za takich ludków jak Ty bądź ja, jeżeli im się pod rękę nawiniemy z naszymi stwierdzeniami na ich temat. Jakoś mało atrakcyjnie mi to wygląda.
W sumie co miał prof. Bauman zrobić, schować się pod biurko ? Oczywiście powinien się liczyć z takimi wystąpieniami, no i pewnie się liczy. Mam mu mieć za złe, że starał się zachować z godnością i wyjść jako tako z twarzą z sytuacji ? Nie widzę w tym żadnych powodów do podziwu jak i napiętnowania.
Natomiast z punktu widzenia jego przeszłości, skazywanie Go na ostracyzm jest nieracjonalne i pozbawione sensu.
Myślę, że również będzie można spodziewać się wystąpienia prof. Baumana w sprawie ostatnich zajść. Może w końcu zechce rozliczyć się z przeszłością, skoro jest poniekąd osobą publiczną i reprezentuje sobą godność tytułu naukowego a nawet autorytetu. Byłoby to wręcz wskazane. Ale nie ma co się bawić we wróżenie a tym bardziej w ferowanie wyroków.
Jak to nie zajadą ? Do pierdla zajadą ;)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 21:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

71
voltaren pisze:Tytul profesorski nikogo nie czyni bezkarnym ani nie powoduje że trzeba przed bić pokłony tylko dla tego że ma tytuł naukowy. Że ktoś jest wybitnym filozofem to nie znaczy że wszyscy mają patrzeć na niego bezkrytycznie.
jasne - krytycznie spójrz

zejdzie trochę, ale dasz radę
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:04 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

72
mordotymoja pisze:Pierwszy krok.Powinni zamienić dresy na garnitury :satan:
Albo przynajmniej szyte na ich krój ;)
I te debaty ...
Szanowny Panie Kibicu, nie bij mnie proszę kijem w głowę bo tracę koncentrację w trakcie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

73
Abesnai pisze:
voltaren pisze:Akurat rozliczać prof. Baumana może każdy nawet kibol, chodzi o sposób rozliczania, nietrafiony jak pisałeś. Ofiarę robią ci co go bronią, bo z jednej strony potępiają też wyczyn na uczelni, ale z drugiej strony co niektórzy piszą i podziwiają postawę Baumana, który sobie jeszcze zażartował i ogólnie jak można w ogóle potępiać tak wielkiego filozofa itp. itd.
Oburzenie ich jest dla mnie zrozumiałe. Na przykład bo: Między innymi oni odnoszą się do Żołnierzy Wyklętych, a organizacje w których uczestniczył prof. Bauman, zwalczali ich brutalnie. Dla nich to bohaterowie, a człowieka mający udział w ich niszczeniu się gości jako autorytet. Postaw się na ich miejscu. Oczywiście forma protestu jest godna potępienia, ale ich oburzenie jest dla mnie zrozumiałe. Póki się nie nauczą protestować w akceptowalny sposób to daleko nie zajadą.
No to jak kibole wezmą się za rozliczanie intelektualistów swoimi metodami, nawet z przeszłością prof. Bauman, to się zwolni kilka miejsc na wyższych uczelniach państwowych. Później się wezmą za poszczególne instytucje i urzędy. Media padną pierwsze ... Ostatecznie za takich ludków jak Ty bądź ja, jeżeli im się pod rękę nawiniemy z naszymi stwierdzeniami na ich temat. Jakoś mało atrakcyjnie mi to wygląda.
W sumie co miał prof. Bauman zrobić, schować się pod biurko ? Oczywiście powinien się liczyć z takimi wystąpieniami, no i pewnie się liczy. Mam mu mieć za złe, że starał się zachować z godnością i wyjść jako tako z twarzą z sytuacji ? Nie widzę w tym żadnych powodów do podziwu jak i napiętnowania.
Natomiast z punktu widzenia jego przeszłości, skazywanie Go na ostracyzm jest nieracjonalne i pozbawione sensu.
Myślę, że również będzie można spodziewać się wystąpienia prof. Baumana w sprawie ostatnich zajść. Może w końcu zechce rozliczyć się z przeszłością, skoro jest poniekąd osobą publiczną i reprezentuje sobą godność tytułu naukowego a nawet autorytetu. Byłoby to wręcz wskazane. Ale nie ma co się bawić we wróżenie a tym bardziej w ferowanie wyroków.
Jak to nie zajadą ? Do pierdla zajadą ;)
Trochę demonizujesz ONR moim zdaniem. Metody mają raczej chuligańskie, nikt o eleminowaniu ludzi nic nie mówi.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:21 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

74
No wiesz Volt, cios kijem bejsbolowym w potylicę albo przekopanie po chodniku może skutkować raczej dość gwałtownym i brutalnym zejściem ;)
Od haseł do czynów droga krótka. Mało to się słyszy i czyta ? No proszę bardzo:

[youtube][/youtube]

Za bardzo tendencyjne ?
No to wystarczy sięgnąć do artykułów prasowych i poobserwować "wybryki" osobników sympatyzujących z w.w. towarzystwem ;)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

75
Ale to ONR czy Skinheadzi? To chyba inny problemm dużo poważniejszy niż ONR. Chociaż też nie pasjonuje się tematem ONR i może tam też są tacy osobnicy jak ci z Bialegostoku. Tak wspominam co wynika też z tego programu że to problem ogólnoeuropejski, tj. rasizm, i nienawiść wobec mniejszości także polskiej w jakimś stopniu.
Ten tekst Zawiszy o Wilnie i Lwowie to naprawdę pojechał mocno. Ja go miałem jeszcze za w miarę racjonalnego człowieka, chyba że odleciał :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:39 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

78
voltaren pisze:http://www.konserwatyzm.pl/artykul/9454 ... lno-i-lwow

po prostu słów brak, ja go traktówałem jak poważnego człowieka. ;) Z drugiej strony ciekawe jak sobie to wyobraża ;)
No jak ... "Hej, kto Polak na bagnety ..." ;) Nie słyszysz tupotu polskich żołnierzy ? Tylko bój się myśleć inaczej, bo będziesz "lewakiem", czy jak tam nazywają.
Po siedemnastej minucie dokumentu robi się ciekawie, zwłaszcza jeżeli chodzi o statystyki.
Dam sobie siana z umieszczaniem materiału o podpaleniach mieszkań, napadach i pobiciach itp. "sportom" uprawianym przez dumnych krzewicieli i kontynuatorów polskiej myśli narodowo - radykalno & nacjonalistycznej. No i jak z takimi ludźmi przeprowadzać dyskusję z wysokości podłogi ?
voltaren pisze:Ale to ONR czy Skinheadzi? To chyba inny problemm dużo poważniejszy niż ONR. Chociaż też nie pasjonuje się tematem ONR i może tam też są tacy osobnicy jak ci z Bialegostoku. Tak wspominam co wynika też z tego programu że to problem ogólnoeuropejski, tj. rasizm, i nienawiść wobec mniejszości także polskiej w jakimś stopniu.
Ten tekst Zawiszy o Wilnie i Lwowie to naprawdę pojechał mocno. Ja go miałem jeszcze za w miarę racjonalnego człowieka, chyba że odleciał :)
Skinhedzi ? O widzisz.
Dziewięcioodcinkowy materiał polecam skręcony dla Planete a zatytułowany "Cała prawda o skinhedach".
Obiektywnie, bez ściemy, jak towarzystwo przechodziło metamorfozę, czym było, czym jest.
Założę się, że po jego obejrzeniu będziesz nieco zaskoczony ;)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 0:03 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

79
Abesnai pisze:Baaa, zamiary to on miał nie byle jakie. Nawet armię inwazyjną przygotowywał, przynajmniej w planach, co by nieść pomoc innym narodom. Tylko, że mu fumfel Hitler je popsował. Tak dobrze się dogadywali, że aż wierzyć nie chciał w takie nieszczęście ... .
Tak a propo, całkiem całkiem zbawny artykuł znalazłem ;) "Gdyby Hitler został malarzem, a Stalin księdzem..."

Patrz baabcia, jak kilka durnych ogolonych łbów może zamieszać na wykładzie:
"Internauci po przerwaniu wykładu Baumana: NOP to zagrożenie dla demokracji."
i sama sonda: "Narodowcy grożą demokratycznej Polsce? ."
Co by Stalin na to powiedział ? No tak, nie byłoby o kim mówić.
Tak całkiem bez ironii, prace społeczne by się przydały takiemu towarzystwu. I swój "obowiązek patriotyczny" spełnią i zrobią w końcu coś pożytecznego dla dobra społeczeństwa. A tak, zapłacą grzywnę, zapomną a najszybciej zaczną mówić/pisać jacy to pokrzywdzeni, robiąc z siebie męczenników i ofiary systemu.
Tak się zastanawiam. Czy już w Polsce nie istnieją inne formy protestu jak wpraszanie się na wykład i terroryzowanie obecnych na auli ?
"Incydent na UW. Przerwano wykład prof. Środy" ; "Grupa zamaskowanej młodzieży chciała zbojkotować wykład Adama Michnika" ... ?

Spora część spośród tych krzykaczy "precz z komuną" nawet jeszcze wtedy plemnikami nie była.
Wśród grona nacjonalistycznej hołoty (jak to celnie ujął Prezydent Wrocławia, Pan Rafał Dutkiewicz) ujęto Romana Zielińskiego, autora "Jak pokochałem Adolfa Hitlera". Tutaj zwykłe wybryki chuligańskie kończą się a zaczyna chora ideologia nienawiści, której trzeba stanowczo powiedzieć NIE ! Skoro nie potrafią w sposób cywilizowany zamanifestować swoich "poglądów", swego sprzeciwu, to właśnie w ten sam sposób powinno się z nimi postępować.
Zwrócić trzeba uwagę na jedno. To są odpowiedzi tylko i wyłącznie odpowiedzi na to, że te same uczelnie odmawiały dla Ruchu Narodowego prowadzenia wykładów. Tłumacząc to tym, że nie mogą być stronnicze.

Tak więc skoro nie mogą być stronnicze to takie same prawa dla wszystkich powinny być a nie Prawicy i Narodowcom się odmawia Wynajmu Sali dydaktycznej a dla Lewicy nie. To jest dyskryminacja. Były również wysyłane pisma upominające, które zostały zostawione bez Echa. Tak więc nie sądź na podstawie zeznań tylko jednej strony. Gdyż tak nie można perorować wyroków.

Tak więc odpłacane jest tylko pięknym za nadobne to Lewica jako pierwsza wykluczyła opozycję z działalności w przestrzeni publicznej. Łamiąc Konstytucję RP.

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"

Żyjemy w Państwie Totalitarnym gdzie opozycja mimo poparcia w Narodzie co widać choćby po ilości uczestników Marszu Niepodległości. Nie może zaistnieć inaczej jak w sposób radykalny. Ponieważ jest ciągle spychana z sceny politycznej.

Ruch Narodowy próbował wpierw zorganizować wykłady w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Bydgoszczy. Za każdym razem dostawali odmowę od władz uczelni z uzasadnieniem, że uczelnia nie może być bezstronna i może udzielić sal tylko na debatę a w niecałe parę miesięcy później te same uczelnie udostępniają sal na jednostronną kampanię agitującą. Sam chyba przyznasz, że to coś nie Halo.

Ps.: Pytanie do Baabci jak się czujesz, że uczestnicy Twojego stronnictwa politycznego na jednej z manifestacji Manify brutalnie pobili trzy dziewczyny z stowarzyszenia Kobiety dla Narodu.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 1:18 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

81
Tyle tylko, że chciano legalnie zgodnie z prawem wynająć sale wykładowe w celu dokonania odczytów na co władze uczelni najpierw wyraziły zgodę a po tygodniu się wycofywały mówiąc, że to jednostronne spotkanie i nie mogą, że jakby to była debata z stroną przeciwną to można by było zorganizować ale nie jednostronne wykłady. Choć chciano normalnie zapłacić za wynajem sal wykładowych.

Oczywiście opozycja nigdy się nie zgodzi na debatę bo inteligencją zbytnio nie grzeszą jak zadzwoniłem do radia z pytaniem do jednego z teraźniejszych Posłów to mi na Antenie odpowiedział, że "nie jest przygotowany merytorycznie do prowadzenia dyskusji na tak wysokim poziomie".

Więc jak miano zareagować na wieść, że w miesiąc później te same uczelnie same organizują wykłady jednostronne politycznie i w dodatku nie reagowano na pisma napominające.

Mało tego za każdym razem narodowcy szli tam tylko i wyłącznie z transparentami chcąc POKOJOWO zamanifestować swoją obecność i spytać się bezpośrednio dlaczego w Państwie oficjalnie demokratycznym spycha się opozycję z sceny politycznej i to Narodowcy zawsze byli atakowani i tylko się bronili.

Wiem bo sam byłem jednej takiej sytuacji świadkiem jak to delegacja idąca spokojnie z transparentem została zaatakowana przez ochronę bez żadnego powodu tylko dlatego, że korzystali z praw gwarantowanych przez Konstytucję RP tylko media oczywiście pokazują tylko szarpaninę a nie kto atakuje.

Tak więc taka choćby Antifa szczyt hipokryzji bardziej nazistowskiej grupy od niej to nie ma między innymi dlatego została zdelegalizowana w Niemczech. We Włoszech dosłownie Antifa się włamała do lokalu gastronomicznego i go zdemolowała tylko dla tego, że cena potraw przekraczała zasobność Islamskich Emigrantów.

Wystarczy przejrzeć ich stronę porównać choćby z stroną ONR i jest jasne, że ONR w porównaniu z Antifą to aniołki.

Fakt ONR przyciąga różne menty dlatego, że jest to kontynuator tzw. Piłsudczyków czyli Narodowych Socjalistów ale nie cały Ruch Narodowy tak wygląda. choćby przytoczone Kobiety dla Narodu, które stawiają sobie za cel propagowanie Tradycji i Kultury Polskiej zostały pobite przez członków Manify za to, że przyniosły baner podpisany "stop przemocy wobec kobiet" z zdjęciem nastolatki zmarłej po tym jak dokonano legalnej aborcji co było dopisane i za to zostały zaatakowane przez Feministki, żeby nie rzec dosadniej i mężczyzn, którzy brali w manifie udział i jakoś żadna z pozostałych kobiet się nie ruszyła na pomoc trzem młodym Kobietom dopiero Policja wybroniła je z tego motłochu. Takie są fakty a nie bajki czy mity. Tak samo z środowiskiem Kibiców przez dwie grupy Anty-Wisłę i Wisłę Sharcks ocenia się wszystkich a tymczasem to właśnie te dwa ugrupowania używają dalej noży, kastetów itp. robiąc burdy na stadionach. Podczas gdy pozostałe kluby kibiców używają samych pięści i nóg bez żadnej Broni i walczą po za stadionami w ustronnych miejscach gdzie nikomu nie zagrażają walcząc na tzw. Ustawkach gdzie z góry jest ustalone po ile osób wystawiają do walki. Czego przykładem jest np. Białystok gdzie przez ponad 6 lat nie doszło do żadnego incydentu na stadionie i cale rodziny z dziećmi mogą przychodzić na mecze bez ryzyka, że coś się stanie ale oczywiście o tym się nie mówi gdyż spokojne imprezy nie są opłacalne dla mediów gdyż właśnie nic się nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 2:26 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

82
Twardostoj pisze:
Abesnai pisze:Baaa, zamiary to on miał nie byle jakie. Nawet armię inwazyjną przygotowywał, przynajmniej w planach, co by nieść pomoc innym narodom. Tylko, że mu fumfel Hitler je popsował. Tak dobrze się dogadywali, że aż wierzyć nie chciał w takie nieszczęście ... .
Tak a propo, całkiem całkiem zbawny artykuł znalazłem ;) "Gdyby Hitler został malarzem, a Stalin księdzem..."

Patrz baabcia, jak kilka durnych ogolonych łbów może zamieszać na wykładzie:
"Internauci po przerwaniu wykładu Baumana: NOP to zagrożenie dla demokracji."
i sama sonda: "Narodowcy grożą demokratycznej Polsce? ."
Co by Stalin na to powiedział ? No tak, nie byłoby o kim mówić.
Tak całkiem bez ironii, prace społeczne by się przydały takiemu towarzystwu. I swój "obowiązek patriotyczny" spełnią i zrobią w końcu coś pożytecznego dla dobra społeczeństwa. A tak, zapłacą grzywnę, zapomną a najszybciej zaczną mówić/pisać jacy to pokrzywdzeni, robiąc z siebie męczenników i ofiary systemu.
Tak się zastanawiam. Czy już w Polsce nie istnieją inne formy protestu jak wpraszanie się na wykład i terroryzowanie obecnych na auli ?
"Incydent na UW. Przerwano wykład prof. Środy" ; "Grupa zamaskowanej młodzieży chciała zbojkotować wykład Adama Michnika" ... ?

Spora część spośród tych krzykaczy "precz z komuną" nawet jeszcze wtedy plemnikami nie była.
Wśród grona nacjonalistycznej hołoty (jak to celnie ujął Prezydent Wrocławia, Pan Rafał Dutkiewicz) ujęto Romana Zielińskiego, autora "Jak pokochałem Adolfa Hitlera". Tutaj zwykłe wybryki chuligańskie kończą się a zaczyna chora ideologia nienawiści, której trzeba stanowczo powiedzieć NIE ! Skoro nie potrafią w sposób cywilizowany zamanifestować swoich "poglądów", swego sprzeciwu, to właśnie w ten sam sposób powinno się z nimi postępować.
Zwrócić trzeba uwagę na jedno. To są odpowiedzi tylko i wyłącznie odpowiedzi na to, że te same uczelnie odmawiały dla Ruchu Narodowego prowadzenia wykładów. Tłumacząc to tym, że nie mogą być stronnicze.

Tak więc skoro nie mogą być stronnicze to takie same prawa dla wszystkich powinny być a nie Prawicy i Narodowcom się odmawia Wynajmu Sali dydaktycznej a dla Lewicy nie. To jest dyskryminacja. Były również wysyłane pisma upominające, które zostały zostawione bez Echa. Tak więc nie sądź na podstawie zeznań tylko jednej strony. Gdyż tak nie można perorować wyroków.

Tak więc odpłacane jest tylko pięknym za nadobne to Lewica jako pierwsza wykluczyła opozycję z działalności w przestrzeni publicznej. Łamiąc Konstytucję RP.

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"

Żyjemy w Państwie Totalitarnym gdzie opozycja mimo poparcia w Narodzie co widać choćby po ilości uczestników Marszu Niepodległości. Nie może zaistnieć inaczej jak w sposób radykalny. Ponieważ jest ciągle spychana z sceny politycznej.

Ruch Narodowy próbował wpierw zorganizować wykłady w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Bydgoszczy. Za każdym razem dostawali odmowę od władz uczelni z uzasadnieniem, że uczelnia nie może być bezstronna i może udzielić sal tylko na debatę a w niecałe parę miesięcy później te same uczelnie udostępniają sal na jednostronną kampanię agitującą. Sam chyba przyznasz, że to coś nie Halo.
Napisz mi Twardy w takim razie taką rzecz ... czy to oznacza, że kolejnym razem z poczucia krzywdy, podwójnych standardów lub dyskryminacji jak to ująłeś, ktoś rzuci granatem ? Bo tak naprawdę zastanawiam się, do czego to prowadzi. Ja tu już szeroko się wypowiedziałem w temacie. Nic takiego zachowania nie usprawiedliwia. Idzie to dwustronnie, jak odpisywałem Voltovi. Uczelnia to nie stadion albo miejsce na ustawki porykujących kiboli. Ależ oczywiście - "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". I tym samym Ruch Narodowy podłączając się pod skrajne nurty może między bajki włożyć prowadzenie wykładów i wynajem auli na jakimkolwiek uniwersytecie państwowym, może prywatnym. Tylko który chciałby być kojarzony z takimi "wystąpieniami". Kto na to pójdzie, mając w tle takie popisy ? Racjonalnie sobie Twardy odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 2:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

83
Abesnai czytałeś kolejny post wyraźnie napisałem, że byłem tego świadkiem delegacja z jednym banerem poszła by manifestować POKOJOWO bez żadnych ekscesów, że skoro Ruchowi się odmawia wynajmu za pieniądze sal wykładowych ze względu na jednostronność to i przedstawiciele Lewicy nie powinny takich wykładów prowadzić i to owa delegacja została zaatakowana przez ochronę. Delegacja szła pokojowo nie zamierzała nawet się odzywać nie proszona chcieli tylko wejść na salę i stanąć przy wejściu z rozwiniętym banerem i za to, za pokojowy protest przeciwko dyskryminacji podkreślam została zaatakowana przez ochronę mimo ulotek, że wstęp ma każdy i jest wolny. Tylko tego oczywiście się w mainstreamowych mediach nie pokazuje. Gdyż jest to nie wygodne. Owszem pokażą fragment przepychanki ale nic nie powiedzą o tym, że ochrona zaatakowała spokojnych demonstrantów stojących sobie po prostu z transparentem.

Natomiast tak się dzieje od kilku jeśli nie kilkunastu lat. Sitwa u władzy wykorzystuje Policję i media do celów politycznych i by zdyskredytować opozycję. Opozycji zaś nie dopuszcza się do debaty publicznej. Gdyż jest to nie na rękę.
to są klasyczne zagrywki jak za czasów PRLu. Nic się od tamtych czasów nie zmieniło jedynie Dług publiczny przyrasta z coraz większą siłą. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz większe niezadowolenie wśród Narodu.

Uważasz, że jest to normalne by pokojowe manifestacje w wolnym niby i demokratycznym Kraju były rozpędzane z użyciem Siły tylko dla tego, że są opozycyjne? Przecież nawet gdyby Ruch Narodowy naprawdę był jakoś nie halo to zgodnie z Konstytucją RP powinni być dopuszczani do debaty publicznej. No chyba, że uważasz, że chęć korzystania z Praw Konstytucyjnych nie publiczna mieć miejsca.

Zwróć uwagę, że z roku na rok poparcie jednak rośnie co widać po frekwencji na Marszu Niepodległości. To zaś wynika z tego, że jest coraz większa grupa nie zadowolonych, którzy wiedzą, że są dwa wyjścia albo Polska zbankrutuje albo się obudzi.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 3:09 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

84
oto kapitalizm z ludzką twarzą

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy- ... omosc.html

a tu można nawet z pracodawcą umawiać sie na warunki zatrudnienia :D

http://biznes.onet.pl/praca/te-firmy-re ... al-galeria

a tych to tylko do Bacutilu. po co mają być kulą u nogi zdrowego społeczeństwa

http://biznes.onet.pl/wideo/cios-w-niep ... 046,w.html

za Stalina wszyscy mieli co robić. choćby na Kołymie :D
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 7:44 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

85
I moja lira z nowej stali
i dumnie przemieniona muza,
obywateli jasny wzrok
i głos, i oddech, myśl i krok
i wolność, która nas odurza
– to Stalin!

przejąc Uniwersytety
zaprowadzić swój porządek
wyeliminować tych co nie pojmują: jasnej mowy i wyraźnego pisania

Jesteście jak ślepe kocięta. Beze mnie ten kraj zginie.

Zaproś rosyjskiego chłopa do domu, a on położy nogi na stole.

wujaszek, wujaszkowi, o wujaszku aszku aszku
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 9:14 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

86
W Niemczech nie ma Kapitalizmu jest Socjalizm. Zresztą obecnie Kapitalizm utrzymuje się jedynie w kilku Krajach

Ekwador, Singapur, Chiny i jedno Państwo w Afryce, którego nazwy nie pamiętam niestety, a które ma zapis w Konstytucji, że nie może przyjmować żadnych dotacji i pożyczek z zewnątrz i dlatego ten Kraj się rozwija. Reszta świata się zwija czyli cofa.

No jeszcze Kraje wyznawców Islamu się rozwijają lecz tam też nie ma Kapitalizmu tylko pozostali przy dawnej gospodarce a ich rozwój zawdzięczają Ropie i tym, że nie mają Emerytur pozostając przy dawnych wartościach.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 10:21 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

87
Prokurator Generalny: Odmowa dochodzenia w sprawie swastyki skandaliczna



"...Podkreśla też, że nie ma i nie będzie tolerancji dla sprawców przestępstw z nienawiści i propagowania faszyzmu.

- Jesteśmy zdeterminowani w ich ściganiu. Tylko w ubiegłym roku prokuratorzy skierowali do sądów siedemdziesiąt pięć aktów oskarżenia w związku z propagowaniem faszyzmu..."

a tak mi się Stalin spodobał
:zlosc:

artykuł 256 Kodeksu Karnego: "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."


Po raz kolejny biuro krajowe Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców zmuszone jest interweniować. Tym razem zaniepokojenie wzbudziły ksenofobiczne wypowiedzi białostockiego adwokata Kazimierza Skalimowskiego o imigrantach "dojących cudzą krowę"

o masz Ci los - to są tacy co nie myślą że Polska dla Polaków?

Stalin był cool on na Kołymę zapraszał i nie wyganiał! nawet Polaków.


"Przedstawicieli Komisarza ONZ zastanowiło jednak co innego: jak członek Naczelnej Rady Adwokackiej może tak otwarcie głosić poglądy ksenofobiczne, podsycające stereotypy? Jak ustaliliśmy, skierowali do NRA pismo z prośbą o "refleksję" i "odpowiednią reakcję"."


I jeszcze jedna perła narodowa:


„Jest jakiś pan ciapaty, podejrzewam, że ci, co chodniki im tam odpalali. Pisze: » Białystok jest moim miastem «. Ja powiem - Białystok nie jest miastem tego pana, tylko jest moim miastem, a ten pan wróci tam, skąd przyjechał”.
O Ewie, żonie Naresha, rasista stwierdza: "A co o tej pani możemy powiedzieć? Zdrajczyni rasy, zdrajczyni białej rasy". Przy okazji dostaje się też prezydentowi Tadeuszowi Truskolaskiemu: "(...) zrobimy wszystko, żeby ludzie, którzy nie urodzili się w Białymstoku, tacy jak pan Truskolaski na przykład, wrócili tam, skąd przyjechali".


[youtube][/youtube]

"
- Ze względu na treści, które zawarto w nagraniu, prezydent Białegostoku niezwłocznie złoży doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa"

A mógł wykład - tylko youtubek?
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 11:46 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

88
Reszty nie skomentuje to sprawa prokuratury a nie Moja zresztą Twoja Baabciu też nie. Jak ktoś jest urażony niech zgłasza skargę do sądu i niech SĄD decyduje czy doszło do popełnienia przestępstwa czy nie.

Odniosę się tylko do swastyki. Mianowicie w Polsce zakazany jest tylko jeden konkretny wzór swastyki dokładnie mówiąc swastyka hitlerowska. Każda inna jest dopuszczalna. Ja sam kiedyś zostałem zatrzymany za noszenie swastyki. Mimo, że od razu mówiłem, że jest to symbol solarny, który dla Mnie ma znaczenie kultowe i tak sprawa trafiła do sądu. Sąd jednak okazał zdrowy rozsądek policjant dostał naganę a osoba cywilna, która Mnie zniesławiła dostała karę grzywny. Gdyż Swastyka jest symbolem szczęścia i prawa jest to symbol solarny wśród Słowian utożsamiana jako symbol Swaroga. To tak gwoli informacji. Swastyka była wykorzystywana jako element odznak wojskowych i harcerskich w Polsce w okresie międzywojennym.

Jak na przykład odznaka 1 Pułku Artylerii Motorowej
Obrazek
Czy herb Polskiego Rodu Boreyko XV - XVI wiek
Obrazek
Nie wspominając o tym, że Swastyka została wyryta na murach Kolegiaty w Kruszwicy z XII wieku
Obrazek
Po za tym termin Swastyka pochodzi z Sanskrytu pochodzi od słowa svasti co oznacza przynoszący szczęście. Tak więc Svastika miała przynosić szczęście. Obecnie przez większość jednoznacznie kojarzona z Nazizmem co powoduje dyskryminację i obrazę osób utożsamiających się z danym systemem wierzeń, w którym swarga jest przedmiotem kultu tak samo jak krzyżyk, różaniec czy medalik dla Katolika.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 15:58 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

89
Tu chodzi o kontekst. z tego co wiem swastyke też czasem noszą rodzimowiercy, co ma jakieś uzasadnienie, bo swastyka jest dużo starsza niż nazizm, i trudno to uznać za naganne. Tyle że rodzimowiercy nie malują po murach, więc pewnie w tym wypadku jakiś idiota namalował swastykę, żeby zamanifestować swoje nazistowskie poglądy, albo jakieś dziecko, nie zdające sobie sprawy co maluję. Ale żeby z powodu swastyki i to ledwo widocznej na jakiejś ścianie wypowiadać się musiał Prokurator Generalny to już jakaś histeria. ;)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 16:45 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin...

90
A mnie to w sumie bawi.Ale tylko trochę.Żeby się za niedługi czas nie okazało,że ci neofaszyści to jeden,dwóch nawiedzonych gości i duże grupka funkcjonariuszy służb wszelakich.Taka pocieszna sytuacja miała niedawno miejsce w Niemczech.A jak jeszcze przyjrzeć się sprawie Brunona :) ...no jest tych służ od metra,chłopaki muszą coś robić,choćby dla zabicia czasu...
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 17:03 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron