Re: Państwo Islamskie

61
Z linku Łosia wynika, że pracowali w Syrcie i zostali wywiezieni z hotelu pracowniczego. Dziwisz się dziwnie ayalen, gdyby ktoś Ciebie tam porwał, to nikt by nie uwierzył, że Polkę tam porwano a nie w Polsce?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 14:00 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

62
... no właśnie.

Ale meritum sprawy inne jest. To Zło.
Wszendobylskie śmiertelnie niebezpieczne bestialstwo siedzące w człowieku i ani wiek, płeć, narodowość, wyznanie nie jest tu przeszkodą.I nawet nie wiadomo czemu ale w kazdej chwili ty czy ja możemy stanać po obu stronach barykady i strzelać do siebie.
Jest tak żle, że czasmi wydaje mi sie.... przemilczę cd.


Łosiu przemilczak
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 14:15 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Państwo Islamskie

63
Jakoś nie widzę siebie w tej roli, gdyby w konkretnej obronie, w przypadku ataku fizycznego, a nie urojonego... Wróg z powodu innego wyznania, z innych sympatii politycznych itp jest dla mnie wrogiem urojonym, trzeba by chyba leczyć, leczyć na ogromną skalę, a chorego jednak nie prowokować jak w przypadku Charlie Hebdo....
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 14:43 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

64
Mniemam, że dla ratowania najbliższych Łosia nie odstrzelisz...? ;)
Abstrachując od naszej obecnej e-zażyłości...
Brak instynktu samozachowawczego.
A gdybym był czystym złem?

Nie chcę cie wystawiać na próbe ;).
I obyś nie musiała kiedyś przy kawie w domowym zaciszu dowiedzić się na co Cię stać.

Łosiu nakawik

Ps.
Ładnieciwtym Avku też.

Łosiu
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 14:55 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Państwo Islamskie

65
Znaczy masz zamiar na nas napadać? :D Gdybyś komuś zagroził, ale nie słownie tylko tak czynnie, fizycznie, to odstrzelić bym Cię nie odstrzeliła bo nie mam czym, ale w ruch poszłoby pewnie wszystko co byłoby pod ręką :) tak myślę i to jest to o czym mówię, napaść fizyczna usprawiedliwia tylko nawet najostrzejszą obronę, ale tylko do momentu pokonania napastnika....
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 15:03 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

66
Nie jestem napadywaczem, najczęściej torturuję gilgotką. :)
Nie ma mocnych.

I tych z Isisu tez bym tak zamęczył lub zastraszył jw.

Łosiu niemamocnych
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 18:47 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: Państwo Islamskie

69
Przejąć ich rolę i metody? I naprodukować im męczenników? To nie lekarstwo, ale trucizna i pożywka w jednym.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 19:53 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

71
Niestety, w przypadku Państwa Islamskiego wyznaję doktrynę podobną do tej, którą głosił MacArthur w stosunku do Chin i Korei Północnej między 1950 a 1953 rokiem.
Mój problem jednak polega na tym, że rozpatrując konflikt z poziomu cywilizacji europejskiej w przeciwieństwie do fanatycznych czopków, którzy mają ją za dekadencką i zgniłą, zdaję sobie sprawę z liczby postronnych ofiar. Zostają więc bardziej konwencjonalne metody eliminacji.

Tak sobie myślę, że z fundamentalizmem IS najlepiej sobie poradzą państwa LPA, gdzie IS zwyczajnie zakłóca ich międzynarodowe interesy i szkodzi ich gospodarce.

PS
Nie wiedzieć czemu, bez czytania bzdetnych artykułów i nawiedzonego bełkotu proroków apokalipsy, moje myśli mimo wszystko zmierzają ku przepowiedniom Nostradamusa ... . To jest naprawdę dla mnie zastanawiające, przeczucie ?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 21:18 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Państwo Islamskie

72
Victorio, nie mowie o linku, a o zdaniu Łosia:
" ci koptowie sa uprowadzeni Z Egiptu."

Ci uprowadzeni Koptowie sa z Egiptu.
Moze Losiowi sie slowka przestawily, nie wnikam.
Poreasumowujac
- Francja sprzedaje Egiptowi samoloty bojowe
- Egipt dokonuje nalotow na na pozycje islamistow w Libii/ ciekawe skad maja dane o tych pozycjach.
Nawet policzyc zdazyli zabitych.
- ten sam Egipt nawoluje ONZ do miedzynarodowej interwencji zbrojnej
- Wlosi zamykaja ambasade i zaczynaja na szeroka skale wylawiac topielcow, jednoczesnie zapowiadajac interwencje zbrojna w Libii, po czym zadaja podjecia adekwatnych dzialan przez tenze ONZ
Idac dalej
- na calym swiecie islamisci jakby sie szaleju najedli;
- caly niemal swiat nie moze sobie poradzic z banda zarosnietych szaleńców na pograniczu Iraku i Syrii
Itd.
Bardzo frapuja mnie te pomaranczowe ubranka w ktore przyodziewani sa wiezniowie islamistow, niezaleznie od szerokosci i dlugosci geograficznej, pozyczaja jedni od drugich czy jak?
Crows, nie daj sie wkrecic w wojne religijna; to pretekst.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 21:39 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

73
Abe, dobrze Ci zmierzaja, ale mozna to odkrecic.
Na poczatek zaczac traktowac zbrodnie jak zbrodnie, bez doczepianych ideologii.
I zastanowic sie, komu zalezy na skloceniu ludzi. Fanatycy sie nie rodza - to ludzie czynia z ludzi fanatykow. Po co?
I teraz: pozostajac przy Libii. Amerykanie z ich swietnym i rozbudowanym wywiadem nie mogli nie wiedziec komu pomagaja. Dyc sami na krotko przed przewrotem podrzucili do Libii ze swego wiezienia dla terrorystow pojmanego w Afganistanie Libijczyka.
Wiadomo tez ze ONZ tanczy jak mu każą.
To wszystko sie ni kupy ni doopy nie trzyma.
Aaa, jeszcze. Epidemia eboli, juz jest szczepionka a jakze. A mieszkancy krajow zaebolowanych oskarzaja otwarcie przyjezdnych bialych o wywolanie epidemii.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 21:51 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

74
Abesnai pisze:Tak sobie myślę, że z fundamentalizmem IS najlepiej sobie poradzą państwa LPA, gdzie IS zwyczajnie zakłóca ich międzynarodowe interesy i szkodzi ich gospodarce.
A ja myślę że LPA jest bezsilne, i jedyne co mogą w tej sytuacji zrobić, to kupować względny spokój za pieniądze z ropy naftowej.
Nie znaczy to jednak że IS stanowi jakieś realne zagrożenie dla "świata", bo Persowie rozwalili by ich w pare tygodni, tak że by zapanował spokój wręcz grobowy.
Problem tylko w tym że Izrael i Saudyjczycy boją się ich jak ognia, a że są pod ochroną Amerykanów, to Iran tak sobie siedzi przyczajony ;)
W momencie gdyby Persowie wkroczyli, to Arabia Saudyjska zaczeła by znowu zbroić tych islamistów, bo Iran jest większym zagrożeniem dla ich interesów, niż ta banda, zato Izrael zaczoł by jakieś durne prowokacje.

Tam się nic wielkiego nie dzieje z punktu wiedzenia "świata", to że ludzie tam cierpią i giną mało kogo obchodzi.
Oprucz Iranu bez problemu większego załatwiła by też to Turcja, dlatego te całe IS stara się ich nie prowokować.
Izrael też nie wydaje się jakoś szczególnie "zaniepokojony", a przecierz ich wyczulenie na punkcie swojego bezpieczeństwa, jest powszechnie znane, a to się dzieje u nich za miedzą.

Wnioski można z tego łatwo wyciągnąć ;)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 23:54 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

75
Jeszcze jedna wazna kwestia: ci ludzie musieliby byc skonczonymi polglowkami, gdyby nie zdawali sobie sprawy, ze swoimi poczynaniami prowokuja dzialania odwetowe.
Nie wiem czy IS szkodzi interesom, moze odwrotnie: Arabia Saudyjska bombarduje rafinerie w Iraku, na terenach znajdujacych sie pod kontrola IS.
A pewnie, po co komu konkurencja.
To co sie zniszczy, trzeba bedzie odbudowac, itd, itd.
Wujek Sam pomoze.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 7:50 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

76
Żebyś tego Iranu nie ruszył podświadomością, Conan :) może i dali by sobie radę z IS ale będąc w przyjaźni z Syrią znów poruszyli by Ameryką i następna wojna gotowa, a Iran ma być może broń jądrową, to nie byłaby luksusowa sytuacja dla nikogo.... Wprawdzie obecne władze, trzymają konserwatyzm na smyczy, ale kto ich tam wie, co by było, gdyby...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 9:15 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

77
Ciekawostka: Ameryka ktora potepia Rosje za dozbrajanie separatystow - wraz z Turcja i AS bedzie zbroic i trenowac syryjskich rebeliantow.
Libijskich juz uzbroila i wyszkolila, irackich tez, o afganskich nie mowiac.
Produkcja terrorystow zwana niesieniem demokracji.U u Ruskich nie chca demokracji? Czemu i tam nie pomoga rebeliantom?
A caly odurnialy swiat patrzy na to z zachwytem i wtoruje. Rzygac sie chce normalnie.
Nasze bezstronne media na okraglo pokazuja demonstracje na Wegrzech przeciw wizycie Putina, ale demonstracji przeciw NATO juz nie widza.
A u nas tubylcy mowia ze Francuzi juz sa, choc rezolucje maja uchwalic dopiero dzisiaj. Czyli jak zwykle.
Jak zwykle pseudoporozumienie w Minsku bylo potrzebne tylko po to, zeby pograzyc bardziej Putina, uzasadniajac dostawy broni dla Ukrainy; broni ktora tam juz jest.
Putin sie sprzymierzy z Iranem, jak nic. Z tego bedzie wojna globalna?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 9:50 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

79
Taa, zeby na gruzach zbudowac nowy swiat. Wedlug siebie, i na swoja modłę.
Tylko czemu ludzie do cholery pozwalaja soba tak manipulowac, czemu uczestnicza w tym show? Wzrok im odjelo, czy co?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 11:29 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

80
victoria pisze:Żebyś tego Iranu nie ruszył podświadomością, Conan :) może i dali by sobie radę z IS ale będąc w przyjaźni z Syrią znów poruszyli by Ameryką i następna wojna gotowa, a Iran ma być może broń jądrową, to nie byłaby luksusowa sytuacja dla nikogo.... Wprawdzie obecne władze, trzymają konserwatyzm na smyczy, ale kto ich tam wie, co by było, gdyby...
Tu właśnie chodzi o to Victorio, że ci co by mogli zakończyć to gówno, to są niemile widziani i szachowani ;)
Iran nigdy nie stanie się liderem jakiegoś kalifatu, to Szyici, i wcale nie są tacy obleśni jak się o nich mówi.
Weżmy Hezbollach, oni są właściwie "młodszymi braciszkami" Iranu, oni toczyli naprawdę krwawe walki, ale nigdy nie było takich akcji jak u tych nawiedzeńców, oczywiście są znienawidzeni, ale dlatego że są silni i nie dają se w kasze dmuchać, a nie dlatego że dokonywali jakiś rzeżni, normalnie zarządzają terenem który im podlega.
Persowie zostali by zaakceptowani zarówno przez Syrie, jak i Irak, reszty nie zaakceptują, bo w Syri dalej jest Asad, a większość Irakijczyków to też szyici.

No ale oni nie mogą tam wkroczyć, z powodów jakie wcześniej podałem, dlatego ograniczają się do finansowania Asada i Hezbollachu.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 14:35 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

81
Irańczycy testują swoje drony (kopie amerykańskich) nad Państwem Islamskim ;)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 14:47 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Państwo Islamskie

83
A nie ma?
Co to znaczy państwo? Ekstremiści przejęli część Iraku i sąsiednich państw i obwołali się Państwem Islamskim, skoro tak się obwołali, więc tacy istnieją, kogo to obchodzi, że nikt ich nie uznaje? A to mało państw, których ONZ nie uznaje?
Zrobili im Europejczycy granice od linijki, to teraz mają, nie trzeba było tworzyć nowych państewek, to my jesteśmy za to odpowiedzialni, my, Europejczycy, więc teraz pretensje możemy mieć tylko do siebie. Im się całkiem dobrze żyło, dopóki to białe gówno z Europy nie weszło na ich ziemię i nie zamieszało w polityce. Po wojnie stworzono sztuczne państwa, a granice wytyczono linijką. Te islamskie ścierwa próbują wrócić do starych granic (a właściwie braku granic) i tylko i wyłącznie w tym ich popieram (bo czym się różni islamskie ścierwo od europejskiego?), metody ze średniowiecza (egzekucje i przemoc) jakimi próbują do nich dojść kompletnie mnie nie przekonują, chociaż moja europejska spuścizna powinna skłonić do zadumy, że "państwo chrześcijańskie" zaprowadzano w podobny sposób, tylko papież miał pecha (albo raczej szczęście), bo mediów wtedy nie było.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 2:19 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Państwo Islamskie

84
Oj Polliter, chyba ze mobilne to "panstwo".
Przypadkiem znajdujace sie tam, gdzie jest ropa.
Nawet w Donbasie. Tez przeciez nasze media wbijaja do glow, ze tam walcza terrorysci.
Zeby wujek Sam zwalczajacy terroryzm na swiecie mial pretekst do wprowadzenia sie?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 9:27 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

85
Hmmm...to państwo islamskie ma jednak wladze nad pewnym terytorium,ma władze administracyjna bo przeciez tam ktos cos sprzedaje a inni kupuja..ma władze i strukture wojskowa zrzeszajaca ok 90 tys zołnierzy..ma władze polityczna na czele któej stoi
Abu Bakr al-Baghdadi...ma tez propagande przy pomocy wydawanego przez siebie od lipca 2014 roku anglojęzycznego kolorowego magazynu Dabiq.Prowadzi tez handel zagraniczny bo przeciez ktos kupuje od nich te ropę ...Ktoś równiez ich wspiera bo przecie nie strzelają z proc tylko dyponuja nowoczesna bronia i transportem bo przeciez TV pokazuje ich w Toyotacha a nie na oslach czy wielbładach..Niczym wiec to IS nie rózni sie od dzisiejszego Iraku...czy Ukrainy ...Majdan ktoś finansował przez pol roku i ktos doprowadzil do zamach stanu ( przyznaje to nawet wikipedia Odsunięcie od władzy Wiktora Janukowicza nie zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami Impeachmentu przewidzianymi w Konstytucji Ukrainy (art. 108-111[153]), co wywołało kontrowersje co do legalności działań parlamentu i legitymizacji wybranych w następstwie nowych władz Ukrainy. Łącznie z odsunięciem od władzy Janukowycza I to samo jest z IS ktoś zwalcza czyimis rekoma kogoś i cichcem to finansuje....za jakies 20 lat dowiemy sie kto za tym stał...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 15:16 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

86
egoista99 pisze:Hmmm...to państwo islamskie ma jednak wladze nad pewnym terytorium,ma władze administracyjna bo przeciez tam ktos cos sprzedaje a inni kupuja..ma władze i strukture wojskowa zrzeszajaca ok 90 tys zołnierzy..ma władze polityczna na czele któej stoi
Abu Bakr al-Baghdadi...ma tez propagande przy pomocy wydawanego przez siebie od lipca 2014 roku anglojęzycznego kolorowego magazynu Dabiq.Prowadzi tez handel zagraniczny bo przeciez ktos kupuje od nich te ropę ...Ktoś równiez ich wspiera bo przecie nie strzelają z proc tylko dyponuja nowoczesna bronia i transportem bo przeciez TV pokazuje ich w Toyotacha a nie na oslach czy wielbładach..Niczym wiec to IS nie rózni sie od dzisiejszego Iraku...czy Ukrainy ...Majdan ktoś finansował przez pol roku i ktos doprowadzil do zamach stanu ( przyznaje to nawet wikipedia Odsunięcie od władzy Wiktora Janukowicza nie zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami Impeachmentu przewidzianymi w Konstytucji Ukrainy (art. 108-111[153]), co wywołało kontrowersje co do legalności działań parlamentu i legitymizacji wybranych w następstwie nowych władz Ukrainy. Łącznie z odsunięciem od władzy Janukowycza I to samo jest z IS ktoś zwalcza czyimis rekoma kogoś i cichcem to finansuje....za jakies 20 lat dowiemy sie kto za tym stał...
Ja stawiam iż to gra CIA/Mosadu która się im "trochę" wymknęła spod kontroli. Chcieli osłabić Rosję, Syrię i Iran. Jak zwykle przesadzili bo takich procesów kontrolować się nie da. Ja patrzę na Ukrainę i Państwo Islamskie jako przejaw geopolityki - budowania pozycji przez mocarstwa. Do tego trzeba w tym uwzględnić Chiny. Znając historię pewnie to Chiny ostatecznie wygrają. Mają najwięcej cierpliwości.

CM
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 16:08 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

87
cyt..W 1971 r. „The New York Times” opublikował ustalenia tajnego raportu Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, tak zwanych Pentagon Papers, poświęconych amerykańskiemu zaangażowaniu w wojnę w Wietnamie. Wnioski płynące z dokumentu były druzgocące. Decydenci nie tylko oszukiwali opinię publiczną i Kongres w sprawie strategicznego uzasadnienia, przebiegu i rezultatów amerykańskich działań zbrojnych w Indochinach. Konsekwentnie ignorowali również przygotowane na ich użytek alarmujące doniesienia, że rzeczywisty rozwój wydarzeń ma się zupełnie inaczej od zamierzonego....
...Wykorzystane przez Powella ( w sprawie broni masowego razenia ) dowody okazały się zbiorem kłamstw i półprawd, po prostu jedną wielką manipulacją...
...rolę odegrała także ropa naftowa oraz kluczowe położenie Iraku w sercu Bliskiego Wschodu. Z Iraku można było szachować kolejny nieprzyjazny reżim, w Iranie, a także umocnić swoją obecność w Zatoce Perskiej. Istotny wpływ na podjęcie decyzji o obaleniu Saddama i okupacji Iraku odegrały także interesy Izraela. Państwo Żydowskie postrzegało Bagdad jako zagrożenie dla swej egzystencji....
...Odsunięcie od władzy Wiktora Janukowicza nie zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami Impeachmentu przewidzianymi w Konstytucji Ukrainy (art. 108-111[153]), co wywołało kontrowersje co do legalności działań parlamentu i legitymizacji wybranych w następstwie nowych władz Ukrainy. Łącznie z odsunięciem od władzy Janukowycza...

A tak a propos...To kogo mogło stac na finansowanie protestów na majdanie przez pół roku ?? Kto dawał na papu,koce ogrzewanie mdlo etc,etc...I dlaczego kazano tolerowc coś co w USA Gwardia Narodowa bepardonowo likwiduje ..??
Przyklad ..?? cyt Kilkanaście spalonych budynków, zniszczone samochody i zdemolowane oraz splądrowane sklepy – to bilans gwałtownych zamieszek w amerykańskim mieście Ferguson. Protest na ulicach miasta trwa nadal, jednak jest już nieco spokojniej. Porządku pilnuje ponad 2 tys. żołnierzy Gwardii Narodowej...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 18:19 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

88
To że amerykańce stali za siłą i nagłością rewolucji na Ukrainie jest dla mnie oczywiste. Jednakże amerykańce nie są dla nas zagrożeniem. Jest Rosja. Niezależna Ukraina jest dla nas najlepszą obroną przed Rosją. Podobnie jak niezależna Białoruś czy Gruzja. Im dalej od nas ruscy i ich zależni kumple tym lepiej. Jeśli zatem ktoś rozkręcił zadymę na Ukrainie i jest gotów dotrzymać wymiany ciosów to dla nas, jako kraju, dobrze. Gorzej jak natowskie kumple się cofną a my znów zostaniemy sami na szańcach. Wtedy dostaniemy w dupę. A mam wrażenie iż się cofają. Czas zatem ściągnąć portki bo niestety jesteśmy za słabi by bronić się jak ktoś zacznie nam je ściągać siłą.

CM
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 20:24 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

89
Jakiego kraju CM? Malutkiego trybiku krecacego sie pod dyktando USA?
Narzedzia ktore jest wykorzystywane przez tych, ktorym marzy sie panowanie nad swiatem? I nie jest to Rosja.
Spojrz ilu Polakow potrafi jeszcze samodzielnie pomyslec, ocenic sytuacje niezaleznie od medialnej sciemy.
Wiesz - u mnie po przewrocie zmienily sie tylko kolory. I ilosc chetnych w kolejce do koryta. Poza tym b/z. Te same metody, ta sama manipulacja faktami, ta sama propaganda.
I mam wrazenie ze w Polsce takze nie jest inaczej pod tym wzgledem.
Znamienne jest, ze na spotkanie z Obama nie udal sie reprezentant Unii. To pokazalo kto jest kto.
I mam tylko serdeczna nadzieje ze Grecy wypna sie na europejski kolchoz, i nie pozwola sobie wmowic ze Rosja chce ich podbic, tak jak dali sie zmanipulowac Polacy. I mam nadzieje ze Grecja bedzie kamyczkiem ktory zapoczatkuje koniec sztucznego, nieprawdziwego tworu, ktory jesli daje zlotowke - to tylko po to, zeby odebrac 2. Bo przeciez tylko o to chodzi tworcom eurokolchozu.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 21:04 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

90
Rosja chce nas od siebie uzależnić od XVIII wieku. Zachód też chce teraz. Ja wolę być zależnym od Zachodu niż od Rosji. Na niezależność od nikogo nie pozwala nam nasze położenie na mapie świata. Swoje pięć minut bycia niezależną potęgą mieliśmy. Nie wykorzystaliśmy by utrwalić. Następna okazja za sto lat pewnie. Na pewno nie teraz. Jesteśmy za słabi.

CM
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 21:16 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron