Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

91
http://hurryupharry.org/2011/07/24/ande ... tion-myth/
Anders Breivik and the ‘Islamisation’ Myth
Edmund Standing, July 24th 2011
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 18:04 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

92
asmaani pisze:no wiec wlasnie victorio- pisaliscie o muzulmanach, o muzulmanskich imirgantach ktorzy 'tak sie odwdzieczaja za opieke' i o 'pieprzonych muzulmancach'.
nie pisaliscie 'jakas grupa czubkow poepelnila zbrodnie, akt terroru'
odniosę sie tylko to tego zdania, po raz ostatni, zanim naciśniesz raportuj, przeczytaj wszystkie posty, a nie zdania wyrwane z kontekstu, naskoczyłas na piszących w tym mnie z jakiego powodu, że skomentowaliśmy wydarzenia podane przez media, dlaczego nie skierowałas tam swojego gniewu, po raz ostatni wytłumaczyłam w poprzednim poscie http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=135108#p135108 więcej nie będe tego robić, nie moja wina że jesteś muzułmanką i nie moja wina że islamski terroryzm pcha się wszedzie, nawet wydarzenia w Norwegii próbował sobie przypisać, ale to Ci nie przeszkadza?

A do czego odnoszą się Twoje zacytowane słowa, do moich słów których nawet nie chciało Ci się przeczytać, bo co, z góry wiedziałaś co napisałam, nie dość że napisałam grupa a nie wszyscy to jeszcze użyłam słów podobno.... żal, żenada i rozczarowanie.
victoria pisze:O mój Boże ten świat oszalał... Grupa "pokojowo nastawionych islamistów" odpowiedzialna za masakrę, ogłosiła podobno, że to dopiero początek :1:
Jak dla mnie to koniec dyskusji.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 18:07 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

93
Oni są zawsze pokojowo nastawieni, bo przecież tylko działają w myśl swojej religii...

Chcieli sobie odświeżyć krew i otworzyli się na muzułmanów głównie z Pakistanu... Nie byli ich wrogami wręcz przeciwnie, muzułmanie w Norwegii zajmowali wiele ważnych stanowisk, byli traktowani jak swoi, no i odpłacili...

A potem się dziwią i mają pretensje, że się ich w każdym kraju, do którego emigrują, traktuje jak potencjalnych terrorystów.

Pieprzeni muzułmańcy.

Izrael jest jak święta krowa, czy z tego powodu mamy uznać ze muzułmanie tez mają być dla nas jak święte krowy?


nawet nie bede pisac kto jest autorem/autorami tego.


jak najbardziej sa to uogolnienia i Twoj pierwszy wpis Victorio, jest jak najbardziej o grupie.
ten jeden. pozostale, juz nie- az do czasu kiedy sie okazalo ze to nie byla ani grupa, ani pojedynczy muzulmanin.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 18:27 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

94
czy tak trudno przyznac- nie mielismy racji?
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 18:28 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

96
raport Europolu z 2006 roku
Obrazek
raport Europolu 2007
Obrazek
raport Europolu 2008
Obrazek
akty terroru w Wielkiej Brytanii
Obrazek
wszyscy terrorysci to muzulmanie... oprocz tych 99,6% ktorzy nimi nie sa
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 18:48 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

97
asmaani pisze:czy tak trudno przyznac- nie mielismy racji?
ciekawe że masz tyle pretensji do nas komentujących wydarzenia a nie do współwyznawców przyznających sie do zamachu i próbujących przypisać sobie te zbrodnie? Co nimi kierowało, ze z góry udzieliłaś im rozgrzeszenia bez jednego słowa?
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 18:54 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

99
Jest w tym co piszesz życiowa prawda Liduś.
Pochwycono naszą rodzimą wersję "terrorysty".
Mieszkańcy południowego Krakowa wreszcie mogą spać spokojnie. Słynny bomber, podejrzany o podpalenia aut i podkładanie bomb pod garaże, został w piątek zatrzymany przez policję w swoim domu przy ul. Chałubińskiego. Okazał się nim 38-letni Rafał K.
http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnos ... l?cookie=1

Nie pierwszy przypadek "bombera". Najsłynniejsza sprawa dotyczyła chyba "Gumisia".
http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia ... ?id=249738
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 19:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

101
To chyba jednak ja wstawiłem..
Serio, czytając wszystko można by pomyśleć, ze za wszystko obwiniany jest Islam.
Gdyż czemu głównie pojawiają się teksty dotyczące muzułmanów?
Z raportów Europolu wynika jasno, że to głównie separatyści.
separatysta (MNTq)

członek grupy etnicznej, religijnej lub politycznej dążącej do wyodrębnienia się z większej całości polityczno-społecznej
http://www.sjp.pl/separatysta

Wyodrębnienia..ze społeczeństwa.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 19:44 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

104
ETA dziala takze we Francji

Victirio a skad pewnosc ze w ogole taka grupa istnieje? ze ktos sobie nie robi jaj? no oczywiscie 'muzulmanie' sa winni ze ktos w imieniu jakijs grupy -a w ogole jaki problem, wymyslec sobie grupe, w nazwie koniecznie musi byc jihad, islamic itp. sama nazwa wystarczy zeby dobrzy ludzie uwierzyli.

ciekawy zreszta jest ten watek mam nadzieje ze sie wyjasni co to za 'grupa'.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 20:03 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

105
poza tym victorio czemu uwazasz ze ja mam sie poczuwac do odpowiedzialnosci za jak sie wyrazilas- moich wspolwyznawcow?

czy Ty poczuwasz sie do odpowiedzialnosci za wszystko, co czyni kazdy z osobna katolik na swiecie?
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 20:04 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

106
Crows pisze:Abesnai chyba porównanie w tym temacie nie trafne tu kilku rannych a tam setka zabitych
Czyżby ? Wolę nie licytować się na liczbę ofiar, rannych itd. bo nie o to w tym imo chodzi.
Chodzi o sam fakt istnienia takich osobników i tego, że są w stanie za jednym zamachem zamordować od kilku do kilkudziesięciu osób. Ale w sumie masz rację Crows ... bo widzisz, całe "szczęście", że oprócz porachunków organizacji przestępczych i wzajemnych zamachów (gdzie również ginęły osoby postronne) nie miałbym czego wkleić. Zabójstwa na tle ideologicznym politycznym (niedawno do jednego doszło przecież w Łodzi w biurze poselskim PiS) dochodziło i niestety prawdopodobnie będzie dochodzić wraz z uradykalnianiem się poglądów w społeczeństwie. Tego możemy się obawiać i to całkiem poważnie. Możemy właśnie być takim "postronnymi ofiarami".
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 20:15 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

107
Asmaani, a czy ja mam pretensje do osób potępiających katolików zbrodniarzy? Czy mnie to obraza? Czy poczytuje to jako zamach na katolicyzm?
Skoro wszystkie swiatowe media napisały i mówiły o tej grupie która przyznała sie do zamachu, dlaczego mam uważać że nie istnieje? Wpisz sobie w google Ansar al-Jihad al-Alami, cos sobie o nich wyczytasz i będziesz mogła zarzucać im co Ci się żywnie podoba, włącznie z obrażaniem islamu.

I dowód na "pokojowe" apele tej grupy http://www.meobservatory.com/world/Supp ... lise.shtml
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 20:18 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

109
Będzie nudno. Ale skoro problemy z czytaniem osiągają kolejne szczyty, zmuszony jestem do cytowania samego siebie. Z góry przepraszam, ale umiejętność rozumienia spada niektórym na chodnik.
asmaani pisze:... Piotr dalej swoje w duchu pieprzonych terrorystycznych muzulmancow- brawo Piotr. i jeszcze mi imputujesz ze mnie to wszystko cieszy. to cholernie obrazliwe i zglosze to do moderacji. zasluzyles sobie na ostrzezenie i powinienes je dostac.
PiotrRosa pisze:
Nebogipfel pisze:Do poczytania: ...

I co Piotrze?
Tylko muzułmanie to robią?
A skąd tyś to wytrzasnął, że tylko muzułmanie? W którym to poście napisałem, bo nie wiem? Nie potrafię również przypomnieć sobie, abym kiedykolwiek taki pogląd reprezentował. Powtórzę więc raz jeszcze w skrócie: nie toleruję bezmyślnego zabijania. A w szczególności pod płaszczykiem nakazów religijnych lub w obronie tejże. A, że islamiści są najbardziej wyraziści w tym, to częściej na nich pada. Zacznij w końcu czytać, a nie tylko wklejać całe strony.
PiotrRosa pisze:... Żal tylko, że nie komentowałaś wysyłania przez twoich współplemieńców ośmiolatki z bombą na komisariat policji. Ten w Pakistanie. Zaraz po ukatrupieniu Osamy. To też pewnie było z wielkiej, muzułmańskiej miłości do ludzi. Ale co tam. JEST!!! NARESZCIE JEST!!!!! CHRZEŚCIJANIN-TERRORYSTA!!!! HURAAAAAA!!!!!

Jak nie skończysz wreszcie tego głupiego, żeby nie powiedzieć idiotycznego dzielenia terrorystów wedle wyznawanej religii, to bardzo ci będzie w końcu do nich niedaleko. Ja nigdy nie napisałem, że między muzułmaninem a terrorystą można postawić znak równości. Dla mnie takim samym gównem jest jakiś muł czy mułła nawołujący do zwalczania zachodniego świata, jak rydzyjko, wyjące antysemicko. Albo jakiś poj...ny rabin, nawołujący do utylizacji Palestyńczyków. Wszystko w osłonce religijnej. To jest właśnie dla mnie gówno.
Powklejałem, choć nie wierzę, aby zacietrzewienie religijne choć na chwile odsłoniło oczy i uruchomiło mózg.

A teraz droga Asmaani możesz mnie zgłaszać do kogo tylko masz ochotę. Jeżeli nadal nie rozumiesz, o czym piszę, to ja już nie jestem w stanie ci pomóc.

ps w czasie tworzenia tego postu wrzuciłaś kilka swoich kolejnych, które doskonale potwierdzają mój pogląd na sprawę.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 20:21 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

110
Piotr naprawde wiecej sie po tobie spodziewalam niz takie niskie teksty.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 20:31 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

111
Przykro mi, że zawiodłem, choć chwilami było już całkiem po ludzku. I tak, jak rozumiem obronę własnych przekonań, tak nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego chwilami stajesz się "muzułmańską babcią". Dla mnie to też zawód. I stąd właśnie moja reakcja, niczym na "babcię" i jej obronę RM.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 21:02 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

112
to ze prezentuje inne od twoich poglady to jeszcze nie powod, zeby automatycznie twierdzic ze nie mam racji.
nie ma w tobie zadnej otwartosci na inne poglady; z gory wiesz lepiej. a opierasz sie bardziej na stereotypach i uprzedzeniach niz na rzeczywistosci.

owszem widze wiele rzeczy inaczej, bo tez inna mam wiedze obecnie. patrze na zjawiska z innej strony- analizujac dane, statystyki, i wlasne doswiadczenia. opieram sie na faktach a nie spekulacjach.

napisales ze ciesze sie z tego ze wreszcie znalazlam jednego terroryste niemuzulmanina.
wklailam ci dane z raportow Europolu wykazujace niezbicie ze terrorystow muzulmanow jest znikoma ilosc w Europie.
te czubki na ogol siedza u siebie i morduja innych muzulmanow... miedzy innymi dlatego tez muzulmanie ich szczerze nienawidza.

tymczasem latwo ci przyszlo powiedziec 'pieprzeni muzulmance' i to mnie boli bo uwazam cie za czlowieka inteligentnego, zdolnego do samodzielnego myslenia.

islamofobia jest irracjonalna, nie opiera sie na rzetelnych przeslankach, tylko na wzbudzaniu niskich emocji, strachu, agresji.

przekonanie ze wszyscy terrorysci to muzulmanie- bledne.
przekonanie ze muzulmanie zalewaja Europe -bledne /jest ich mniej niz 5%/
przekonanie ze muzulmanie chca wprowadzic w Europie szariat- smiech na sali. w zadnym kraju muzulmanskim nie panuje szariat, nawet w KSA, nawet w Iranie. jesli wiec we wlasnych krajach muzulmanie nie maja szariatu to jakim sposobem mieliby go narzucic Europie w ktorej sa minimalna mniejszoscia?

wszelkie jednak racjonalne argumenty rozbijaja sie o mur islamofobii, ktora zaczelismy uwazac za cos normalnego i uzasadnionego.

tolerowanie islamofobii zebralo plon, taki a nie inny.
do tej pory bylam przekonana, ze islamofobia jest w sumie problemem tylko muzulmanow, ktorzy cierpia z powodu skierowanej wobec nich agresji slownej, rzadziej, fizycznej. ataki na meczety czy tez na pojedynczych muzulmanow nie sa w Europie i USA rzadkoscia- ale w mediach sie o nich nie mowi.
najbardziej znany jest chyba przypadek Egopcjanki robiacej doktorat w Niemczech. byla studentka, mezatka, matka- nie zamierzala zostac w Niemczech na stale.
nie byla imigrantka na socjalu zabierajaca komus miejsce pracy.
na placu zabaw podszedl do niej Niemiec, zerwal jej chuste z glowy, uderzyl i naublizal- wszystko przy swiadkach i przy synku tej kobiety.
w sadzie ten Niemiec rzucil sie na nia, i zabil zadajac kilka ciosow nozem- na oczach sadu, jej meza i jej dziecka.
byla wtedy w ciazy...

ten atak przeszedl prawie bez echa.
byl bardzo drastyczny; ale ile jest innych przypadkow?

na jednym z forow internetowych, polskich, pewien rodzimy islamofob kazal mi niejeden raz wyp.. z Polski, postraszyl mnie tez ze jeszcze zadymia kominy w Oswiecimiu, bo Europa nie bedzie tolerowac muslimow w nieskonczonosc; w koncu, jak sie wyrazil, nadejdzie czas zeby zrobic z nimi porzadek.

czlowiek zaczyna sie uodparniac na takie slowa... kurcze- popadlam w taki stan ze juz bylam szczesliwa kiedy ktos wyrazal swoja islamofobie bez bluzgow. a juz w siodmym niebie kiedy rozmowca mial do islamu stosunek neutralny.

jak bardzo islamofobia zaburza nasze widzenie swiata.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 8:13 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

113
Jak juz pisałem każdy fundamentalizm religijny jest ideologią zbrodniczą. Owszem merytorycznie można temu typowi przyznać rację w tym ,że Europa może być zalana przez "obcych", ale jednak takie metody walki są nie do przyjęcia. Istnieje przecież precedens historyczny. W ostatnim okresie istnienia Imperium Romanum Rzymianie stanowili tam mniejszość. Wiekszością byli Germanie, Goci, i inne ludy napływowe.
Ale to nie usprawiedliwia terroryzmu, strzelania do bezbronnej młodzieży, nawet tej o innym kolorze skóry i innej opcji politycznej. Nie usprawiedliwia to wysadzania budynków państwowych, nawet jeśli partia rzadząca dopuszcza do tego, że zagrożona jest (w każdym razie w mniemaniu sprawcy) norweska (lub jakakolwiek inna) tożsamość narodowa.
W zadnym kraju muzulmanskim nie panuje szariat
Mylisz się. Szariat w czystej postaci panował w talibskim Afganistanie, a lwia część jego przepisów stanowi podstawę prawa Arabii Saudyjskiej, także wspomnianego Iranu i nie tylko...
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 21:32 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

114
asmaani pisze:to ze prezentuje inne od twoich poglady to jeszcze nie powod, zeby automatycznie twierdzic ze nie mam racji.
Tylko i wyłącznie do momentu, kiedy w sensownej i logicznej, pozbawionej na przykład religijnego zacietrzewienia, dyskusji, przekonasz mnie do swoich racji.
asmaani pisze:nie ma w tobie zadnej otwartosci na inne poglady; z gory wiesz lepiej. a opierasz sie bardziej na stereotypach i uprzedzeniach niz na rzeczywistosci.
Zapisujesz się do kolejnych nieczytających? Przecież w trakcie dotychczasowych naszych rozmów wielokrotnie pisałem o moich własnych doświadczeniach z muzułmanami. Tych dobrych i tych (niestety w większości) złych. Zarzucanie mi oparcia w stereotypach i uprzedzeniach jest jednak nie na miejscu.
asmaani pisze:napisales ze ciesze sie z tego ze wreszcie znalazlam jednego terroryste niemuzulmanina.
wklailam ci dane z raportow Europolu wykazujace niezbicie ze terrorystow muzulmanow jest znikoma ilosc w Europie.
te czubki na ogol siedza u siebie i morduja innych muzulmanow... miedzy innymi dlatego tez muzulmanie ich szczerze nienawidza.
Określenie "cieszenia się" było wyłącznie ironiczne. Nie podejmowałaś prawie żadnych rozmów na forum w ostatnim okresie. Kiedy zaś okazało się, że zamachowiec to innowierca, wbrew wcześniejszemu kierowaniu oskarżeń na jakiegoś kolejnego mułłę (który groził śmiercią jakiemuś norweskiemu ministrowi) Nagły i niespodziewany wysyp twoich postów był powiedzmy wręcz "radosny". Zaś co do statystyki też już to pisałem. Jest kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka. Studiując twoje wykresy mam przykład: WTC i Madryt - kilka tysięcy zabitych. Jeden murzyn (przepraszam murzynów) w Londynie i jeden w Paryżu. Stosunek statystyczny ataków terrorystycznych 2:2. Widzisz jednak pewną różnicę?
asmaani pisze:tymczasem latwo ci przyszlo powiedziec 'pieprzeni muzulmance' i to mnie boli bo uwazam cie za czlowieka inteligentnego, zdolnego do samodzielnego myslenia.
Zmuszasz mnie do przeproszenia. Oficjalnie więc mówię: przepraszam. Bez ironii i podtekstów. Nerwy mnie poniosły i zrobiłem odruchowo to, czego nigdy nie robię - generalizowałem. Nie będę się próbował usprawiedliwiać pierwszymi doniesieniami medialnymi. Mea culpa.
asmaani pisze:islamofobia jest irracjonalna, nie opiera sie na rzetelnych przeslankach, tylko na wzbudzaniu niskich emocji, strachu, agresji.
Jak zdecydowana większość fobii
asmaani pisze:przekonanie ze wszyscy terrorysci to muzulmanie- bledne.
Ale przyznać należy, że najbardziej spektakularni i jako chyba jedyni popierani i namawiani do popełniania zbrodni przez swoich religijno - duchowych przywódców.
asmaani pisze:przekonanie ze muzulmanie zalewaja Europe -bledne /jest ich mniej niz 5%/
Jak wyżej. Jeśli to prawda (ta statystyka), to znów jestem zdziwiony. Bo szumu wokół siebie robią, jakby było ich ze 30%
asmaani pisze:przekonanie ze muzulmanie chca wprowadzic w Europie szariat- smiech na sali. w zadnym kraju muzulmanskim nie panuje szariat, nawet w KSA, nawet w Iranie. jesli wiec we wlasnych krajach muzulmanie nie maja szariatu to jakim sposobem mieliby go narzucic Europie w ktorej sa minimalna mniejszoscia?
Nie wypowiadam się, bo nic na ten temat nie słyszałem. Ale skoro piszesz, to już się boję.
asmaani pisze:wszelkie jednak racjonalne argumenty rozbijaja sie o mur islamofobii, ktora zaczelismy uwazac za cos normalnego i uzasadnionego.
Jak pisałem powyżej, w znacznej mierze jesteście temu sami winni.
asmaani pisze:na jednym z forow internetowych, polskich, pewien rodzimy islamofob kazal mi niejeden raz wyp.. z Polski, postraszyl mnie tez ze jeszcze zadymia kominy w Oswiecimiu, bo Europa nie bedzie tolerowac muslimow w nieskonczonosc; w koncu, jak sie wyrazil, nadejdzie czas zeby zrobic z nimi porzadek.
Na tym forum nikt cię chyba nigdzie nie wyrzuca. I co mam ci odpisać? Że twoi "biskupi" za jakąś krytyczną książkę czy rysunki obiecują twoim współwyznawcom raj za zabicie ich autorów? Takimi argumentami możemy przerzucać się latami.
asmaani pisze:czlowiek zaczyna sie uodparniac na takie slowa... kurcze- popadlam w taki stan ze juz bylam szczesliwa kiedy ktos wyrazal swoja islamofobie bez bluzgow. a juz w siodmym niebie kiedy rozmowca mial do islamu stosunek neutralny.
A jak nazwać stan odwrotny do "islamofobii"? Tak, myślę o tobie.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 0:36 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

115
gdybys Piotr wiedzial w jakim duchu sie wypowiadam na forach muzulmanskich, i ile nerwow zjadlam na zwalczanie pewnych postaw- to nie pisalbys w ten sposob.

nawiasem mwoiac jesli ktos chce, zapraszam do mojej grupy na fb, islam inspiracje gdzie muzulmanie i nie tylko rozmawiaja o islamie na troche innym poziomie- ale rowniez krytycznie. gdyby ktos chcial dolaczyc, prosze o kontakt na priv.

w KSA nie panue jszariat- prosty przyklad, dokad zwiewaja byli arabscy dyktatorzy ze skradziona kasa? do KSA. wiece co powinno ich spotkac w swietle szariatu? za kradziez wg szariatu nie wolno ukarac jedynie osoby, ktora kradnie z glodu i tyle, zeby zaspokoic potrzeby swoje i swojej rodziny. za dopuszczenie do takiej sytuacji odpowiedzialny jest kalif...
a oni zyja sobie calkiem luksusowo otoczeni opieka wladz.

w talibskim Afganistanie tez nei panowal szariat, i niech sie wam nei wydaje ze szariat to jakas mega restrykcyjna odmiana islamu.
wg islamu 10 przykazan to tez szariat- wszystko czego Bog zakazal czy nakazal w Starym i Nowym Testamencie i w Koranie to elementy szariatu.
jesli Bog nakazuje np opieke nad sierotami to tez szariat.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 11:30 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

116
a co do halasu jaki robia muzulmanie- to nasze zachodnie media robia halas wokol muuzlmanow, skwapliwie naglasniajac rozmaitych czubkow.

jakos nie zauwazylam zeby Al Jazeera -stacja muzulmanska- robila w Europie halas w imieniu muzulmanow.
za halas sa odpowiedzialne media a nie muuzlmanie. szczegolnie w sezonie ogorkowym warto jest spoleczenstwu przypomniec o niedoli muzulmanskiej kobiety, na przyklad.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 11:51 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

118
Ten morderca może "wygrać" ...
Ataki były konieczne, ponieważ Breivik jest w stanie wojny - powiedział obrońca zamachowca. "Traktuje siebie jak wojownika. Rozpoczął tę wojnę i jest z tego dumny" - relacjonował Lippestad.
źródło PAP
Może wykazać słabość liberalnego sytemu sprawiedliwości.
Czy nie o to przypadkiem również mu chodzi ?

Psychopata - owszem, ale czy przysłowiowy wariat ?
Wyjątkowo inteligentny i konsekwentny w działaniu psychopata.
Dlaczego się nie zabił, co stara się udowodnić.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 15:40 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

119
nie wypowiadam się o Norwegach bo ich "sprawnośc działania" miałem okazję w Bośni zweryfikować. :ahah: dla mnie jest nie do przyjcia, że JEDEN terrorysta strzela przez 1,5h ( PÓŁTOREJ GODZINY ) do młodziezy jak do kaczek na dodatek na strzelnicy a "oddziały" nie mogły dotrzec wcześniej, bo im łódka przeciekała :ahaha: ...300 m od brzegu - odległość nie do przebycia dla norweskich oddziałó "antyterrorystycznych" :ahah :ahaha:
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 17:59 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron